Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

poruka: 86
|
čitano: 17.098
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr".
15 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

začudo, pohlepa nije među 7 besmrtnih grijeha. samo nekakva neumjerenost u jelu i piću. iznenadjen sam i uvredjen. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
21 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

nećete vi nigdje poslovat kad vam dođe radnička fronta 🤣

 
12 2 hvala 0
16 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Sve više simpatiziram ovaj Epic.

Moj PC  
23 0 hvala 0
4 godine
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Neko im treba pokazat zube. Palac gore 

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Dakle, odem u npr. Konzum, kupim usisavač.

I poslije Konzum uzima 30% na svaku vrečicu?

Samo pararela, ali ne mogu vjerovati da su tako pohlepni Google/Apple!

 

Svaka čast Epic-u!

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Trebaju napraviti EGS za mobilne igre. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Živimo u totalno centraliziranom svijetu u kojem iz svakog sektora po jedna ili dvije kompanije drže apsolutni monopol i kontrolu privatnih podataka koje su im kao navodno svako malo ukradene i nemaju nikakvu odgovornost, niti obeštečuju osobe kojima su privatni podaci kompromitirani osim malo predstave oko kazni koje su navodno plaćene.

 
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Na androidu se mogu instalirati aplikacije i mimo google trgovine. 

Samo je pitanje sigurnosti izvora. 

Međutim ako bi se apk skinuo sa sluzbenih epic stranica onda ne u pogledu sigurnosti ne bi smjelo biti problema.

 

Ne vidim zasto se na android ne bi fortnite skidao izravno sa epicovih stranica? Sto ce im uopce google trgovina?

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Podržavamo Google i podržavam Apple. U mom dvorištu se poštivaju moja pravila., a ako ti se ne sviđa - produži dalje.

 

Da nije IOS i Androida 90% klinaca koji to igraju ne igrali. Deru klince na tim skinovima i na ostalim vizualnim sranjima...

 

Neka Epic napravi svoj eko sustav pa neka provodit svoja pravila.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 13:26 (R36).
 
10 31 hvala 0
13 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Zašto Epic ne napravi svoj mobilni OS i uređaje, pa zarađuju 30% od prodaje preko svog Store-a? (ne odnosi se samo na Epic nego na sve kojima to smeta)

 

možda bi bilo u redu da ima 10 store-ova, pa da mozes u bilo kojemu kupiti i da svi uzimaju 30% jer onda ne bi bio monopol - primjer svih trgovina, nebitno o robi koja se prodaje - imaju zavidnu marzu, a nitko ih jos nije tuzio i ne vuku se po vijestima zbog nepostene politike

 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Lanko 

 

Ček...ti misliš da bi kao kupac prošao povoljnije da Apple ne uzima 30%. Šta si ti naivan.

 

Ajmo ovako.

 

Proizvođač usisavača hoče besplatno držat svoj usisavač i vrečice u Konzumu tj bez naknade. Da li to ima smisla?

 

Imaš apartman - Da li bi ti svoj apartman na moru iznajmio besplatno?

 

Booking - da li Booking ne treba uzimat proviziju iznajmljivačima apartmana?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 13:37 (R36).
 
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Nekoliko primjera:

 

1. Dot com bubble, kao dokaz zrelosti racunalne industrije zavrsio je 2001, a Microsoft je vec 1998. (znaci i prije nego je PC postao neizostavan alat u svakom kucanstvu, i prije masovne poveziovsti ADSLa, i prije XBoxa) zaradio tuzbu samo na osnovu IE koji je dolazio u sklopu Windowsa.

 

2. 2004. (2008.) MS je zaradio kaznu od milijardu eura jer je MS iskoristavao polozaj kojeg ima na trzistu. Bilo je i govora da se MS rastavi na dvije kompanije.

 

3. Ovih dana opozvan je dio zakona koji je regulirao kartelizaciju kino-produkcije sa kino-dvoranama, tj. koji je onemogucavao prakse da veliki studiji imaju svoje kino dvorane.

https://arstechnica.com/tech-policy/2020/08/why-movie-theaters-are-in-trouble-after-doj-nixes-70-year-old-case/

 

Zakon (odluka) nije donesen kad je Disney kupio Pixar za 7.5 milijardi, ni kad je kupio LucasFilms za 4 milijarde, ni kad je kupio Marvel za 4 milijarde, ni kad je kupio 21st Century Fox za 73 milijarde.

Ovaj antikartel zakon nije donesen ni kad su se poceli povezivati telekomi i TV kuce, kao ni telekomi medjusobno, pa je sad WarnerMedia dio AT&Ta.

 

Zakon je donesen 1948. u slucaju protiv Paramount Studia, gdje je Vrhovni sud odlucio da je vertiaklna integracija kino-dvorana i kino-studia oblik oligopola (za razliku od monopola, ovdje je trziste kontrolirano preko manjeg broja igraca, koji se ponasaju u medjusobnom skladu).

 

https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_v._Paramount_Pictures,_Inc.

 

Samo za info:

- By 1945, the studios owned either partially or outright 17% of the theaters in the country, accounting for 45% of the film-rental revenue.

 

- Disney had a domestic box office market share of 33.1 percent in 2019, a figure which increased to 38 percent when taking into account the 4.9 percent share of 20th Century Fox, which was acquired by Disney under the 21st Century Fox deal in March 2019.

 

(Za one kojima se ne razmislja danas - Sud je tada odlucio da je vlasnistvo nad 17% dvorana kao i 45% prihoda prevelik iznos cak i kad se raspodjeli na Big Five (Metro-Goldwyn-Mayer, Warner Bros., 20th Century Fox, and RKO Pictures), a Sud je sad odlucio povuci takvu odluku kada JEDAN igrac ima skoro 40% zarade - i vlasnik je jedne od 5 najjacih streaming mreza, pardon, dvije - jer je Disney kupnjom Foxa dobio i Hulu)

 

+++++++++++++++++++++++++

 

Zanimljivo je da je "Land of the Free" regulator jos prije 72 godine shvatio da postoji opasnost i od kartelizacije, ne samo monopola, i to u vrijeme kada TV i kino nisu bili toliko integrirani kao sada, a telekoma jos nije ni bilo.

 

Danas, kada imamo dva trzista smartphonea, a distribcija sadrzaja je valjda najjaci primjer vertikalne integracije u povijesti ekonomije (u Merriam Websteru pod rijec vertikalna integracija trebalo bi stajati - v. Apple App Store) nitko rijec oligopol nije ni spomenuo... I za uzalud je da se sad Epic buni, nakon zabrane WeChata, zabrane TikToka, misli li itko ozbiljan da Epic u kojem Tencent ima 48.4% udjela ima ikakve sanse?

 

Ali, da budem nepristojan, iz nekog kurcopusackog razloga su Google i Apple neke hip kompanije, a eto MS je zlo, iako je 80ih i MS bio cool u odnosu na hijeroglife iz pradavne Silicijske doline. Pa eto - pojeli su trziste i opravdano postali ZLO.

(Iako MS nikada nije imao uredjaj-OS-distribucija integraciju kakvu imaju Apple i Google)

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
28 0 hvala 9
8 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Nije samo Epic u igri

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Ne laje kuja radi sela...nego radi sebe
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Dio o povlaštenom položaju bi im, sudeći po dosadašnjim tužbama, mogao proći.

 

Međutim, dio o neravnopravnosti ne bi jer su tu pravila jasna i vrijede za sve - Epic može uredno unutar igre prodavati, primjerice, Fortnite naljepnice za kontrolere, te može nuditi alternativne načine plaćanja, kao što to može McDonalds za hamburger.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
R36 kaže...

Lanko 

 

Ček...ti misliš da bi kao kupac prošao povoljnije da Apple ne uzima 30%. Šta si ti naivan.

 

Ajmo ovako.

 

Proizvođač usisavača hoče besplatno držat svoj usisavač i vrečice u Konzumu tj bez naknade. Da li to ima smisla?

 

Imaš apartman - Da li bi ti svoj apartman na moru iznajmio besplatno?

 

Booking - da li Booking ne treba uzimat proviziju iznajmljivačima apartmana?

 

 

 Jesi pročitao tekst?

Ne spori se prodaja igrice preko trgovine nego ova dva igrača hoće i zaradu od direktne prodaje skinova koja ne ide preko trgovina. Znači ne možeš prodavati vrećice mimo konzuma.

8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Dead kaže...

Pa znaju pravila oba Storea. Što bi htjeli, da promijene pravila?

 Pa da u pravilima je problem.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
R36 kaže...

Lanko 

 

Ček...ti misliš da bi kao kupac prošao povoljnije da Apple ne uzima 30%. Šta si ti naivan.

 

Ajmo ovako.

 

Proizvođač usisavača hoče besplatno držat svoj usisavač i vrečice u Konzumu tj bez naknade. Da li to ima smisla?

 

Imaš apartman - Da li bi ti svoj apartman na moru iznajmio besplatno?

 

Booking - da li Booking ne treba uzimat proviziju iznajmljivačima apartmana?

 

 

 To je sve u redu, ali ja bi kupovao vrečice od npr Philipsa izravno, a ne preko Konzuma, iako sam tamo kupio usisavač jer je JEDINA trgovina!

Kvaka je u tome. 

Bookinga ima 1000x pa si bitaj gdje češ se oglasiti.

8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Lanko kaže...
R36 kaže...

Lanko 

 

Ček...ti misliš da bi kao kupac prošao povoljnije da Apple ne uzima 30%. Šta si ti naivan.

 

Ajmo ovako.

 

Proizvođač usisavača hoče besplatno držat svoj usisavač i vrečice u Konzumu tj bez naknade. Da li to ima smisla?

 

Imaš apartman - Da li bi ti svoj apartman na moru iznajmio besplatno?

 

Booking - da li Booking ne treba uzimat proviziju iznajmljivačima apartmana?

 

 

 To je sve u redu, ali ja bi kupovao vrečice od npr Philipsa izravno, a ne preko Konzuma, iako sam tamo kupio usisavač jer je JEDINA trgovina!

Kvaka je u tome. 

Bookinga ima 1000x pa si bitaj gdje češ se oglasiti.

 Pa problem je u tome da ak kupis vrecice od bilo koga apple hoce svojih 30%

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Po meni, sasvim ok od strane Google/Apple - Epic prodaje digitalni content, ne fizičku robu kao Amazon ili McD. Ako je u pitanju fizička roba, onda nije ok da forsiraju sebe a za skinove/novčiće/štogod su u potpunosti u pravu - isto kao da prodaješ igru. Ako se Epicu to ne sviđa, ne mora prodavati tamo.

 
0 4 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
R36 kaže...

Lanko 

 

Ček...ti misliš da bi kao kupac prošao povoljnije da Apple ne uzima 30%. Šta si ti naivan.

 

Ajmo ovako.

 

Proizvođač usisavača hoče besplatno držat svoj usisavač i vrečice u Konzumu tj bez naknade. Da li to ima smisla?

 

Imaš apartman - Da li bi ti svoj apartman na moru iznajmio besplatno?

 

Booking - da li Booking ne treba uzimat proviziju iznajmljivačima apartmana?

 

 

 Realno osramotio si se ovim napisom jer niti znas da radis usporedbe niti shvacas u cemu je problem. Ja bi u tvoj slucaju zatvorio profil i pokusao naci smisao zivota u necem drugom.

7 godina
protjeran
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Nuclear_Phoenix kaže...

Po meni, sasvim ok od strane Google/Apple - Epic prodaje digitalni content, ne fizičku robu kao Amazon ili McD. Ako je u pitanju fizička roba, onda nije ok da forsiraju sebe a za skinove/novčiće/štogod su u potpunosti u pravu - isto kao da prodaješ igru. Ako se Epicu to ne sviđa, ne mora prodavati tamo.

 Pa kako onda za pretplate placuju manje od 30% haraca (Netflix i sl.). Ovdje se ne radi o one off kupovini vec o kupovanju sadrzaja unutar appa/pretplate. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
Santana kaže...
Lanko kaže...

 To je sve u redu, ali ja bi kupovao vrečice od npr Philipsa izravno, a ne preko Konzuma, iako sam tamo kupio usisavač jer je JEDINA trgovina!

Kvaka je u tome. 

Bookinga ima 1000x pa si bitaj gdje češ se oglasiti.

 Pa problem je u tome da ak kupis vrecice od bilo koga apple hoce svojih 30%

Kad ste već pokrenuli usporedbu, to bi bilo kao da Philips ima svoje vrečice na policama u Konzumu, a kad plaćaš ne plaćaš na blagajni nego plaćaš mobile payom direktno Philipsu i odlaziš iz Konzuma bez da si im platio išta. Konzum tu ima troškove da stavi proizvod na police, logistika, ljudi i sve ostalo. Isto tako Google i Apple imaju svoje troškove vezne uz store. Da je 30% puno, puno je, ali ako misliš da ti se ne isplati uvijek možeš prodavati kroz svoju prodajnu mrežu. Kao developeru puno mi je plaćati 30%, ali store mi rješava i pitanje distribucije (npr. ako aplikacije postane popularna, prodaje se ko vruće kifle, vrlo lako je doći do toga da mi zaguše server, a takav loš marketing može ubiti potražnju). Nerealno je uspoređivati prodaju digitalnih stvari kroz store sa prodajom fizičkih stvari koje Epic spominje, zar bi po njima Apple i Google trebao uzeti 30% od svakog prodanog hamburgera ili gadgeta?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
texas.bug kaže...

Na androidu se mogu instalirati aplikacije i mimo google trgovine. 

Samo je pitanje sigurnosti izvora. 

Međutim ako bi se apk skinuo sa sluzbenih epic stranica onda ne u pogledu sigurnosti ne bi smjelo biti problema.

 

Ne vidim zasto se na android ne bi fortnite skidao izravno sa epicovih stranica? Sto ce im uopce google trgovina?

Za Android bi ovaj argument vrijedio, ali za iOS ne, jer Apple to ne dozvoljava. Takoder Apple ima konkurentni servis Apple Arcade koji Appleu ne placa 30% od svake transakcije te time mogu dumpati cijenu usluge. Isto vrijedi i za Spotify vs Apple Music. najbolje rjesenje je da se ekosustav oslobodi tiranije i otvori, ali to se ne bude dogodilo.

 

BTW cijela prica je isprovocirana upravo sada radi antitrust istraga koje su u tijeku. Nitko ne kaze da se Epic ili Spotify bore za krajnjeg korisnika (tj sve nas), ali isto tako su debelo u pravu po pitanju kartelizacije koja se vec predugo odvija uz odobrenje politike pod utjecajem (pre)krupnog kpitala.

8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
southy kaže...
Santana kaže...
Lanko kaže...

 To je sve u redu, ali ja bi kupovao vrečice od npr Philipsa izravno, a ne preko Konzuma, iako sam tamo kupio usisavač jer je JEDINA trgovina!

Kvaka je u tome. 

Bookinga ima 1000x pa si bitaj gdje češ se oglasiti.

 Pa problem je u tome da ak kupis vrecice od bilo koga apple hoce svojih 30%

Kad ste već pokrenuli usporedbu, to bi bilo kao da Philips ima svoje vrečice na policama u Konzumu, a kad plaćaš ne plaćaš na blagajni nego plaćaš mobile payom direktno Philipsu i odlaziš iz Konzuma bez da si im platio išta. Konzum tu ima troškove da stavi proizvod na police, logistika, ljudi i sve ostalo. Isto tako Google i Apple imaju svoje troškove vezne uz store. Da je 30% puno, puno je, ali ako misliš da ti se ne isplati uvijek možeš prodavati kroz svoju prodajnu mrežu. Kao developeru puno mi je plaćati 30%, ali store mi rješava i pitanje distribucije (npr. ako aplikacije postane popularna, prodaje se ko vruće kifle, vrlo lako je doći do toga da mi zaguše server, a takav loš marketing može ubiti potražnju). Nerealno je uspoređivati prodaju digitalnih stvari kroz store sa prodajom fizičkih stvari koje Epic spominje, zar bi po njima Apple i Google trebao uzeti 30% od svakog prodanog hamburgera ili gadgeta?

 Nope. Fortnite bi sam prodavao skinove preko igre mimo njihove trgovine, a to nije dozvoljeno i iz toga razloga su ih izbacili.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
7 godina
protjeran
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
southy kaže...
Santana kaže...
Lanko kaže...

 To je sve u redu, ali ja bi kupovao vrečice od npr Philipsa izravno, a ne preko Konzuma, iako sam tamo kupio usisavač jer je JEDINA trgovina!

Kvaka je u tome. 

Bookinga ima 1000x pa si bitaj gdje češ se oglasiti.

 Pa problem je u tome da ak kupis vrecice od bilo koga apple hoce svojih 30%

Kad ste već pokrenuli usporedbu, to bi bilo kao da Philips ima svoje vrečice na policama u Konzumu, a kad plaćaš ne plaćaš na blagajni nego plaćaš mobile payom direktno Philipsu i odlaziš iz Konzuma bez da si im platio išta. Konzum tu ima troškove da stavi proizvod na police, logistika, ljudi i sve ostalo. Isto tako Google i Apple imaju svoje troškove vezne uz store. Da je 30% puno, puno je, ali ako misliš da ti se ne isplati uvijek možeš prodavati kroz svoju prodajnu mrežu. Kao developeru puno mi je plaćati 30%, ali store mi rješava i pitanje distribucije (npr. ako aplikacije postane popularna, prodaje se ko vruće kifle, vrlo lako je doći do toga da mi zaguše server, a takav loš marketing može ubiti potražnju). Nerealno je uspoređivati prodaju digitalnih stvari kroz store sa prodajom fizičkih stvari koje Epic spominje, zar bi po njima Apple i Google trebao uzeti 30% od svakog prodanog hamburgera ili gadgeta?

 Daj ne kaki koju to logistiku ima Apple da uzme 30% od in app purchasea. 

11 godina
offline
Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa, pokr

Ovdje se radi o tome da bi Kurta trebao sjahat, a da bi Murta mogao uzjahat. I sad vi mudrijate koji od njih dvoje treba da vas jaše. Lako Kurti i Murti uz takve magarce.

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 15:09 (markoBT).
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
markoBT kaže...

Ovdje se radi o tome da bi Kurta trebao sjahat, a da bi Murta mogao uzjahat. I sad vi mudrijate koji od njih dvoje treba da vas jaše. Loko Kurti i Murti uz takve magarce.

 trenutno samo jedan jaše dok bi ovak mogo jahat tko hoce,a ne samo epic

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
O_O_O kaže...

 Daj ne kaki koju to logistiku ima Apple da uzme 30% od in app purchasea. 

Takvu da ako stotine milijuna korisnika žele preuzeti tvoju aplikaciju store može to podržati. Osiguraj si sam takvu infrastrukturu pa se javi koliko će te to stajati i da li ćeš imati problema sa dostupnošću. S druge strane, oba storea imaju pisana pravila i Epic se tu pokušava samo ispromovirati. Ako nekome ne odgovaraju ta pravila može napraviti svoj store ili neki drugi kanal prodaje. Bilo bi časnije da su rekli ne želimo biti na takvom storeu i povući igru sami, a ovo je zapravo muktarenje. S druge strane, od toga koristi nema nitko, to je bio pokušaj pecanja u mutnom koje bi mogli samo veliki eventualno iskoristiti. Krajni korisnik i manje developerske firme od toga neće imati nikakvog benefita.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Fortnite izbačen s App Storea i Google Playa,
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Daj ne kaki koju to logistiku ima Apple da uzme 30% od in app purchasea. 

Takvu da ako stotine milijuna korisnika žele preuzeti tvoju aplikaciju store može to podržati. Osiguraj si sam takvu infrastrukturu pa se javi koliko će te to stajati i da li ćeš imati problema sa dostupnošću. S druge strane, oba storea imaju pisana pravila i Epic se tu pokušava samo ispromovirati. Ako nekome ne odgovaraju ta pravila može napraviti svoj store ili neki drugi kanal prodaje. Bilo bi časnije da su rekli ne želimo biti na takvom storeu i povući igru sami, a ovo je zapravo muktarenje. S druge strane, od toga koristi nema nitko, to je bio pokušaj pecanja u mutnom koje bi mogli samo veliki eventualno iskoristiti. Krajni korisnik i manje developerske firme od toga neće imati nikakvog benefita.

 Pa jel je moguce na apple uređajima instalirati neki alternativni store ? I da epic to zeli, dal je to moguce ?

Na PC-u instaliras store koji hoces... epic,steam,gog...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice