Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mogao b

poruka: 13
|
čitano: 4.543
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mogao b".
15 godina
online
Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mogao b

A hakere koji su ih hakirali neće kazniti? To je pravi zakon, koji kažnjava žrtve. Kao kad muslimani kazne ženu jer je bila silovana.

Moj PC  
0 8 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mog
dejo6 kaže...

A hakere koji su ih hakirali neće kazniti? To je pravi zakon, koji kažnjava žrtve. Kao kad muslimani kazne ženu jer je bila silovana.

 Ne laprdaj, nije Facebook nevinasce i nije ovo prvi put da im se desilo.

14 godina
offline
Re: Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mog

Pobrka si analogiju. Žrtva je korisnik.

16 godina
online
Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mogao b

Bitno da se pare vrte,

lakše je kazniti čovjeka koji nije postavio ogradu nego lopova koji mu je ukrao nešto zato što nije bilo ograde da ga spriječi.

Facebook pak ima dobru ogradu, no lopov je nekako došao do ključa ili je ogradu zaobišao na nekakav drugi način - što se tiče provale diskutabilno je da li je tu facebook mogao učiniti više po pitanju zaštite.

GDPR se pak odnosi za zaštitu osobnih podataka te nalaže da se promet i osjetljivi podaci kriptiraju a to facebook i radi.

Mislim da tu nema povrede GDPR-a - u protivnom bi svatko tko bude žrtva provale mogao biti kažnjen, a znamo koliko je sigurnost relativna.

 

GDPR je inače katastrofa - pogledajte samo ove tupave I agree popup prozore koji sada iskaču svuda i koje treba klikati da bi došao do onog što te zanima - idiotarija!

No ako nemaš popup pušiš kaznu..

 

Ako FB bude kažnjen na osnovi GDPR-a to će biti potvrda da je GDPR tu samo da se uzmu novci (vid oporezivanja, kao i policija danas - koji evo baš kod nas kupuju nove radare da mogu više poreza prikupiti).

 

Svemir.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mog
PaleRider kaže...

Bitno da se pare vrte,

lakše je kazniti čovjeka koji nije postavio ogradu nego lopova koji mu je ukrao nešto zato što nije bilo ograde da ga spriječi.

Facebook pak ima dobru ogradu, no lopov je nekako došao do ključa ili je ogradu zaobišao na nekakav drugi način - što se tiče provale diskutabilno je da li je tu facebook mogao učiniti više po pitanju zaštite.

GDPR se pak odnosi za zaštitu osobnih podataka te nalaže da se promet i osjetljivi podaci kriptiraju a to facebook i radi.

Mislim da tu nema povrede GDPR-a - u protivnom bi svatko tko bude žrtva provale mogao biti kažnjen, a znamo koliko je sigurnost relativna.

 

GDPR je inače katastrofa - pogledajte samo ove tupave I agree popup prozore koji sada iskaču svuda i koje treba klikati da bi došao do onog što te zanima - idiotarija!

No ako nemaš popup pušiš kaznu..

 

Ako FB bude kažnjen na osnovi GDPR-a to će biti potvrda da je GDPR tu samo da se uzmu novci (vid oporezivanja, kao i policija danas - koji evo baš kod nas kupuju nove radare da mogu više poreza prikupiti).

 

 Facebook je vlasnik ograde unutar cega su nasi podaci. To sto su opljackali banku i odnijeli tvoj i moj novac nije isprika banci. Banka je ostetila svoje korisnike i za to ce platiti kaznu. Isto vrijedi i ovdje.

15 godina
offline
Re: Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mog
Ajde gurnio je prste duboko u privatnost i sada se toga neko domakao. Nevjerovatno. To sve oko privatnosti je samo pitanje kada, a ne hoce li procuriti.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mog
dejo6 kaže...

A hakere koji su ih hakirali neće kazniti? To je pravi zakon, koji kažnjava žrtve. Kao kad muslimani kazne ženu jer je bila silovana.

 -pogrešno..

-fb (i svatko tko prikuplja osobne podatke, podatke..) je prije prikupljanja obvezan te podatke osigurati, adekvatno čuvati.. dok se njima (i ostalima) stalno dešavaju 'hackeri'.. kazna, jer ili-ili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mog
Tko kaznjava zrtve?! Pa mi smo zrtve samo fali da nas jos neko i kazni.

Facebook se ponio kao banka koje nase novce prevozi u stojadinu i gle cuda, netko ga je opljackao.
15 godina
offline
Re: Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mog
bnaci kaže...
Tko kaznjava zrtve?! Pa mi smo zrtve samo fali da nas jos neko i kazni.

Facebook se ponio kao banka koje nase novce prevozi u stojadinu i gle cuda, netko ga je opljackao.

 -tako nešto.. uz jedno važno pitanje. Svaki put su krivi hackeri.. (ili pljačkaši).. nekoliko puta godišnje (+ne samo fb), a dokaz pljačke/hackera? Što tad?

-tj banka je odgovorna za novac, fb za podatke. Uz odgovornost može ići i krivica. Možda samo za šlamperaj, možda za samo djelo (većina poslova je insiderski), krivica svakako postoji, a možda i za djelo (dok su krivi hackeri, tad su krivi za ne-djelo).

-što ako novac nestane iz banke a nema pljačkaša? što ako nema hackera? Tek ako ih ima, tad nisu krivi, ali su i dalje odgovorni, tj ako nisu adekvatno zaštitili (a nisu, jer vidimo poslejdice) i to im se ponavlja redovito.

-treba početi kažnjavati, odgovorne ako već krivci nisu dostupni. FB je odgovoran i ne treba biti kažnjen tek ako dokaže da je učinio sve/dovoljno za zaštitu, što je već odbačeno kao mogućnost jer je djelo počinjeno. Primijeniti jednake kriterije kao što bi bilo u slučaju pljačke banke. Ako banka ne udovoljava osnovne sigurnosne uvjete, gubi licencu, pravo na djelatnost. Ako auto ne prođe tehnički ne smije na cestu.. zašto bi soft/uslužne i sl. firme imale drugačiji status, nedodirljivost-neodgovornost? Odgovornost postoji uvjek u svemu, poslu. Postoje zakoni kao GDPR... i kaznu moraju dobiti, samo je još pitnje za što sve..

-dosta je ''hackera'' kao riječ-odgovor koji sve opravdava, koji oslobađa odgovornosti. Vrijeme je za kazne ako se ne može dokazati krivicia treće strane, npr pljačkaša ili hackera i to nije istovremeno oslobađanje od obveze za adekvatnom zaštitom kao što je to s ispravnim autom na cesti.

-kazniti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mogao b

bilo bi fer da pogođeni korisnici dobiju dio kolača koji će EU kasirati.. ipak smo mi ti koji su potencijalno oštećeni 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mog

-možeš bilo kad tužiti bilo kog.. privatna tužba. Samo trebaš dokazati nastalu štetu i dobiješ.. ili izgubiš :) .. potencijal se ne utužuje (mada ako podigneš optužnicu u USA..), obično treba biti konkretna šteta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mogao b

je, pa nisam zagorec 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Facebook bi zbog nedavnog hakerskog napada mogao b

GDPR nastoji biti ispred svog vremena, a zapravo je Hrvatska takav zakon imala prije 20-ak godina - ako si hakiran znači da nisi poduzeo sve što je potrebno za ne biti hakiran, pa se pokazao neadekvatan. Koliko god mi se FB nesviđao, realno, teško je poštovati pravila ako ta pravila nisu napisana, već su zahtjevi podložni slobodnom tumačenju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice