Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novih pr

poruka: 57
|
čitano: 10.172
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novih pr".
16 godina
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
zlosobno kaže...
doci ce neka druga drustvena mreza i to jako brzo...kapitalizam je...a u toj bransi - ogromna lova...naj se sekirati, a to sve jako dobro znaju i u fejsu tak da su ovo blefovi klase adzovog lokalnog politicara...

 Prvo sam vidio ovu vjest na faceu, pa nisam želio komentirati da mi ne treba.

Činjenjca je da ga koristim, vidim svakakkvih gluposti tamo, ali opet mi za neke stvari dobro dođe.

Doći će ili netko drugi ili ću kliknuti nije me briga za podatke-ovako ih sve već imate. 

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
15 godina
online
Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novih pr

toplo preporučam dokumentarac The Social Dilemma u kojem sami tvorci navedenih mreža zabrinuto govore koliko su sami iznenađeni s moći i ovisnošću koje njihove mreže stvaraju

 
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Dex.pwn kaže...
Kaj si se zakačio na mene? Skini mi se s kičme!

 Ne znam o cemu pricas? Tema je Facebook i korisnici. 

7 godina
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Dex.pwn kaže...
Twitter, ima i drugih servisa
Umjesto Whatsappa imaš Signal, Viber, Skype...
Umjesto Instagrama imaš foto album u ladici.

Ne zadugo.

Twitter -ful amerikana.

Signal - li-la, recimo da je ok.

Viber - izraelski, znači isto američki.

Skype - isto američki.

A umjesto Instagrama imaš onu svoju kolekciju, istina  

 

I kaj misliš koliko dugo budu te aplikacije opstale, a sve američke?

I kaj se toga tiče, netko koga zaista i špijuniraju svi živi, rađe bi da ga špijaju kinezi i rusi nego ameri, pametnome dosta...

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Ges kaže...

toplo preporučam dokumentarac The Social Dilemma u kojem sami tvorci navedenih mreža zabrinuto govore koliko su sami iznenađeni s moći i ovisnošću koje njihove mreže stvaraju

 Gledao, da ok je. Mreže rade točno to zašto su namijenjene, da prinose novac.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Twitter mi je puno bolji od Fejsa, al jbg slabo se koristi ovdje
Mada, bar nisu ko fejs, bez obzira što su Ameri.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 13:43 (Dex.pwn).
15 godina
neaktivan
offline
Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novih pr

Moram da pohvalim Bug što ne prisiljavaju korisnike na Facebook da bi komentirali. Mnogi drugi su pristali na tu vrstu monopola, što mene lično jako iritira.

 
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
fer-de-lance kaže...

Viber - izraelski, znači isto američki.

 

 Rakuten (Japanci) su kupili Viber ima dosta vremena. Mozda je prije bio Izraelski, vise nije :)

 

I kad smo na temu skupljanja podataka, zelio bih jednu stvar komentirati.

Mislim da je nepotrebno raspravljati da je Google tu broj jedan u svijetu. Ali opet IMHO Google daje neku vrijednost zauzvrat. Facebook i sl. korisniku vulgaris daje, ka prostite k***c, a ne samo da sakupljaju podatke svojih korisnika vec gdje god ima njihov API ima i prikupljanja. Firefox ima Facebook Container plugin koji je tu da ih sprijeci.

 

Osobno, pridruzujem se "daleko im kuca" grupi ljudi.

 

16 godina
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Mad-Max-X kaže...

Moram da pohvalim Bug što ne prisiljavaju korisnike na Facebook da bi komentirali. Mnogi drugi su pristali na tu vrstu monopola, što mene lično jako iritira.

 Kad vidim Facebook komentare automatski znam da nem komentiral.

7 godina
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
tokyu kaže...

 Rakuten (Japanci) su kupili Viber ima dosta vremena. Mozda je prije bio Izraelski, vise nije :)

 

I kad smo na temu skupljanja podataka, zelio bih jednu stvar komentirati.

Mislim da je nepotrebno raspravljati da je Google tu broj jedan u svijetu. Ali opet IMHO Google daje neku vrijednost zauzvrat. Facebook i sl. korisniku vulgaris daje, ka prostite k***c, a ne samo da sakupljaju podatke svojih korisnika vec gdje god ima njihov API ima i prikupljanja. Firefox ima Facebook Container plugin koji je tu da ih sprijeci.

 

Osobno, pridruzujem se "daleko im kuca" grupi ljudi.

 

Joj da, fakat, nisam već dugo na Viberu pa sam zaboravil.

Ali opet dođe na isto, i Japan je američka prčija, još im se samo i naguze i daju im kaj god traže, čak ih i idoliziraju (kaj si se vjerovatno i sam uvjerio iz prvog lica).

 

A za ovo drugo se slažem, Google ti bar nekaj da za tvoje podtake, ostali ništa, još te i ucjenjuju zauzvrat...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 14:35 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novih pr

DABOGDA OTIŠLI

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novih pr

A da političari jednostavno puste ljude da sami odluče šta će sa svojim podatcima? Jel to previše za tražiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
dejo6 kaže...

A da političari jednostavno puste ljude da sami odluče šta će sa svojim podatcima? Jel to previše za tražiti?

Zapravo, problem je nastao upravo zato što političari žele ljudima omogućiti da mogu odlučiti što će sa svojim podacima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
protjeran
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Svaka čas

 Svaka ćas*

7 godina
offline
Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novih pr

Pozdrav američkim kompanijama uz ovu pjesmicu !

Idi, idi neka te nova ljubav grije
sto se mene tice mogla si i prije
idi, idi neka ti siroko je polje
s tobom mi je dobro bilo, bez tebe jos bolje


 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novih pr

jos jedna prigodna

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
MrBlc kaže...

Zapravo, problem je nastao upravo zato što političari žele ljudima omogućiti da mogu odlučiti što će sa svojim podacima.

 Ahah, pa ti isti političari čuvaju o građanima 10 puta više podataka o kojima ne možeš odlučiti baš ništa. I to ne neke bezvezne slikice s rođendana, nego kompletan nadzor - od zdravstvenih kartona do policijskog dossiera. Ali eto, dobri političari su nas odlučili spasiti od Facebooka :)

8 godina
offline
Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novih pr

E tako pocinje petak

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Iz članka proizlazi da kad Ameri optuže Kineze za špijuniranje Kinezi su krivci, a kad Evropa optuži Amere za istu stvar, Evropa je krivac. Postoji li varijanta u kojoj su Ameri krivi ili su oni bezgrešni po pitanju špijuniranja?

A ta ideja da oni nemaju ništa od vaših slika rođendana ne stoji. To što vi ne znate što bi s tuđim slikama ne znači da oni ne znaju što bi s vašima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
10 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Visak kaže...
A ta ideja da oni nemaju ništa od vaših slika rođendana ne stoji. To što vi ne znate što bi s tuđim slikama ne znači da oni ne znaju što bi s vašima.

 Dok si ti zabrinut šta se zbiva s tvojim slikama s rođendana, svaka suša može provalit u državnu ambulantu i ukrasti ti zdravstveni karton koji se uglavnom čuvaju u ormarima još iz ex-YU. Ustvari, ne moraju čak ni provaljivati - doktorice i sestre imaju pristup istom kad god zažele, ti nemaš apsolutno nikakvog pojma šta se s tim fasciklom zbiva tamo i tko ga sve gleda. Ista stvar i s tvojim policijskim dossierom kojem ima pristup svaka osoba zaposlena u MUP-u i svatko ga može poslikati za svoju privatnu arhivu kad god hoće. I još stotine drugih primjera gdje država maksimalno traljavo "čuva" sve tvoje najvažnije podatke. Ali naravno, trebamo biti prvenstveno zabrinuti zbog Facebooka i da li oni čuvaju podatke na američkim ili europskim serverima jer političari - oni vode računa o tvojoj privatnosti :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Jim_Owens kaže...

 Dok si ti zabrinut šta se zbiva s tvojim slikama s rođendana, svaka suša može provalit u državnu ambulantu i ukrasti ti zdravstveni karton koji se uglavnom čuvaju u ormarima još iz ex-YU. Ustvari, ne moraju čak ni provaljivati - doktorice i sestre imaju pristup istom kad god zažele, ti nemaš apsolutno nikakvog pojma šta se s tim fasciklom zbiva tamo i tko ga sve gleda. Ista stvar i s tvojim policijskim dossierom kojem ima pristup svaka osoba zaposlena u MUP-u i svatko ga može poslikati za svoju privatnu arhivu kad god hoće. I još stotine drugih primjera gdje država maksimalno traljavo "čuva" sve tvoje najvažnije podatke. Ali naravno, trebamo biti prvenstveno zabrinuti zbog Facebooka i da li oni čuvaju podatke na američkim ili europskim serverima jer političari - oni vode računa o tvojoj privatnosti :)

 Imaš li bravu na stanu ili autu? Dok si ti zabrinut za vrata svaka suša može provalit u državnu ambulantu i ukrasti ti zdravstveni karton koji se uglavnom čuvaju u ormarima još iz ex-YU. Ustvari, ne moraju čak ni provaljivati - doktorice i sestre imaju pristup istom kad god zažele, ti nemaš apsolutno nikakvog pojma šta se s tim fasciklom zbiva tamo i tko ga sve gleda. Ista stvar i s tvojim policijskim dossierom kojem ima pristup svaka osoba zaposlena u MUP-u i svatko ga može poslikati za svoju privatnu arhivu kad god hoće. I još stotine drugih primjera gdje država maksimalno traljavo "čuva" sve tvoje najvažnije podatke.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
protjeran
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Visak kaže...

 Imaš li bravu na stanu ili autu?

 Pa eto, odgovorio si sam sebi (?) - svaki pojedinac se brine o svojoj privatnoj imovini. I to uglavnom pažljivo jer ljudi vole posjedovati stvari. Problem je što se za državnu imovinu uglavnom ne brine nitko (barem kod nas), a država tvoje podatke tretira upravo tako - kao svoju imovinu.

15 godina
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Jim_Owens kaže...

Pa eto, odgovorio si sam sebi (?) - svaki pojedinac se brine o svojoj privatnoj imovini. I to uglavnom pažljivo jer ljudi vole posjedovati stvari. Problem je što se za državnu imovinu uglavnom ne brine nitko (barem kod nas), a država tvoje podatke tretira upravo tako - kao svoju imovinu.

Vidim da su opus Ayn Rand pretvorili u slikovnicu dostupnu svima!

 

Bravo na edukaciji!

 

I tako casni skupe UNa, Enciklopedije Britanike i privatni sugradjanin Platon - bit covjeka je u jacini brave! 

 

Skup eruptira u pljesak, John Galt place od srece, na zidu osvane natpis Live Laugh Love Liberty Property! Svi etatisti umru i bivaju povuceni u pakao.

 

The End.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
3 godine
protjeran
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
wyks kaže...

Vidim da su opus Ayn Rand pretvorili u slikovnicu dostupnu svima!

 

Bravo na edukaciji!

 

I tako casni skupe UNa, Enciklopedije Britanike i privatni sugradjanin Platon - bit covjeka je u jacini brave! 

 

Skup eruptira u pljesak, John Galt place od srece, na zidu osvane natpis Live Laugh Love Liberty Property! Svi etatisti umru i bivaju povuceni u pakao.

 

The End.

Nisam siguran da li je ovo rezultat urođenog antitalenta za humor/sarkazam ili nekih opojnih sredstava?

15 godina
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
Jim_Owens kaže...

Nisam siguran da li je ovo rezultat urođenog antitalenta za humor/sarkazam ili nekih opojnih sredstava?

 Cinjenica da si prepoznao humor kao namjeru dovoljno govori kakvu poziciju zagovaras.

 

Sto ce se dogoditi kada netko ukrade tvoj karton iz Ambulante?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
3 godine
protjeran
offline
Re: Facebook i Instagram prijete kako bi zbog novi
wyks kaže...
 Sto ce se dogoditi kada netko ukrade tvoj karton iz Ambulante?

 Prilikom renovacije ambulantne zgrade 2014. godine završio je greškom među građevinskim otpadom i gubi mu se trag... ili mi je bar tako rečeno. Nadam se da ćeš ti imati više sreće sa svojim kartonima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice