FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

poruka: 28
|
čitano: 7.934
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji".
13 godina
offline
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

Sad ce DLSS polako kao i G-Sync postat manje vazan feature s obzirom da ce ovo radit na svemu od apu-ova, integriranih grafickih u laptopima, starijim karticama i konzolama.

It s just cornflakes...
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

Jaka i zdrava konkurencija = "profit" za korisnike.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
13 1 hvala 0
8 godina
offline
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

Baš me zanima hoće li to raditi i sa novim Playstation i XBOX konzolama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
DuxCro kaže...

Baš me zanima hoće li to raditi i sa novim Playstation i XBOX konzolama.

Da hoče ili bude uskoro, iako je FSR realno najbitniji/največi dobitak za sirotinjski iGPU gejming na Ryzen APU procesorima.

 

Recimo da sa "FSR Quality ili Balanced postavkom dobiješ 30-50fps više na 1080p rezoluciji".Kao primjer tri Renoir APU modela(Cezanne APU ista priča), kud češ bolje to ti dođe kao budali šamarčina sa vratima od Škode.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 15:19 (rambox).
16 godina
moderator
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u

 A to je bitno jer?

14 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
Dodinho kaže...

Jaka i zdrava konkurencija = "profit" za korisnike.

 jaki mi je taj profit po ovim cijenama

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
offline
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

AMD-ov FidelityFX Super Resolution u razvoju je već duže vrijeme. FidelityFX je inače skup tehnologija za poboljšanje kvalitete slike, a koje su specifične po tome što funkcioniraju na vrlo širokom spektru hardvera, ne samo AMD-ovog već i Nvidijinog i Intelovog.

 

Ovo je win-win za svih, sretan zbog svoje gtx1060.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

dućani su naime širom šorom tak krcati karticama  i "biju k'o neće" da se teško odlučiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
blackalbum kaže...
Dodinho kaže...

Jaka i zdrava konkurencija = "profit" za korisnike.

 jaki mi je taj profit po ovim cijenama

 Ovdje je profit pod navodnim znakovima ili si ti inače zarađivao od kupovine grafičke kartice?

Koristite blage riječi i jake argumente
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

 

Znate kako ćete imati još bolje performanse? Priključite računalo na CRT televizor i igrajte u 480p rezoluciji.

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
online
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u

AMD još uvijek kaska za Nvidia-jom dva koraka. FidelityFx za sada ne izgleda ništa bolje od DLSS 1.0, jedino

što podržava skoro sve živo, ali ako slika bude bila toliko lošija ne vidim neke svrhe od toga.

https://images.idgesg.net/images/article/2021/05/3-100890493-orig.jpg

 

Novi Unreal engine će isto koristiti nešto slično tako da je pitanje da li će ovo biti bolje ili lošije od toga.

14 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
Dodinho kaže...
blackalbum kaže...
Dodinho kaže...

Jaka i zdrava konkurencija = "profit" za korisnike.

 jaki mi je taj profit po ovim cijenama

 Ovdje je profit pod navodnim znakovima ili si ti inače zarađivao od kupovine grafičke kartice?

 podrazumijeva se da će korisnici profitirati od konkurencije a kartice nikad skuplje e to sam želio napisati

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
15 godina
offline
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

Još ne tako davno PC master rasa se sprdala konzolama što koriste upscaling, a sad je to postala najtraženija tehnologija na PCu...

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Znate kako ćete imati još bolje performanse? Priključite računalo na CRT televizor i igrajte u 480p rezoluciji.

 

 

 Valjda 576i

K
16 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
Denis kaže...

 A to je bitno jer?

a zakaj je nebitno?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
14 godina
offline
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

Daj Bože da se ovo zahukta u punoj pari...samo bi još dodatno motiviralo Nvidiu da keširaju još para developerima za dodatne DLSS igre. Na kraju kad bi to svi naslovi podržavali grafe bi nam trajale duplo duže, poput konzola 5-6 godina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
dejo6 kaže...

Još ne tako davno PC master rasa se sprdala konzolama što koriste upscaling, a sad je to postala najtraženija tehnologija na PCu...

 Dokle god mi igre rade na nativnoj rezoluciji ovo sigurno neću uključivat.

15 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
forumaš kaže...

Daj Bože da se ovo zahukta u punoj pari...samo bi još dodatno motiviralo Nvidiu da keširaju još para developerima za dodatne DLSS igre. Na kraju kad bi to svi naslovi podržavali grafe bi nam trajale duplo duže, poput konzola 5-6 godina.

 Dok oni ne mogu naštancat grafičkih koliko se može prodati ovakve tehnologije imaju šanse... onog trena kada se počnu skupljati lageri grafičkih da vidiš kako ništa neće raditi bez najnovije generacije.

16 godina
moderator
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
nixass kaže...
Denis kaže...

 A to je bitno jer?

a zakaj je nebitno?

 Jer

 

a) komentar nema veze s temom članka

b) Linux desktop, a posebno Linux gaming tržište je marginalno

16 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
Denis kaže...
nixass kaže...
Denis kaže...

 A to je bitno jer?

a zakaj je nebitno?

 Jer

 

a) komentar nema veze s temom članka

b) Linux desktop, a posebno Linux gaming tržište je marginalno

a) ali ima smisla jer je konkurentna tehnologija, ko da u AMD temi nema usporedbe s Intelom, jednostavno nejde tak

b) ako nista drugo Steam svim silama nastoji upravo to promijeniti, i ovakve nahypane tehnologije u tome svakako mogu pomoc.

protonDB bez problema gura moderna AAA igre na Linuxu bez ikakvih kopanja i kompajliranja drivera u terminalu.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
5 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
dejo6 kaže...

Još ne tako davno PC master rasa se sprdala konzolama što koriste upscaling, a sad je to postala najtraženija tehnologija na PCu...

 https://i.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/028/596/dsmGaKWMeHXe9QuJtq_ys30PNfTGnMsRuHuo_MUzGCg.jpg

 

Sve Vas Volim
11 godina
offline
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

Stvar je da ogroman dio pc gamera ima gtx1060 rang grafa i njima je enormno potrebniji dlss ili SR nego recimo vlasnicima novih konzola.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
dejo6 kaže...

Još ne tako davno PC master rasa se sprdala konzolama što koriste upscaling, a sad je to postala najtraženija tehnologija na PCu...

 Samo sto je upscaling na konzolama tragikomican u usporedbi sa jednim DLSS-om 2.1. Za FSR jos treba vidjeti kako ce ispasti, medutim ako devsi kazu da je "dosta dobar" i glavna referenca im je da je bolji od DLSS-a 1.0 od kojeg su cak bolji bili i sharpenig filteri onda cemo se nacekati dok ovo postane standard i prosireno po popularnim igrama, a ne nekakvim nebitnim igrama tipa Godfal.

7 godina
protjeran
offline
FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio uboji

A ovo ce raditi na svim grafickim karticama, dakle i na Intel i nVidia kartica, sto je zapravo veoma dobro,

jer bi napredan tehnologije mogao biti jos vise ubrzan.

 

Nebi bilo lose da se sa IntelHD grafikom moze odigrati recimo Magic the Gathering: Arena, bez da steka, i bez da se mora vrtiti u prozoru sa 800x600,

gdje karte vise nisu citljive, pa ako ih ne znas napamet, ne mozes nista vidjeti sto protivnik igra.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
Čitatelj kaže...

A ovo ce raditi na svim grafickim karticama, dakle i na Intel i nVidia kartica, sto je zapravo veoma dobro,

jer bi napredan tehnologije mogao biti jos vise ubrzan.

 

Nebi bilo lose da se sa IntelHD grafikom moze odigrati recimo Magic the Gathering: Arena, bez da steka, i bez da se mora vrtiti u prozoru sa 800x600,

gdje karte vise nisu citljive, pa ako ih ne znas napamet, ne mozes nista vidjeti sto protivnik igra.

Kolko sad znamo, ja nisam nigdje videl da če FSR radit i na Intel integriranim iGPU grafetinama.Takve najave nema ak si na to mislil, ili ne bi bilo čudno da AMD namjerno blokira FSR na Intel iGPU grafetinama.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u

Ma good guy Amd ce dat svima. :D

Survivor - eye of the tiger
13 godina
online
Re: FidelityFX Super Resolution - AMD predstavio u
dejo6 kaže...

Još ne tako davno PC master rasa se sprdala konzolama što koriste upscaling, a sad je to postala najtraženija tehnologija na PCu...

Nije to isto.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice