File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

poruka: 65
|
čitano: 13.305
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide".
14 godina
offline
File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

Sta bi dao za tabove u exploreru...

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
 
22 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni

-.. e sad me ubija znatiželja :) -što?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
ihush kaže...

-.. e sad me ubija znatiželja :) -što?

 peDu

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

 

Hmmm ovo me nekako podsjeća na Nautilus iz Linuxa ... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni

.. pa kak bi ti rekel... (nježno), .. ima i lakših načina, npr koristiš filemanager koji ti odgovara od NCa nadalje, nije da ih nema. .. a tabovi su ko pile&sisa. Kao da od merlinke tražiš da se ufarba u štajaznam, smeđe? .. čemu? (sisa je sisa, ostalo su nijanse) :)

 

no, dosta o 'sexu' :) .. mene frapira izmjena, ''prije-poslije'' .. za nevjerovati, kad vidiš recbin nakošen-ispravljen, kao i promjena na driveu, ledica je zelena ali sad lijevo, uber-fičer, krucijalan za konzistetntnost i juzabiliti, produktivnost što sve već PR u takvim prigodama natrkelja u pamfletu. Odjel jednostavno radi svoj posao, crta (ili krade) ikone, jer nešto moraju raditi da bi im šef dao plaćicu i bonuse.. pa oni to i rade.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
ihush kaže...

.. .. mene frapira izmjena, ''prije-poslije'' .. za nevjerovati, kad vidiš recbin nakošen-ispravljen, kao i promjena na driveu, ledica je zelena ali sad lijevo, uber-fičer, krucijalan za konzistetntnost i juzabiliti, produktivnost što sve već PR u takvim prigodama natrkelja u pamfletu. Odjel jednostavno radi svoj posao, crta (ili krade) ikone, jer nešto moraju raditi da bi im šef dao plaćicu i bonuse.. pa oni to i rade.

 Mene isto. Ove promjene su pravo osvježenje i unose novi život u naš omiljeni os.

 

15 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni

.. vidiš, kad umre, unosi nešto u život .. a s telemetrijom i gdpr podacima o čemu svi brinu, win prikuplja greške.. mada nitko ne zna što će mu te greške, što s njima želi/radi ili wtf? :))) ..

 

no, pict koju daješ je 'fejk'.. što je u skladu s fejknjuzovima pa je ok, no gdje (kako) nabaviš tu originalnu sliku? .. ja imam jedan stari scrsaver-bsod.. baš je cool, može čak emulirati nt4 + greške..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
ihush kaže...

..  no gdje (kako) nabaviš tu originalnu sliku? ..

 Na svom kompu, hebe me nešto pa mi je skače BSOD kod prvog bootanja. Išao sam na temu "Hardver" i poslušao savjete nekih forumaša pa mi se nakon toga i sam BSOD chrashao.

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Hmmm ovo me nekako podsjeća na Nautilus iz Linuxa ... 

 A ja pomislio na Dolphin.

 

Nadam se da nece stati samo na ikonama nego ce stvarno nesto dodati novo i u funkcionalnom obliku.

 

 

@merio 

Kad smo vec kod tabova, potpuno te razumijem.

Ja sam na KDE-u i Dolphin vec dosta dugo moze i na njivu a moze i na igranku, a moze i sve troje (vidi sliku).

 

Kad se jednom naviknes sve raditi iz jednog prozora (pogotovo kad se pohvataju shortcuti), povratak na staro je kao da ti je zavezana jedna ruka iza ledja.

Valjda ce se i Micorosft odvaziti na modernizaciju.

 

 

tabovi, sidebyside prozori, command prompt... tabovi, sidebyside prozori, command prompt...
What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
13 godina
offline
File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

Idu u redizajn ikona, a u Windows 10 još imaju stare prozore iz Windowsa NT 3.1. Kako je krenulo, Windows 10 nikada neće bit dovršen; pokrenu novi projekt, pa ga malo stave u pauzu i fokusiraju se na drugi projekt, pa pokrenu treći i tako dalje, i tako dalje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 15:15 (Marko :D).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
ante_etna kaže...
ihush kaže...

.. .. mene frapira izmjena, ''prije-poslije'' .. za nevjerovati, kad vidiš recbin nakošen-ispravljen, kao i promjena na driveu, ledica je zelena ali sad lijevo, uber-fičer, krucijalan za konzistetntnost i juzabiliti, produktivnost što sve već PR u takvim prigodama natrkelja u pamfletu. Odjel jednostavno radi svoj posao, crta (ili krade) ikone, jer nešto moraju raditi da bi im šef dao plaćicu i bonuse.. pa oni to i rade.

 Mene isto. Ove promjene su pravo osvježenje i unose novi život u naš omiljeni os.

 

Ja se držim stare Partizanske,ne popravljaj ako nije pokvareno=Windows Update kod mene je poginuo prije godinu dana.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-opcenito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
odjavljen
offline
File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

Nema mi draze nego kad nakon godina koristenja necega odjednom vise ne znas sta je sta. Kao one jebene google ikone na mobitelima. Odjednom sve isto majke ti mile

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

Ima toliko bitnijih stvari, a oni idu u kozmetiku i boje. To bi trebao svaki korisnik sam moći odabrati kao neki template, stvar ukusa.

Kao kad vladajuća stranka umjesto da rješava korupciju ide mijenjati "percepciju korupcije" plaćanjem PR agencija.

Evo, recimo "recent folders" da naprave poboljšali bi funkcionalnost 10x. To kao imaju ali ne radi dobro.

Idi i radi nešto korisno!
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

Najkorisnija aplikacija koja je dosla unazad par godina na windows 10 je tabovani terminal. Ne vidim ni jedan razlog zasto to ne bi mogli ubaciti u Windows Explorer pa poslije nek ga sminkaju koliko hoce.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
rambox kaže...

Ja se držim stare Partizanske,ne popravljaj ako nije pokvareno=Windows Update kod mene je poginuo prije godinu dana.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-opcenito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

Ja se držim LTSC verzije te joj još blokiram update i puštam ga kad je to odlučim i mogu reći da su mi takvi Windows 10 prihvatljivi. Nedavno sam na M1 macu instaliravao virtualku sa Windowsima i kako ARM verzija postoji samo ova redovna sa svim bloatwareom i glupostima gdje te MS tjera da radiš sve po njegovome podsjetio sam se svih "čari" Windowsa koje propuštam

 

Back to topic, mislim da se na desktopu dosta stvari opet vraća, nakon faze kad su sve boje fanatički izbacivali i mijenjali sa 50 nijansi sive vratilo se vrijeme kad su boje opet u modi. Ništa me ne čudi, moda je tu da se mijenja, a to sam i najavio da će se desiti i na Windowsima nakon što je Apple napravio zaokret u dizajnu sa Bug Surom. Ni ja dugo nisam uviđao to, ali činjenica je da MS vjerno prati sve trendove koje Apple pokrene pa je radi toga dosta stvari na Exploreru otišlo u krivom smjeru slijedeći Finder i kao mac korisnik mogu reći da mi je Finder lošiji od Explorera. Ne u svemu (Finder ima čak i tabove), ali u većini stvari mi je Explorer bolji, jedino MS često radi intenzivno na tome da ga što više zaglupi

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
odjavljen
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
Dead kaže...

Pa zašto ne promijeniti i ikone?! I one su dio OS-a. Meni su baš osvježavajuće i neka su to učinili.

 

Isto si pisao i kad je Sanader dosao na vlast...

Freak Show Inc.
 
11 1 hvala 0
14 godina
offline
File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

Kome god da je windows 10 stabilan i bez problema, treba namjestiti na postavkama zabranu updatea! 

 

Znaci ne odgodu, nego potpunu zabranu bilo kakvih azuriranja! Za to vam ne treba nikakav poseban program, postoji tocno nacin na koji se moze blokirati azuriranje.

 

Meni vec od 2019. nije bilo updatea, ma malo je reci milina.... savrseno iskustvo! Nikakve ikonice u drugoj boji, nikakve Microsoftove fix ideje koje sjebu pola OS-a... 

 

Takodjer, treba blokirati i tesko smece zvano Windows Defender, to smece je necu reci u rangu Mcafeea, ali tu su si negdje... 

 
3 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
southy kaže...
rambox kaže...

Ja se držim stare Partizanske,ne popravljaj ako nije pokvareno=Windows Update kod mene je poginuo prije godinu dana.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-opcenito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

Ja se držim LTSC verzije te joj još blokiram update i puštam ga kad je to odlučim i mogu reći da su mi takvi Windows 10 prihvatljivi. Nedavno sam na M1 macu instaliravao virtualku sa Windowsima i kako ARM verzija postoji samo ova redovna sa svim bloatwareom i glupostima gdje te MS tjera da radiš sve po njegovome podsjetio sam se svih "čari" Windowsa koje propuštam

 

Back to topic, mislim da se na desktopu dosta stvari opet vraća, nakon faze kad su sve boje fanatički izbacivali i mijenjali sa 50 nijansi sive vratilo se vrijeme kad su boje opet u modi. Ništa me ne čudi, moda je tu da se mijenja, a to sam i najavio da će se desiti i na Windowsima nakon što je Apple napravio zaokret u dizajnu sa Bug Surom. Ni ja dugo nisam uviđao to, ali činjenica je da MS vjerno prati sve trendove koje Apple pokrene pa je radi toga dosta stvari na Exploreru otišlo u krivom smjeru slijedeći Finder i kao mac korisnik mogu reći da mi je Finder lošiji od Explorera. Ne u svemu (Finder ima čak i tabove), ali u većini stvari mi je Explorer bolji, jedino MS često radi intenzivno na tome da ga što više zaglupi

Čemu blokiranje ažuriranja na LTSC verziji? Na istoj ionako dobivaš samo sigurnosna ažuriranja koja ne izazivaju nikakve probleme..

Dead kaže...

Pa zašto ne promijeniti i ikone?! I one su dio OS-a. Meni su baš osvježavajuće i neka su to učinili.

Zato što ima hrpu stvari kojih su i sami svjesni da treba promijeniti/popraviti i onda se idu baviti ovakvim stvarima.

=XFX=PlayHard kaže...

Kome god da je windows 10 stabilan i bez problema, treba namjestiti na postavkama zabranu updatea! 

 

Znaci ne odgodu, nego potpunu zabranu bilo kakvih azuriranja! Za to vam ne treba nikakav poseban program, postoji tocno nacin na koji se moze blokirati azuriranje.

 

Meni vec od 2019. nije bilo updatea, ma malo je reci milina.... savrseno iskustvo! Nikakve ikonice u drugoj boji, nikakve Microsoftove fix ideje koje sjebu pola OS-a... 

 

Takodjer, treba blokirati i tesko smece zvano Windows Defender, to smece je necu reci u rangu Mcafeea, ali tu su si negdje... 

Da, naravno i onda popušit ransomware i ostat bez svih podataka na računalu. Jako pametno kolega.

14 godina
offline
File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

Ransomware mozes pobrat i ovako i onako, nema te verzije windowsa i tog sigurnosnog updatea koji moze spasit prosjecnog korisnika koji ne zna prepoznati virus i oblike u kojima on moze doci. 

 

Koliko samo firmi diljem svijeta svakodnevno postaje zrtvama ransomwarea i slicnih napada, a imaju najnovije verzije windowsa. 

 

Prosjecan haker (znaci ne dobar, ili vrhunski), nego prosjecan koji naumi uci u sustav, to ce i napraviti, i nema tog sigurnosnog rjesenja koje ce ga sprijeciti. Da ne govorim o velikim firmama i njihovim podacima. 

 

Jedini lijek za napade tog tipa, kao i za opcenito sve viruse, je redovni backup. Nista drugo osim backupa nije garancija. Pogotovo ne smijesna Microsoftova azuriranja koja donose u vecini slucajeva daleko vise stete nego koristi. 

 
3 1 hvala 1
8 godina
offline
File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni ide

E moj Microsofte. Pa prije 30 godina smo na Windowsima 3.1 mogli mijenjati boje svakog elementa prozora. 

Od Windowsa 8 ukinuli ste gomilu prethodnih mogućnosti prilagodbe i customizacije izgleda. Umjesto da korisnici sami odluče kako žele da im izgledaju prozori, namećete neki bezvezni "material" flat dizajn s minimalnim opcijama, grozne ogromne kvadrate/pločice i Start izbornik u kojemu sve, ali baš sve sortirate abecedno i nema majci da to nekako drugačije korisnik složi. Nema druge nego koristiti Classic Shell ili slične alate. 

A onda se bavite crnim Notepadom i mijenjate ikone Windows Explorera i to prikazujete kao wow novost. 

Sve je to totalno retrogradno ko Merkur u Blizancima (ili kako već to horoskop navodi). 

Usability otišo na kvasinu. 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
=XFX=PlayHard kaže...

Ransomware mozes pobrat i ovako i onako, nema te verzije windowsa i tog sigurnosnog updatea koji moze spasit prosjecnog korisnika koji ne zna prepoznati virus i oblike u kojima on moze doci. 

Ne radi se tu samo o ransomware, općenito si manje zaštićen bez sigurnosnih ažuriranja. To ti je kao da imaš instaliran antivirusni program, ali isključeno ažuriranje baze virusnih potpisa. Lažni dojam zaštite.

 

Sjeti se WannaCry napada; exploit koji je širio ransomware na zanimljiv način. Niti jedno računalo s ažurnim Windows 10 operacijskim sustavom nije bilo zaraženo. Zašto? Microsoft je izdao ažuriranje koje je isključilo protokol preko kojeg se ransomware širio. Sva računala koja su imala isključena Windows Update bila su pogođena napadom.

=XFX=PlayHard kaže...

Koliko samo firmi diljem svijeta svakodnevno postaje zrtvama ransomwarea i slicnih napada, a imaju najnovije verzije windowsa. 

Kolega, da sve firme imaju up-to-date i dobro namještene sustave, takve se stvari ne bi događale. Windows Defender u sebi ima ugrađen modul za zaštitu od ransomware, samo treba znati namjestiti i zaštićen si.

=XFX=PlayHard kaže...

Prosjecan haker (znaci ne dobar, ili vrhunski), nego prosjecan koji naumi uci u sustav, to ce i napraviti, i nema tog sigurnosnog rjesenja koje ce ga sprijeciti. Da ne govorim o velikim firmama i njihovim podacima. 

Ovo je krivo. Ako dobro namjestiš mrežu i računala, haker ne može tek tako ući u sustav. Zašto onda ima toliko hakerskih napada? Ljudi su nedokazani; misle neće se to dogoditi meni, pa se najčešće odlučuju na najmanju moguću razinu zaštite. Ovdje naravno upada i važnost edukacije zaposlenika. 

=XFX=PlayHard kaže...

Jedini lijek za napade tog tipa, kao i za opcenito sve viruse, je redovni backup. Nista drugo osim backupa nije garancija. Pogotovo ne smijesna Microsoftova azuriranja koja donose u vecini slucajeva daleko vise stete nego koristi. 

Backup bi se trebalo raditi svakako, ne samo zbog malvera već i zbog mogućnosti kvara hardvera. I moram te malo educirati. Dakle, Microsoft izdaje dvije vrste ažuriranja; kumulativna i sigurnosna. Kumulativna su ona koja povremeno rade probleme; to su ona koja inače donose poboljšanja i popravke za poznate bugove. Sigurnosna ažuriranja su samo sigurnosna, krpaju se samo sigurnosni bugovi i takva ažuriranja ne rade ama baš nikakve probleme.

 

Uostalom, Microsoft je promijenio način na koji se dostavljaju ažuriranja upravo zbog mogućih problema. Oni izbace ažuriranje, ali tvoje ga računalo neće instalirati sljedeća tjedan-dva kako ne bi došlo do nekakvih problema. Ti u svakom trenutku možeš instalirati isto jer ti je ponuđeno, ali automatska instalacija kreće tek kada Microsoft potvrdi da ažuriranje ne izaziva nikakve problem. Zato, ne znam jesi li skužio, ažuriranje stoji dolje i čeka instalaciju. Ja ga mogu odmah instalirat, ali Windows ga ne želi instalirat dok se ne utvrdi da isto radi na mojoj konfiguraciji bez greške.

 

Svi oni koji imaju nekih problema, sami su si krivi jer su upravo oni otišli i ručno instalirali ažuriranja. Oni koji su čekali da automatika odradi stvari nisu imali nikakvih problema jer se ažuriranja s greškom povlače u kratkom roku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 19:42 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Hmmm ovo me nekako podsjeća na Nautilus iz Linuxa ... 

 

mene na NewIcons sa Amige od prije 30-40 godina

16 godina
neaktivan
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
Marko :D kaže...

Čemu blokiranje ažuriranja na LTSC verziji? Na istoj ionako dobivaš samo sigurnosna ažuriranja koja ne izazivaju nikakve probleme..

Nema "feature updateova", no nisu samo security, kroz cumulative updateove dolazi svašta. Nije stvar u tome da ih blokiram da se ne instaliraju, nego da ih instaliram onda kad ja to želim, a ne da mi Windowsi instaliraju kad god oni požele. Svjestan sam potrebe za sigurnosnim updatovima i da je to potreba, iako svaša se kroz te updateove provuče. Ono što nikako ne shvaćam je kako uspiju shebati neke osnovne stvari tipa fontovi, ispis slike i slično kroz "banalne" updateove.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni

Sigurnosna azuriranja definitivno uzrokuju probleme kao KB50000802 i jos jedan iza njega koji je trebao popraviti problem. Pa se ti cohaj po glavi kad pocne ujutro telefon zvoniti, svima se kompjuter rusi s nekim plavim smjeskom jer je netko isao printati par listova. https://arstechnica.com/gadgets/2021/03/blue-screen-of-the-day-update-crashes-windows-10-pcs-on-print/

 

Tak i ove promjene koje su same sebi svrha, nista znacajno nije promijenjeno, ali eto, sad mogu novi certifikat i nove edukacije prodavati ljudima.

 

Pa ti prek telefona objasni gdje se kaj nalazi. Pazi kad pocnu zvat podrsku i pitat gdje su im nestali podaci, jer eto, zuta mapa i plava mapa nisu ista stvar.

 

Na kraju ispada da je najlakse diktirati ljudima naredbe u terminalu, a kao sralo se po linuxu godinama zbog toga kaj si moral povremeno u terminal, a sad, eto, windows isti drek izvodi vec godinama i nikome nista.

 

 

 

Linux, Arch Linux.
13 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni

KB50000802 je kumulativno ažuriranje, ne sigurnosno. Koje ti je točno i kada sigurnosno ažuriranje napravilo problem? Meni osobno nije ni jedno, ali kumulativno mi je znalo praviti probleme (dok Microsoft nije promijenio način ažuriranja Windowsa). Otkada su uveli novi način distribucije još nisam imao problema...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 3:35 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
=XFX=PlayHard kaže...

Ransomware mozes pobrat i ovako i onako, nema te verzije windowsa i tog sigurnosnog updatea koji moze spasit prosjecnog korisnika koji ne zna prepoznati virus i oblike u kojima on moze doci. 

 

Koliko samo firmi diljem svijeta svakodnevno postaje zrtvama ransomwarea i slicnih napada, a imaju najnovije verzije windowsa. 

 

Prosjecan haker (znaci ne dobar, ili vrhunski), nego prosjecan koji naumi uci u sustav, to ce i napraviti, i nema tog sigurnosnog rjesenja koje ce ga sprijeciti. Da ne govorim o velikim firmama i njihovim podacima. 

 

Jedini lijek za napade tog tipa, kao i za opcenito sve viruse, je redovni backup. Nista drugo osim backupa nije garancija. Pogotovo ne smijesna Microsoftova azuriranja koja donose u vecini slucajeva daleko vise stete nego koristi. 

 Ajd ne lupetaj. Ja nikad nisam pokupio nista a nisam imao instalirano nista pored defendera. Na 3 kompa od kojih jedan koriste klinci od 10 i 12 godina. Naravno auto update ukljucen. Nikad niti jedan problem. Zero. Nula.....

Antivirus ti je izmedju usiju....

 

12 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
=XFX=PlayHard kaže...

Ransomware mozes pobrat i ovako i onako, nema te verzije windowsa i tog sigurnosnog updatea koji moze spasit prosjecnog korisnika koji ne zna prepoznati virus i oblike u kojima on moze doci. 

 

Koliko samo firmi diljem svijeta svakodnevno postaje zrtvama ransomwarea i slicnih napada, a imaju najnovije verzije windowsa. 

 

Prosjecan haker (znaci ne dobar, ili vrhunski), nego prosjecan koji naumi uci u sustav, to ce i napraviti, i nema tog sigurnosnog rjesenja koje ce ga sprijeciti. Da ne govorim o velikim firmama i njihovim podacima. 

 

Jedini lijek za napade tog tipa, kao i za opcenito sve viruse, je redovni backup. Nista drugo osim backupa nije garancija. Pogotovo ne smijesna Microsoftova azuriranja koja donose u vecini slucajeva daleko vise stete nego koristi. 

Očito se ne nalaziš u velikom sistemu pa ne shvaćaš kako zaštita mreže radi, tj. na kojem nivou.

Sami serveri/workstation-i/TC-i moraju biti ""daleko" iza zaštite,za to koristiš dedicirani hw i sw koji je više/manje baziran na linux-u i custom OS-ovima.

Tu u igru ulazi i sama mrežna oprema poput Router/SW koji isto tako služe kao zaštita.

Manje firme dakako si ne mogu priuštiti takvu zaštitu, ali i tu postoje "jeftina" riješenja koja sasvim dobro rade.

Veći je problem kaj firme ne ulažu u IT personel koji zna kako podesiti zaštitu.

Problemi sa update-ima na Winsima ? Naravno da će ih biti, sa obzirom na koliko su različitog HW-a instalirani čudo je da rade ovako dobro.

Količina Win računala debelo premašuje bilo koji drugi OS, pa shodno tome više se traže rupe u sistemu i više "hacker-a" napada Win OS.

Ažuriranja su uvijek dobro došla, samo trebaš malo dublje sagledati kaj sve se u njima nalazi.

 

 

5 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni

Ma svaki prosjecan haker to provali za 60 sec dok mu plavusa.... znas vec sta ;) (Hint swordfish) ;)

15 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni

.. enter..enter, space..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: File Explorer Windowsa 10 dobiva novi vizualni
mGT kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Ransomware mozes pobrat i ovako i onako, nema te verzije windowsa i tog sigurnosnog updatea koji moze spasit prosjecnog korisnika koji ne zna prepoznati virus i oblike u kojima on moze doci. 

 

Koliko samo firmi diljem svijeta svakodnevno postaje zrtvama ransomwarea i slicnih napada, a imaju najnovije verzije windowsa. 

 

Prosjecan haker (znaci ne dobar, ili vrhunski), nego prosjecan koji naumi uci u sustav, to ce i napraviti, i nema tog sigurnosnog rjesenja koje ce ga sprijeciti. Da ne govorim o velikim firmama i njihovim podacima. 

 

Jedini lijek za napade tog tipa, kao i za opcenito sve viruse, je redovni backup. Nista drugo osim backupa nije garancija. Pogotovo ne smijesna Microsoftova azuriranja koja donose u vecini slucajeva daleko vise stete nego koristi. 

Očito se ne nalaziš u velikom sistemu pa ne shvaćaš kako zaštita mreže radi, tj. na kojem nivou.

Sami serveri/workstation-i/TC-i moraju biti ""daleko" iza zaštite,za to koristiš dedicirani hw i sw koji je više/manje baziran na linux-u i custom OS-ovima.

Tu u igru ulazi i sama mrežna oprema poput Router/SW koji isto tako služe kao zaštita.

Manje firme dakako si ne mogu priuštiti takvu zaštitu, ali i tu postoje "jeftina" riješenja koja sasvim dobro rade.

Veći je problem kaj firme ne ulažu u IT personel koji zna kako podesiti zaštitu.

Problemi sa update-ima na Winsima ? Naravno da će ih biti, sa obzirom na koliko su različitog HW-a instalirani čudo je da rade ovako dobro.

Količina Win računala debelo premašuje bilo koji drugi OS, pa shodno tome više se traže rupe u sistemu i više "hacker-a" napada Win OS.

Ažuriranja su uvijek dobro došla, samo trebaš malo dublje sagledati kaj sve se u njima nalazi.

 

 

 pa ja i ne govorim za velike sustave niti je to bila tema, govorim za prosjecnog korisnika windowsa koji updateima ne dobiva nista specijalno... ja kao geek koji zna jako puno o racunalima jedva da i primjetim neku razliku sa azuriranjima, a riskiram svakim updateom da se nesto sjebe i da ne radi vise kako treba. 

 

Pogotovo tu dolaze do izrazaja problemi sa piratskim programima i sl. piratskim softverom i azuriranja uklanjanju aktivacije i sl. Defender prepoznaje fixove kao viruse i automatski ih brise i ostavlja kaos. 

 

Kazem, tko voli nek izvoli, nemam nista protiv. Ja sigurno necu narednih 5 godina azurirati svoj windows niti za tim vidim potrebu.  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice