Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

poruka: 20
|
čitano: 4.621
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn".
14 godina
offline
Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

ajde. 😁

možda su mogli u istom popisu želja navesti i da ćemo biti vodeća vojna sila?

 

nije realno, ali dobro zvuči.

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

Ahahaha realnije su bile moje želje koje sam djedu mrazu pisao. Ali hajde, možda dobijem optiku u idućih par godina woohoo

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
Jedan od prvih kapitalnih projekta propale unije koja ne zna da je mrtva će vjerojatno biti naš poznati Genijator.
 
5 8 hvala 0
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
Mar kaže...
Jedan od prvih kapitalnih projekta propale unije koja ne zna da je mrtva će vjerojatno biti naš poznati Genijator.

 

Ako ta propala unija svake godine daje toliko milijardi eura hrvatskoj (i do 90% sredstava za obnovu fasada, nove prometnice, velike infrastukturne projekte, doradu obale, luke, sada i željeznicu je donacija od EU), ja se samo pitam šta bi tek onda bilo da je ta propala unija živa...

 

 

15 godina
offline
Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

Ajde neka se što radi, da se može otići na posao.. do petka nekako izgurati a onda pravi planovi tek u petak naveče...

... ono čisto da upoznamo svijet zašti primamo uhljebarsku plaću!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
:)
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

Isti plan predviđa pokrivanje svih europskih kućanstava gigabitnom mrežom do 2030. godine

 

Ajmo dodat u istom paketu jos i mlade djevice svakom tinejdzeru kad napuni 16. Ono, ima se moze se

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

Bože, gledam ove vaše postove, skoro sve samo negativa. Ja sam mišljenja da Europa može to što najavljuje, pa nismo valjda samo kontinent pun budala i uhljeba, nađe se tu i poneko vrijedan i pametan. Nije da će Kinezi i Ameri nas poticati na uspjeh, ali baš zato treba zapeti i ostvariti to što Komisija planira. Jasno je da neće biti lako, ali za dobro se treba malo i potruditi. Inače smo mi Hrvati čudan narod. Kada smo bili izvan EU kopali smo rukama i nogama da uđemo, a sada kada smo tu stalno nešto njurgamo, a ne vidimo da još uvijek puno više dobivamo nego što dajemo. Mi bi htjeli sve a ne dati ništa zauzvrat.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 18:06 (učo).
Moj PC  
17 0 hvala 9
10 godina
neaktivan
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz

Upravo tako.
Sindrom udavace: da joj se udat', da joj se udat', da joj se udat'... a kad se na kraju uda... milion quuaca joj fali i smeta...

sve ti znas, ali nista ne kontas
3 godine
offline
Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

Samo novi izgovori za tiskanje još 1000 milijardi eura od kojih ni 5% na kraju neće završiti u industriji poluvodiča, ali će dobro poslužiti za širenje EU birokracije i bogaćenje političara koji smišljaju ovakve bajke. Pazi, oni PREDLAŽU da EU zauzme 20% tržišta poluvodiča, kao da je to stvar nekakve birokratske procedure. Vodeće svjetske IT tvrtke nije "predlagao" neki smiješni političar nego su ih utemeljilji poduzetni genijalci kojima će ta nova birokracija biti samo dodatna prepreka.

 
4 4 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
Meni ovo vuče na desetoljetku ... s godinom manje. Dakle, ako mi je matematika točna, to bi bila devetoljetka ;)
Pis on ju :P
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Mar kaže...
Jedan od prvih kapitalnih projekta propale unije koja ne zna da je mrtva će vjerojatno biti naš poznati Genijator.

 

Ako ta propala unija svake godine daje toliko milijardi eura hrvatskoj (i do 90% sredstava za obnovu fasada, nove prometnice, velike infrastukturne projekte, doradu obale, luke, sada i željeznicu je donacija od EU), ja se samo pitam šta bi tek onda bilo da je ta propala unija živa...

 

 

 

RH je idealan kandidat za EU i sve ide po planu: ulaganje u prometnu i turističku infrastrukturu, prebacivanje ekonomije na uslužne i wellness djelatnosti, masovna hotelizacija i apartmanizacija obale itd.

Da se razumjemo - mislim da je RH debelo profitirala ulaskom u EU (Zagreb kao glavni grad jedne od članica EU-a je doživio ogroman turistički boom jedino iz činjenice da je glavni grad jedne od EU država) i imamo sreće da smo i to izvukli jer nam je sve ostalo propalo.

 

S druge strane, EU je smiješno impotentna "velesila" jer svaka država vuče na svoju stranu i nema ni Z od zajedništva. Sav sjaj i bijedu EU-a je pokazala ova pandemija: od "snađi se druže" pristupa liječenju i cijepljenju, preko toga da jedna glupa farmaceutska firma drži "velesilu" od 500+ milijuna ljudi za jaja, a ovi se prave neki idealisti ka da su ispali iz Star Treka umisto da im sve šefove i menadžere strpaju u pržun na 100g i oduzmu sve. Što mislite zašto Rusija, SAD, Kina, Brazil, Izrael i sl države nisu imali problema s njima? Jer bi se kotrljale glave, a ne ove EU moruzgve nisu u mogućnosti biti autoritet djeci u vrtiću kamoli kome drugom.

 

Da ne govorim kako je EU zadnjih 20g oslanjala na USA i njihove tehnološke firme bez ikakve želje da nešto napravi sama u glavnoj grani ekonomije i utjecaja danas (IT).

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 23:28 (Mar).
15 godina
offline
Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

Bla bla bla. EU je najbolje mjesto za zivot. Najbogatije mjesto za zivot. Nemaju ni amerikanci no rusi ni kinezi ni brazilci ni japanci to... Umjerena klima, dobro zdravstvo, dobar internet, nizak kriminal, placeni obavezni godisnji, porodiljni, umjrene satnice, nema uragana i tornada i tajfuna, ne vladaju totalotarne vlade, 450 milijuna bogatih ljudi na trzistu roba i rada, nema otrovnih zivotinja, stabilna opskrba energentima, ziveznim namirnicama, pravna zastita...

Govorite o propasti eu vi i takvi 20 godina. Sad smo 8 godina u eu i jos nije propala i nije na vidiku da propadne. Ne razumijem. Tvrdim da svatko tko zeli van iz eu nema pojma sto prica. 

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
Mar kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Mar kaže...
Jedan od prvih kapitalnih projekta propale unije koja ne zna da je mrtva će vjerojatno biti naš poznati Genijator.

 

Ako ta propala unija svake godine daje toliko milijardi eura hrvatskoj (i do 90% sredstava za obnovu fasada, nove prometnice, velike infrastukturne projekte, doradu obale, luke, sada i željeznicu je donacija od EU), ja se samo pitam šta bi tek onda bilo da je ta propala unija živa...

 

 

 

RH je idealan kandidat za EU i sve ide po planu: ulaganje u prometnu i turističku infrastrukturu, prebacivanje ekonomije na uslužne i wellness djelatnosti, masovna hotelizacija i apartmanizacija obale itd.

Da se razumjemo - mislim da je RH debelo profitirala ulaskom u EU (Zagreb kao glavni grad jedne od članica EU-a je doživio ogroman turistički boom jedino iz činjenice da je glavni grad jedne od EU država) i imamo sreće da smo i to izvukli jer nam je sve ostalo propalo.

 

S druge strane, EU je smiješno impotentna "velesila" jer svaka država vuče na svoju stranu i nema ni Z od zajedništva. Sav sjaj i bijedu EU-a je pokazala ova pandemija: od "snađi se druže" pristupa liječenju i cijepljenju, preko toga da jedna glupa farmaceutska firma drži "velesilu" od 500+ milijuna ljudi za jaja, a ovi se prave neki idealisti ka da su ispali iz Star Treka umisto da im sve šefove i menadžere strpaju u pržun na 100g i oduzmu sve. Što mislite zašto Rusija, SAD, Kina, Brazil, Izrael i sl države nisu imali problema s njima? Jer bi se kotrljale glave, a ne ove EU moruzgve nisu u mogućnosti biti autoritet djeci u vrtiću kamoli kome drugom.

 

Da ne govorim kako je EU zadnjih 20g oslanjala na USA i njihove tehnološke firme bez ikakve želje da nešto napravi sama u glavnoj grani ekonomije i utjecaja danas (IT).

 Gluposti. Pandemija je primjer cega? Kako eu pregovara nize cijene, ravnomjerno rasporedjuje cjepivo po drzavama, cuva zalihe proizvedene u eu od izvoza, procjenjuje ispravnost dostupnih cjepiva... Zamisli da 27 drzava se nadmece da kupi cjepivo o to bilo koje sto brze. Znaci glupost. Ni z od zajednistva je li? Boze mili. Cjepiva nema dovoljno nigdje. Sto bi ti da je eu velesila koja bi prisvojila sva svjetska?

 

Kao.sto je hr profitirala tako profitiraju sve drzave eu. Ne svaka direktno financijski ali profitiraju dugorocno jako puno.

 

 

8 godina
offline
Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

Mene samo zanima kako je BUG uspio ubaciti BLOCKCHAIN  u kontekst "Digital Compass 2030" (pa još kurzivom naglašeno u Bug članku!)???
Pa još to staviti u rang sa superračunalima, kvantnom tehnologijom i umjetnom inteligencijom....


U originalnom dokumentu (27 stranica!), blockchain spominje JEDNA rečenica, naravno ne za kriplo valute već kao potencijalni infrastrukturni međudržavni servis.
Nadalje, blockchain se spominje isključivo u odjeljku popisa tema o kojima se raspravljalo  - a NE uvrštenih ciljeva (targeta) strategije:

Multi-country digital projects discussed so far with the Member States under the RRF*
* The list of multi-country projects provided is indicative. Eligibility for funding from the Recovery and Resilience Facility of any of these projects depends on ...
....
European Blockchain Services Infrastructure: develop, deploy and operate a pan-European blockchain-based infrastructure that is green, secure, in full compliance with EU values and the EU legal framework, making cross-border and national/local public service provision more efficient and reliable and promoting new business models;

 

U završnom aneksu, navode se TARGETI, redom kao što je to i BUG članak naveo - ali naravno bez blockchain "BUG implatanta":

Connectivity, Semiconductors, Edge/cloud, Quantum computing itd.

 

Dokument ovdje:
https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/communication-digital-compass-2030_en.pdf


Ergo, ova konkluzija odn. završni dio Bug članka je čista laž, točnije FALSIFIKAT:

Tim bi se sredstvima trebalo poticati europski razvoj sljedeće generacije digitalnih tehnologija, uključujući ... blockchain ...

To nije loš prijevod ili površno prepisan članak već čista manipulacija.
Sramota.

 

No zato:

Umjesto shillanja kockarskih pisdarija, Bug se već tjedan dana nije udostojio napisati slova o trenutno gorućem svjetskom informatičkom sigurnosnom problemu:
Nakon megasramote sa SolarWindsom* od prije par mjeseci, gdje je kompromitirana kompletna američka sigurnosna infrastruktura ("Rusi")...

 

Sad su kompromitirani de facto SVI (non-cloud) MIcrosoft Exchange serveri u Americi ("Kinezi"), odnosno potvrđeno barem 30000 preuzimanja sustava od strane intrudera u USA  - ali i preko 60000 sustava globalno!

Pretpostavka je da su već stotine tisuća sustava kompromitirani globalno.

Npr European Banking Authority potvrdila da je hakirana.
To znači npr da je kompletna e-mail dokumentacija (korespondencija) kompromitirana! 

 

Nadalje, Microsoft 2 mjeseca nije reagirao na ogroman sigurnosni propust za koji mu je dojavljeno, a službeni novi MS patch ne riješava problem jer su već na desecima tisuća sustava predinstalirani tzv. "web shell" - putem kojeg intruderi i dalje mogu imati apsolutnu kontrolu.

 

https://krebsonsecurity.com/2021/03/a-basic-timeline-of-the-exchange-mass-hack/

 

Živijo nam MS Exchange & Outlook, industrijski standard...

Ajde MIro, sad me ponovno baniraj i izbriši post. To the moon.

 

 

@Kinezi:

"There are at least five different clusters of activity that appear to be exploiting the vulnerabilities" 

 - priznalo se da postoje još najmanje 4 druga "klastera" osim "kineskog Hafniuma" (MS dao ime i "nacionalni identitet" toj grupi) koji preuzimaju kontrolu nad serverima globalno, superbrzo i automatiziranim skriptama. 

https://www.technologyreview.com/2021/03/06/1020442/four-new-hacking-groups-microsoft-email-servers/

https://thehackernews.com/2021/03/microsoft-exchange-cyber-attack-what-do.html


treći nalet SolarWinds propusta je iz siječnja 2021, tzv "teardrop" - eto već preko godinu dana traje (za sad bezuspješna) borba za preuzimanjem kontrole:
Razmjeri su toliki da USA naprosto nema dovoljno sigurnosnih stručnjaka koji bi ishendlali ovaj problem, a ovaj sad sa Exchange serverima će im valjda Indijci i Kinezi riješavati? 

https://krebsonsecurity.com/2021/01/solarwinds-what-hit-us-could-hit-others/ 
Teardrop malware has been found on several government networks, including the Commerce, Energy and Treasury departments, the Department of Justice and the Administrative Office of the U.S. Courts.

(edit: typos)

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 8:52 (Zechina).
 
10 0 hvala 9
4 godine
offline
Europski plan: postajemo svjetska sila u proizvodn

Slušam neke eminentne znanstvenike iz SADa koji nariču nad naporima koje EU čini da unaprijedi znanost i kako smo prešišali SAD u nekim segmentima ulaganja u znanost. 

 

Ne vidim zašto bi bilo nemoguće da se uspostavi proizvodnja nasušno potrebne sirovine za svaki klinac, od igle do lokomotive. Uostalom svi sada razmišljaju u tom smjeru...

 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
Zechina kaže...

Mene samo zanima kako je BUG uspio ubaciti BLOCKCHAIN  u kontekst "Digital Compass 2030" (pa još kurzivom naglašeno u Bug članku!)???
Pa još to staviti u rang sa superračunalima, kvantnom tehnologijom i umjetnom inteligencijom....


U originalnom dokumentu (27 stranica!), blockchain spominje JEDNA rečenica, naravno ne za kriplo valute već kao potencijalni infrastrukturni međudržavni servis.
Nadalje, blockchain se spominje isključivo u odjeljku popisa tema o kojima se raspravljalo  - a NE uvrštenih ciljeva (targeta) strategije:

Multi-country digital projects discussed so far with the Member States under the RRF*
* The list of multi-country projects provided is indicative. Eligibility for funding from the Recovery and Resilience Facility of any of these projects depends on ...
....
European Blockchain Services Infrastructure: develop, deploy and operate a pan-European blockchain-based infrastructure that is green, secure, in full compliance with EU values and the EU legal framework, making cross-border and national/local public service provision more efficient and reliable and promoting new business models;

 

U završnom aneksu, navode se TARGETI, redom kao što je to i BUG članak naveo - ali naravno bez blockchain "BUG implatanta":

Connectivity, Semiconductors, Edge/cloud, Quantum computing itd.

 

Dokument ovdje:
https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/communication-digital-compass-2030_en.pdf


Ergo, ova konkluzija odn. završni dio Bug članka je čista laž, točnije FALSIFIKAT:

Tim bi se sredstvima trebalo poticati europski razvoj sljedeće generacije digitalnih tehnologija, uključujući ... blockchain ...

To nije loš prijevod ili površno prepisan članak već čista manipulacija.
Sramota.

 

No zato:

Umjesto shillanja kockarskih pisdarija, Bug se već tjedan dana nije udostojio napisati slova o trenutno gorućem svjetskom informatičkom sigurnosnom problemu:
Nakon megasramote sa SolarWindsom* od prije par mjeseci, gdje je kompromitirana kompletna američka sigurnosna infrastruktura ("Rusi")...

 

Sad su kompromitirani de facto SVI (non-cloud) MIcrosoft Exchange serveri u Americi ("Kinezi"), odnosno potvrđeno barem 30000 preuzimanja sustava od strane intrudera u USA  - ali i preko 60000 sustava globalno!

Pretpostavka je da su već stotine tisuća sustava kompromitirani globalno.

Npr European Banking Authority potvrdila da je hakirana.
To znači npr da je kompletna e-mail dokumentacija (korespondencija) kompromitirana! 

 

Nadalje, Microsoft 2 mjeseca nije reagirao na ogroman sigurnosni propust za koji mu je dojavljeno, a službeni novi MS patch ne riješava problem jer su već na desecima tisuća sustava predinstalirani tzv. "web shell" - putem kojeg intruderi i dalje mogu imati apsolutnu kontrolu.

 

https://krebsonsecurity.com/2021/03/a-basic-timeline-of-the-exchange-mass-hack/

 

Živijo nam MS Exchange & Outlook, industrijski standard...

Ajde MIro, sad me ponovno baniraj i izbriši post. To the moon.

 

 

@Kinezi:

"There are at least five different clusters of activity that appear to be exploiting the vulnerabilities" 

 - priznalo se da postoje još najmanje 4 druga "klastera" osim "kineskog Hafniuma" (MS dao ime i "nacionalni identitet" toj grupi) koji preuzimaju kontrolu nad serverima globalno, superbrzo i automatiziranim skriptama. 

https://www.technologyreview.com/2021/03/06/1020442/four-new-hacking-groups-microsoft-email-servers/

https://thehackernews.com/2021/03/microsoft-exchange-cyber-attack-what-do.html


treći nalet SolarWinds propusta je iz siječnja 2021, tzv "teardrop" - eto već preko godinu dana traje (za sad bezuspješna) borba za preuzimanjem kontrole:
Razmjeri su toliki da USA naprosto nema dovoljno sigurnosnih stručnjaka koji bi ishendlali ovaj problem, a ovaj sad sa Exchange serverima će im valjda Indijci i Kinezi riješavati? 

https://krebsonsecurity.com/2021/01/solarwinds-what-hit-us-could-hit-others/ 
Teardrop malware has been found on several government networks, including the Commerce, Energy and Treasury departments, the Department of Justice and the Administrative Office of the U.S. Courts.

(edit: typos)

 Ne sekiraj se bug je informaticka verzija indexa, 24sata i ostalog sunda, sukladno tome i skuplja takav tip forumasa. Ne mislim da je itko od forumasa i procitao clanak do kraj s obzirom na opci manjak kvalitete.

Bugovci prate limitran broj tema mobiteli, automobili, audio tehnika i najave najava. Tu i tamo uleti nesto zanimljivo.

15 godina
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
Antiseptik kaže...
Meni ovo vuče na desetoljetku ... s godinom manje. Dakle, ako mi je matematika točna, to bi bila devetoljetka ;)

naravno da te muči matematika, krećeš s krive strane, petoljetka s uračunatim odgodama-kašnjenjima itd. dodaj tome prosječan mandat-izbore i možda tad počnemo 'slično razmišljati'.. (jer tebe i dalje drži brko-sindrom, the-šef neovisno o predznaku, stilu brkova i sl. tj osobe koje nemaju ograničenje madndata-izborima, mada je i onaj brko došao na vlast recimo izborima..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
Zechina:

Svaka čast. Informativno i u sridu
Ja rekoh
5 godina
protjeran
offline
Re: Europski plan: postajemo svjetska sila u proiz
@ ihush

Kao osvjedočeni ljubitelj Brkatog (a naročito onog bez brkova) znam da ne postoje desetoljetke.
Nisi me baš ubrao u aluziji na petoljetke. Zapravo, jesi, ali ne baš najspretnije ;)
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 23:09 (Antiseptik).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice