Fractal Design ION+ 760P - Tih ventilator, fleksib

poruka: 4
|
čitano: 3.326
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fractal Design ION+ 760P - Tih ventilator, fleksib".
15 godina
offline
Fractal Design ION+ 760P - Tih ventilator, fleksib

prema opisu, idealno napajanje (ne čudi me; fraktalci znaju posao). muči me ta upitno funkcionalna modularnost. od prvoga dana, ujutro rano, oko 4. zgodno jest možda odabrati i popikati samo potreban broj kabela (u čemu je glavni za mb nebitan u smislu modularnosti jer bez njega ionako ne ide) no problem i to prilično ozbiljan je njihova duljinska prilagodljivost (lako skratit gumicom no produljit za onaj jebeni nedostajući centimetar ...). nitko još nije načinio (a ne vidim tehnološki problem) napojne kabele koje se može "nadoštukati" ili "apcigati" višak, prema potrebi. rijetko su taman: uvijek predugački ili prekratki. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Fractal Design ION+ 760P - Tih ventilator, fle
Ajar kaže...

prema opisu, idealno napajanje (ne čudi me; fraktalci znaju posao). muči me ta upitno funkcionalna modularnost. od prvoga dana, ujutro rano, oko 4. zgodno jest možda odabrati i popikati samo potreban broj kabela (u čemu je glavni za mb nebitan u smislu modularnosti jer bez njega ionako ne ide) no problem i to prilično ozbiljan je njihova duljinska prilagodljivost (lako skratit gumicom no produljit za onaj jebeni nedostajući centimetar ...). nitko još nije načinio (a ne vidim tehnološki problem) napojne kabele koje se može "nadoštukati" ili "apcigati" višak, prema potrebi. rijetko su taman: uvijek predugački ili prekratki. 

 A gle, idealno rješenje, no dosta skupo, je naručiti custom kabele. Pretpostavljam da postoje firme koje tako nešto rade. Možda Cablemods?

15 godina
offline
Re: Fractal Design ION+ 760P - Tih ventilator, fle
Denis kaže...

 

 A gle, idealno rješenje, no dosta skupo, je naručiti custom kabele. Pretpostavljam da postoje firme koje tako nešto rade. Možda Cablemods?

 eto, piše kako u EU dućanu nemaju zaliha i očekuju možda negdje u travnju 21. nešto, možda. inače vidim da se bave mahom dodacima za "modanje" i vodenim hladilima. imaju neke produžetke ua podatkovne/napojne kabele ali su "kilometarski". mislio sam više na sustav poput krimpanja postojećih kabela: uzmeš nekolikožilnu žicu i skrimpaš podatkovni ili napojni konektor prema potrebi (muški/ženski). kao za mrežni kabel, primjerice. ili telefonski (odmotaš kabel, cap i krimpanje). to nema. ostaju, čini se, kao i dosad, improvizacije i snalaženje. recimo, kabel koji od napajanja ide na vrh/rub ploče (četveropinski, napajanje za CPU), ako ga provodiš okolo kroz kantu, kroz otvore na stražnjoj ploči (radi "managementa" i urednosti), jedva dosiže utor. toliko je na knap da si prste potrgaš i moliš boga da se žice ne izvuku iz priključka. fali samo centimetar-dva za "slobodno manevriranje". tako nešto. posebno ako je kanta malo "prostranija" pa je napajanje malo udaljenije od ploče nego što je "normalno". i da, (pre)skupo je kupovati "gotova rješenja". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 19:45 (Ajar).
13 godina
offline
Re: Fractal Design ION+ 760P - Tih ventilator, fle
Ajar kaže...

mislio sam više na sustav poput krimpanja postojećih kabela: uzmeš nekolikožilnu žicu i skrimpaš podatkovni ili napojni konektor prema potrebi (muški/ženski). kao za mrežni kabel, primjerice. ili telefonski (odmotaš kabel, cap i krimpanje). to nema. ostaju, čini se, kao i dosad, improvizacije i snalaženje.

 

Tako jednostavno, ali opet to podebljano nekome tko ne zna i nema alata je to kao i nuklearna fizika.

 

Uvijek možeš sa ebay-a ili sl. nabaviti alat, pinove i kliješta, te si sam produžiti kabele sa tebi prihvatljivom dužinom, bojom, izolacijom..., a to je opet sve lakše napraviti na modularnom napajanju.

U suprotnom, ako hoćeš kabele iz jednog dijela, bez štukanja ili produžnih kabela, moraš napajanje rastaviti i odlemit/zalemit novu žicu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 22:55 (sisko93).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice