Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-

poruka: 19
|
čitano: 4.320
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-".
12 godina
odjavljen
offline
Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-

Bit će promašaj - Vozilo koje se koristi za prijevoz tereta na baterije znači loš domet, što opet nitko ne želi

 
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-
Ali ti kamiončići (tracks) i ne trebaju imati veliki domet. Ljudi ih koriste da sebi nešto kući donesu, primjerice kada kupe kauč ili perilicu, to je zapravo auto s većim gepekom.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet

a ne.... to je Amerima glavni oblik auta, sve popularnije Kie su ipak ne-američanske, pa ne mogu zamijeniti truckove....

 

i svatko tko drži do sebe, mora imati trucka, makar se sam taljigao 100 milja svaki dan u jednom smjeru na posao...

 

uz to tamo se SVE radi autom, vidjeti pješaka je rijetkost, ili biciklista...

 

govorim o "pravoj", neciviliziranoj Americi, onoj koja se stere 50 km od obala oceana u unutrašnjost

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
Stric_Jura kaže...

a ne.... to je Amerima glavni oblik auta, sve popularnije Kie su ipak ne-američanske, pa ne mogu zamijeniti truckove....

 

i svatko tko drži do sebe, mora imati trucka, makar se sam taljigao 100 milja svaki dan u jednom smjeru na posao...

 

uz to tamo se SVE radi autom, vidjeti pješaka je rijetkost, ili biciklista...

 

govorim o "pravoj", neciviliziranoj Americi, onoj koja se stere 50 km od obala oceana u unutrašnjost

 

 Ako se ne varam ti kamioncici ne podlijezu nekom novom zakonu o ekologiji tako da i to doprinosi njihovom velikom broju

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-

Treba vidjeti kako ce Rivion sa svojim Pick-Upom proci u USA...ima dosta snage i oko 650km domet...Mozda i Ford uspije onda

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-

Sto imas veci truck koji baca vise crnog dima, to si bolji murikanac.

 

Tako da, Fordu to nece proci - naftni lobij je tamo prejak, i zadrtost jos veca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
Čitatelj kaže...

Sto imas veci truck koji baca vise crnog dima, to si bolji murikanac.

 

 

Pa i ne baš. Nikad nisam vidio nijednog da baca dim.

I da, i F-ovi imaju eko testove, kao i sva ostala vozila. Način i učestalost testova ovise o državi.

7 godina
protjeran
offline
Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
Čitatelj kaže...

Imaš neki malo bolji izvor ili...?

14 godina
offline
Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-

@Old Iggy

 

e iznenadio bi se kakav krš se vozi po Americi... njima je osnova da imaš auto, da možeš na posao, u trgovinu, a kakav je... svaka savezna država ima svoje zakone, pa naravno ako je država siromašna, i njeni zakoni štite njene siromašne građane...

 

po Arkansasu (otkuda su Waltoni - Walmart - njihova "aristokracija") se voze auti kakve Cigani ne voze po poljima kod nas - uredno regani, da smo si jasni...

 

također, imaš unutar 50 milja, od okruga do okruga, ogromne razlike kroz sponzoriranu cijenu goriva, pa regular benzin plaćaju galon 2,09$, dok je normalna cijena oko 2,7 $...

 

benzin regular je onaj od 87 oktana koje je moj stari natakal u fićeka potkraj 70-ih, najjači benzim im je Premium - to je naš od 91 oktan... i sav benzin im smrdi, velim, to je blast to past za mene, kraj 70-ih

 

normalno je inače da voziš auto s različitim gumama (proizvođač, model -  ne dimenzije, naravno!), a zimske gume su nepoznanica većini...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
Old Iggy kaže...

Imaš neki malo bolji izvor ili...?

https://www.youtube.com/results?search_query=ford+truck+smoke

 

Ameri vole svoje dizlo Ford Truck, i ponose se garavljenjem.

 

Stric_Jura kaže...

@Old Iggy

 

e iznenadio bi se kakav krš se vozi po Americi... njima je osnova da imaš auto, da možeš na posao, u trgovinu, a kakav je... svaka savezna država ima svoje zakone, pa naravno ako je država siromašna, i njeni zakoni štite njene siromašne građane...

 

po Arkansasu (otkuda su Waltoni - Walmart - njihova "aristokracija") se voze auti kakve Cigani ne voze po poljima kod nas - uredno regani, da smo si jasni...

 

također, imaš unutar 50 milja, od okruga do okruga, ogromne razlike kroz sponzoriranu cijenu goriva, pa regular benzin plaćaju galon 2,09$, dok je normalna cijena oko 2,7 $...

 

benzin regular je onaj od 87 oktana koje je moj stari natakal u fićeka potkraj 70-ih, najjači benzim im je Premium - to je naš od 91 oktan... i sav benzin im smrdi, velim, to je blast to past za mene, kraj 70-ih

 

normalno je inače da voziš auto s različitim gumama (proizvođač, model -  ne dimenzije, naravno!), a zimske gume su nepoznanica većini...

 

90% ih je tamo na benzu, dok onih 10% na dizlu nije nista bolje, jos gori derivat koji ima tandeciju stvaranja gljivica, zastopavanja sveg moguceg,

prljaviji dizel imas samo na tankerima i teretnjacima. Sva sreca za njih sto ih vise ne vozi dizlo, jer bi cijeli svjet pogusili.

14 godina
offline
Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-

ne znam, meni se čini da im je dizel OK, po smradu je kao i naš...

 

samo jedan kolega tam ima Dodge pickup diesel i veli da se preporodio, da daje četvrtinu manje love za gorivo - s time da je on jedini tamo za kog znam da opravdano ima  takvo (pickup/truck) čudo jer ima 3-4 kuće koje renta pa svako malo ima radove - pa mu treba nešto za furat alat i materijal...

 

konačno, frakcijskom destilacijom iz iste količine sirove nafte se dobije 35% više dizela nego benzina - molim RGN-ovce da potvrde/isprave... pa je valjda i "ekološkiji" od same benze

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
Stric_Jura kaže...

@Old Iggy

 

e iznenadio bi se kakav krš se vozi po Americi... njima je osnova da imaš auto, da možeš na posao, u trgovinu, a kakav je... svaka savezna država ima svoje zakone, pa naravno ako je država siromašna, i njeni zakoni štite njene siromašne građane...

 

po Arkansasu (otkuda su Waltoni - Walmart - njihova "aristokracija") se voze auti kakve Cigani ne voze po poljima kod nas - uredno regani, da smo si jasni...

 

također, imaš unutar 50 milja, od okruga do okruga, ogromne razlike kroz sponzoriranu cijenu goriva, pa regular benzin plaćaju galon 2,09$, dok je normalna cijena oko 2,7 $...

 

benzin regular je onaj od 87 oktana koje je moj stari natakal u fićeka potkraj 70-ih, najjači benzim im je Premium - to je naš od 91 oktan... i sav benzin im smrdi, velim, to je blast to past za mene, kraj 70-ih

 

normalno je inače da voziš auto s različitim gumama (proizvođač, model -  ne dimenzije, naravno!), a zimske gume su nepoznanica većini...

Ne bi se iznenadio, provezao sam po SAD par desetina tisuća milja, vidio svašta i vozio dosta toga.

"Dimilice" kao kod nas tamo nećeš tako često nigdje vidjeti na cesti, čak ni u redneck državama. O "ozbiljnim" državama da ne govorim.

Na stranu što je tamo vozilo puno bitnije nego kod nas, reći da dime na dizel je isto kao reći da kod nas svi voze golfove dvice KR tablica.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
Čitatelj kaže...

Sto imas veci truck koji baca vise crnog dima, to si bolji murikanac.

 

Tako da, Fordu to nece proci - naftni lobij je tamo prejak, i zadrtost jos veca.

 Ah ta superiornost vas Europljana.

Niske cijene naftnih derivata su nuzne za ekonomiju za zapad americkog kontinenta koji je x puta rjedje naseljen nego europski kontinent. Ja do prvog veceg grada imam 5 sati voznje autocestom , izmedju mog i tog grada imaju samo dva naselja ,ostatak je kompletna divljina.Do sljedeceg veceg grada imam otprilike 12-13 sati voznje,ista stvar ,dobar dio puta nema civilizacije, signala na mobitelu.. U Europi nemozes se provozat 15 minuta a da ne prodjes kroz barem dva sela u bilo kojem smjeru. 

Ovo je drugi lifestyle , radi manjka stanovnistva nema javnog prijevoza i sl. 

Dakle ogromna vecina nas podupire frakiranje nafte i naftni sektor jer nam o tome ovisi hrana na tanjuru.

 

 

Alberta , True North -- Strong and Free
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 3:59 (JoshTurner).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
danen kaže...
Ali ti kamiončići (tracks) i ne trebaju imati veliki domet. Ljudi ih koriste da sebi nešto kući donesu, primjerice kada kupe kauč ili perilicu, to je zapravo auto s većim gepekom.

 Ruku na srce ,nekima je to lifestyle. 

Pickup truck je simbol gospodarske moci americkog kontinenta i ekonomije. Pickup -ovi su zasluzni za pokretanje malog obrtnistva i ekonomije.

Prosjecan pickup kosta vise nego nabrijani mercedes ili bmw. No vecina ljudi ovdje ne zeli luksuzna europska vozila nego luksuzna radna vozila.

Alberta , True North -- Strong and Free
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
memulica kaže...

 Ja sam pump operator / fracker po zanimanju.Kontroverzna metoda pumpanja kemikalija u naftne bunare . 

Da se nadovezem ,ne samo nafte nego i natural gas-a.

Alberta , True North -- Strong and Free
12 godina
offline
Re: Ford će početi proizvoditi električne kamionet
JoshTurner kaže...

 Ah ta superiornost vas Europljana.

Ja do prvog veceg grada imam 5 sati voznje autocestom , izmedju mog i tog grada imaju samo dva naselja ,ostatak je kompletna divljina. Do sljedeceg veceg grada imam otprilike 12-13 sati voznje,ista stvar ,

 

 Znači, ništa od ovoga na struju? Usput, jako dobro govoriš hrvatski, rijetko koji amerikanac uspijeva savladati tako dobro neki od slavenskih jezika.

16 godina
offline
Ford će početi proizvoditi električne kamionete F-

On je fracker, ko što sam ja astronaut. Osim ako nisu u Buzinu našli naftu&plin

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice