Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

poruka: 54
|
čitano: 8.981
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox dobio osvježeni vizualni identitet".
16 godina
offline
Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Toliko mi je dobar ovaj novi izgled da je prvo što sam napravio

 

about:config

browser.proton.enabled ----false

 

Prored im je ogroman, favoriti mi "izletjeli" izvan ekrana. Ne želim skrolati gore-dole da bi nešto vidio što prije nije bio problem.

 
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Također.

Odma sam sve smanjio i enejblao compact dizajn kojeg su također svojevremeno sakrili i službeno ga ne podržavaju.

Zamisli likove, ne daju ti da imaš compact dizajn kako bi ti bilo preglednije, ono wtf?

 

Stvarno su debili s tim povećavanjem svega, kao da imamo problema s vidom, to je izgleda posljedica razvoja istovremeno za mobitele/tablete pa onda mi na pc-u dobijemo nepraktično sranje.

13 godina
offline
Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Firefox je za mene mrtav preglednik od onog trenutka kada su na Androidu zabranili korištenje about:config u stabilnim verzijama. Verziju za računala izbjegavam otkad znam za Firefox; izuzetno loše renderiranje fontova je zajedničko svim preglednicima baziranim na Mozillinom kodu.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Marko :D kaže...

Firefox je za mene mrtav preglednik od onog trenutka kada su na Androidu zabranili korištenje about:config u stabilnim verzijama. Verziju za računala izbjegavam otkad znam za Firefox; izuzetno loše renderiranje fontova je zajedničko svim preglednicima baziranim na Mozillinom kodu.

 Sto koristis onda? Vivaldi?

13 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Koristim Chrome. Ali mogu koristiti bilo koji preglednik baziran na Chromiumu budući da je na istom renderiranje fontova normalno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Što ti to znači "normalno renderiranje fontova".

Ja ne vidim nikakvu razliku u fontovima između Chrome, Firefox-a i Edge-a...

15 godina
offline
Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

eto od ove verzije ja sam ga izbrisao jer me ubio u pojam a ne olakšao i instalirao sam wave iako im želim pomoći ali ne ide guraju pojas za spašavanje ne ide

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Mozilla se blago receno, pogubila.

Firefox unazad godinu dana na Androidu je gotovo neupotrebljiv, hreptina ekstenzija ne radi, nema about:config (osim u nightly verzijama), nestao "Save to PDF"....(na mobu sam ostao na 68.11 i nemam namjeru ga apdejtati).

Uostalom dovoljno je baciti oko na komentare na Google Play-u

 

Sto se tice deskstopa, ovom verzijom su uspjesno unakazili i nju.  Poseban oksimoron je telemetrija koja iz verzije u verziju bubri ( i koja se u potpunosti ne moze iskljuciti iz settingsa, nego je potrebno kopati po about:configu, btw), kombinirana u posljednjih njih godinu dana sa agresivnim marketingom "najsigurniji", "brinemo za vasu privatnost", "pazimo da niste trackani".....

 

Cim osjetis potrebu naglasavati to (i to na browseru koji posljenjih 15 godina uglavnom iz tog razloga se i instalirao), znaci da nesto upravo cackas po tom pitanju.

 

Thunderbird takodjer pod dvojbenim odlukama napreduje, npr izbacivanje Enigmaila, podrske za GPG, i inzistiranje da privatne kljuceve drzim unutar Thunderbirda, a ne u zasebnom vanjskom walletu...itd.

 

Otkad su otpustili vise od 25% zaposlenika i poceli vise brinuti o "socijalnoj pravici" (npr mijenjanje naziva Master password u primary password...jer eto to je jako vazno jer bi netko pomislio kupiti roba ili dva, da se nadje jel) a manje o zeljama korisnikaa, sve ide nizbrdo.

S obzirom da su prihodima gotovo 90% na Googleovoj sisi, nije tako nemoguce da ih ta ista "sisa" gusi pomalo. U prilog tome ide posebno nebulozno nedoreceno javno pismo Mozillinog CTO-a gdje lamentira o buducnosti oglasavanja.

 

Od Mozille jos jedino koristim Firefox-ESR, za kojeg ocekujem da ce vrlo skoro takodjer unakaziti.

 

Doslo je vrijeme za fork, a cujem da je LibreWolf vrijedan makar testa...mozda uskoro i isprobam ga.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 20:22 (syncmaster245b).
 
5 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Meni se svidja, pase sa mojom tamnom temom, cisto simpaticno.

 

Koristim i dalje kao primarni browser, a kao sekundarni Waterfox Classic,

za stare ad-onove i legacy podrsku, kao sto je IE Tab itd.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Link za one koji žele omogućiti compact UI density (topla preporuka).

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Čitatelj kaže...

Meni se svidja, pase sa mojom tamnom temom, cisto simpaticno.

 

Koristim i dalje kao primarni browser, a kao sekundarni Waterfox Classic,

za stare ad-onove i legacy podrsku, kao sto je IE Tab itd.

 

I meni se sviđa

12 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Marko :D kaže...

Firefox je za mene mrtav preglednik od onog trenutka kada su na Androidu zabranili korištenje about:config u stabilnim verzijama. Verziju za računala izbjegavam otkad znam za Firefox; izuzetno loše renderiranje fontova je zajedničko svim preglednicima baziranim na Mozillinom kodu.

 

Baš to. Pokušavao sam u više navrata koristiti Firefox i svaki put sam odustao jer loše renderira fontove. Ne razumijem da im je to dan-danas problem i da se ne može riješiti.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
10 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Q-Tip kaže...

 

Baš to. Pokušavao sam u više navrata koristiti Firefox i svaki put sam odustao jer loše renderira fontove. Ne razumijem da im je to dan-danas problem i da se ne može riješiti.

 To je točno.

 

Chrome:

 vs Firefox:

 

 

Nadglednik dina
2 godine
protjeran
offline
Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Meni je i dalje opera zakon... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Marko :D kaže...

Firefox je za mene mrtav preglednik od onog trenutka kada su na Androidu zabranili korištenje about:config u stabilnim verzijama. Verziju za računala izbjegavam otkad znam za Firefox; izuzetno loše renderiranje fontova je zajedničko svim preglednicima baziranim na Mozillinom kodu.

 a kaj koristis na mobitelu ?

Meni je on jedina opcija jer ima adblock, al moguce da se promjenilo nesto zadnjih godinu dana jer nisam pratio, a zadovoljan sam sa njim

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Entry Point kaže...
Q-Tip kaže...

 

Baš to. Pokušavao sam u više navrata koristiti Firefox i svaki put sam odustao jer loše renderira fontove. Ne razumijem da im je to dan-danas problem i da se ne može riješiti.

 To je točno.

 

Chrome:

 vs Firefox:

 

 

Meni u Firefox-u izgleda isto kao i Chrome.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 7:53 (iMik).
14 godina
protjeran
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Tino_TA kaže...

Što ti to znači "normalno renderiranje fontova".

Ja ne vidim nikakvu razliku u fontovima između Chrome, Firefox-a i Edge-a...

Vidiš da bunca, "renderiranje fontova" hahahaha.

Firefox je zakon, koristim ga od početka, a to je već ohoho vremena.

Je da na klasičnim diskovima je bio malo usporen, ali s SSD-ima se je preporodio on i ja.:)

13 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Brave browser ima integrirani adblock
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Uran 11 kaže...

Vidiš da bunca, "renderiranje fontova" hahahaha.

Firefox je zakon, koristim ga od početka, a to je već ohoho vremena.

Je da na klasičnim diskovima je bio malo usporen, ali s SSD-ima se je preporodio on i ja.:)

 

Ako sam na nešto alergičan, onda je to na ljude koji nemaju pojma o nečemu, pa se na tu temu izruguju drugima. Refleks toliko poznat širenjem budala po društvenim mrežama. Nemoj biti ta budala, dozvoli da nešto ne znaš jer to nije sramota. "Renderiranje fontova" je sasvim legitiman termin i koristi se svakodnevno u izradi weba. Ne bi vjerovao, browseri doista renderiraju fontove i svaki ih nažalost renderira na svoj način zbog čega dolazi do razlika u izgledu. 

 

Firefox na fontove dodaje težinu koje ne bi trebalo biti i gotovo uvijek izgledaju deblji i nazubljeniji nego što u stvarnosti jesu. Koliko deblji? Ne puno, ali dovoljno da izgleda kao da se radi o dvije različite težine fonta. 

 

Evo na brzinu sam pripremio side-by-side primjer s New York Timesa, isti naslov, isti podnaslov, isti paragraf. Za slučaj da attachanu sliku ne prikaže u full veličini, možda je bolje otvoriti ovdje: https://ibb.co/W6kSxvs

 

 

 Edit: kao što sam i pretpostavio slika u attachu ne otvara se u punoj veličini, pa savjetujem pogledati link. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 10:30 (Q-Tip).
7 godina
protjeran
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

To nema nista sa renderiranjem fontova, nego odabirom fonta - oba browsera koriste sistemske fontove koju su true-type.

Kod Firefoxa (i derivata) je Times New Roman, dok kod Chromea je to bio Arial (ako nisu promjenili u TNR).

Isto tako se vidi kod tvoj SS-a da je razlika i u velicini fonta.

 

Postavi oba browsera na jednake postavke, i onda usporedi.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Čitatelj kaže...

To nema nista sa renderiranjem fontova, nego odabirom fonta - oba browsera koriste sistemske fontove koju su true-type.

Kod Firefoxa (i derivata) je Times New Roman, dok kod Chromea je to bio Arial (ako nisu promjenili u TNR).

Isto tako se vidi kod tvoj SS-a da je razlika i u velicini fonta.

 

Postavi oba browsera na jednake postavke, i onda usporedi.

 

 

Ovo apsolutno nema veze s vezom, ali da ti srce bude na mjestu - na oba browsera je Times New Roman 16.

 

I ne, nema razlike u veličini fonta. Kako nemam više namjeru dokazivati bilo što, ako ne vjeruješ, stavi sam jednu stranu preko druge pa provjeri.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
7 godina
protjeran
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Ne zelim instalirati spijunski software u koji nemam uvid koda. A Chromium nije referentan, s obzirom da lose renderira fontove, neusporediv je sa Chromeom.

 

Takodjer provjeri dali si iskljucio na oba browsera da preuzimaju fontove sa web stranica, jer ako nisi, nebitno je sto postavis u browseru, nece koristiti sistemske fontove.

 

Drzim se Mozille, imam uvid u kod, sve transparentno. Koristim jos od doba Netscape-a, te naravno s nestankom Netscape Navigatora sam potpuno preselio na Firefox.

Ne zelim mjenjati navike, ni transparentnost koju pruza Mozilla.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
4 godine
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Uran 11 kaže...
Tino_TA kaže...

Što ti to znači "normalno renderiranje fontova".

Ja ne vidim nikakvu razliku u fontovima između Chrome, Firefox-a i Edge-a...

Vidiš da bunca, "renderiranje fontova" hahahaha.

Firefox je zakon, koristim ga od početka, a to je već ohoho vremena.

Je da na klasičnim diskovima je bio malo usporen, ali s SSD-ima se je preporodio on i ja.:)

 Mrvicu je sporiji u prikazu stranica od Edgea i Chromea. I sa SSD-om.

4 godine
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Uran 11 kaže...
Tino_TA kaže...

Što ti to znači "normalno renderiranje fontova".

Ja ne vidim nikakvu razliku u fontovima između Chrome, Firefox-a i Edge-a...

Vidiš da bunca, "renderiranje fontova" hahahaha.

Firefox je zakon, koristim ga od početka, a to je već ohoho vremena.

Je da na klasičnim diskovima je bio malo usporen, ali s SSD-ima se je preporodio on i ja.:)

 

Čitatelj kaže...

To nema nista sa renderiranjem fontova, nego odabirom fonta - oba browsera koriste sistemske fontove koju su true-type.

Kod Firefoxa (i derivata) je Times New Roman, dok kod Chromea je to bio Arial (ako nisu promjenili u TNR).

Isto tako se vidi kod tvoj SS-a da je razlika i u velicini fonta.

 

Postavi oba browsera na jednake postavke, i onda usporedi.

 

 Nije baš bez vraga ono što je napisao. Postoji razlika u prikazu fontova. U Firefoxu sam stavio Garamond umjesto TNR, s prije par dana sam vidio nešto prestrašno zubato prilikom gledanja historyja posjećenih stranica. Ovo na slici nije ni približno loše kako je bilo. Kao da sam gledao slova na Spectrumu iz pradavnih vremena.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 11:31 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Uvijek sam se pitao šta to Mozilla drugačije nudi u odnosu na druge browsere, to pitanje i dalje ostaje..

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Entry Point kaže...
 To je točno.

 

Chrome:

 vs Firefox:

 

 

 

Q-Tip kaže...
Ako sam na nešto alergičan, onda je to na ljude koji nemaju pojma o nečemu, pa se na tu temu izruguju drugima. Refleks toliko poznat širenjem budala po društvenim mrežama. Nemoj biti ta budala, dozvoli da nešto ne znaš jer to nije sramota. "Renderiranje fontova" je sasvim legitiman termin i koristi se svakodnevno u izradi weba. Ne bi vjerovao, browseri doista renderiraju fontove i svaki ih nažalost renderira na svoj način zbog čega dolazi do razlika u izgledu. 

 

Firefox na fontove dodaje težinu koje ne bi trebalo biti i gotovo uvijek izgledaju deblji i nazubljeniji nego što u stvarnosti jesu. Koliko deblji? Ne puno, ali dovoljno da izgleda kao da se radi o dvije različite težine fonta. 

 

Evo na brzinu sam pripremio side-by-side primjer s New York Timesa, isti naslov, isti podnaslov, isti paragraf. Za slučaj da attachanu sliku ne prikaže u full veličini, možda je bolje otvoriti ovdje: https://ibb.co/W6kSxvs

 

 

 Edit: kao što sam i pretpostavio slika u attachu ne otvara se u punoj veličini, pa savjetujem pogledati link. 

Meni je sve jednako i u Chromeu i FF-u.

Od addona jedino ublock origin i privacy badger. Ostale postavke na defaultu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
zelenapaprika kaže...

 

 Ovo na slici nije ni približno loše kako je bilo. Kao da sam gledao slova na Spectrumu iz pradavnih vremena.

 

 

 Jadan ti, kaj si se prešel mami plakat?

8 godina
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Entry Point kaže...

 To je točno.

 

Chrome:

 

 vs Firefox:

 

Koristim Chrome i Edge i fontovi izgledaju isto kao na Firefox-u sa tvojeg SSa 

4 godine
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet
Uran 11 kaže...
zelenapaprika kaže...

 

 Ovo na slici nije ni približno loše kako je bilo. Kao da sam gledao slova na Spectrumu iz pradavnih vremena.

 

 

 Jadan ti, kaj si se prešel mami plakat?

 Jesam. I dobio sam 10 kuna za sladoled.

14 godina
protjeran
offline
Re: Firefox dobio osvježeni vizualni identitet

Vidiš da se isplatilo imati Firefox.:)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice