Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

poruka: 86
|
čitano: 17.080
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr".
13 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Santana kaže...
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Daj ne kaki koju to logistiku ima Apple da uzme 30% od in app purchasea. 

Takvu da ako stotine milijuna korisnika žele preuzeti tvoju aplikaciju store može to podržati. Osiguraj si sam takvu infrastrukturu pa se javi koliko će te to stajati i da li ćeš imati problema sa dostupnošću. S druge strane, oba storea imaju pisana pravila i Epic se tu pokušava samo ispromovirati. Ako nekome ne odgovaraju ta pravila može napraviti svoj store ili neki drugi kanal prodaje. Bilo bi časnije da su rekli ne želimo biti na takvom storeu i povući igru sami, a ovo je zapravo muktarenje. S druge strane, od toga koristi nema nitko, to je bio pokušaj pecanja u mutnom koje bi mogli samo veliki eventualno iskoristiti. Krajni korisnik i manje developerske firme od toga neće imati nikakvog benefita.

 Pa jel je moguce na apple uređajima instalirati neki alternativni store ? I da epic to zeli, dal je to moguce ?

Na PC-u instaliras store koji hoces... epic,steam,gog...

pa mogli bi, na recimo, epic uređajima

12 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
O_O_O kaže...
R36 kaže...

Lanko 

 

Ček...ti misliš da bi kao kupac prošao povoljnije da Apple ne uzima 30%. Šta si ti naivan.

 

Ajmo ovako.

 

Proizvođač usisavača hoče besplatno držat svoj usisavač i vrečice u Konzumu tj bez naknade. Da li to ima smisla?

 

Imaš apartman - Da li bi ti svoj apartman na moru iznajmio besplatno?

 

Booking - da li Booking ne treba uzimat proviziju iznajmljivačima apartmana?

 

 

 Realno osramotio si se ovim napisom jer niti znas da radis usporedbe niti shvacas u cemu je problem. Ja bi u tvoj slucaju zatvorio profil i pokusao naci smisao zivota u necem drugom.

 Realno ne znaš šta znači trgovina...

8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
ministar kaže...
Santana kaže...
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Daj ne kaki koju to logistiku ima Apple da uzme 30% od in app purchasea. 

Takvu da ako stotine milijuna korisnika žele preuzeti tvoju aplikaciju store može to podržati. Osiguraj si sam takvu infrastrukturu pa se javi koliko će te to stajati i da li ćeš imati problema sa dostupnošću. S druge strane, oba storea imaju pisana pravila i Epic se tu pokušava samo ispromovirati. Ako nekome ne odgovaraju ta pravila može napraviti svoj store ili neki drugi kanal prodaje. Bilo bi časnije da su rekli ne želimo biti na takvom storeu i povući igru sami, a ovo je zapravo muktarenje. S druge strane, od toga koristi nema nitko, to je bio pokušaj pecanja u mutnom koje bi mogli samo veliki eventualno iskoristiti. Krajni korisnik i manje developerske firme od toga neće imati nikakvog benefita.

 Pa jel je moguce na apple uređajima instalirati neki alternativni store ? I da epic to zeli, dal je to moguce ?

Na PC-u instaliras store koji hoces... epic,steam,gog...

pa mogli bi, na recimo, epic uređajima

 lol

Uglavnom sud pogotovo onaj u EU ne gleda to tak kak vi gledate. Jednostavno Apple kao niti drugi ne mogu pisat svoja pravila kak se njima sprdne.
Microsoft se vec opekao na to, a stvar je bila banalnija od ove

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Santana kaže...

Pa jel je moguce na apple uređajima instalirati neki alternativni store ? I da epic to zeli, dal je to moguce ?

Na PC-u instaliras store koji hoces... epic,steam,gog...

Možeš na mac uređajima skinuti aplikaciju sa stranice i instalirat je

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Santana kaže...
ministar kaže...
Santana kaže...
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Daj ne kaki koju to logistiku ima Apple da uzme 30% od in app purchasea. 

Takvu da ako stotine milijuna korisnika žele preuzeti tvoju aplikaciju store može to podržati. Osiguraj si sam takvu infrastrukturu pa se javi koliko će te to stajati i da li ćeš imati problema sa dostupnošću. S druge strane, oba storea imaju pisana pravila i Epic se tu pokušava samo ispromovirati. Ako nekome ne odgovaraju ta pravila može napraviti svoj store ili neki drugi kanal prodaje. Bilo bi časnije da su rekli ne želimo biti na takvom storeu i povući igru sami, a ovo je zapravo muktarenje. S druge strane, od toga koristi nema nitko, to je bio pokušaj pecanja u mutnom koje bi mogli samo veliki eventualno iskoristiti. Krajni korisnik i manje developerske firme od toga neće imati nikakvog benefita.

 Pa jel je moguce na apple uređajima instalirati neki alternativni store ? I da epic to zeli, dal je to moguce ?

Na PC-u instaliras store koji hoces... epic,steam,gog...

pa mogli bi, na recimo, epic uređajima

 lol

Uglavnom sud pogotovo onaj u EU ne gleda to tak kak vi gledate. Jednostavno Apple kao niti drugi ne mogu pisat svoja pravila kak se njima sprdne.
Microsoft se vec opekao na to, a stvar je bila banalnija od ove

za 5 godina vise nitko nece raditi na svom OS-u jer se jednostavno ne isplati.. moras ljudima dati sve i to u savrsenom stanju, a ne smijes ni proviziju naplatiti

8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
ministar kaže...
Santana kaže...
ministar kaže...
Santana kaže...
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Daj ne kaki koju to logistiku ima Apple da uzme 30% od in app purchasea. 

Takvu da ako stotine milijuna korisnika žele preuzeti tvoju aplikaciju store može to podržati. Osiguraj si sam takvu infrastrukturu pa se javi koliko će te to stajati i da li ćeš imati problema sa dostupnošću. S druge strane, oba storea imaju pisana pravila i Epic se tu pokušava samo ispromovirati. Ako nekome ne odgovaraju ta pravila može napraviti svoj store ili neki drugi kanal prodaje. Bilo bi časnije da su rekli ne želimo biti na takvom storeu i povući igru sami, a ovo je zapravo muktarenje. S druge strane, od toga koristi nema nitko, to je bio pokušaj pecanja u mutnom koje bi mogli samo veliki eventualno iskoristiti. Krajni korisnik i manje developerske firme od toga neće imati nikakvog benefita.

 Pa jel je moguce na apple uređajima instalirati neki alternativni store ? I da epic to zeli, dal je to moguce ?

Na PC-u instaliras store koji hoces... epic,steam,gog...

pa mogli bi, na recimo, epic uređajima

 lol

Uglavnom sud pogotovo onaj u EU ne gleda to tak kak vi gledate. Jednostavno Apple kao niti drugi ne mogu pisat svoja pravila kak se njima sprdne.
Microsoft se vec opekao na to, a stvar je bila banalnija od ove

za 5 godina vise nitko nece raditi na svom OS-u jer se jednostavno ne isplati.. moras ljudima dati sve i to u savrsenom stanju, a ne smijes ni proviziju naplatiti

 Platio si ti OS cim si uređaj kupio bez brige, a provizija ce i dalje bit tu, stvar je monopola


Zamisli da na Windows 10 postoji samo microsoft store i od svega ide njima 30%. Ne zelim si to nit zamislit, a na mobitelima je to normalna stvar jer to nitko ne regulira

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Santana kaže...
ministar kaže...
Santana kaže...
ministar kaže...
Santana kaže...
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Daj ne kaki koju to logistiku ima Apple da uzme 30% od in app purchasea. 

Takvu da ako stotine milijuna korisnika žele preuzeti tvoju aplikaciju store može to podržati. Osiguraj si sam takvu infrastrukturu pa se javi koliko će te to stajati i da li ćeš imati problema sa dostupnošću. S druge strane, oba storea imaju pisana pravila i Epic se tu pokušava samo ispromovirati. Ako nekome ne odgovaraju ta pravila može napraviti svoj store ili neki drugi kanal prodaje. Bilo bi časnije da su rekli ne želimo biti na takvom storeu i povući igru sami, a ovo je zapravo muktarenje. S druge strane, od toga koristi nema nitko, to je bio pokušaj pecanja u mutnom koje bi mogli samo veliki eventualno iskoristiti. Krajni korisnik i manje developerske firme od toga neće imati nikakvog benefita.

 Pa jel je moguce na apple uređajima instalirati neki alternativni store ? I da epic to zeli, dal je to moguce ?

Na PC-u instaliras store koji hoces... epic,steam,gog...

pa mogli bi, na recimo, epic uređajima

 lol

Uglavnom sud pogotovo onaj u EU ne gleda to tak kak vi gledate. Jednostavno Apple kao niti drugi ne mogu pisat svoja pravila kak se njima sprdne.
Microsoft se vec opekao na to, a stvar je bila banalnija od ove

za 5 godina vise nitko nece raditi na svom OS-u jer se jednostavno ne isplati.. moras ljudima dati sve i to u savrsenom stanju, a ne smijes ni proviziju naplatiti

 Platio si ti OS cim si uređaj kupio bez brige, a provizija ce i dalje bit tu, stvar je monopola


Zamisli da na Windows 10 postoji samo microsoft store i od svega ide njima 30%. Ne zelim si to nit zamislit, a na mobitelima je to normalna stvar jer to nitko ne regulira

 

Na kojim mobitelima? Samo jednim.

8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,

Apple jedini forsira svoj store, na svim drugim mobilnim OSovima možeš sideloadati bez nekih jailbreakova i sl - obično je dovoljno uključiti neke dev opcije i to je to.

12 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
southy kaže...
Santana kaže...
Lanko kaže...

 To je sve u redu, ali ja bi kupovao vrečice od npr Philipsa izravno, a ne preko Konzuma, iako sam tamo kupio usisavač jer je JEDINA trgovina!

Kvaka je u tome. 

Bookinga ima 1000x pa si bitaj gdje češ se oglasiti.

 Pa problem je u tome da ak kupis vrecice od bilo koga apple hoce svojih 30%

Kad ste već pokrenuli usporedbu, to bi bilo kao da Philips ima svoje vrečice na policama u Konzumu, a kad plaćaš ne plaćaš na blagajni nego plaćaš mobile payom direktno Philipsu i odlaziš iz Konzuma bez da si im platio išta. Konzum tu ima troškove da stavi proizvod na police, logistika, ljudi i sve ostalo. Isto tako Google i Apple imaju svoje troškove vezne uz store. Da je 30% puno, puno je, ali ako misliš da ti se ne isplati uvijek možeš prodavati kroz svoju prodajnu mrežu. Kao developeru puno mi je plaćati 30%, ali store mi rješava i pitanje distribucije (npr. ako aplikacije postane popularna, prodaje se ko vruće kifle, vrlo lako je doći do toga da mi zaguše server, a takav loš marketing može ubiti potražnju). Nerealno je uspoređivati prodaju digitalnih stvari kroz store sa prodajom fizičkih stvari koje Epic spominje, zar bi po njima Apple i Google trebao uzeti 30% od svakog prodanog hamburgera ili gadgeta?

Tako je kolega.

 

Svaki distributer ili proizvođač zna uvjete kada ulazi u neki trgovački lanac. Ili prihvatiš uvjete trgovačkog lanca (Apple stora) ili odleprsas.

 

 

9 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
to je od uvijek bila politika applea, izmusti maksimalno love plus jos nešto.. od naplate članarine developerima svake godine (google jednokratno), do bezobrazne politike ukidanja aplikacija.. jedan od primjera npr. app za snimanje ekrana, apple ukrao ideju, implementirao u os i ukinuo sve takve aplikacije..
google je dopuštao te stvari, pa me čudi da sad glume apple.. jesu i oni poludili ili je to samo slučaj s epicom?
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
R36 kaže...
southy kaže...
Santana kaže...
Lanko kaže...

 To je sve u redu, ali ja bi kupovao vrečice od npr Philipsa izravno, a ne preko Konzuma, iako sam tamo kupio usisavač jer je JEDINA trgovina!

Kvaka je u tome. 

Bookinga ima 1000x pa si bitaj gdje češ se oglasiti.

 Pa problem je u tome da ak kupis vrecice od bilo koga apple hoce svojih 30%

Kad ste već pokrenuli usporedbu, to bi bilo kao da Philips ima svoje vrečice na policama u Konzumu, a kad plaćaš ne plaćaš na blagajni nego plaćaš mobile payom direktno Philipsu i odlaziš iz Konzuma bez da si im platio išta. Konzum tu ima troškove da stavi proizvod na police, logistika, ljudi i sve ostalo. Isto tako Google i Apple imaju svoje troškove vezne uz store. Da je 30% puno, puno je, ali ako misliš da ti se ne isplati uvijek možeš prodavati kroz svoju prodajnu mrežu. Kao developeru puno mi je plaćati 30%, ali store mi rješava i pitanje distribucije (npr. ako aplikacije postane popularna, prodaje se ko vruće kifle, vrlo lako je doći do toga da mi zaguše server, a takav loš marketing može ubiti potražnju). Nerealno je uspoređivati prodaju digitalnih stvari kroz store sa prodajom fizičkih stvari koje Epic spominje, zar bi po njima Apple i Google trebao uzeti 30% od svakog prodanog hamburgera ili gadgeta?

Tako je kolega.

 

Svaki distributer ili proizvođač zna uvjete kada ulazi u neki trgovački lanac. Ili prihvatiš uvjete trgovačkog lanca (Apple stora) ili odleprsas.

 

 

 Ili ih tuzis jer su im uvjeti monopolisticki

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

a s tim usporedbama konzuma i vrećica za usisavač brkate kruške i jabuke.

postoje servisi/usluge/pretplate koje plaćaš direktno davatelju usluge putem web-a npr., a on između ostalog omogućuje da ti tu uslugu koristiš i putem mobilnog os-a, trošak držanja na store (plaćanje developerske pretplate) podmiruje davatelj usluge..

 

e sad, druga stvar je ako su ti ciljani korisnici/pretplatnici isključivo mobilni useri, i ako je jedini način da dođeš do njih i naplatiš nekakvu pretplatu ili nešto od njih jedino putem mobile aplikacije.. dakle ako nemaš svoj sustav naplate i ako nemaš druge platforme za koje naplaćuješ to isto.. to mi je ok da mobilna platforma naplati proviziju, iako je 30% previše

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 17:24 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
kerum kaže...
texas.bug kaže...

Na androidu se mogu instalirati aplikacije i mimo google trgovine. 

Samo je pitanje sigurnosti izvora. 

Međutim ako bi se apk skinuo sa sluzbenih epic stranica onda ne u pogledu sigurnosti ne bi smjelo biti problema.

 

Ne vidim zasto se na android ne bi fortnite skidao izravno sa epicovih stranica? Sto ce im uopce google trgovina?

Za Android bi ovaj argument vrijedio, ali za iOS ne, jer Apple to ne dozvoljava. Takoder Apple ima konkurentni servis Apple Arcade koji Appleu ne placa 30% od svake transakcije te time mogu dumpati cijenu usluge. Isto vrijedi i za Spotify vs Apple Music. najbolje rjesenje je da se ekosustav oslobodi tiranije i otvori, ali to se ne bude dogodilo.

 

BTW cijela prica je isprovocirana upravo sada radi antitrust istraga koje su u tijeku. Nitko ne kaze da se Epic ili Spotify bore za krajnjeg korisnika (tj sve nas), ali isto tako su debelo u pravu po pitanju kartelizacije koja se vec predugo odvija uz odobrenje politike pod utjecajem (pre)krupnog kpitala.

 Svjestan sam da ne moze iOS bez jailbreak, a u pogledu drugog se slazem.

Htio sam reci da svi android korisnici i nadalje uz par klikova vise mogu instalirati fortnite i koristit kao da nista se nije dogodilo. iOS korisnici ne mogu tako jednostavno, ali sami su sebi izabrali apple

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
6 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Zar nema Epic svoj store? On dozvoljava prodaju van storea za igrice koje su na njemu? Ako da onda su ok, ako ne onda su licemjerni š...i.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 17:37 (love2ml86).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Ima li Apple na svom storeu pravo napraviti akciju 30% sniženja na sve ili na određene kupovine?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,

Može ali će to pokriti iz svoje zarade...

12 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Imaju i dozvoljavaju. Ti kao izdavač možeš slobodno napraviti akciju na Steamu i svoju igru prodavati s koliko hoćeš popusta a da je na Epicu puna cijena. I to se stalno događa. Epic store je vrlo fleksibilan po tom pitanju.
13 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
love2ml86 kaže...

Zar nema Epic svoj store? On dozvoljava prodaju van storea za igrice koje su na njemu? Ako da onda su ok, ako ne onda su licemjerni š...i.

vecinom su igre ekskluzivno na epic store-u

16 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Lanko kaže...

Dakle, odem u npr. Konzum, kupim usisavač.

I poslije Konzum uzima 30% na svaku vrečicu?

Samo pararela, ali ne mogu vjerovati da su tako pohlepni Google/Apple!

 

Svaka čast Epic-u!

 vjerovao ili ne, Konzum zbilja uzima 30% ili i više na svaku kupljenu vrećicu. 

6 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
ministar kaže...
love2ml86 kaže...

Zar nema Epic svoj store? On dozvoljava prodaju van storea za igrice koje su na njemu? Ako da onda su ok, ako ne onda su licemjerni š...i.

vecinom su igre ekskluzivno na epic store-u

Ma ok, ali dali dopuštaju da izdavač kojeg imaju kod sebe naplaćuje bilo što mimo njih..?

16 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,

Apple drži monopol sa svojim store-om na svojim uređajim. Nitko nema muda zabraniti takvu praksu. Microsoft su zbog mnogo manje sranja opleli.

11 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
love2ml86 kaže...

Zar nema Epic svoj store? On dozvoljava prodaju van storea za igrice koje su na njemu? Ako da onda su ok, ako ne onda su licemjerni š...i.

1. Epic Store uzima 12%, ne 30%.
2. Ono najbitnije, Epic Store nema monopol nad platformom  - ako si developer igara na macOS/Win i ne svidjaju ti se uvjeti Epica, mozes ici na Steam ili Gog itd, ako ti nitko ne odgovara, mozes sam distribuirat i direktno naplacivat. Kod Applea ima samo opcija njihov store ili te nema na iOS.

Ne znam kako Epic stoji kod in-app purchase, ali u svakom slucaju je 12% pristojnije negoli lihvarskih 30%.

Ako ja pruzam zastitu komercijalnih objekata u gradu za odredjenu naknadu, onda je to zastitarski posao. Ako ja zahtijevam od svakog biznisa da tu naknadu mora platit ili nek se kupe iz grada, onda za to postoji bolja terminologija...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Aldo kaže...
Lanko kaže...

Dakle, odem u npr. Konzum, kupim usisavač.

I poslije Konzum uzima 30% na svaku vrečicu?

Samo pararela, ali ne mogu vjerovati da su tako pohlepni Google/Apple!

 

Svaka čast Epic-u!

 vjerovao ili ne, Konzum zbilja uzima 30% ili i više na svaku kupljenu vrećicu. 

 Nisi razumio, Konzum ne uzima ništa ako sam kupio vrećicu u Lidlu. Epic skinove iz igre prodaje direktno mimo guglota i jabučara.

16 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Znaci ako sam dobro shvatil
1. Igra je besplatna
2. Google i Apple su Epicu dali platformu za distribuciju igre u koju su ulozili stotine milijardi dolara i potrosili skoro 15 godina za podizanje istih
3. Epic games zaradjuje milijarde koristeci te dvije platforme
4. Epic games zeli jos vise love zaobilazeci pravila i uvjete postavljene od vlasnika tih platforma
5. Epic games dobio nogu

To ok?
Moj PC  
7 8 hvala 2
8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,

I pravednici se zapjenili što zločesti Google i Apple hoće 30% a riješili su im apsolutno sve oko distribucije, naplate i market reach.

 

Neki Epic napravi svoj EpicOS, EpicPhone i EpicStore - onda mogu i oni uzimati 5, 25 ili 50%. Do tada, igraj po pravilima kuće.

9 godina
neaktivan
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr
Nuclear_Phoenix kaže...

I pravednici se zapjenili što zločesti Google i Apple hoće 30% a riješili su im apsolutno sve oko distribucije, naplate i market reach.

 

Neki Epic napravi svoj EpicOS, EpicPhone i EpicStore - onda mogu i oni uzimati 5, 25 ili 50%. Do tada, igraj po pravilima kuće.

 

Ma daj molim te, što su to Google I Apple riješili?

Ne znam koliko si upoznat sa App Store-om sa developerska perspektive, a ne konzumerske. 

 

1 - Distribucija? Kakvu to distribuciju oni vrše osim toga što moram ispuniti 30 različitih formulara, signati app, i moliti se Bogu da se dobije odobrenje.

Hostaju moju aplikaciju od 20 Mb na svom Storeu? Bez problema bih mogao to i na svojoj stranici, da to mogu i da useri nisu "izdresirani" da samo smiju sa Store-ova skidati.

 

2 - Naplata? Nju su tako svjetski riješili tako da MORAM koristiti njihovu vrstu naplate bez obzira što je ona meni 30% skuplja, iako svaki developer može bez problema napraviti sustav naplate

uz pomoć Stripe-a, gdje bi provizija ispala negdje oko 3%. To i jest glavna točka koju smeta Epic, što Apple uporno odbija da se ponudi bilo kakav drugi sustav naplate. Ne slučajno dopustiti korisniku da ima više izbora.

Zamisli da odeš u Konzum i da ti samo dopuste da plaćaš sa MultiPlus karticom, bi vidio kako bi prošli od Vise i Mastercarda.

 

3 - Market reach? Taman šećer za kraj koja je općenito najsmiješnija i najnebitnija točka App Store-a. Bilo kakav market reach moraš SAM napraviti, jer je App Store toliko zasićen aplikacijama i tako guraju svoje aplikacije da je to strašno, osim ako nisi u top 10 app-ova na cijelom svijetu. 

Ala Facebook I TikTok, iako opet ne znam ni koliko njima to znači, sumnjam kolko ima ljudi koji otvore App Store i vide Facebook u top 10 appova pa kažu "idem to isprobati". 

Uz to, ako si indie developer, bilo kakav app koji napraviš uopće ne možeš naći putem njihove tražilice dok ne stekneš određeni "critical mass of users", pa ispadne da prvo moram sam promovirati svoj link od app-a okolo po netu i plaćati oglase da bi dobio neku vrstu "tractiona".

Što na kraju dobijem od njih? Apsolutno ništa.

 

Svaka čast Steve Jobsu, odradio je svjetski posao sa mobilnim aplikacijama i preveslao narod i pritome masno zaradio.
Idealni scenarij bi bili PWA-ovi gdje ne bi bili limitirani nebuloznim pravilima Apple-a i Google-a kako im se sprdne nego bi svatko imao priliku promovirati i instalirati aplikaciju koju hoće. 

Samo to nikad neće proči jer Apple to uporno koči (ne dopušta push notifikacije za PWA na iOS-u) isključivo radi monetarnih razloga.

 
18 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Nuclear_Phoenix kaže...

I pravednici se zapjenili što zločesti Google i Apple hoće 30% a riješili su im apsolutno sve oko distribucije, naplate i market reach.

 

Neki Epic napravi svoj EpicOS, EpicPhone i EpicStore - onda mogu i oni uzimati 5, 25 ili 50%. Do tada, igraj po pravilima kuće.

 Stari mozes ti to sebi pricat kolko hoces, no takva praksa nije zakonita. Lako su oni to sve sredili kad drze monopol

 

Iz tog razloga su zabranili servise kao sto su Microsoft xCould i druge jer one u sebi imaju svoj store. Tak da ce se sigurno i drugi prikljucit toj tuzbi.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 8:24 (Santana).
15 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Santana kaže...
.. normalna stvar jer to nitko ne regulira

 -reglulira (stranicu prije wyks koncizno daje primjer s MSom), postojeći zakon(i) postojećih država, no problem je kad si unclesam i kad nisi.. tj jurisdikcija, kao i mjesto plaćanja poreza-zaštite.

zakoni postoje, no veliki-jaki su upravo to veliki i jaki i imaju jačeg zaštitnika iza leđa, pa su tad i zakoni drugačiji 'sinkopirani' ili google ne plaća kaznu-porez dok eu dobije čvrgu od trumpeka kad to spomene.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 9:27 (ihush).
16 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
ukay1000 kaže...
Znaci ako sam dobro shvatil
1. Igra je besplatna
2. Google i Apple su Epicu dali platformu za distribuciju igre u koju su ulozili stotine milijardi dolara i potrosili skoro 15 godina za podizanje istih
3. Epic games zaradjuje milijarde koristeci te dvije platforme
4. Epic games zeli jos vise love zaobilazeci pravila i uvjete postavljene od vlasnika tih platforma
5. Epic games dobio nogu

To ok?

 Nisi dobro shvatil

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
15 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Nisam objavljivao osobno na Appleov store, ali moje gledište toga je da u tih 30% dobijemo iduće:

+ Dostupnost igre/aplikacije na platformi

+ Mogućnost pronalaska igre preko tražilice

+ Mogućnost da se igra/aplikacija posebno istakne (higlighted/featured game/app)

+ Cloud / P2P / Social i druge usluge

+ Razni alati za unapređenje igre/aplikacije (AB testing i sl.)

+ Jednostavni dashboard za upravljanje

 

Fali tu još stvari, ali nije tih 30% bezveze. Dali je tih 30% možda previše? Po meni, da, previše je, ali nije da ništa publisheri/developeri dobiju. Malim igračima nije toliki problem, Epicu je, jer 30% od njihove zarade je ogroman novac a od svih tih featura dovoljan im je da je igra samo dostupna na storeu. 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice