Finaliziran VVC kodek koji donosi 50% manje veliči

poruka: 7
|
čitano: 3.828
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Finaliziran VVC kodek koji donosi 50% manje veliči".
12 godina
offline
Finaliziran VVC kodek koji donosi 50% manje veliči

Poprilicno povrsna vijest. Ne spominju se niti ogromni zahtjevi prilikom kodiranja (10x veci no kod H265) i dekodiranja (1.7x veci no kod H265). Ne spominje se da se za H266 mora platiti licenca. Niti se ne spominje da vec postoji alternativni standard AV1 koji je puno je ucinkovitiji u odnosu na H265 (ali nesto manje u odnosu na H266) te se za njega netreba platiti nikakva licenca.

 

Nadam se da ce AV1 postati opce prihvacen (na stetu H266 standarda) te da ce to oznaciti smrt vlasnickih standarda i pocetak besplatnih i sveprisutnih slobodnih rjesenja. 

Moj PC  
17 0 hvala 5
15 godina
offline
Finaliziran VVC kodek koji donosi 50% manje veliči

Znaci AV1 je za VVC/H266, kao sto je VP9 za H265?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Finaliziran VVC kodek koji donosi 50% manje veliči

kvragu, za 50 godina će moji pra-nasljednici morati ponovo kupovati televizor. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Finaliziran VVC kodek koji donosi 50% manje veliči

Bit će i X266 uskoro, pa ono... bitno da je standard finaliziran i da postoji referentni dekoder.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Finaliziran VVC kodek koji donosi 50% manje ve
Renesis kaže...

Znaci AV1 je za VVC/H266, kao sto je VP9 za H265?

Tako je, ali ovaj put Google nije isao sam u to vec se udruzio s partnerima u nadi da AV1 postane siroko prihvacen.

14 godina
offline
Re: Finaliziran VVC kodek koji donosi 50% manje ve
Bit će opet kupovanja televizora.
Ne kupuju se više kao nekada, pa treba stalno nešto izmišljati da ih se proda.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Finaliziran VVC kodek koji donosi 50% manje veliči

E kada naprave kodek koji sa 1GB prostora može reproducirati 8k film 2 sata u vrhunskoj kvaliteti, to će biti posao. Inače, slažem se s time da bi kodeci trebali biti besplatni, samo kako će se onda isplatiti oni koji su to razvijali?

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 14:23 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice