Europski parlament načinio još jedan korak prema u

poruka: 23
|
čitano: 8.334
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski parlament načinio još jedan korak prema u".
12 godina
offline
Europski parlament načinio još jedan korak prema u

S obzirom da će nakon usvajanja dozvoliti 2 godine prijelaznog razdoblja"za prilagodbu", trebali su odmah uključiti laptope i ostale male uređaje poput brijačih aparata, dječjih igračaka itd. Također smatram ne uključivanje bežičnog standarda u prijedlog propuštenom prilikom da se (za promijenu) pravovremeno regulira i taj dio prije no što nastane kaos.

Moj PC  
17 1 hvala 1
8 godina
offline
Europski parlament načinio još jedan korak prema u

Good call on "ne uključivanje bežičnog standarda u prijedlog propuštenom prilikom".

Sad samo cekam reakcije "Woke" korporacija, kojima je Zemlja u Srcu kao HDZ-u Domovina, da krenu s kakanjem zasto to nije dobra ideja

 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Europski parlament načinio još jedan korak prema u

Šteta što laptopi nisu uključeni u standard, oni su notorni po raznolikosti punjača čak između modela unutar istog proizvođača. 

 

Primjer: isti proizvođač, generacija il dvije razlike, taman da konektor "smršavi" 1mm, dovoljno da spominješ majku pokušavajući ga nabiti unutra jer "znaš da je to tvoj punjač", a nedovoljno različit da uočiš odmah da nije

 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
Ovi već desetljeće dogovaraju univerzalni punjač
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
encoding kaže...

Šteta što laptopi nisu uključeni u standard, oni su notorni po raznolikosti punjača čak između modela unutar istog proizvođača. 

 

Primjer: isti proizvođač, generacija il dvije razlike, taman da konektor "smršavi" 1mm, dovoljno da spominješ majku pokušavajući ga nabiti unutra jer "znaš da je to tvoj punjač", a nedovoljno različit da uočiš odmah da nije

 

Tu je apple vrhunski odradio na laptopima, napajanje komunikacija sa monitorom, diskovima....

12 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
bus kaže...

 

Tu je apple vrhunski odradio na laptopima, napajanje komunikacija sa monitorom, diskovima....

 Osim problema "ili / ili" jer imaš tri (ili manje) porta pa je otpoji ovo da bi spojio ovo.

16 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
bus kaže...
encoding kaže...

Šteta što laptopi nisu uključeni u standard, oni su notorni po raznolikosti punjača čak između modela unutar istog proizvođača. 

 

Primjer: isti proizvođač, generacija il dvije razlike, taman da konektor "smršavi" 1mm, dovoljno da spominješ majku pokušavajući ga nabiti unutra jer "znaš da je to tvoj punjač", a nedovoljno različit da uočiš odmah da nije

 

Tu je apple vrhunski odradio na laptopima, napajanje komunikacija sa monitorom, diskovima....

 Da, bilo me strah da kad vrate magsafe, da će ukinuti punjenje preko usbc. Ali nisu, tako da ne moram okolo nositi njegovu originalnu ciglu, nego ga mogu spojiti na bilo koji punjač ili čak prijenosnu bateriju.

A ako monitor ima USB-c port i može dati struje, divota

14 godina
offline
Europski parlament načinio još jedan korak prema u

Ukinut ce punjenje zicom, tj.  novi modeli ce podrzavat samo bezzicno punjenje. 

Bezzicno punjenje nije standardizirano.

Problem rijesen. 

 
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
konjRR kaže...

Ukinut ce punjenje zicom, tj.  novi modeli ce podrzavat samo bezzicno punjenje. 

Bezzicno punjenje nije standardizirano.

Problem rijesen. 

 "inovacija" 

8 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
Bus:

Meni je ok i njihovo rješenje za mobitele. Kabel je specifičan, ali ide u bilo koji USB sposoban dati struju
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
Feudalac kaže...
Bus:

Meni je ok i njihovo rješenje za mobitele. Kabel je specifičan, ali ide u bilo koji USB sposoban dati struju

 Ovo je ko da kažeš kako utikač ide u bilo koju zidnu utičnicu. Stvar je standardna ili nije. Ne može biti 30 ili 50% standardna.

8 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
BlueMax:

Upravo tako, njihov utikač ide u bilo koju utičnicu, mogu ga puniti iz kompjutora, tv-a, automobila, samsungovog punjača. Sve kaj na sebi ima “ženski” USB je punjač za iPhone. Njih je, iPhonea, preko milijardu u upotrebi i apsolutno sve i jedan ima identičan konektor i svaki se može puniti preko bilo kojeg USB izvora struje. Ne samo to, bežično punjenje je također iz standardne varijante, Qi. Radi s punjačem za 80 kuna i njihovim za 800.

Njihov punjač je posve standardan USB punjač sa standardnim ženskim konektorom i preko njega možeš pogoniti bilo koji USB uređaj, dakle univerzalan je.
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
Feudalac kaže...
BlueMax:

Upravo tako, njihov utikač ide u bilo koju utičnicu, mogu ga puniti iz kompjutora, tv-a, automobila, samsungovog punjača. Sve kaj na sebi ima “ženski” USB je punjač za iPhone. Njih je, iPhonea, preko milijardu u upotrebi i apsolutno sve i jedan ima identičan konektor i svaki se može puniti preko bilo kojeg USB izvora struje. Ne samo to, bežično punjenje je također iz standardne varijante, Qi. Radi s punjačem za 80 kuna i njihovim za 800.

Njihov punjač je posve standardan USB punjač sa standardnim ženskim konektorom i preko njega možeš pogoniti bilo koji USB uređaj, dakle univerzalan je.

 Cek pricas o USB ili lightning konektoru?

 

Mislim da USB-C / Thunderbolt nije problem, nego lightning 

8 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
Encoding:

Kako puniš bilo koji mobitel, tablet? Uštekaš kabel u njega. Neki prodaju punjače sa zalivenim, fiksnom kabelom, Apple ne. Dok sjedim za kompjutorom, ne treba mi adapter, samo kabel. Ista stvar u autu, s powerbankom i slično. Trebam samo jedan kabel, a dostupno mi je xy punjača. Bez kabela ionako ne mogu nigdje puniti, a s jednim kablom punim doslovce svugdje. Kablić je, ujedno i stvar koja se potrga, ja još uvijek imam i koristim punjač od trojke, star je 12 godina, dok sam u tih godina promijenio par telefona i par ekstra kablića…. Ukratko, odvojeni punjač sa standardnom USB utičnicom mi ima smisla, kabel (i bežično punjenje) mi daju fleksibilnost i maksimalnu uštedu resursa.
Ja rekoh
5 godina
offline
Europski parlament načinio još jedan korak prema u

Po izbjegavanju odgovora pretpostavit cu da pricas o lightningu. U tom slucaju, trebas 2 kabela: 1 za punjenje iPhonea (lightning konektor), drugi za punjenje bilo cega drugog (USB-C). Ponekad cak i treci (micro-USB)

 

Ideja ovog prijedloga je da imas jedan kabel za sve

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
encoding:

Nije izbjegavanje već moje viđenje zašto ta ideja ne donosi neke koristi. Punjača, kao i 240 voltnih utičnica ima na sve strane. Uređaj treba i kabel a kablova nema, oni dolaze uz uređaj, ne vire iz zida i moraš ih nositi. Kao i uz toster, fen, bušilicu…. Pravo izbjegavanje kablova dolazi tek s bežičnim punjenjem, a toga je premalo - poneki auto samo…
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2022 8:03 (Feudalac).
5 godina
offline
Europski parlament načinio još jedan korak prema u

Toster i fen imaju neodvojive kablove, za njih je samo bitno da imas odgovarajucu uticnicu.

 

Busilica (aku) je druga prica i dobar primjer za raspravu: Svaki proizvodac radi baterije kompatibilne sa svojim alatima, tako da ako kupis npr. Bosch busilicu, mozes tu bateriju stavit i u Bosch ubodnu pilu. To je i nacin brand loyaltya, jer istu bateriju nemres tavit u Makita ubodnu pilu. Ali Makita bateriju mozes u sve Makitino itd. Tad bi bilo sasavo reci "da al svaka od njih ide u 240V uticnicu, to je univerzalnost". Nije univerzalno jer trebas poseban punjac (+bateriju u ovom slucaju). U slucaju applea, trebas poseban kabel. 

 

Glavni proguargument za ovaj prijedlog EU parlamenta je "inovacija", ali ne vidim da su nesto inovirali posebno sto se nemre ostvariti s USB-C prikljuckom .To su price za malu djecu, isto kao i da je uklanjanje punjaca iz kutije napravljeno "radi ekologije"

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
Encoding:

Dok je svijet smišljao USBc Apple je prodao dvije milijarde uređaja s konektorom koji ima sve odlike tog standarda. Ništa se ne štedi konektorom na mobitelu jer kabel ionako moraš imati, ne vire ni iz zidova, televizora, kompjutora niti automobila. Jer, jebiga, oba konektora su ženska, i na punjaču i na uređaju i između ide komad žice.

Ako netko ima potrebu standardizirati komad žice, bolje mu je da počne ševiti, manje štete će napraviti
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2022 17:08 (Feudalac).
12 godina
offline
Europski parlament načinio još jedan korak prema u

Punjač su adapter i kabel. Odvojivi ili neodvojivi to je nebitno. Standardizacija punjača znači standardizacija punjača a ne dijela punjača.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
“Punjač” može biti i bežični. Zakon stvar, btw.

Punjač je, ekšli, čip u mobitelu. Ono što mi zovemo punjačem samo je pretvarač napona.

Ps: odvojivost je bitan faktor cijele priče. Ako je neodvojiv od pretvarača napona, onda moraš kupiti dodatni kabel za punjenje iz drugih uređaja a to je poanta ove inicijative - iskoristiti stvari više puta i smanjiti generiranje otpada. To što si nadrkan na Apple ne bi te trebalo spriječiti da vidiš stvari onakvima kakve jesu
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2022 14:03 (Feudalac).
12 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
Feudalac kaže...
“Punjač” može biti i bežični. Zakon stvar, btw.

Punjač je, ekšli, čip u mobitelu. Ono što mi zovemo punjačem samo je pretvarač napona.

Ps: odvojivost je bitan faktor cijele priče. Ako je neodvojiv od pretvarača napona, onda moraš kupiti dodatni kabel za punjenje iz drugih uređaja a to je poanta ove inicijative - iskoristiti stvari više puta i smanjiti generiranje otpada. To što si nadrkan na Apple ne bi te trebalo spriječiti da vidiš stvari onakvima kakve jesu

 Ne, nisam nadrkan na Apple. Čak smatram da su u zadnje vrijeme u više područja krenuli u pravom smjeru. Po standardizaciji nisu i normalno da im to i dalje zamjeram. Tvoji pokušaji pravdanja nekakvom terminologijom su smiješni. Baš ćeš nekoga uvjeriti kako Apple koristi standardni punjač. Ni sebe ne možeš uvjeriti u takvu glupost nego kenjaš bez veze.

btw, bežično punjenje koristim od 2015. Tada je to ovcama bilo meeeh, danas im je "zakon stvar".

8 godina
offline
Re: Europski parlament načinio još jedan korak pre
BluMax:

Punjač je potpuno standardan, možeš na njega uštekati bilo koji USB uređaj. Možemo govoriti o tome kakav adapter moraju imati slušalice, ali punjenje nije u toj priči. Njihov utor na strani uređaja je isti već 10 godina dok su ostali u to vrijeme izmijenjali barem tri različita, znaš onu di mi je punjač. Koji punjač? Kod applea je cijelo vrijeme isti, otkad je iPhonea
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 19:50 (Feudalac).
12 godina
offline
Europski parlament načinio još jedan korak prema u

Isprika na offtopicu ali moze li mi netko objasniti o kakvoj regulaciji je rijec?

 Dobio sam SMS:

 

Od 1.6.2022 zbog zakonske regulacije na razini EU,u sklopu vase tarife vise nece biti dostupna opcija bez potrosnje interneta za aplikaciju po izboru.Kako bismo i dalje osigurali dovoljno GB za koristenje omiljenih usluga,vasu smo tarifu povecali za 10GB,a omogucili pristup 5G mrezi.vasacijena mjesecne naknade umjesto 179,10 KN/mj iznositi ce 184.50 KN.

 

Priupitao sam o kakvoj direktivi je rijec i kako oni mogu mjenjati ugovor?

Odgovorili su mi da oni to mogu jer je to kao EU odlucio,pa su oni podigli cijenu minimalno,a o Regulativi mi poslali nekakav pdf sa kilometarskim tekstom!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice