U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni letovi z

poruka: 33
|
čitano: 18.663
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni letovi z".
11 godina
offline
U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni letovi z

"Letovi privatnim zrakoplovima nisu zabranjeni."

Huh...

 
19 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto

Slično i kod Euro 7 standarda - nisu uključeni automobili u malim serijama (čitaj superluksuzni automobili)...

15 godina
offline
U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni letovi z

pih! i u nas je navodno zabranjeno krasti i još navodnije nemoralno (ali ne i protuzakonito!) varati i lagati pa ne vidim baš da se itko ustručuje ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Great Scott! kaže...

"Letovi privatnim zrakoplovima nisu zabranjeni."

Huh...

 

pa svi znamo da plebejska gamad zagađuje svijet svojim postojanjem, dok vlasnici privatnih mlažnjaka oplemenjuju svojim bivstvovanjem općeljudsko postojanje, pače oni su vrhunac evolucije, oni su Adam koji kažiprstom dodiruje Boga na stropu Sikstinske kapele...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni letovi z

Lijep primjer smislenog petljanja države u poslove privatnika.

Podsjeća me na znatno veće petljanje države u Njemačkoj. Tamo je 50 godina trajala zabrana autobusnih linija na relacijana dužim od 50 km. Cilj je bio (i ostvaren) navesti ljude da se voze vlakovima. Država je s time štitila svoju poveliku investiciju u željezničku infrastrukturu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 9:39 (Ovo je kraj).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Niti letim niti se vozim vlakom. Još manje živim u Francuskoj.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Great Scott! kaže...

"Letovi privatnim zrakoplovima nisu zabranjeni."

Huh...

 -u kapitalizmu, zapad, je sve privatno vlasništvo, pa i aviokompanije.. osim one koje su u državnom-javnom.. tj miješa se pojam privatnog vlasništva i osobnog, za osobnu upotrebu neovisno tko je vlasnik.

-npr privatni taxi ima avion, on je privatnik, vlasnik.. mogu ja letjeti i dalje je to privatno vlasništvo, tj ako tako čitam-tumačim, no važno je kako zakonodavac tumači a u ovom kontekstu to nije stvar vlasništva pa ni nad kompanijom nego nešto za osobnu upotrebu, kao osobno vozilo, pa tako teoretski mogu imati i osobni autobus i njime se vozikati jednako kao autićem.. jedino ne smijem ako nisam prijevoznik prevoziti druge putnike itd.. no mogu, jer u svom vozilu mogu voziti koga poželim, psa-mačku-punicu.. itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni letovi z

Zabranit korištenje auta na relacijama kraćim od 1km. Sjedneš u auto i ovaj te nepušta van dok se ne udaljiš više od 1km od početne lokacije :D

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
kowach kaže...

Zabranit korištenje auta na relacijama kraćim od 1km. Sjedneš u auto i ovaj te nepušta van dok se ne udaljiš više od 1km od početne lokacije :D

 Osim ako imas maloserijski auto.

 

Ili nabavis potvrdu od ureda drzave uprave, podured lokalne uprave, sektor istocnog rajona, AF2-C, cime ostvarujes pravo na izuzetak.

3 godine
offline
U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni letovi z

Baš neobično kako te 'ekološke zabrane' uvijek idu na ruku političarima i bogatašima koji i dalje mogu koristiti svoje luksuzne jetove bez ikakvih ograničenja.

 

Da parafraziram jednog poznatog YU umjetnika:

 

Ja u avionu, oni dolje

Bog te jebo, što me vole

Ruhe im Puff
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
BroccDaRock kaže...

Baš neobično kako te 'ekološke zabrane' uvijek idu na ruku političarima i bogatašima koji i dalje mogu koristiti svoje luksuzne jetove bez ikakvih ograničenja.

I nije. To zrakoplovi u pravilu bitno manje lete, manje ih je i generiraju manje zagađenja.

Jedino im je otisak po putniku veći.

3 godine
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Old Iggy kaže...

I nije. To zrakoplovi u pravilu bitno manje lete, manje ih je i generiraju manje zagađenja.

 Lupetaš napamet. Postoje cijele flote od nekoliko stotina privatnih jetova udruženih u tzv. fractional ownership gdje svaki od mnogobrojnih suvlasnika polaže pravo na određeni broj sati leta, sve s ciljem kako bi dotične jetove koristilo što više ljudi i kako bi što manje stajali neiskorišteni po hangarima. Naravno, takav fractional ownership je cijenom i dalje izvan dohvata prosječnog čovjeka s prosječnim primanjima.

Ruhe im Puff
16 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
BroccDaRock kaže...
Old Iggy kaže...

I nije. To zrakoplovi u pravilu bitno manje lete, manje ih je i generiraju manje zagađenja.

 Lupetaš napamet. Postoje cijele flote od nekoliko stotina privatnih jetova udruženih u tzv. fractional ownership gdje svaki od mnogobrojnih suvlasnika polaže pravo na određeni broj sati leta, sve s ciljem kako bi dotične jetove koristilo što više ljudi i kako bi što manje stajali neiskorišteni po hangarima. Naravno, takav fractional ownership je cijenom i dalje izvan dohvata prosječnog čovjeka s prosječnim primanjima.

Naravno da postoje. No i dalje su daleko ispod komercijalnih letova.

3 godine
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Old Iggy kaže...

Naravno da postoje. No i dalje su daleko ispod komercijalnih letova.

 To je kmetovska logika iz feudalnog doba.

 

"Normalno je da grof ima dvorac, a da kmetovi žive močvari jer njih je puno, dok je on Njegova Visost koja zaslužuje dvorac jer je bogat i plemenitog porijekla, a kmetovi su daleko ispod"

Ruhe im Puff
12 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Očekivao sam puno više kada je ovakva vijesti prvi put obavljena. Ovo je žalosno. Umjesto da gledaju trajanje putovanja na međugradskim relacijama, oni su kao kriterij uzeli između raznih aerodroma. Ljudi putuju u gradove, a ne na aerodrome. 🤦
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
BroccDaRock kaže...
Old Iggy kaže...

Naravno da postoje. No i dalje su daleko ispod komercijalnih letova.

 To je kmetovska logika iz feudalnog doba.

 

"Normalno je da grof ima dvorac, a da kmetovi žive močvari jer njih je puno, dok je on Njegova Visost koja zaslužuje dvorac jer je bogat i plemenitog porijekla, a kmetovi su daleko ispod"

Normalno je da grof ima i jahtu, par auta i slično.

Je, normalno je. E sad, pitanje je kako i zašto bi ograničio, na koji način i slično.

Francuzi su izračunali da letovi generiraju 5,3% njihove emisije CO2, od toga su privatni letovi cca 4%. Zabrana bi dovela do cca 0,2% smanjenja CO2 što je po nekima puno, po nekima malo.I to u državi s jako puno privatnih letova i jako velikim postotkom zagađenja od avijacije ukupno (globalni prosjek je oko 2,5%).

Kod nas bi se, recimo, puno više dobilo ukidanjem svih vrsta brodica, jahti itd. Hoćemo li?

 

12 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
BroccDaRock kaže...

Baš neobično kako te 'ekološke zabrane' uvijek idu na ruku političarima i bogatašima koji i dalje mogu koristiti svoje luksuzne jetove bez ikakvih ograničenja.

 

Da parafraziram jednog poznatog YU umjetnika:

 

Ja u avionu, oni dolje

Bog te jebo, što me vole

 Do as I say, not as I do.

3 godine
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Pa to i je problem - zagađenje po putniku. A i zašto se ne bi super bogate dodatno oporezivalo ako će koristiti te svoje (nepotrebne) igračke?
Bilo kakvo smanjenje je korak naprijed, a i isto tako - koliko neka mala Barčića predstavlja luksuz.
Kod nas postoji porez na plovila. Za veća plovila bi trebao biti i veći nego što je trenutno...
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 17:42 (Gallu).
8 godina
offline
U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni letovi z

Dok sve to obavis da bi napokon sjeo u avion, vec stignes tamo gdje treba sa malo brzim vlakom, uz to ugodnija je voznja.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Ajar kaže...

pih! i u nas je navodno zabranjeno krasti i još navodnije nemoralno (ali ne i protuzakonito!) varati i lagati pa ne vidim baš da se itko ustručuje ... 

 "morality is the invention of the weak to neutralize the strong…”

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 17:57 (NoDe31).
6 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Great Scott! kaže...

"Letovi privatnim zrakoplovima nisu zabranjeni."

Huh...

 I prije nego sam pročitao članak znao sam da će to biti iznimka. 

 

Evo što jedna od takvih iznimki radi po pitanju zagađenja: 

 

https://sportsbrief.com/football/paris-saint-germain/24887-lionel-messi-blasted-environmental-pollutin-private-jet-emits-52-trips-months/

 

Za one kojima se ne da čitati cijeli članak: 

 

Messi's private is said to have made 52 trips in just three months between July 1st and August 31st. In essence, the trips are not a problem but the amount of carbon dioxide that the jet emits during these trips.

 

Zach Lowy reports that the jet emitted over 1500 tonnes of carbon dioxide. This is a similar amount an average person would release in 150 years.

 

 

Ti obični mali čovječe ne smiješ ići avionom od Parisa do Lyona, ali Messi - go for it. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 18:56 (Vandit).
8 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Vandit kaže...
Great Scott! kaže...

"Letovi privatnim zrakoplovima nisu zabranjeni."

Huh...

 I prije nego sam pročitao članak znao sam da će to biti iznimka. 

 

Evo što jedna od takvih iznimki radi po pitanju zagađenja: 

 

https://sportsbrief.com/football/paris-saint-germain/24887-lionel-messi-blasted-environmental-pollutin-private-jet-emits-52-trips-months/

 

Za one kojima se ne da čitati cijeli članak: 

 

Messi's private is said to have made 52 trips in just three months between July 1st and August 31st. In essence, the trips are not a problem but the amount of carbon dioxide that the jet emits during these trips.

 

Zach Lowy reports that the jet emitted over 1500 tonnes of carbon dioxide. This is a similar amount an average person would release in 150 years.

 

 

Ti obični mali čovječe ne smiješ ići avionom od Parisa do Lyona, ali Messi - go for it. 

 Nema to nit smisla nekog kad si sa TGV-om tamo za 2h i ostavi te u centru.

Tak kratke rute nemaju smisla kad je željeznica dobra

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Gallu kaže...
Pa to i je problem - zagađenje po putniku. A i zašto se ne bi super bogate dodatno oporezivalo ako će koristiti te svoje (nepotrebne) igračke?
Bilo kakvo smanjenje je korak naprijed, a i isto tako - koliko neka mala Barčića predstavlja luksuz.
Kod nas postoji porez na plovila. Za veća plovila bi trebao biti i veći nego što je trenutno...

Želiš li smanjiti zagađenje ili oporezovati bogate?

Ako želiš smanjenje zagađenja, ti privatni letovi su kikiriki. Ako želiš oporezovati, oni koji imaju svoj avion neće biti nešto pogođeni time.

A tu onda ide ista priča kao i s brodicama.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Sve je kikiriki.
Znaš kako je Fata zaradila 101 markicu? Pa markicu po markicu.
3 godine
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Koje je onda drugo rješenje?
Zabrane. Može li se to postići?
Porezima se barem može ulagati u zdravstvo ili druge opcije koje služe ublažavanju posljedica zagađenja.
I nije važno što je kikiriki. Šta je bolje sjediti prekriženih ruku i poduzimati apsolutno ništa?
16 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Gallu kaže...
Koje je onda drugo rješenje?
Zabrane. Može li se to postići?
Porezima se barem može ulagati u zdravstvo ili druge opcije koje služe ublažavanju posljedica zagađenja.
I nije važno što je kikiriki. Šta je bolje sjediti prekriženih ruku i poduzimati apsolutno ništa?

Rješenje za točno što? CO2? Ili "kažnjavanje bogatih"?

Privatni zrakoplovi su u globalnom zrakoplovstvu kikiriki. Povećaj cijenu goriva, uvedi dodatne takse po km, smanji broj letova ukupno, smanji globalnu trgovinu - to će dovesti do manje CO2. Jedan Ryanair i slični su bitno zaslužniji za porast emisija nego privatne flote.

Želiš kazniti bogate? Problematično. Dići poreze na luksuz? Registrirat će ih u par popularnih otočnih država. Dići ćeš im cijenu goriva? To će ih "teško zaboljeti".

Paradoksalno, negativni publicitet bi mogao biti najgore što im se može dogoditi.

14 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Stric_Jura kaže...
Great Scott! kaže...

"Letovi privatnim zrakoplovima nisu zabranjeni."

Huh...

 

pa svi znamo da plebejska gamad zagađuje svijet svojim postojanjem, dok vlasnici privatnih mlažnjaka oplemenjuju svojim bivstvovanjem općeljudsko postojanje, pače oni su vrhunac evolucije, oni su Adam koji kažiprstom dodiruje Boga na stropu Sikstinske kapele...

 Moj striče Jura, ovo što si ti napisao potpisujem. Bogata gamad za sebe stvarno misli da su od boga dani, dok smo mi, obični puk, nešto po čemu oni mogu s***i kako im se prohtije. Baš me zanima kako bi se u nekom normalnom životu snašao netko od njih, da ih natjeraš da žive kao obični ljudi. Ako želimo štititi Zemlju, ne bi trebalo biti iznimaka, na kraju krajeva vlak je jedno od energetski najučinkovitijih prometnih sredstava, pa ako je dobar za 90% populacije, trebao bi biti i njima, a ne da se i na male udaljenosti vozikaju avionima.

dolazim odmah - Godot
3 godine
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Znači tvoj prijedlog je raditi ništa. Kužim.
Nije kažnjavanje bogatih. Naveo sam za šta bi ti novci išli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 21:52 (Gallu).
16 godina
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Gallu kaže...
Znači tvoj prijedlog je raditi ništa. Kužim.
Nije kažnjavanje bogatih. Naveo sam za šta bi ti novci išli.

Gdje si pročitao da je moj prijedlog ne raditi ništa?

Ovo je jedino "kažnjavanje" bogatih, kad bi ih uopće mogao "kazniti" na taj način.

Želiš smanjiti CO2? Zaustavi uvoz robe iz Kine, ograniči brzinu na autocestama, zabrani upotrebu vozila jačih od 100 KS, zabrani letove u privatne svrhe, automobila u gradovima, niz stvari...

3 godine
offline
Re: U Francuskoj zabranjeni kratki regionalni leto
Pa da. Niz stvari... O tome i pišem. Nema jedno rješenje koje će pokriti sve. Jer svaka po sebi je "kikiriki" kao što si rekao. Treba djelovati sustavno. Od najvećeg do najmanjeg problema...
Tako da je i ovo što piše u tekstu - korak ka cilju...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice