Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobiteli

poruka: 14
|
čitano: 16.410
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobiteli".
16 godina
offline
Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobiteli

Evo sa s22 ultra. Nije cak ni najbolja koju sam vidio.

To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi
dark_wizz kaže...

Evo sa s22 ultra. Nije cak ni najbolja koju sam vidio.

 Kada budeš imao priliku - snimi ponovno, ali prije toga isključi "Scene Optimizer".

...
15 godina
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi
Neka iskljuci i zoom. Onda valjda moze i sa s4.
7 godina
offline
Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobiteli

slika u privitku je napravljena sa zrcalnim 1100mm objektivom i aps-c crop aparatom (cca 1700mm ekvivalent) na dobrom stativu, znaci ništa specijalno od opreme al ok za ovu namjenu.

jako teško je dobit baš dobru sliku npr ogroman je problem atmosfera. bez nekog bar osnovnog frame stackinga za odbacivanjem piksela je nemoguce dobit iti malo oštru sliku kroz cili frame. iznenadilo me prvi put kad sam slikava koliko ima detalja šta smetaju za dobit niti dobru nego samo ok sliku ko npr ova u privitku. 

 

rant off, mislin da je nemoguce uopce ocekivat ikakve oštre slike mjeseca(bez stackinga) bez ogromnog teleskopa.

katastrofa je ovo ne radi miseca, nego kad promislin ko zna šta je sve "AI" u stanju izbrisat sa slike automatski.

Moj PC  
8 0 hvala 1
Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobiteli

Pa mislim... koja je poanta fotkanja mjeseca? Nije da ces nesto posebno snimiti da vec nije snimljeno, cak i da je ta leca najvece cudo sto postoji, i dalje fotkas nesto sto je vec fotkano... s nula posto truda.

 

ajde da te zanima astronomija pa ides uzeti entry level teleskop i uciti sve o tome, pa onda uz veliki trud s vremenom radis bolje i bolje fotke. Radi sebe, da ucis na greskama.

 

ali ovo, klik klik i to je to. Mozes ih 700 ufotkati u par minuta. I svaka ce biti ista. Kao i tvom prijatelju. I njegovom...

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi
dabar_solta_V2 kaže...

slika u privitku je napravljena sa zrcalnim 1100mm objektivom i aps-c crop aparatom (cca 1700mm ekvivalent) na dobrom stativu, znaci ništa specijalno od opreme al ok za ovu namjenu.

jako teško je dobit baš dobru sliku npr ogroman je problem atmosfera. bez nekog bar osnovnog frame stackinga za odbacivanjem piksela je nemoguce dobit iti malo oštru sliku kroz cili frame. iznenadilo me prvi put kad sam slikava koliko ima detalja šta smetaju za dobit niti dobru nego samo ok sliku ko npr ova u privitku. 

 

rant off, mislin da je nemoguce uopce ocekivat ikakve oštre slike mjeseca(bez stackinga) bez ogromnog teleskopa.

katastrofa je ovo ne radi miseca, nego kad promislin ko zna šta je sve "AI" u stanju izbrisat sa slike automatski.

 600mm, mjesec se s tim lovi iz ruke bez ikakvih problema s apsc ili ff aparatom, atmosfera nije niti najmanji problem kad je vidljivost cista! Bug totalno uništi fotku inace ovo je 24mp s 42+ radis čudesa!

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 21:30 (Boris grozni).
7 godina
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi

neznam nešto krivo radim meni ovo ne izgleda oštro za 24mp apsc. slika mi izgleda ko da je 2mp. bez stackinga nula bodova.

edit: bolje se vidi na videu

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 21:49 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi

Pozdrav! 

Jesi li probao kada uslikati ISS u trenu kada se nalazi između tene i Mjeseca?

 

vicious
3 godine
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi
dabar_solta_V2 kaže...

neznam nešto krivo radim meni ovo ne izgleda oštro za 24mp apsc. slika mi izgleda ko da je 2mp. bez stackinga nula bodova.

edit: bolje se vidi na videu

 pa s obzirom na krop fotka ti i je vjerovatno 2mp
Evo ovo je z5 i Sigma 150-600mm, ništa specijalno!
https://drive.google.com/drive/folders/1HyvZ1ZaTrjkhZP7vEB0dgmG9BXB2C1O6?usp=sharing


Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 22:27 (Boris grozni).
7 godina
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi
nije crop ono je slika 24mp sa 2x adapterom znaci negdi ekvivalent preko 3m objektiv.
pogledaj video (koji je crop) pa ces vidit da mi je rezolucija uvik limitirana atmosferom bez obzira sta napravim.

jedino sta sam cita da bi bilo bolje je veci objektiv da se donekle ove atmosferske turbulencije ili kako se zovu smanje.
iz toga se mozda moze zakljucit da se s mobitelon nikad nece moc slikat dobro misec ni nista tako daleko bez obzira na megapiksele i ostala cuda tehnike.
8 godina
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi
Zar je itko očekivao išta drugo od firme koja je već stotinama puta uhvaćena u laži; čiji direktor je završio u ćuzi…0
Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi
Slikao prošli tijedan sa S22 Ultra. Bez ikakvih filtera i stativa.
Livin’ on a Prayer
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobiteli

Budući da je Mjesec plimno vezan za Zemlju, vrlo je lako uvježbati svoj model na drugim slikama Mjeseca i samo dodati tu teksturu kada se prepozna nešto slično Mjesecu“

 

 

I sad letiš na Artemisu, uslikaš stražnju stranu mjeseca, želiš se doma time pohvaliti, a ovaj ti okrene sliku na "normalnu" stranu.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fotografije Mjeseca snimljene Samsungovim mobi
Mate 20 pro iz naslonjene ruke.
Brkoni
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice