Europskoj tehnološkoj industriji ove godine vrijed

poruka: 6
|
čitano: 5.859
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europskoj tehnološkoj industriji ove godine vrijed".
16 godina
online
Europskoj tehnološkoj industriji ove godine vrijed

Ovaj termin tehnološki ekosustav mi stvarno nije jasan.

 

Ekosustav je skraćenica od ekološki sustav. Ekologija je dio biologije pa o čemu onda govorimo - o kiborzima?

No i ovo ulaganje u startupe mi nije jasno - nije li primjereniji izraz kockanje?

 

I, s toliko jednoroga, primjereno li ih je uopće više nazivati jednorozima? Ipak je to mitsko biće malo veći raritet...

 

I odakle uopće tolike pare za sve te jednoroge? Ma ništa mi više nije jasno.

 

Amenoum
 
6 1 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Europskoj tehnološkoj industriji ove godine vr

A tek kolacici koje koriste svi websajtovi.

10 godina
offline
Europskoj tehnološkoj industriji ove godine vrijed

 

 

Lijepo, lijepo, neka samo IT raste. Lijepo je biti dio toga.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Europskoj tehnološkoj industriji ove godine vr

"

Ovaj termin tehnološki ekosustav mi stvarno nije jasan.

 

Ekosustav je skraćenica od ekološki sustav. Ekologija je dio biologije pa o čemu onda govorimo - o kiborzima?

No i ovo ulaganje u startupe mi nije jasno - nije li primjereniji izraz kockanje?

 

I, s toliko jednoroga, primjereno li ih je uopće više nazivati jednorozima? Ipak je to mitsko biće malo veći raritet...

 

I odakle uopće tolike pare za sve te jednoroge? Ma ništa mi više nije jasno.

"

Ekosustav je uvriježeni termin za sustave u kojima postoji interakcija njihovih dijelova. Ako je čovjek dio prirode, a je (stroven od zvjezdane prašine i ravna se po zakonima prirode), onda je on jedna od sila prirode kao što su to i vjetar, voda itd., te je i sve što čovjek stvori prirodno, pa tako i kiborzi.

Izraz jednorog je nastao u vrijeme kada su stvarno bili rijetki. Istina, nakotilo ih se, ali čemu mijenjati termin i uvoditi zabune.

Dio pare nastaje štampanjem (sve više), a dio akumulacijom novaca lakovjernih i za brzom zaradom pohlepnih, koji ulažu u kriptovalute i derivate istih.

Bitno da se novac vrti, ionako se čitavo svjetsko gospodarstvo temelji na dugu i slatkorječivim obećanjima. Eklatantan primjer su firme tipa Tesla koji s katastrofalnim EPS-om i dalje privlače investitore. Svijet je davno raskrstio s realnošću i zaglibio u limbu iluzije, pa bih stoga završio s legendarnim stihom "Ća je život vengo fantažija".

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 10:49 (Miroslav123).
16 godina
offline
Re: Europskoj tehnološkoj industriji ove godine vr
PaleRider kaže...

Ovaj termin tehnološki ekosustav mi stvarno nije jasan.

 

Ekosustav je skraćenica od ekološki sustav. Ekologija je dio biologije pa o čemu onda govorimo - o kiborzima?

No i ovo ulaganje u startupe mi nije jasno - nije li primjereniji izraz kockanje?

 

I, s toliko jednoroga, primjereno li ih je uopće više nazivati jednorozima? Ipak je to mitsko biće malo veći raritet...

 

I odakle uopće tolike pare za sve te jednoroge? Ma ništa mi više nije jasno.

 

 I investicije npr. u željeznice su isto po toj logici kockanje... nije nužno da će ti se vratiti pare i da će ljudi u većem postotku počet koristiti željeznički sustav. What's your point?

16 godina
online
Re: Europskoj tehnološkoj industriji ove godine vr
PICART kaže...

 I investicije npr. u željeznice su isto po toj logici kockanje... nije nužno da će ti se vratiti pare i da će ljudi u većem postotku počet koristiti željeznički sustav. What's your point?

Pa danas možda i jest svako ulaganje kockanje ali najviše je to izraženo kod startup-a od kojih se neki stvaraju samo da se okrene lova. Željeznice ipak imaju neku korist.

Kratkoročno će netko zaraditi na tom štampanju para ali dugoročno to je stvaranje balona.

Amenoum
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice