F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

poruka: 38
|
čitano: 11.470
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca".
15 godina
offline
F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

fenomenalno napisano, s aman-taman dozom sarkazma  nego, postoji li usporedba ovoga sa su-57? (ne toliko u performancama - tu su rusi ipak malo ispred - nego u ulupavanju šuške)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Ajar kaže...

fenomenalno napisano, s aman-taman dozom sarkazma  nego, postoji li usporedba ovoga sa su-57? (ne toliko u performancama - tu su rusi ipak malo ispred - nego u ulupavanju šuške)

 

Rusi taj dio korupcije rješavaju sa čajom   

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 9:28 (VooDooZg).
14 godina
offline
F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

Ovo je samo ogledni primjerak zašto je američki vojni budžet probio sve granice zdravog razuma...

 

ali, briga me, njihovi novci, nek troše kak žele, zato im je mladež neobrazovana, a svi oni zaluđeni...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

Pa JSF je izrodio F-35, to je bilo natjecanje izmedju X-32 i X-35 rezultat kojeg je F-35. Kao sto je ATF izrodio F-22. Ne radi se o nikakvom nedovrsenom JSFu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 9:44 (F10EXX).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

za zeljne zabave na slicnu temu, film o spomenutom Bradley AFV-u iz teksta..

 

The Pentagon Wars

https://www.imdb.com/title/tt0144550/

 

Excessive military spending provides the impetus behind this sharp, satirical account of an honest Air Force colonel who is so shocked at government spending in its development of a troop transport vehicle that he decides to launch a personal investigation as to why it has taken the military 17 years and $14 billion to create it.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 10:04 (nixass).
Moj PC  
9 1 hvala 0
14 godina
offline
F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

ali postoji stara američka vojna izreka:

 

Never forget that your weapon is made by the lowest bidder...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Rusi su bili preskupi Indijcima, pa su se povukli. No izgleda da su shvatili gresku, nakon zadnjeg incidenta sa Kinom, jer su sada poceli sve zivo kupovati.
I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
neaktivan
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Čuo sam da i mi uzimamo Bradley. Ima logike.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 10:44 (Visak).
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Kome treba CV poslat?
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Stric_Jura kaže...

Ovo je samo ogledni primjerak zašto je američki vojni budžet probio sve granice zdravog razuma...

 

ali, briga me, njihovi novci, nek troše kak žele, zato im je mladež neobrazovana, a svi oni zaluđeni...

 Ne samo vojni. I SLS program probija sve granice. Zato ga i zovu Senate Launch System.

 

Jedini cilj je zadrzavanje radnih mjesta u drzavama pojedinih utjecajnih senatora, npr. Richard Shelby iz Alabame, zato sustav i izgleda ko shuttle gdje si skinuo orbiter i postavio teret na vrh. Trose milijarde da bi se u Huntsvilleu i dalje sve proizvodilo.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
F10EXX kaže...
Stric_Jura kaže...

Ovo je samo ogledni primjerak zašto je američki vojni budžet probio sve granice zdravog razuma...

 

ali, briga me, njihovi novci, nek troše kak žele, zato im je mladež neobrazovana, a svi oni zaluđeni...

 Ne samo vojni. I SLS program probija sve granice. Zato ga i zovu Senate Launch System.

 

Jedini cilj je zadrzavanje radnih mjesta u drzavama pojedinih utjecajnih senatora, npr. Richard Shelby iz Alabame, zato sustav i izgleda ko shuttle gdje si skinuo orbiter i postavio teret na vrh. Trose milijarde da bi se u Huntsvilleu i dalje sve proizvodilo.

bas su neki dan rekli da cijena ide 30% gore lol

Color me shocked.

 

nego, kad na netu raspravljas sa average online joe i kad ti pocne srati da je socijalizirani healthcare cisti komunizam, a s druge strane se hvali sa socijaliziranom vojskom..

s druge strane, lakse probavim par milijardi potrosenih na space tech nego na Bradley AFV.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 10:29 (nixass).
14 godina
offline
F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

problem cijene vojne opreme su uglavnom besmislene specifikacije. Pošalica: "An elephant is a mouse built to government specifications" je stara bar 60 godina. Razvoj vojnog oružja obično dugo traje, specifikacije se besmisleno mijenjaju puno puta, pri tome ne misleći niti na upotrebljivost/smislenost uređaja niti na troškove. Ako je general rekao da želi ugrađeni WC u tenku to se ne dovodi u pitanje. 
Nekad je sve gotovo 90% i onda se netko sjeti da želi nešto drugačije, ali iz temelja drugačije. Otprilike ovako:

- napravite mi tu istu matičnu ploču ali za drugi procesor.

- ali onda moramo sve ponovo napraviti od nule.

- pa što onda? Napravite to!

 

6 mjeseci kasnije:
- pa vi ste stavili 6 USB portova, trebamo bar 10.
- ali specifikacije kažu najmanje 5, pa smo stavili 6...
- ah dobro, možda. Promijenite to!
- ali moramo uzeti novi chipset i sve napraviti od nule.
- pa što onda? Napravite to!

2 mjeseca kasnije:
- a jel može ta ploča u ITX formatu?
...

Na kraju nakon 5 godina razvoja i bezbroj revizija matična ploča je gotova, koliko je koštao razvoj nitko ne zna, ali cijena ploče u proizvodnji je $15000. Istovremeno podržava s754, s771, socket A, AM2, slot 1 i slot 2, SDRAM, DDR1 i DDR2. Savršenstvo! Šteta što se više niti jedan od procesora i memorija ne može kupiti a i zastarjeli su pa čak i ako ih nabaviš performanse su očajne. Možda treba krenuti iznova? :-)

Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Upravo tako. F-35 jest proizašao iz programa JSF. Boeing X-32 je izgubio no Lockheed Martin je proglasio stečaj, kupio ga McDonnel Douglas, a njih je potom kupio Boeing. Tako su sada i F-22 i F-35 Boeingovi.
"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 11:53 (Flanker-B).
9 godina
offline
F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

format C:/u

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Znači i američani imaju svoje zelene kraljice...evo mogu nama prodati koji F-35...tako da se naši mogu kurchiti...A to što škole prokišnjavaju koga briga....moramo biti spremni za invaziju vanzemaljaca

Stvarno koliko se love godišnje troši da bi se međusobno gledali preko ciljnika radi umjetno stvorenih razlika...ponekad poželim da se stvarno pojavi jedan Asteroid...valjda se onda budemo prestali svađati oko umjetno stvorenih razlika
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

Ja znam da Drago voli avione (i voli biti sarkastičan), ali Bug je miroljubiv časopis (ili se varam?) i bio bi red da prestane pisat o oružju. Ljudi smo i možemo nešto žrtvovati radi principa!

 

 

p.s

 

Ali kad se već piše.

 

Iz teksta je jasno da programeri koji su pisali software za F-35 nisu baš cvijet programerskog svijeta, što znaći da ima, barem za programere, i boljih poslova od pomaganja Amerikancima da učinkovitije ubijaju ljude.

 

 

Treba li Bug pisat o oružju?

4 ne
27 da
42
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 13:27 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Stric_Jura kaže...

Ovo je samo ogledni primjerak zašto je američki vojni budžet probio sve granice zdravog razuma...

 

ali, briga me, njihovi novci, nek troše kak žele, zato im je mladež neobrazovana, a svi oni zaluđeni...

Takvima je najlakše manipulirat, ali problem je da ima sve manje budala koji hoče ič okolo po svijetu ratovat.Navodno je ekipa skužila da se može i vrlo lako poginut.

 

U praksi ratuje vojna industrija a ne država, dakle vojna industrija lobira/oružje moraš potrošit itd.Oružje se proizvodi pa rata mora bit, ili u Amera je vojna industrija vrlo jaka ili lobiranje.Dakle ak oš preživit ekipa mora zaradit, ili gle čuda ponavljam oružje ipak negdje moraš potrošit.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 12:59 (rambox).
16 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
markoBT kaže...

Ja znam da Drago voli avione (i voli biti sarkastičan), ali Bug je miroljubiv časopis (ili se varam?) i bio bi red da prestane pisat o oružju. Ljudi smo i možemo nešto žrtvovati radi principa!

 

 

p.s

 

Ali kad se već piše.

 

Iz teksta je jasno da programeri koji su pisali software za F-35 nisu baš cvijet programerskog svijeta, što znaći da ima, barem za programere, i boljih poslova od pomaganja Amerikancima da učinkovitije ubijaju ljude.

 

 

Treba li Bug pisat o oružju?

 

to je kao kad vidiš govno na cesti - uvjek možeš birati oš stat u njega il nečeš....

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
5 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Najskuplje oružje je ono koje skuplja prašinu u skladištu... Afganistan...Irak...Sirija...Libija

Znate ono kad miss-ice pitaju što žele...pa kažu mir u svijetu...međutim kad bi došlo do mira...vrlo brzo bi došlo do velikih nemira pa i rata...previše "gladnih" usta se hrani od vojne industrije...i pored tih 750 milijardi koje američani troše pojavi se nevidljivi neprijatelj i baci ne samo njih nego cjelokupno čovječanstvo na koljena
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
5 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Mogu biti sretni što F-35 ne koristi Android...jerbo nakon 2 godine bi u potpunosti izgubili podršku...pa bi morali napraviti F36...F37...itd
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
nixass kaže...

za zeljne zabave na slicnu temu, film o spomenutom Bradley AFV-u iz teksta..

 

The Pentagon Wars

https://www.imdb.com/title/tt0144550/

 

Excessive military spending provides the impetus behind this sharp, satirical account of an honest Air Force colonel who is so shocked at government spending in its development of a troop transport vehicle that he decides to launch a personal investigation as to why it has taken the military 17 years and $14 billion to create it.

 Rusi bi dali sve kada bi imali borbeno vozilo pješaštva koje je tijekom najveće bitke u kojoj je sudjelovao oklop nakon drugog svjetskog rata uništilo više oklopnih vozila nego njihov MBT.

Što je slijedeće? Na osnovu kojeg Hollywoodskog filma ćeš komentirati...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 16:24 (vladtepes975).
16 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
vladtepes975 kaže...
nixass kaže...

za zeljne zabave na slicnu temu, film o spomenutom Bradley AFV-u iz teksta..

 

The Pentagon Wars

https://www.imdb.com/title/tt0144550/

 

Excessive military spending provides the impetus behind this sharp, satirical account of an honest Air Force colonel who is so shocked at government spending in its development of a troop transport vehicle that he decides to launch a personal investigation as to why it has taken the military 17 years and $14 billion to create it.

 Rusi bi dali sve kada bi imali borbeno vozilo pješaštva koje je tijekom najveće bitke u kojoj je sudjelovao oklop nakon drugog svjetskog rata uništilo više oklopnih vozila nego njihov MBT.

Što je slijedeće? Na osnovu kojeg Hollywoodskog filma ćeš komentirati...

u slucaju da nisi pogledao film, film je parodija, al ne odskace previse od zakljucka o drzavnoj potrosnji.

btw, kakvi rusi, kaj? kakve veze to ima? 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

 

Dobar članak sa zanimljivim zaključkom.

Lajk!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Dead kaže...
Stric_Jura kaže...

Ovo je samo ogledni primjerak zašto je američki vojni budžet probio sve granice zdravog razuma...

 

ali, briga me, njihovi novci, nek troše kak žele, zato im je mladež neobrazovana, a svi oni zaluđeni...

 Ovisi na što se referiraš. Ako ideš na to da prosječna američka mladež ne zna koji je glavni grad Gambije onda okay.

Lako za Gambiju, išao sam u srednju sa curom koja nije znala koji je glavni grad Francuske

Why so serious?
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Ako im je Microsoft programirao onda se update izvodi u letu. Usred dogfighta se ekrani zacrne, motori ugase i krene 'Updating 0%'. To bi objasnilo zašto ih je toliko palo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Dead kaže...
Stric_Jura kaže...

Ovo je samo ogledni primjerak zašto je američki vojni budžet probio sve granice zdravog razuma...

 

ali, briga me, njihovi novci, nek troše kak žele, zato im je mladež neobrazovana, a svi oni zaluđeni...

 Ovisi na što se referiraš. Ako ideš na to da prosječna američka mladež ne zna koji je glavni grad Gambije onda okay. Oni jednostavno ne krcaju svoj mozak nepotrebnim detaljima. Ja se sjećam da sam iz zemljopisa morao znati sve glavne gradove i šefove svih država svijeta i sve otoke Indonezije. To je samo jedan od primjera bezveznog utroška vremena na bezvrijedne detalje.

 gle nije loše znati čim više...

 

ali što se Amera tiče, 2/3 njihovih klinaca nije bilo 100 milja dalje od svog grada...ako odrastaš u američkom MidWestu to je vrlo ograničen svjetonazor...

 

meni čovjek koji je šef prodaje korporacijske divizije veli da ga njegovi starci smatraju ludim jer toliko putuje po svijetu, pa sve kaj mu treba ima u SADu?

 

ljudi koji rade sa mnom, It-evci, mene pitaju je li Poljska bila Sovjetski Savez? A vi (Hrvatska)? oni su jebeno zaluđeni tom spikom vođa slobodnog svijeta i to je vrhunac čovječanstva, sve počinje s 4.7.1776. prije toga ništa...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
zar nije od stoljeća sedmog?
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca
Visak kaže...
Ako im je Microsoft programirao onda se update izvodi u letu. Usred dogfighta se ekrani zacrne, motori ugase i krene 'Updating 0%'. To bi objasnilo zašto ih je toliko palo.

Ok pošalica, samo ovaj avion je zamišljen da skine neprijatelja dok on nema ni pojma da kaj se događa. Tak da nope :).

11 godina
offline
Re: F-35 - softverske peripetije bez kraja i konca

F-35 je još prošle godine pretrpio nemali udarac od strane konkurencije. Boeing je, posredstvom svog bivšeg visokopozicioniranog dužnosnika na mjestu ministra obrane, izlobirao da USAF kupi F-15EX za zračnu nacionalnu gardu jer se postojeći i izraubani F-15C skoro raspadaju (navodno imaju limit na maksimalnu brzinu na samo 1.3M). Iako je naručena testna serija od cca.10-ak komada, sasvim je moguće da se serija proširi na preko 140 primjeraka. Budžet za to je navodno osiguran ne na štetu proizvodnje F-35. Lockheed je pokušao sve živo da sruši taj posao pokušavajući novu verziju F-15 prokazati kao zastarjeli koncept. Možda su na prvi pogled u pravu, ako se u obzir uzme isključivo taj famozni stealth, no sve ostalo je debelo na strani Boeinga. Prilično usavršeni derivat F-15E je prvi novi primjerak F-15 nakon skoro 20 godina; Boeing je primjenio dosta noviteta koje je ugrađivao na nove F-15 za Singapur, J.Koreju i Katar i rekreirao brutalnu platformu. Za ovaj članak bi trebalo ignorirati što je sve na tom avionu promijenjeno ili dodano po prvi puta, pa se fokusirati na sirovi CPU horsepower - sustav ADCP2 koji nadmašuje instalirani procesorski kapacitet F-35 i F-22 zajedno. Znači, računa se ozbiljno na razmjenu podatka s tih 5.gen platformi, ali i za samoobranu. Kad napraviš avion bez kompromisa, gledaš nešto što liči na neku verziju F-15.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice