Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutralnos

poruka: 165
|
čitano: 25.227
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutralnos".
13 godina
offline
Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutralnos

Good

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutralnos

a motori, traktori, brodovi, avioni, "industrijska mehanizacija", proizvodnja/prerada itd.? samo su auti krivi? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
20 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Ajar kaže...

a motori, traktori, brodovi, avioni, "industrijska mehanizacija", proizvodnja/prerada itd.? samo su auti krivi? 

Da, i mene malo nervira što EU toliko forsira automobile, a EU automobili su kap u moru svjetskog zagađenja.

16 godina
offline
Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutralnos

Plan je daleko sveobuhvatniji i ne fokusira se samo na automobile

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
izith kaže...

Plan je daleko sveobuhvatniji i ne fokusira se samo na automobile

 

Problem je što su automobili najveći problem fizičkih osoba, s nesrazmjerom investicije u odnosu na benefit.

3 godine
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Old Iggy kaže...
izith kaže...

Plan je daleko sveobuhvatniji i ne fokusira se samo na automobile

 

Problem je što su automobili najveći problem fizičkih osoba, s nesrazmjerom investicije u odnosu na benefit.

 

Kako manje zagađenja nije benefit?

16 godina
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra

Sad ako spomenem da je rješenje u električnim robotaksijima, ode i ova rasprava kvragu... 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
online
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Gallu kaže...
Old Iggy kaže...
izith kaže...

Plan je daleko sveobuhvatniji i ne fokusira se samo na automobile

 

Problem je što su automobili najveći problem fizičkih osoba, s nesrazmjerom investicije u odnosu na benefit.

 

Kako manje zagađenja nije benefit?

To smanjenje zagađenja Eu fizičkih osoba je smiješno u odnosu na globalno zagađenje. Gledaj nesrazmjer, ne benefit.

Na stranu koliko će biti izvedivo, koliko će smanjiti standard prosječnog EU državljana i koliko će ga to u cjelini stajati, u odnosu na ne-EU državljane.

3 godine
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Old Iggy kaže...
Gallu kaže...
Old Iggy kaže...
izith kaže...

Plan je daleko sveobuhvatniji i ne fokusira se samo na automobile

 

Problem je što su automobili najveći problem fizičkih osoba, s nesrazmjerom investicije u odnosu na benefit.

 

Kako manje zagađenja nije benefit?

To smanjenje zagađenja Eu fizičkih osoba je smiješno u odnosu na globalno zagađenje. Gledaj nesrazmjer, ne benefit.

Na stranu koliko će biti izvedivo, koliko će smanjiti standard prosječnog EU državljana i koliko će ga to u cjelini stajati, u odnosu na ne-EU državljane.

 I kako europa može prisiliti ostatak svijeta. Može krenuti od sebe i to je to. Čak i da je benefit 0,1% to je dobro. Korak naprijed.

16 godina
online
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Gallu kaže...
Old Iggy kaže...

To smanjenje zagađenja Eu fizičkih osoba je smiješno u odnosu na globalno zagađenje. Gledaj nesrazmjer, ne benefit.

Na stranu koliko će biti izvedivo, koliko će smanjiti standard prosječnog EU državljana i koliko će ga to u cjelini stajati, u odnosu na ne-EU državljane.

 I kako europa može prisiliti ostatak svijeta. Može krenuti od sebe i to je to. Čak i da je benefit 0,1% to je dobro. Korak naprijed.

Ne može nikako, dapače, bit će super tržište za non-EU države. I tu je dobar dio problema.

Benefit od 0,1% na trošak EU državljana nije dobar, dapače, jako je loš.

3 godine
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Old Iggy kaže...
Gallu kaže...
Old Iggy kaže...

To smanjenje zagađenja Eu fizičkih osoba je smiješno u odnosu na globalno zagađenje. Gledaj nesrazmjer, ne benefit.

Na stranu koliko će biti izvedivo, koliko će smanjiti standard prosječnog EU državljana i koliko će ga to u cjelini stajati, u odnosu na ne-EU državljane.

 I kako europa može prisiliti ostatak svijeta. Može krenuti od sebe i to je to. Čak i da je benefit 0,1% to je dobro. Korak naprijed.

Ne može nikako, dapače, bit će super tržište za non-EU države. I tu je dobar dio problema.

Benefit od 0,1% na trošak EU državljana nije dobar, dapače, jako je loš.

 Tehnološki napredak košta. To je jednostavno uvijek bilo tako i ne može se izbjeć. Od nekud se mora krenuti. Korak naprijed je korak naprijed kako god okreneš.

16 godina
online
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Gallu kaže...
Old Iggy kaže...

Ne može nikako, dapače, bit će super tržište za non-EU države. I tu je dobar dio problema.

Benefit od 0,1% na trošak EU državljana nije dobar, dapače, jako je loš.

 Tehnološki napredak košta. To je jednostavno uvijek bilo tako i ne može se izbjeć. Od nekud se mora krenuti. Korak naprijed je korak naprijed kako god okreneš.

Naravno da košta, ali je jako rijedak ovakav forsirani napredak u odnosu na "prirodni" napredak.

Dovedi tehnologiju do "konkurentne" postojećoj tehnologiji i stvar će krenuti.

EU je praktički jedina ozbiljna grupacija koja je u stanju takvo što forsirati, od sitnica do vozila. Uz to, benefit toga je globalno gledano ekstremno mali, EU i sada ima enormno veće zahtjeve za vozila, a u ostatku svijeta ni približno nema takvih mjera (na stranu cijene koje su znatno više nego vani).

3 godine
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Old Iggy kaže...
Gallu kaže...
Old Iggy kaže...

Ne može nikako, dapače, bit će super tržište za non-EU države. I tu je dobar dio problema.

Benefit od 0,1% na trošak EU državljana nije dobar, dapače, jako je loš.

 Tehnološki napredak košta. To je jednostavno uvijek bilo tako i ne može se izbjeć. Od nekud se mora krenuti. Korak naprijed je korak naprijed kako god okreneš.

Naravno da košta, ali je jako rijedak ovakav forsirani napredak u odnosu na "prirodni" napredak.

Dovedi tehnologiju do "konkurentne" postojećoj tehnologiji i stvar će krenuti.

EU je praktički jedina ozbiljna grupacija koja je u stanju takvo što forsirati, od sitnica do vozila. Uz to, benefit toga je globalno gledano ekstremno mali, EU i sada ima enormno veće zahtjeve za vozila, a u ostatku svijeta ni približno nema takvih mjera (na stranu cijene koje su znatno više nego vani).

 

Ne može se čekati na prirodni napredak kada je zdravlje građana i okoliša u pitanju. US i Kina su isto petegnule slične planove. Nije EU jedini primjer.

Evo jedan citat: "Burning gas, coal and oil results in three times as many deaths as road traffic accidents worldwide and it is estimated that air pollution has a $2.9 trillion economic cost, equating to 3.3 percent of the world's GDP."

12 godina
protjeran
offline
Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutralnos

Fala bogu do 2035. EU ce biti Njemacka + sateliti, a do 2050., tko ziv tko mrtav, od EU ako nastavi s ovim woke-left pi.darijama nece ostati nista. Samo nek oni planiraju.

 
4 6 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Ja mislim da sa ovom Elektrifikacijom svega i svačega neće izaći na dobro jer upravo što više tjerani samo struju negdje je moramo i proizvesti, Nuklearke neće jer su ko biva opasne, Hidroelektrane štete vodenom okolišu, Termo elektrane svima štete i tu su neki najveći proizvođači struje i mi ih nećemo a hoćemo solare i vjetro elektrane koje proizvedu malo struje a trebaju puno prostora i sad do 2030 koliko će nam trebati prostora oduzeti solari i vjetro elektrane da bi mi imali svi dovoljno struje
 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Old Iggy kaže...
izith kaže...

Plan je daleko sveobuhvatniji i ne fokusira se samo na automobile

 

Problem je što su automobili najveći problem fizičkih osoba, s nesrazmjerom investicije u odnosu na benefit.

 istina. primjer: tesla, ni po čemu poseban auto, u nas košta 500.000 (!). dosad smo razmišljali zbog čega su dizelaši naspram benzinaca 30 - 50% skuplji i isplati li nam se kupnja, s obzirom na kilometražu. a ovo je sad 3-4 puta skuplje. koliko bi kilometara morao prijeći da se to isplati?! ma ne dam. benzin (za moj motor; auto nemam i ne želim) dok ga ima. jebi se, EU. daj mi plaću pa možemo razgovarati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 12:52 (Ajar).
7 godina
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Skoruga kaže...
Ja mislim da sa ovom Elektrifikacijom svega i svačega neće izaći na dobro jer upravo što više tjerani samo struju negdje je moramo i proizvesti, Nuklearke neće jer su ko biva opasne, Hidroelektrane štete vodenom okolišu, Termo elektrane svima štete i tu su neki najveći proizvođači struje i mi ih nećemo a hoćemo solare i vjetro elektrane koje proizvedu malo struje a trebaju puno prostora i sad do 2030 koliko će nam trebati prostora oduzeti solari i vjetro elektrane da bi mi imali svi dovoljno struje

 Ne ide ti to baš tak.

Prosječna potrošnja električne energije po stanovniku pada iz godine u godinu (premda se bude izjednačila jer sve više ljudi prelazi na grijanje na struju), a elektrifikacija auta u odnosu na ukupnu potrošnju ne nosi ni 10% dodatnih potreba za energijom, tak da nije problem.

Problem je samp distribucijksa infrastruktura (kaj stalno ponavljamo tu na forumu), ali i to ide na bolje u uređenim državama ( i na kraju ispada da ameri imaju najbolji sustav, premda nema smisla u gro stvari).

A za forsanje solara i vjetra se slažem, nema smisla zauzimati prostor u divljini za tak nekaj, i uništavati okoliš, a lakše bi se riješilo u urbanim krajevima, ali opet se ponavljam pa neću.

I sad baš gledam neki dan, švabe se opametili pa si grade divovska solarna postrojenja u Maroku, to ima malo više smisla nego ovo sad.

 

Ajar kaže...

 istina. primjer: tesla, ni po čemu poseban auto, u nas košta 500.000 (!). dosad smo razmišljali zbog čega su dizelaši naspram benzinaca 30 - 50% skuplji i isplati li nam se kupnja, s obzirom na kilometražu. a ovo je sad 3-4 puta skuplje. koliko bi kilometara morao prieći da se to isplati?! ma ne dam. benzin (za moj motor; auto nemam i ne želim) dok ga ima. jebi se, EU. daj mi plaću pa možemo razgovarati. 

 Upravo to, ajd bar da su na trenutak pomislili da im ljudi ne žele kupiti EV samo zbog visoke cijene (ovi koji imaju utičnice i parkirni prostor), nego još i dižu cijene konstantno.

Premda, možda su i u pravu, u svijetu svakim danom ima sve više i više milijunaša (štoviše, eksponencijalan rast, danas je svaki 400. čovjek na svijetu milijunaš), tak da ni nema smisla spuštati cijene kad ima tko platit.

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Old Iggy kaže...
Gallu kaže...
Old Iggy kaže...
izith kaže...

Plan je daleko sveobuhvatniji i ne fokusira se samo na automobile

 

Problem je što su automobili najveći problem fizičkih osoba, s nesrazmjerom investicije u odnosu na benefit.

 

Kako manje zagađenja nije benefit?

To smanjenje zagađenja Eu fizičkih osoba je smiješno u odnosu na globalno zagađenje. Gledaj nesrazmjer, ne benefit.

Na stranu koliko će biti izvedivo, koliko će smanjiti standard prosječnog EU državljana i koliko će ga to u cjelini stajati, u odnosu na ne-EU državljane.

Njemci su zatvorili sve svoje nuklearne centrale (iako je dvojbeno koliko je to dobar ekološki potez) i zbog toga imaju najskuplju struju u Evropi. Ne vidim da je to negativno utjecalo na Njemački standard. Čak što više rekao bih da je utjecalo pozitivno.

 

Isto tako utjecat će i ovaj EU zeleni plan.  

42
15 godina
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Izazov zelenih politika je izvesti tranziciju bez žrtvovanja standarda građanstva.

Ili barem ako se već mora žrtvovati standard, propagandom osigurati podršku naroda kojemu kontra zelenih reformi ide osnovna ljudska osobina u vidu potrebe za lagodnijim životom.

U praksi se vrši kombinacija gornjih pristupa, i meni osobno se čini da koliko toliko uspijevaju u naumu. Još uvijek postoji klasičan otpor pojedinaca na razini čistog prkosa no sve više i više ljudi, pogotovo mladih, podržava zelene politike jer su od malih nogu pod utjecajem propagande i sustava koji ih gura u tom smjeru.

Osobno smatram da je vlast na dobrom putu i da se na problemu radi iznimno brzo obzirom na tromost naroda po tom pitanju.



 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Ajar kaže...
Old Iggy kaže...
izith kaže...

Plan je daleko sveobuhvatniji i ne fokusira se samo na automobile

 

Problem je što su automobili najveći problem fizičkih osoba, s nesrazmjerom investicije u odnosu na benefit.

 istina. primjer: tesla, ni po čemu poseban auto, u nas košta 500.000 (!). dosad smo razmišljali zbog čega su dizelaši naspram benzinaca 30 - 50% skuplji i isplati li nam se kupnja, s obzirom na kilometražu. a ovo je sad 3-4 puta skuplje. koliko bi kilometara morao prijeći da se to isplati?! ma ne dam. benzin (za moj motor; auto nemam i ne želim) dok ga ima. jebi se, EU. daj mi plaću pa možemo razgovarati. 

 Nije Tesla jedini električni auto. Ima i puno jeftinijih i boljih. A za tvoje potrebe - postoje i električni motocikli.

16 godina
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Dojitza kaže...
Izazov zelenih politika je izvesti tranziciju bez žrtvovanja standarda građanstva.

Nema tu ništa zeleno, zelenog je sve manje upravo zbog održavanja rasta biznisa (profita) reklamirajući ga kao održivog (zelenog).

 

Ako hoćeš stvarno bit zelen, nemoj zamjeniti auto na benzin sa onim na struju (a to je upravo ono što se reklamira - zamjena starog produkta za novi, da se održi konzumerizam), rješi se i ovog što imaš.

 

I da, makni se iz grada jer svaki je inheretno neodrživ, budući da se radi o centraliziranom mjestu gdje se resursi ne dobivaju in situ nego eksploatacijom života negdje dalje u realnosti koje tipičan građanin nije i ne želi biti svjestan jer resursa ima i na bacanje.

 

Nikakve održivosti nema u obnovljivim izvorima energije kad se i dalje potiče politika neodrživog rasta.

Amenoum
15 godina
online
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Skoruga kaže...
Ja mislim da sa ovom Elektrifikacijom svega i svačega neće izaći na dobro jer upravo što više tjerani samo struju negdje je moramo i proizvesti, Nuklearke neće jer su ko biva opasne, Hidroelektrane štete vodenom okolišu, Termo elektrane svima štete i tu su neki najveći proizvođači struje i mi ih nećemo a hoćemo solare i vjetro elektrane koje proizvedu malo struje a trebaju puno prostora i sad do 2030 koliko će nam trebati prostora oduzeti solari i vjetro elektrane da bi mi imali svi dovoljno struje

 Samo jedna riječ: ITER

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/ITER

 

15 godina
protjeran
offline
Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutralnos

Dok veliki dio svijeta ubrzava eksplataciju prirodnih resursa i dramatično uništavanje okoliša-europa hoće da se pretvorimo u zelene amebe. Još naposljetku se nadamo biti konkurentni na trzistu. Jel itko kada procjenio koliko europa sudjeluje u globalnom uništavanju okoliša, pogotovo u usporedbi sa velikim djelom država azije i afrike. Ja se akodjer zalazem za rkstremne mjere za očuvanje našeg planeta-dakle cijelog svijeta jer europa je samo soba u istoj kući sa afrikom ,azijom, amerikom..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
jacob33 kaže...

Fala bogu do 2035. EU ce biti Njemacka + sateliti, a do 2050., tko ziv tko mrtav, od EU ako nastavi s ovim woke-left pi.darijama nece ostati nista. Samo nek oni planiraju.

 

Puki virtue signaling.

Kad raja shvati da će morat platit iz svog đepa biće gilets jaunes na razini EU. 

 

"The movement was initially motivated by rising fuel prices and a high cost of living; it claims that a disproportionate burden of the government's tax reforms were falling on the working and middle classes,[70][71][72] especially in rural and peri-urban areas.[33][73] The protesters have called for lower fuel taxes, a reintroduction of the solidarity tax on wealth, a minimum-wage increase,[41] among other things."

 

Oglasio se i non-woke glas razuma:

 

"In Hungary, Prime Minister Viktor Orban’s government -- already embroiled in a standoff with Brussels over an LGBTQ crackdown -- blasted the plan, saying it threatened to undo its signature utility price cuts. The package includes a revised regulation that toughens energy taxation rules to discourage fossil fuels and promotes cleaner energy sources.

“The European Commission’s choice of tools is untenable and unacceptable because it would lead to taxes on real estate and cars instead of making polluters pay,” Cabinet Minister Gergely Gulyas told reporters in Budapest on Thursday. “This would also destroy the results of utility price-cuts.”

 

Slika govori sve, uzalud vam trud svirači.

 

 

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 14:35 (Antropofob).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
zzib kaže...
Skoruga kaže...
Ja mislim da sa ovom Elektrifikacijom svega i svačega neće izaći na dobro jer upravo što više tjerani samo struju negdje je moramo i proizvesti, Nuklearke neće jer su ko biva opasne, Hidroelektrane štete vodenom okolišu, Termo elektrane svima štete i tu su neki najveći proizvođači struje i mi ih nećemo a hoćemo solare i vjetro elektrane koje proizvedu malo struje a trebaju puno prostora i sad do 2030 koliko će nam trebati prostora oduzeti solari i vjetro elektrane da bi mi imali svi dovoljno struje

 Samo jedna riječ: ITER

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/ITER

 

 

Dok fuzija postane isplativa i široko korištena, pingvini će doplivat do Jadrana

15 godina
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Ekstreman pogled koji ogromna većina naroda neće prihvatiti. Implicira iznimno smanjenje lagodnosti života koje je svima osim entuzijastima potpuno neprihvatljivo.
3 godine
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
virtuozo kaže...

Dok veliki dio svijeta ubrzava eksplataciju prirodnih resursa i dramatično uništavanje okoliša-europa hoće da se pretvorimo u zelene amebe. Još naposljetku se nadamo biti konkurentni na trzistu. Jel itko kada procjenio koliko europa sudjeluje u globalnom uništavanju okoliša, pogotovo u usporedbi sa velikim djelom država azije i afrike. Ja se akodjer zalazem za rkstremne mjere za očuvanje našeg planeta-dakle cijelog svijeta jer europa je samo soba u istoj kući sa afrikom ,azijom, amerikom..

 

Ako moj susjed spaljuje plastuku u vrtu, to znači da i ja moram spaljivati plastiku u vrtu?

15 godina
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
Na vanjskoj politici se itekako radi. Potiče se zelena industrija, sklapaju međunarodni dogovori itd. Alternativa je rat, okupacija, pa forsiranje zelene politike, što je očito neprihvatljivo.

Trenutni plan uvođenja na vlastitom terenu uz agresivnu vanjsku zelenu politku je po meni jako dobar. Sve agresivnije narod ne bi mogao prožvakati, već sad ima mnogo pojedinaca koje zbog smanjenja lagodnosti života smetaju zelene promjene.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 14:37 (Dojitza).
15 godina
protjeran
offline
Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutralnos

Hajd, nisi slijep-pročitao si zadnju rečenicu od ovog ća sam napisao sigurno. Naravno da ne treba,ali iz čuba gaby grete i vodecih eu birokrata nisam čuo javnu kritiku tih najvećih zagađivača, dakle afrike i azije zbog uništavanja okoliša koje se tamo kolosatno provodi. Isto tako, glede ispuštanaj plastike u mora i oceane-koliko tu pridonesu europljani a koliko afrika ili južna amerika. Ako je sudit po onom što kaže greta,najveći zagađivači su eu i SAD. Kada bi pitao prosječnog rvata ali i građanina eu ko najviše zagađuje, sigurn bi rekli -pa mi. Eto tako se dezinformira javnost i stvara lažna slsika svijeta. Jer za neke reći da zagađuju je očito politički nekorektno

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Europski zeleni plan predviđa klimatsku neutra
virtuozo kaže...

Hajd, nisi slijep-pročitao si zadnju rečenicu od ovog ća sam napisao sigurno. Naravno da ne treba,ali iz čuba gaby grete i vodecih eu birokrata nisam čuo javnu kritiku tih najvećih zagađivača, dakle afrike i azije zbog uništavanja okoliša koje se tamo kolosatno provodi. Isto tako, glede ispuštanaj plastike u mora i oceane-koliko tu pridonesu europljani a koliko afrika ili južna amerika. Ako je sudit po onom što kaže greta,najveći zagađivači su eu i SAD. Kada bi pitao prosječnog rvata ali i građanina eu ko najviše zagađuje, sigurn bi rekli -pa mi. Eto tako se dezinformira javnost i stvara lažna slsika svijeta. Jer za neke reći da zagađuju je očito politički nekorektno

 

Jer ne mogu nikoga prisiliti da rade isto. Mogu napraviti samo svojim primjerom. To i rade. Uz to, zrak u mom gradu će biti čišći, neću udisati ispušne plinove dizela. Super! Ne vidim ama baš ništa loše u tome.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice