FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formulu 1

poruka: 17
|
čitano: 5.288
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formulu 1".
3 godine
offline
FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formulu 1

Napokon da su se i oni pomaknuli, mada gdje cijela ta priča ide? Hoće li se u budućnosti sve prebaciti na EV jer elektromotori imaju ionako bolju iskoristivost?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
Gallu kaže...

...Hoće li se u budućnosti sve prebaciti na EV jer elektromotori imaju ionako bolju iskoristivost?

 Nadam se da ne. Jednostavno nema alternative zvuku motora npr. Corvette dok prolazi pored tribine a cijela tribina vibrira od brundanja V8...

Failure is always an option...
5 godina
offline
FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formulu 1

Mora da je to neko gorivo proizvedeno od vanzemaljskog života na bazi silicija.
Pa još "ekološko" i "održivo"?
Bože, Sandro...

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
F1 je prestala biti F1 2014. Ovo sada je čisto izdrkavanje po lešu nekada najnaprednijeg motosporta.
 
5 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
Scorpyo kaže...
Gallu kaže...

...Hoće li se u budućnosti sve prebaciti na EV jer elektromotori imaju ionako bolju iskoristivost?

 Nadam se da ne. Jednostavno nema alternative zvuku motora npr. Corvette dok prolazi pored tribine a cijela tribina vibrira od brundanja V8...

 I koja svrha kad ga jedan električni bolid riješi bez problema?

15 godina
neaktivan
offline
FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formulu 1

Odlično, spašeni smo od globalnog zagrijavanja!

scientia est potentia
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
mGT kaže...
F1 je prestala biti F1 2014. Ovo sada je čisto izdrkavanje po lešu nekada najnaprednijeg motosporta.

 Tehnicki je ovo najnapredniji motosport i dalje. To kaj oni izvlace iz ovih malih motora + baterija je cudo. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
lllnuclearlll kaže...
Scorpyo kaže...
Gallu kaže...

...Hoće li se u budućnosti sve prebaciti na EV jer elektromotori imaju ionako bolju iskoristivost?

 Nadam se da ne. Jednostavno nema alternative zvuku motora npr. Corvette dok prolazi pored tribine a cijela tribina vibrira od brundanja V8...

 I koja svrha kad ga jedan električni bolid riješi bez problema?

 Jel ovo neka šala? F1 minimalnih 305 km odvozi na jednom rezervaru. Za takvo nešto pri usporedivim brzinama električni bolid bi trebao težiti 6 tona.

12 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
SimeKZ kaže...
mGT kaže...
F1 je prestala biti F1 2014. Ovo sada je čisto izdrkavanje po lešu nekada najnaprednijeg motosporta.

 Tehnicki je ovo najnapredniji motosport i dalje. To kaj oni izvlace iz ovih malih motora + baterija je cudo. 

F1 nije motosport, već Mercedesov, LGBT, BLM poligon.

Zato sam napisao "nekada".

12 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
mGT kaže...
SimeKZ kaže...
mGT kaže...
F1 je prestala biti F1 2014. Ovo sada je čisto izdrkavanje po lešu nekada najnaprednijeg motosporta.

 Tehnicki je ovo najnapredniji motosport i dalje. To kaj oni izvlace iz ovih malih motora + baterija je cudo. 

F1 nije motosport, već Mercedesov, LGBT, BLM poligon.

Zato sam napisao "nekada".

 A dobro, to kaj se ti bavis tim pizdarijama, to je vise problem u glavi nego tog sporta. Imali smo eru Red Bulla, Ferraria... sad imamo Mercedes. Tak da ono... nista novo u tom sportu. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
6 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
sve dok gledatelji budu dolazili na tribine a da pritom stvaraju stakleničke plinove to je demagogija
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
Jedna se momčad gura 7 godina, nakon 4 trke prvenstvo gotovo,čim im se netko približi odmah tajni testovi guma,senzori protivnicima,tokeni da ih se slučajno ne bi dostiglo,eko propaganda,poligon za tehnologiju cestovnih vozila wtf, ko koristi mgu-h, vrlo rijetki.Nek odyebu i odu 100% na struju ili puste da je F1 F1.Bit F1 je zvuk da ti protrese iznutrice, pogledaj Hamiltonovu reakciju kad je protutnjio Alonso u V10 raketi.

Nisi me shvatio, nemam ništ protiv LG i "ne bijelih" osoba,imam protiv toga kaj se to gura svugdje mislim da u sportu tome ni mjesto,možda imam problem u glavi ili me vrijeme pregazilo.Pratim vrlo aktivno F1 od 80etih, bilo je dominacije, ali niti blizu ovog u zadnjih 7 let.Moje mišljenje - ti imaš svoje, je krasna tehnologija u F1 bolidu, al meni nije to to.
5 godina
offline
FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formulu 1
Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 5:08 (Al Crane).
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
Kakav shit 🤦🏿‍♂️
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu
BlueMax kaže...

 Jel ovo neka šala? F1 minimalnih 305 km odvozi na jednom rezervaru. Za takvo nešto pri usporedivim brzinama električni bolid bi trebao težiti 6 tona.

 Pa OK, nek ju onda pogone na vodik, njima neće biti skup... 

15 godina
offline
FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formulu 1

F1 ima puno većih problema od biogoriva.

- kako imati R&D sa vrlo ograničenim budgetom (Honda dokazala koliko treba ulupati novaca da dođeš blizu, a opet ne i do kraja)

- kako osigurati profitabilnost (još fali poslovnih modela za iskorištavanje medija, robe, tehnološke podrške)

- s manjom lovom 20+ utrka

- izrazito mali broj stručnjaka zbog malog broja tvorničkih momčadi

- današnja mladež nema volju potrošiti 50-100 eura na majicu i šiltericu sa natpisom Renault F1

- dolazak na stazu nije toliko primamljiv kao nekada (govorimo opet iz perspektive mladih)

- Formula E ima već otkaze

- esport je nezaustavljiv

 

Nema to veze s Mercedesom, koji da otkaže F1 program bi vjerojatno značilo i vrlo skori kraj F1. S Hondom tako naprasno izašlom, sumnjam da bi Mercedes dao da (recimo) Racing Point preuzme proizvodnju i razvoj motora, niti bi oni imali novaca.

Mislim da se F1 suočava sa činjenicom da su ulaganja u taj sport prevelika. Valjda to će snaći ne neke druge sportove (recimo Barcelona s plesom oko bankrota, NBA).

In vino veritas
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: FIA proizvela 100% ekološko biogorivo za Formu

Pa taj ograničeni budžet je svejedno veći no što potroši 7 od 10 momčadi. Ovi najjači nek s prilagode, uostalom uvijek će tu biti nekih caka sa kojim ćeš ti svejedno moć odradit sav R&D kako spada

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice