Francuski poreznici tražit će prekršitelje po druš

poruka: 5
|
čitano: 2.585
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Francuski poreznici tražit će prekršitelje po druš".
15 godina
neaktivan
offline
Francuski poreznici tražit će prekršitelje po druš

Iz Francuske porezne presije su bogataši odavno iselili. Sad svoj porez plaćaju u Švicarskoj i drugim normalnim zemljama.

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-4932482/Wealth-tax-forces-12-000-millionaires-YEAR-France.html

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Francuski poreznici tražit će prekršitelje po druš

Pa zar već ne znaju koje automobile, kuće i ostalo imaju? Koliko znam, ne mogu voziti luksuzni automobil, a da ga ne registriram...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Francuski poreznici tražit će prekršitelje po
Sasoon kaže...

Pa zar već ne znaju koje automobile, kuće i ostalo imaju? Koliko znam, ne mogu voziti luksuzni automobil, a da ga ne registriram...

 to je užasno komplicirano i skoro nemoguće za isvesti da se spoji OIB/ili neki njihov osobni broj čovjeka kad registricije automobila sa poreznim podacima po istom broju. Znanstvena fantastika za birokraciju.

13 godina
offline
Francuski poreznici tražit će prekršitelje po druš

Da lakše je optužiti klince koji se hvale tuđim perjem nego povezati baze podataka....

Ono mali se slika na sajmu automobila ili u frendovom autu i porezna dođe starome na vrata...

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Francuski poreznici tražit će prekršitelje po druš

U "zaostaloj" U.S.A je to lijepo riješeno.

Kupiš uvuto za 50 t$, lijepo ga parkiraš pred kućom, a porezna ti nakon tjedan dana pozvoni na vrata;

"Dobar dan, dobar dan...gospodine, provjerili smo vaše financije, imate hipoteku, plaćate djetetu fakultet, vaša i primanja supruge su tolika i tolika, niste podigli kredit za to vozilo, vaši prihodi i rashodi to ne omogućuju...iii... okle vam novci za tolko skupo auto"  ????

 

"E...pa tetka mi dala...dobro, jeste li platili porez na tetkin poklon" ?

Onda ufate i tetku i sve provjere...

Ako nema pokrića najebe i tetka i onaj koji je kupio automobil a primanja mu to ne omogućavaju i lijepo dođe netko iz porezne, odveze autić i još plate debelu kaznu.

 

Kod nas "razvijenih" je taj scenarij nemoguć.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice