Europska svemirska agencija otvara natječaj za ast

poruka: 11
|
čitano: 3.644
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska svemirska agencija otvara natječaj za ast".
9 godina
offline
Europska svemirska agencija otvara natječaj za ast

Već si zamišljam tete u nekom hrvatskom računovodstvu tamo oko 2050. godine:

"Dajte mi putni nalog koji ste imali za Mars. Tu imate formular pa upišite kilometražu i vrstu goriva koju ste koristili i obavezno upište koliko dugo ste bili na Marsu a koliko na putovanju. I čekajte da pitam kolegicu... Štefica, ide kakvo umanjenje dnevnica ako su dvojica išli s istim svemirskim brodom?"  

 
12 0 hvala 0
7 godina
offline
Europska svemirska agencija otvara natječaj za ast

''Hrvati isključeni

Nažalost, jedan uvjet koji je ESA postavila isključit će većinu naših čitatelja. Od prijave će ih odvratiti činjenica da je ovaj natječaj otvoren samo za države članice Europske svemirske agencije, stalne i pridružene. Njih je ukupno 24, a za razliku od naših susjeda Talijana, Slovenaca ili Mađara – državljani Hrvatske se za astronaute neće moći prijaviti jer naša zemlja nije članica ove organizacije.''

 

 

Kratkim pregledom na internetu vidim da Slovenci nisu članovi kao i mi.

 

https://www.esa.int/About_Us/Careers_at_ESA/ESA_Astronaut_Selection

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Space_Agency#/media/File:ESA_and_EU.png

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europska svemirska agencija otvara natječaj za

Slovenija je pridružena članica koja može sudjelovati u svim programima ESA-e.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
15 godina
offline
Europska svemirska agencija otvara natječaj za ast

rvacka se u korizmi odrekla svemirskog programa. tamo partijske uhljebe ionako ne primaju pa nije strašno. a i ne možeš za par tisuća eur "donacije" ubaciti kumova nećaka koji je propao u školi i ne da mu se vježbati. izdržat ćemo nekako. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 10:28 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
Europska svemirska agencija otvara natječaj za ast

 

Ovo je valjda prvi puta da se susrećem s oglasom za posao gdje od svih traženih kriterija i poželjnih karakteristika ja nemam baš niti jednu.

 

Nestrpljivo čekam da dođemo u doba kad će se za rad na svemirskom brodu tražiti pomoćno osoblje i radnici bez zanimanja.

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Europska svemirska agencija otvara natječaj za ast

evo iscupat cu iz guzice jedan logical fallacy al bmk

 

državljani Hrvatske se za astronaute neće moći prijaviti jer naša zemlja nije članica ove organizacije.

 

bitno da su vatikanski ugovori na stolu i da je vojni ordinarijat na Ksaveru pun mramora i onyxa :)

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 10:52 (nixass).
Moj PC  
8 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Europska svemirska agencija otvara natječaj za

Pa da, kao da traže obrazovane androide. Kad se sve uzme u obzir, ta karijera ne da nije zabavna, nego bih radije kopa kanale.

3 godine
odjavljen
offline
Re: Europska svemirska agencija otvara natječaj za
Festus kaže...

Pa da, kao da traže obrazovane androide. Kad se sve uzme u obzir, ta karijera ne da nije zabavna, nego bih radije kopa kanale.

 Sretno sa karijerom.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Europska svemirska agencija otvara natječaj za

Sretno već i je.

11 godina
offline
Re: Europska svemirska agencija otvara natječaj za
Thinker kaže...

Već si zamišljam tete u nekom hrvatskom računovodstvu tamo oko 2050. godine:

"Dajte mi putni nalog koji ste imali za Mars. Tu imate formular pa upišite kilometražu i vrstu goriva koju ste koristili i obavezno upište koliko dugo ste bili na Marsu a koliko na putovanju. I čekajte da pitam kolegicu... Štefica, ide kakvo umanjenje dnevnica ako su dvojica išli s istim svemirskim brodom?"  

 E, i tiket s naplatnih na Mjesecu. Odlazni i dolazni. :D

8 godina
offline
Re: Europska svemirska agencija otvara natječaj za
Znaci tamo nije uvijet posjedovati hdz karticu? Cudan neki natjecaj
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice