Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

poruka: 35
|
čitano: 12.808
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t".
8 godina
offline
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

Poslodavac kod kojeg sam trenutno toliko kemija na listi od plaće da je to čudo jedno. Toliko kemije nisam vidio još od školskih dana. Sve samo da plati što manje. A jedini razgovor koji smo imali jest o tome zašto neću produžiti ugovor nakon što mi trenutni istekne. Tipični balkanicus pritavituc.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2023 7:18 (DuxCro).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

Odabirem broj sati, ali također i mogućnost da odaberem da mi se taj sat plati ili da mi se smanji broj radnih sati, ako mi bude potrebno.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
Takodjer...
Da 13.placa...da dvotjedna isplata... Po satu? Buahahahahha
Da ovaj moj moze isplatio bi u sendvičima. I tako vec mjesecima isplacuje dodatke na prehranu umjesto pune place... Njemu je jadnom tesko, drzava mu/nam uzima puno...
Tesko ti je piza ti materina 5 auta vozis i servisiras ih s mojim radom
Tn
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2023 7:38 (starblack).
15 godina
offline
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

Zanimljva su ta zaukriživanja.
Ako netko potiše ugovor za određeni iznos mjesečno, onda je potpisao za određeni iznos mjesečno, što nije 4 tjedna nego mjesec dana. Je da je malo kopliciranije, ali daleko od toga da je nuklearna fizika. Zanimljivo da se mjesec zaokružuje na 4 tjedna, kad samo jedan mjesec ima samo 28 dana (a u prestupnim godinama svi imaju više)

A i onaj dio ako je netko plačen po satu, zašto bi se broj radnih dana morao množiti sa 8? U tom slučaju šta je sa blagdanima i praznicima?

 
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

Dobijem svaki mjesec istu plaću, imao li mjesec 21,22,li 23 radna dana..

Netko mi je sumljiv... 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
Kaže:
U Kanadi je dvotjedna plaća također prilično uobičajena, kao i u nekim europskim zemljama poput Ujedinjenog Kraljevstva, gdje je poznata kao "dvotjedna plaća".
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2023 8:55 (Badjo_5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
odjavljen
offline
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

Kradu nas di stignu, poslodavci, država, fondovi...

Najpoštenije bi bila isplata plaće po satu. Međutim većini poslodavaca takav način isplate ne odgovara i uvijek se vade da im država to ne dozvoljava itd. itd. Apsolutna laž, nego na taj način nas kradu.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
U Njemačkoj pauza nije uračunata u radno vrijeme. Znači da radiš 8,5h
U Hrvatskoj odeš na pauzu od sat, sat i pol i još malo obilaziš stolove u uredu, pričaš s kolegama, pa kavica, pa cigarica i eto ti max 4h efektivnog radnog vremena. Možda 5h ako se malo netko potrudi. Plaćen si 8h, a radiš 4-5. Čast iznimkama.
Treba pogledati obije strane kovanice.
Moj PC  
8 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
Isto i za prekovremene, najvise se isplati radit u veljaci jer ti je sat najskuplji. Ono kaj treba drzava napravit je uvest neoporezivu 13. placu. Ovako mi ju isplate al kak nema odbitka, dobijem puno puno manje neto. Dok recimo u Austriji dobiju ne samo 13. nego i 14. neoporezivo.
 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
izzy007 kaže...
U Njemačkoj pauza nije uračunata u radno vrijeme. Znači da radiš 8,5h
U Hrvatskoj odeš na pauzu od sat, sat i pol i još malo obilaziš stolove u uredu, pričaš s kolegama, pa kavica, pa cigarica i eto ti max 4h efektivnog radnog vremena. Možda 5h ako se malo netko potrudi. Plaćen si 8h, a radiš 4-5. Čast iznimkama.
Treba pogledati obije strane kovanice.

 ili kako bi se reklo po naski nemos ti mene toliko malo platit koliko ja mogu malo radit.

nigdi di se cijeni rad nikome ne pada napamet zabušavat.

15 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
Badjo_5 kaže...
Kaže:
U Kanadi je dvotjedna plaća također prilično uobičajena, kao i u nekim europskim zemljama poput Ujedinjenog Kraljevstva, gdje je poznata kao "dvotjedna plaća".

 Je, i kaže to može pomoći da si bolje rasporediš.

A računi isto dvotjedno dolaze, je li?

Ili je možda da računi dolaze mjesečno što je nekad svaku drugu dvotjednu plaću, a nekad je tri dvotjedne plaće između računa.

I to nekako pomaže u planiranju troškova...

15 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
izzy007 kaže...
U Njemačkoj pauza nije uračunata u radno vrijeme. Znači da radiš 8,5h
U Hrvatskoj odeš na pauzu od sat, sat i pol i još malo obilaziš stolove u uredu, pričaš s kolegama, pa kavica, pa cigarica i eto ti max 4h efektivnog radnog vremena. Možda 5h ako se malo netko potrudi. Plaćen si 8h, a radiš 4-5. Čast iznimkama.
Treba pogledati obije strane kovanice.

 I da je sve to istina i kad sve to zbrojiš i koliko si plaćen po satu, još uvijek si slabije plaćen. Plus slabija mirovina, slabije zdravstvo, slabija naknada za nezaposlene, manje godišnjeg, manje bolovanja. Tu su kao priče da ima puno lažnih bolovanja, dok u Njemačkoj meni izgleda da su kriteriji za dobiti terapiju ili bolovanje puno niži.

15 godina
offline
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

malo političke ekonomije i utopizma u nedjeljno podne (idealno doba!): nije svaki društveni ili ekonomski sustav jednako primjeren svakom društvu/narodu/državi. načelno, što veća država (i mnogoljudnija), diktatura je uspješnija (može i prosvijećeni apsolutizam, ako može/mora). obratno je u ekonomiji: što je država manja, to bi morala biti bliže socijalizmu. demokracija je za malene (vidi izvorišta: platon i kompanija) a kapitalizam (i privatno/osobno poduzetništvo) za oooogromne (ponovo izvorišta: keynes ili čikaška škola). dakle: mali - demokrancija i socijalizam (tipa "star trek - federacija"), veliki - diktatura i kapitalizam (tipa "star trek - ferengi" ili "dominion"). to je blizu optimalnog. ovo što danas imamo po svijetu je besmislen kaos (u kojem najčešće najebu najslabiji) mješavine svega i svačega s jednim relativno ponavljajućim obrascem: uvijek kontra zdravog razuma i logike. fascinantno je kako se "tuđa iskustv" jednostavno nekritički implementiraju u društva koja im nisu dorasla. mi smo lijep primjer: kapitalizam (i to najgori - liberalan nominalno a zapravo snažno državni) u rodovsko-plemenske zajednice. nama i ne trebaju "klimatske promjene". sami ćemo se. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2023 12:05 (Ajar).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
Zaporožac kaže...

Dobijem svaki mjesec istu plaću, imao li mjesec 21,22,li 23 radna dana..

Netko mi je sumljiv... 

 Ne radim prekovremene skoro nikad. Toliko skoro nikad, da se ne sjećam koliko godina je prošlo kad sam zadnji put radio.

Sviđa mi se da je svaki mjesec u cent jednaka plaća. Stabilno je. Uvijek je isti račun za internet bez obzira koliko je to dana bilo.struja švrlja simo tamo bez prevelike korelacije koliko dana. 

Možda da imam prekovremene, bilo bi mi bitnije kako se obračunavaju. Ovako apsolutno nemam ništa protiv.

11 godina
offline
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

Broj placa je irelevantan, bitno je koliko godisnje oni mene placaju bruto!

 

Zasto je u RH placa 20 posto manja za isti bruto iznos naspram nekim razvojenim kapitalistickim europskim zemljama?

Zasto je bruto placa u RH 1/2 - 1/3 iznosa EU placa?

Zasto su cijene u RH vece? Ako su place manje, marze moraju biti manje....

 

Zasto cijena nekretnina u RH podjednaka ili veca od cijena nekretnina u mnostvu velikih EU gradova?

 

 

 

o tome bi se moglo razgovaraqti a ne o woke idejama o 13, 14, 15 placi.... irilevantno....

 
13 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
Bilo bi najbolje da svi ti radnici...daju otkaz i otvore svoje obrte...tvrtke...pa da ih vidimo onda...hoće li raditi na svoju štetu...ili će gledati da zahebu sve oko sebe

Ajme radnici...sveci veći od Hesusa...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
pa nisu radnici krivi sta su nameti toliki jer nijedan gazda ne prijavljuje porez, da svi rade kako treba nebi bili toliki nameti pa bi i ovima sta nemaju firmu bilo lakse otvorit svoju.
6 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
i GAZDE su jednom bili RADNICI...meni je ova godina vjerojatno zadnja da sam samom sebi i gazda i radnik...ubuduće isključivo radnik kod drugog

Većina gazda imaju prihode manje nego mnogi u birokraciji...profesor na filozofskom 2000€ i još štrajkaju...ja te pare u dvije godine
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
10 godina
offline
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

Ovaj članak je još malo površno sklepane hrane neradničkom mentalitetu u Hrvata!

 

Citiram: "Ako je zaposlenik plaćen mjesečno i njegova se plaća temelji na pretpostavci od 12 mjeseci u godini s mjesečnim prosjekom od 4 tjedna tj. 20 radnih dana"

 

"mjesečni prosjek od 4 tjedna"????

Godina ima 12 mjeseci, 365 ili 366 dana. Mjesečni prosjek je 30,5 dana. Vikenda je u godini 52 i eventualno još 1, ovisno o rasporedu kalendara. Recimo da je to čak 106 dana vikenda podijeljenih s 12 mjeseci što daje 8,8 dana vikenda u mjesecu.

Dakle, to je 21,7 radnih dana u mjesecu.

 

I sad, kad se uzme tih 1,7 radnih dana, koje je autorica zanemarila, i pomnoži ih se s brojem mjeseci, dobijemo 20,4 radnih dana!

Ups, pa to je upravo 13. plaća koju je autorica (ne)spretnim matematičkim zaokruživanjem IZMISLILA!!!

 

Ili ako niste uvjereni, uzmimo ukupan broj dana u godini, recimo 365, oduzmimo maksimalni broj vikenda, 106, i dobijemo 259 radnih dana - a autorica govori o 240 radnih dana?!

 

 

U SAD-u (koliko čujem, i u Njemačkoj, bar za IT) plaća se ne ugovara na mjesečnoj razini, nego na godišnjoj. U tom smislu, hoćete li isplatu plaće dobiti jednom mjesečno ili svaki drugi tjedan, potpuno je nebitno - ako radite cijele godine dobit ćete potpuno isti iznos u oba slučaja.

 

Naime, tvrtke rade financijske izračune na godišnjoj razini - u SAD-u postoji i tzv. fiskalna godina, dok je u Hrvatskoj moguća samo kalendarska godina.

Godišnji proračuni su stoga osnova svih izrada planova potrošnje novca - u skladu s tim, poslodavcima je najlakše trošak plaće promatrati na godišnjoj razini. Taj godišnji trošak jednostavno se dijeli s 12 kod isplate plaće radniku.

 

Zašto u Hrvatskoj ne radimo s tjednim ili dvotjednim plaćama - primarni razlog je što je hrvatsko porezno i radno zakonodavstvo takvo da dohodak svodi na mjesečni (dijelom i godišnji) okvir. Tu je i određena doza lijenosti, naravno, jer bi računovodstva imala dodatni posao s učestalijim isplatama plaća.

No razlika je prije svega u tome koliko često primate plaću. Kod slabije plaćenih zanimanja, vjerojatno računajući da radnici teže raspolažu s novcem, ona se isplaćuje češće - upravo takav je sustav bio u američkoj tvrtki u kojoj sam radio dok sam bio u SAD-u. NKV radnici primali su plaću tjedno, SSS dvotjedno, a visoko obrazovani mjesečno.

 

 

Nadalje, autorica navodi i kako bi isplata dohotka po odrađenom satu bio "najpošteniji sustav".

Inače, radim kao freelancer i to je već godinama jedini način kako naplaćujem svoje sate tako da imam iskustva s tim.

 

Na temelju iskustva i upotrebe mozga, pitam se kako će se radnik s plaćom od 1.000 € za puni radni mjesec (21,7 dana), u ovim neradničkim krajevima, osjećati kad mu u nekom mjesecu budu tri dana državnih blagdana i 10 dana vikenda i onda na kraju dobije 785 € plaće za 17 odrađenih dana?

To će mu dati baš dobar osjećaj poštenosti, zar ne?

 

Ili kad ode na godišnji dva tjedna pa dobije plaću od 540 € za 11 radnih dana koje je doista odradio u tom mjesecu?

Vjerojatno će to dati još bolji osjećaj poštenosti!!

 

Konačno, što je s bolovanjem?

Radnik se teže razboli (dogodilo se meni), 45 dana provede što u bolnici što u mirovanju kod kuće, i pritom jedan mjesec uopće ne dobije plaću, a sljedeći dobije jedva 500 € plaće?

Kakav bi tek to SJAJAN osjećaj poštenosti dalo!!!

 

 

 

Da sumiram: autorica je napravila (namjernu?) matematičku pogrešku, na trivijalnoj razini matematike, kako bi izmislila 13. plaću, a sve to s besmislenim, iako čestim u novo doba, motivom traženja "pravde" unutar postojećeg sustava. Problem je što se pravednost traži površno, bez dubljeg razmatranja prednosti i nedostataka postojećeg sustava u odnosu na alternativna rješenja.

 

 

Za kraj jedan vrlo osoban stav: pri tom suvremenom "traženju pravde" zanemaruje se da su u prošlosti živjeli ljudi koji su, na žalost, bili pametniji (mudriji) od današnjeg čovjeka! Oni su svojom boljom pameti, ali i kroz dugo vrijeme 

isprobavanja i poboljšavanja, izgradili sustave koje danas imamo. Umjesto da se to uzme u obzir i iskaže određeno poštovanje ili bar oprez, danas uz moto "imamo Google" (koji se sad mijenja u "imamo ChatGPT"), ljudi misle da su postali sveznajući i intelektualno nadmoćni, a u stvarnosti im ti alati tek podastiru velike količine (često filtriranih!) informacija dok im istovremeno smanjuju kognitivne sposobnosti da ih kvalitetno obrade. Rezultat je da se sve češće pišu površne gluposti koje se potom i objavljuju bez imalo srama.

 

 
12 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
Mandor kaže...
Tu su kao priče da ima puno lažnih bolovanja, dok u Njemačkoj meni izgleda da su kriteriji za dobiti terapiju ili bolovanje puno niži.

 

Kriteriji za dobiti bolovanje i stvarna količina otvorenih bolovanja nisu istovjetna mjera. Naime, na broj lažnih bolovanja utječu i etički stavovi građana.

 

 

Evo jedne potpuno istinite "priče" s parkirališta ispred Konzuma - u prolazu sam "prečuo" telefonski razgovor:

 

  • "Halo, kako si?"
  • ...
  • "Da, znaš da se XY ženi?"
  • ...
  • "Da, da, jasno da ću ići, pa to je slavonsko vjenčanje!"
  • ...
  • "Pa znaš kakva su slavonska vjenčanja - to traje tri dana!!"
  • ...
  • "Godišnji!?!?!? Pa što bih trošio godišnji na to?!?!?! UZET ĆU SI bolovanje!"

 

 

Možete mi vjerovati da je ovo istina ili možete maštati da sam agent neoliberalnih kapitalističkih vladara koji je plaćen da širi neistine o vrijednim hrvatskim radnicima...

11 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
LudaRajcica kaže...

Zasto je u RH placa 20 posto manja za isti bruto iznos naspram nekim razvojenim kapitalistickim europskim zemljama?

Zasto je bruto placa u RH 1/2 - 1/3 iznosa EU placa?

 

Zasto su cijene u RH vece? Ako su place manje, marze moraju biti manje....

 vrlo jednostavno

s većim plaćama u prosjeku, država i s nešto manjim udjelom uspije namiriti zdravstveni, mirovinski i sustave koji se namiruju iz poreza

 

marže vjerojatno nisu veće (uvijek ima iznimaka, ofkors), nego su veća davanja državi (opet isti problem kao gore), a manji rabati jer smo manje tržište

+ država je neučinkovitija, pa i na to odlazi dobar udio 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2023 13:53 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
Dayrate je najnormalniji oblik plaće. Na kraju mjeseca dobijem plaću za onoliko dana koliko sam odradio. Tako u ožujku osjetim veću plaću nego u veljači.
Čudi me da se nitko nije sjetio tog "genijalnog rješenja" koje se u pomorstvu najnormalnije primjenjuje.
Ali to doma ne bi funkcioniralo jer bi se ljudi žalili što nisu plaćeni za dane koje nisu odradili 😂😂😂
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

Hrvatska je genijalna država koja voli učiti od drugih, miksati sve zajedno i onda izvući sve najgore od naučenog. Mi smo i socijalizam i kapitalizam. 

Nije to endemski za nas, slični su i skandinavci. Ipak, za razliku od Vikinga mi smo odlučili uzeti sve najgore od trulog kapitalizma i to zašećeriti s jednopartijskim sustavom i svim problemima socijalističke ekonomije.

 

Realno previše ljudi radi za "vladu" iliti javni sektor. Ponekad mi se čini da 70% ljudi radi za lokalnu samoupravu, Agencije, Centre, Zavode, Hrvatske Ceste-Željeznice-Elektroprivredu i druga javna poduzeća.

U javnom sektoru je istina da se nauče neke negativne radne navike. Ipak nema pozitivne motivacije za promjenu, nema interesa za promjenu jer nema nagrade za promjenu. Plaća je ista radio tih od prve do zadnje minute radnog dana ili bio na 3 kavice, 2 bureka ili ćakulao s kolegicama je li bolja Nutella ili Lino Lada.

 

Što rade privatnici da privuku osobe iz javnog sektora koje tonu u depresiju dok gube vrijeme na gluposti? U zapadnom društvu je teško javnom sektoru jer svi radnici odlaze kod privatnika ili sami postaju privatnici. Ali sličan posao kod privatnika znači 2x ili 3x veću plaću. Najednom i onaj uspavani "neradnik" dobije neki elan. Još kada shvati da su tu neki bonusi i premije. Kukulele. Radi se i 10 sati dnevno. Prodiše se.

 

Domaći privatnici zapravo žele pomoćne radnike, dakle osobe za minimalac, a prema kojima se mogu odnositi kao s životinjama jer ako nećeš ti, ima Nepalac koji hoće. A ako Nepalac neće onda se kuka državi da se smanji PDV i da se odobre radne vize za Palestince, Afganistance i Somalijce.  Nije da nemamo i mi odlične privatne firme u kojima motivacija radnika uvijek sjaji, ali većina privatnika, a pogotovo u manjim mjestima, su isti. Krkan koji ne poštuje školovanje i edukaciju, koji vozi novi BMW i misli da je primio Boga za jajca, koji ima sineke koje odgaja da budu isti tata iliti Krkan Junior, član mladeži HDZa, ljubitelj cajki i laganih sponzoruša, a mrzitelj vlastith radnika koji mu stvaraju kruh.

 

U okruženju trulog radnog sustava teško je pričati o radničkim pravima. Čovječe pa i većina sindikata su stvoreni samo da bi netko mogao izigravati šefa sindikata.

 

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
online
Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za 13-t

Glupa je pretpostavka da bi u slučaju drugačijeg izračuna plaće dobio veću plaću (tj. 13.)

Dobio bi jedan mjesec manje, drugi mjesec više, a na kraju opet isto, jer bi poslodavac to tako preračunao :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
F10EXX kaže...
Isto i za prekovremene, najvise se isplati radit u veljaci jer ti je sat najskuplji. Ono kaj treba drzava napravit je uvest neoporezivu 13. placu. Ovako mi ju isplate al kak nema odbitka, dobijem puno puno manje neto. Dok recimo u Austriji dobiju ne samo 13. nego i 14. neoporezivo.

 To vec postoji, poslodavac ima pravo 12 500 kn godisnje neoporezivo isplatiti radniku.

15 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
SveZauzeto kaže...

 

Možete mi vjerovati da je ovo istina ili možete maštati da sam agent neoliberalnih kapitalističkih vladara koji je plaćen da širi neistine o vrijednim hrvatskim radnicima...

 I onda se nađe "blesan ko ja" koji sam dvaout uzeo bolovanje u 28 godina rada... jednom kad sam išo na operaciju vađenja kamena iz bubrega prije 20 godina i drugi put kad sam prođle godine imao Covid izolaciju jer eto šefovi nisu dali da radim od kuće nego me natjerali da otvaram bolovanje. Sve ostalo što je bilo u međuvremenu - gripa, prehlada, lom ruke, sam protjerao kroz "aj mi ti daj piši tih par dana godišnji da ne kompliciram sa doktorima".

8 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
13. a ne 13-tu
Gdje je lektor?
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
Macumba kaže...
Gdje je lektor?

tamo gdje i dinosauri...

12 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
SaintGriz kaže....

 To vec postoji, poslodavac ima pravo 12 500 kn godisnje neoporezivo isplatiti radniku.

 Pa nije to bas to jer nije dovoljno i to su bozicnica, uskrsnica, regres, nagrada za radne rezultate, nema veze s placom.

 

Ja govorim o 8% godisnje bruto place koju mi poslodavac isplacuje i na to platim porez. 

11 godina
offline
Re: Financijski menadžment: Jesmo li uskraćeni za
dabar_solta_V2 kaže...
pa nisu radnici krivi sta su nameti toliki jer nijedan gazda ne prijavljuje porez, da svi rade kako treba nebi bili toliki nameti pa bi i ovima sta nemaju firmu bilo lakse otvorit svoju.

 kakve gazde?

ja sam zaposlen kod kapitaliste.... i nemam nikakvog gazde....

 

 

pokušali su neki ;) ali....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice