U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, Motor

poruka: 10
|
čitano: 5.910
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, Motor".
16 godina
offline
U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, Motor

Da sad uzimam, vjerojatno bi bio na listi, onoj zadnjoj s par modela prije odluke. Dosta dobro i mogao bi dobro proći ako u praksi bude jeftiniji barem 1000kn od u tekstu spomenute konkurencije. Jedino kamera mi s 2x optičkim zoomom baš ne prati perjanice (jasno, to uopće ne znači da je loš sustav kamera). Zanima me što će reći reviewi, koliko u praksi nudi SoT i kako su riješili hlađenje Snapdragona budući da više od pola high enda sad ima problem s padom performansi/grijanjem.

EDIT: Možda ipak ne opravdava "premium", priča se da je official rating IP53 što pak znači da ne garantiraju ako je mobitel držan na jačoj kiši pod >60°. Opet, sve ovisi kolika će bit cijena u trgovinama.

Mala opaska, gore u tablici ste stavili da je baterija 5000mAh/30W Riješeno 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 12:42 (Lovac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, M
Davno rečeno da su megapikseli sviranje k***u, i sad kad nemaju šta više ponuditi, nude upravo to. :D
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, M
gavranpero kaže...
Davno rečeno da su megapikseli sviranje k***u, i sad kad nemaju šta više ponuditi, nude upravo to. :D

 Nije sviranje k** zbog ovakvih stvari:

 

Light Up the Night Say goodbye to grainy low-light photos.

The ISOCELL HP1’s combination of pixel-binning technology, Smart-ISO and multisampling allows you to capture clearer photos in dark settings. When shooting in low-light environments, 4x4 hybrid pixel-binning technology – one of the ISOCELL HP1’s most versatile innovations – merges 16 pixels into one large, 2.56μm-sized pixel. This greatly improves the sensor’s light absorption, producing bright, 12.5MP images with less noise.

13 godina
offline
Re: U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, M
Lovac kaže...

Da sad uzimam, vjerojatno bi bio na listi, onoj zadnjoj s par modela prije odluke. Dosta dobro i mogao bi dobro proći ako u praksi bude jeftiniji barem 1000kn od u tekstu spomenute konkurencije. Jedino kamera mi s 2x optičkim zoomom baš ne prati perjanice (jasno, to uopće ne znači da je loš sustav kamera). Zanima me što će reći reviewi, koliko u praksi nudi SoT i kako su riješili hlađenje Snapdragona budući da više od pola high enda sad ima problem s padom performansi/grijanjem.

EDIT: Možda ipak ne opravdava "premium", priča se da je official rating IP53 što pak znači da ne garantiraju ako je mobitel držan na jačoj kiši pod >60°. Opet, sve ovisi kolika će bit cijena u trgovinama.

Mala opaska, gore u tablici ste stavili da je baterija 5000mAh/30W Riješeno 

 Imaš test na yt od Benchmark ekipe. Ono što tebe zanima je iznimno pohvalio.

 

Mislim da se ne trebaš brinuti od kiše za mobitel, kakva god da je. Samo da ne upadne u vodu.

12 godina
offline
Re: U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, M
Bas mislio sigurno nije skup ko iphone ali tu smo negdje... :(
 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, M
A kakva je Motorolina softverska podrška? Odbijam kupiti mobitel za koji nisu garantirane bar 2-3 nadogradnje verzije Androida, pogotovo ako je skupi flagship.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, M
meme3 kaže...
A kakva je Motorolina softverska podrška? Odbijam kupiti mobitel za koji nisu garantirane bar 2-3 nadogradnje verzije Androida, pogotovo ako je skupi flagship.

Ažuriranja su spora i rijetka, flagship dobiva jednu veliku nadogradnju i 5 godina sigurnosnih ažuriranja

16 godina
offline
U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, Motor

Mislim da su rekli za Ultra verziju 3 velike nadogradnje + 4 godine security updatea.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, M
Lovac kaže...

Mislim da su rekli za Ultra verziju 3 velike nadogradnje + 4 godine security updatea.

Trebalo bi biti 5 godina za sve Motorole proizvedene nakon 2021., za velike nisam siguran, dosad je bilo samo jedno ažuriranje i dosta korisnika se žalilo na tu politiku pa je lako moguće da su odlučili pojačati podršku 

12 godina
offline
Re: U Europu stigao mobitel s kamerom od 200 MP, M
ivicask kaže...
gavranpero kaže...
Davno rečeno da su megapikseli sviranje k***u, i sad kad nemaju šta više ponuditi, nude upravo to. :D

 Nije sviranje k** zbog ovakvih stvari:

 

Light Up the Night Say goodbye to grainy low-light photos.

The ISOCELL HP1’s combination of pixel-binning technology, Smart-ISO and multisampling allows you to capture clearer photos in dark settings. When shooting in low-light environments, 4x4 hybrid pixel-binning technology – one of the ISOCELL HP1’s most versatile innovations – merges 16 pixels into one large, 2.56μm-sized pixel. This greatly improves the sensor’s light absorption, producing bright, 12.5MP images with less noise.

 Ni prvi ni zadnji koji koriste grupiranje piksela da bi dobili bolje low light performanse ALI i dalje jedan piksel može primiti više svjetla nego četiri piksela jednake ukupne površine. I onda se za definiranje boje tih 4 piksela koristi AI tj. software pa je rezultat najčešće loš i neprirodan. Dakle, marketinški trik. Čak i kod fotografija u idealnim uvjetima optika ne može iskoristiti 200mpix senzor pa se i tu dobivaju lošiji rezultati nego da je na tu površinu senzora stavljeno 4x manje piksela. Treba pričekati korisničke fotografije da bi se donijelo zaključak ili sam isprobati no mislim da bi bilo kome ko želi dobre fotografije iz mobitela bilo najbolje ovo zaobići.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice