Folding@home snagom premašio prvih 100 superračuna

poruka: 21
|
čitano: 4.515
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Folding@home snagom premašio prvih 100 superračuna".
14 godina
offline
Folding@home snagom premašio prvih 100 superračuna

Da li ima negdje konkretan info za sto se to na kraju iskoristi? Cini mi se vecinom za flexanje brojevima i ukupnom snagom, a sto se onda tu odradi... Ako netko ima info volio bi znati.

 

Da nije kao neka nasa superracunala s kojima se hvale, a na kraju se konkretno to vrlo malo koristi.

 
9 1 hvala 0
14 godina
online
Folding@home snagom premašio prvih 100 superračuna

na kraju saznaš da je sve scam i da smo nekome majnali kripto cijelo vrijeme. LOL

Moj PC  
18 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
MatkoBB kaže...

Da li ima negdje konkretan info za sto se to na kraju iskoristi? Cini mi se vecinom za flexanje brojevima i ukupnom snagom, a sto se onda tu odradi... Ako netko ima info volio bi znati.

 

Da nije kao neka nasa superracunala s kojima se hvale, a na kraju se konkretno to vrlo malo koristi.

 Ne vrijedi se sekirati dok ne probamo.. Who dares wins :)

 

BTW, postoji i Rosetta@Home, koji kolko sam shvatio ustvari priprema zadatke za Folding@Home? Anyway, ukoliko vam Folding slabo vrti, probajte Rosettu! Evo ja ću malo sad da to pročačkam :)

 

EDIT: izgleda da Rosetta@Home koristi samo CPU za obradu, te takođe zahtjeva i nešto lokalnog prostora. No eto vi koji se sekirate da netko drugi možda zarađuje na vama, možete se iskušati u fold.it igrici u kojoj slažete proteine. Have fun :)

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 16:10 (spookymulder84).
14 godina
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
Svejedno sto god da radi, ako i nekim cudom izadje cjepivo od pomoci nasih racunala, opet ces ga morati platiti.Tako da ti je se bolje ne zamarati time pridruži se ili odustani.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Folding@home snagom premašio prvih 100 superračuna

Ako ga se plaća optimizmom, onda smo definitivno u banani ;). Pljujete i porez jer ga plaćate, tako pljujte na Foldit kada ga budete koristili. Rezultati se mogu pokazati tek kada se volonteri jave, a rezultate ćemo sad i vidjeti pa ću vam se i ja pridružiti ako ne bude bilo ništa od toga :)

 

To se zove dobrovoljan rad/donacija.. samo zato što si napravio nekome nešto džabe ne znači da ćeš dobiti nešto džabe za uzvrat. Ja sigurno ne bih dijelio lijekove ako sam cijeli život studirao ili dao hrpu novaca za razvoj.. Naravno ne kužim se govorim figurativno, ali nitko od vas ne bi volio raditi ni zašta. (Mada vjerujem da nas ima takvih, nažalost)

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 16:42 (spookymulder84).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
jozef kaže...

na kraju saznaš da je sve scam i da smo nekome majnali kripto cijelo vrijeme. LOL

 E to bi bio posao! Postoje već dvadest godina, sad su valjda već multimiljarderi :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
Ima li kakvih pomaka? S obzirom da to melje sve a o coroni se sve zna vec 50godina.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Folding@home snagom premašio prvih 100 superračuna

Znanstvenici radu razne simulacije koje su im poptrebne u pronalasku ljeka za COVID-19,između ostalog vec godinam rade na pronalasku ljeka za rak,alzajmer i druge opasne bolesti.Kako vecina znanstvenika nema pristup super racunalima osmislilu su ovakav nacin gdje jedan veliki problem razbiju na stotine malih koje nasi kompjuteri rijese i tako iz dana u dan!Sad je trenutno COVID-19 lijek na prvo mjestu!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra

Na ovom linku možeš naći popis znanstvenih radova koji su koristili za svoje istraživanje Folding@home, pa ako što pomogne u odgovoru na pitanje...

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 18:25 (4ndY).
Folding@home snagom premašio prvih 100 superračuna

Problem je sto znanost ne funkcionira na taj nacin.

 

Ne mozes kazati, evo to racunalo od 500,000 ghz i 500,000 terabajta rama i cekujem da se cjepivo pronadje u roku 7 dana.

 

Mislim, sto tocno istraziti/izracunati za virus kojeg ne poznaju? Sto se njih tice to je vanzemaljac koji napada organizam, a treba razviti nesto sto ce napasti virus a organizam ostaviti na miru. Kod bakterije je to lakse, ona je puno kompleksniji oblik i tamo moze daleko vise metoda se iskoristiti.

Mod virusa koliko sam shvatio, doslovce nista trenutno ne funkcionira.

 

Djabe ti snaga nuklearne elektrane ako ti trenutacno treba struja samo za mikrovalnu. Tako da nisam nesto pretjerano optimistican sto se tice tog superracunala, ali tko zna, mozda se desi breakthrough. Tesko vjerojatno ali nada postoji. A to je jedino sto sada mozemo napraviti. Biti u izolaciji i zivjeti u nadi.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
 

Mislim, sto tocno istraziti/izracunati za virus kojeg ne poznaju?

 

Oni savrseno dobro poznaju atomsku strukturu tog virusa a ovo sve sto silna racunala diljem zemlje rade su razno-razne simulacije proteina i svasta nesto da se nadje odredjena kombinacija (kemijski spoj valjda) koja bi utjecala na ponasanje virusa.

Imas na njihovim stranicama objasnjeno o cemu se tu radi bas u slucaju corona virusa

Freak Show Inc.
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
Friday kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
 

Mislim, sto tocno istraziti/izracunati za virus kojeg ne poznaju?

 

Oni savrseno dobro poznaju atomsku strukturu tog virusa a ovo sve sto silna racunala diljem zemlje rade su razno-razne simulacije proteina i svasta nesto da se nadje odredjena kombinacija (kemijski spoj valjda) koja bi utjecala na ponasanje virusa.

Imas na njihovim stranicama objasnjeno o cemu se tu radi bas u slucaju corona virusa

 

To što poznaju strukturu virusa ne znači da znaju kako da ga ubiju (a da pri tome ne unište organizam domaćina).

 

Ne bih se složio da je tako jednostavno kao evo ti komp, pusti da radi svoje i on će prije ili kasnije pronaći rješenje. Da je doista toliko jednostavno, nema te nacije na ovom svijetu koja se nebi složila da se napravi "über stroj" ili bi pristali na upogonjenje apsolutno svakog super računala na svijetu da se pronađe rješenje. Novci im nisu niti najmanji problem. Čak je i 100 milijarda dolara maleni sitniš koji države gube zbog ovog trenutačnog stanja.

 

Ne bih se složio da oni trenutačno znaju što gdje je rješenje. 

 

Naposljetku, da je tako jednostavno - što se ne upogone milijuni i milijuni računala, servera i gomila super računala i konačno pronađenje lijek za razne oblike raka ili primjerice, AIDS?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 23:14 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
11 godina
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
A ljudi, prvo malo detaljnije procitajte o cemu se tu radi i sta naucnici tu zapravo rade. Glava me zaboli od gluposti koje valjate...
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
strawa kaže...
A ljudi, prvo malo detaljnije procitajte o cemu se tu radi i sta naucnici tu zapravo rade. Glava me zaboli od gluposti koje valjate...

 Ja sam mislio da se uhvate za ruke i onda izgovaraju nesto Pa tako se dogadaju stvari.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Friday kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
 

Mislim, sto tocno istraziti/izracunati za virus kojeg ne poznaju?

 

Oni savrseno dobro poznaju atomsku strukturu tog virusa a ovo sve sto silna racunala diljem zemlje rade su razno-razne simulacije proteina i svasta nesto da se nadje odredjena kombinacija (kemijski spoj valjda) koja bi utjecala na ponasanje virusa.

Imas na njihovim stranicama objasnjeno o cemu se tu radi bas u slucaju corona virusa

 

To što poznaju strukturu virusa ne znači da znaju kako da ga ubiju (a da pri tome ne unište organizam domaćina).

 

Ne bih se složio da je tako jednostavno kao evo ti komp, pusti da radi svoje i on će prije ili kasnije pronaći rješenje. Da je doista toliko jednostavno, nema te nacije na ovom svijetu koja se nebi složila da se napravi "über stroj" ili bi pristali na upogonjenje apsolutno svakog super računala na svijetu da se pronađe rješenje. Novci im nisu niti najmanji problem. Čak je i 100 milijarda dolara maleni sitniš koji države gube zbog ovog trenutačnog stanja.

 

Ne bih se složio da oni trenutačno znaju što gdje je rješenje. 

 

Naposljetku, da je tako jednostavno - što se ne upogone milijuni i milijuni računala, servera i gomila super računala i konačno pronađenje lijek za razne oblike raka ili primjerice, AIDS?

 

 

Lijekova za AIDS, tocnije HIV, ima i koriste se. Dapace, HIV je postao kronicna bolest.

Za rak nije moguce napraviti lijek zbog jedne stvari - rak nije jedna bolest. To je kao da kazes da treba napraviti lijek za virus.

Koliko sam shvatio iz teksta, vjerojatno se virtualno testiraju postojeci lijekovi koji imaju vec FDA approval i koje mozes odmah poceti koristiti, a ne da se radi potpuno novi lijek.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

To što poznaju strukturu virusa ne znači da znaju kako da ga ubiju (a da pri tome ne unište organizam domaćina).

 

Ne bih se složio da je tako jednostavno kao evo ti komp, pusti da radi svoje i on će prije ili kasnije pronaći rješenje. Da je doista toliko jednostavno, nema te nacije na ovom svijetu koja se nebi složila da se napravi "über stroj" ili bi pristali na upogonjenje apsolutno svakog super računala na svijetu da se pronađe rješenje. Novci im nisu niti najmanji problem. Čak je i 100 milijarda dolara maleni sitniš koji države gube zbog ovog trenutačnog stanja.

 

Ne bih se složio da oni trenutačno znaju što gdje je rješenje. 

 

Naposljetku, da je tako jednostavno - što se ne upogone milijuni i milijuni računala, servera i gomila super računala i konačno pronađenje lijek za razne oblike raka ili primjerice, AIDS?

 

 

 

Ti si vrlo skeptican jer ne razumijes o cemu se radi. Ali umjesto da slegnes ramenima kao i mi ostali ti si uvjeren da znas da to nista ne valja. Jer kako moze valjati ako ti to ne razumijes?

A sto se tice tvoje zadnje recenice - upravo to se i radi sto se tice nekolicine bolesti. Ali kako je kolega gore vec primjetio - pomalo baljezgas jer raka ima poveci broj oblika i to nije jedna bolest.

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Folding@home snagom premašio prvih 100 superračuna

BTW - 144. smo u svijetu po aktivnosti. A to je velika stvar jer timova ima strasno puno

 

EDIT:

140 ipak po novoj ljestvici

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 22:03 (Friday).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
Friday kaže...

BTW - 144. smo u svijetu po aktivnosti. A to je velika stvar jer timova ima strasno puno

 

EDIT:

140 ipak po novoj ljestvici

 stats im šteka, već 2 dana nije updatan score. Ali bitno da bodovi idu. 

14 godina
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
Koji si ti na listi pa ti nije nešto u redu
14 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
dreadmoore kaže...
Koji si ti na listi pa ti nije nešto u redu

 user kroat, evo od kad mi je zadnje ažuriranje, a trenutno imam 84 WU odrađena i preko 5.5m score. Ali ovi su zagušeni koliko ima korisnika pa im ne radi sve baš kako treba. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 0:02 (Franjo15).
15 godina
offline
Re: Folding@home snagom premašio prvih 100 superra
Friday kaže...

BTW - 144. smo u svijetu po aktivnosti. A to je velika stvar jer timova ima strasno puno

 

EDIT:

140 ipak po novoj ljestvici

Team: Cro4Life 

 

Team Ranking508 of 244560 

 

Ovo me sada sve zbunilo.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice