Europska središnja banka želi jaču regulativu krip

poruka: 48
|
čitano: 10.407
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska središnja banka želi jaču regulativu krip".
16 godina
offline
Europska središnja banka želi jaču regulativu krip

nema toga na što država neće staviti šapu... 

Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Europska središnja banka želi jaču regulativu krip
Zanimljive vijesti.Makar,mislim da su oni u večim brigama nego što priznaju javno.Uostalom,oni koji peru veče količine para putem Bitcoina,sumnjam da odu na Poloniex ili Bittrex pa tamo trejdaju.Ko zna koliko ima i dali postoje decentralizirane burze na Tor mreži?Iz mog gledišta na situaciju,oni su 100% bespomočni po tom pitanju.Ful mi je zanimljivo gledat ih kako se koprcaju ko ribe na suhom,po pitanju kriptovaluta. :)
 
3 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
danko99 kaže...
oni su 100% bespomočni po tom pitanju.Ful mi je zanimljivo gledat ih kako se koprcaju ko ribe na suhom,po pitanju kriptovaluta. :)

 

Nikad nemoj podcijeniti moc drzave/banke u ovakvim situacijama. Putin/Trump/Tkogod jednim potezom pera proglasi kriptovalute ilegalnima.

Likovi slicnog mindseta kao Pernar misle da je manjak nadzora nad bitcoinom dobra stvar i da je to pobjeda drustva nad zlim bankama.

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Nije mi jasno to navijanje za mafijaše, dilere, svodnike, nogometne menadžere i ostalu bagru koja pere milijune. Što je loše u tome da im država naplati porez ili ih osudi zahvaljujući praćenju tijeka novca?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Visak kaže...
Nije mi jasno to navijanje za mafijaše, dilere, svodnike, nogometne menadžere i ostalu bagru koja pere milijune. Što je loše u tome da im država naplati porez ili ih osudi zahvaljujući praćenju tijeka novca?

 

To ti je ono "napadate Mamica jer ste ljubomorni na njega sto je uspio postenim radom".

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Kada sam čitao vijest došlo mi je pitanje na um da se za sada kripto valute koriste kao slično kao nekretnine/dionice (kupiš jeftino prodaš skupo) a ne kao novac, a država na svaku takvu transakcije uzme dio (možemo do sutra pričati dali imaju pravi ili trebaju al ne govorim o tome),pa ako se drže te logike i ovo treba naplatiti.

Mislim ako država stoji iza novca i ako mu ti pokuša po veća ti vrijednost, na tu stečena vrijednost da naplate dobit, što se sada radi sa KV?

Današnje bankarstvo ima mnoge probleme i ne slažem se njihovom politikom poslovanja al sa ovim nažalost ne vidim problem. Ako mi netko može objasniti koji je problem rado ću promjeniti mišljenje 😞
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Visak kaže...
Nije mi jasno to navijanje za mafijaše, dilere, svodnike, nogometne menadžere i ostalu bagru koja pere milijune. Što je loše u tome da im država naplati porez ili ih osudi zahvaljujući praćenju tijeka novca?

 Država (ova ili bilo koja druga) neće pratiti sve te navedene, već obične ljude.

Ako živiš u Hrvatskoj, zašto bi još poreza? Jel imaš viška novaca?

12 godina
online
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Friday kaže...
Visak kaže...
Nije mi jasno to navijanje za mafijaše, dilere, svodnike, nogometne menadžere i ostalu bagru koja pere milijune. Što je loše u tome da im država naplati porez ili ih osudi zahvaljujući praćenju tijeka novca?

 

To ti je ono "napadate Mamica jer ste ljubomorni na njega sto je uspio postenim radom".

 Retorika ti je "nešto je dobro dok moja guzica ima koristi"... 100% Hrvatsko mentalno vlasništvo i ničije više.

 

Davno je ovdje osjećaj zajednice/društva umro. O turbo kratkovidnosti i "usenasepodase" sklopu treba netko sastaviti socijološki znastveni rad.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 13:50 (DarthMarkus).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
marsovac zemaljski kaže...

 Država (ova ili bilo koja druga) neće pratiti sve te navedene, već obične ljude.

Ako živiš u Hrvatskoj, zašto bi još poreza? Jel imaš viška novaca?

 

JOS poreza? Pa porez se treba placati na bilo kakav promet. I na bilo kakvu zaradu. Zasto bi zarada od kriptovaluta bila izuzeta od toga? Kakve koristi drzava ima od kriptovaluta da bi to bilo izuzeto od placanja poreza? Znaci normalno je da placas porez na kruh ali kriptovalute mi ne dirajte?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
DarthMarkus kaže...

 Retorika ti je "nešto je dobro dok moja guzica ima koristi"... 100% Hrvatsko mentalno vlasništvo i ničije više.

 

Davno je ovdje osjećaj zajednice/društva umro. O turbo kratkovidnosti i "usenasepodase" sklopu treba netko sastaviti socijološki znastveni rad.

 

Stvarno ne razumijem sta si htio reci

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Europska središnja banka želi jaču regulativu krip

stari prdonja vrijeme te pregazilo

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Horned Reaer kaže...

stari prdonja vrijeme te pregazilo

 

Jel to mene ide, ili?

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Friday kaže...
marsovac zemaljski kaže...

 Država (ova ili bilo koja druga) neće pratiti sve te navedene, već obične ljude.

Ako živiš u Hrvatskoj, zašto bi još poreza? Jel imaš viška novaca?

 

JOS poreza? Pa porez se treba placati na bilo kakav promet. I na bilo kakvu zaradu. Zasto bi zarada od kriptovaluta bila izuzeta od toga? Kakve koristi drzava ima od kriptovaluta da bi to bilo izuzeto od placanja poreza? Znaci normalno je da placas porez na kruh ali kriptovalute mi ne dirajte?

Gledaj, inače pratim tvoje objave, i podržavam tvoje stavove, ali ne razumijem zašto ti i ostali želite dodatna oporezivanja.

Znam da si u Irskoj i da su tamo porezi manji, ali ovi uhljebi ovdje nemaju granice i samo traže nove načine kako bi trošili na vlastitu guzicu i guzice rođaka na teret onih koji rade.

 

U Irskoj imaš besplatnu vodu (tako bar kažu), da li bi volio da i država uzima dodatni porez, pa da ti počnu naplačivati slivne vode, Irske vode (alternativa Hrvatskih voda) itd?

Znam da ne bi volio, pa mi nije jasno zašto onda podržavaš ovo?

 

P.S. Da se mene pita na kruh se ne bi naplačivao porez, a porez bi se smanjio sa 25% na 15% uz otkaz 200 tisuća uhljeba

8 godina
protjeran
offline
Europska središnja banka želi jaču regulativu krip

Pa ako ih do sada neznate onda ih necete znati nikada kakvi su. Sto fali covjeku koji ima 4000kn platu, da ulozi u 6 mjeseci 1 platu tj 4000 u kriptovalute i u godinu dana pretvori 4000 u 20 000+? Nista, sretan on, sretan i ja zbog njega, ali njima to ne valja jer zele sve kontrolirati. Spomene se bitcoin odmah valuta za kupovanje droga, oruzja itd, a dolar je neduzan? Sve ide kako politicari zele, ali tu se ljudi trebaju dici na noge jer drzava nije vlada, nisu politicari nego ljudi te zemlje. Bas me zanima kako ce to kontrolirati odnosno naplacivati pdv, kako dokazati? Kupnja bitcoina je nista, uplatis liku na racun, on tebi bitcoin, ti s tim bitcoinom recimo ostavaris 100 000kn zarade i prodavas svaki tjedan po 2 000kn i po tome te nikada nece uhvatiti jer ako bi uhvatili tebe onda bi hvatali sve ljude koji jedni drugima salju lovu, za to trebaju potrosit puno love, ljudi i vremena i to se jednostavno ne isplati. Cak i da ti dodu na vrata ne mogu ti uci u kucu jer nemaju sudski nalog, oni ne mogu imati sudski nalog ako ne znaju da ti stvarno prodavas bitcoin. Isto tako i ako nekim slucajem budu imali sudski nalog bit ces pametan pa ces reci razmjenili smo uslugu, ja sam mu nesto napravio (sredio sliku u photoshopu, napravio logo blabla) i on meni poslao lovu. Sve ovo ne bi stalo samo na bankama i njihovim motrenjem vasih racuna nego bi trebali gledati svaki oglasnik u novinama i internetu tko sto prodava. Pa gdje bi bio kraj?

 

Pogledajte samo kamere na ulicama, to je radi sigurnosti, radi brzih vozaca, pa pogledajte sto su amerikanci uradili postavili te kamere i svatko misli kao sto si rekli da slikavaju samo tablice auta, a kasnije se ispostavilo da slikava vozaca i suvozaca, privatnost? Nema je. Pocele su kamere kraj smeca postavljat, ne mozes bacit smece, a da te ne snimi. U spanjolskoj ne mozes kupiti sim karticu ako ne pokazes putovnicu, miljunasi/miljarderi lijepe kameru na laptopu zbog sigurnosti, vlade ubacuju razna sranja u razne uredaje da vas prate, odete na jednu stranicu gdje pise kako im je privatnost prioritet kasnije vidite skroz drugu pricu. Samo cekam vrijeme kada ce proglasit vpn ilegalnim, a o pricama osobito onoj u americi u vezi slucaja zakljucanog iphonea bez ikakvog zakona covjeka zatvorili jer im ne zeli dati pristup mobitelu, pa se zapitajte gdje ovaj svijet ide.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 14:18 (Kresimir4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Kresimir4 kaže...

Pa ako ih do sada neznate onda ih necete znati nikada kakvi su. Sto fali covjeku koji ima 4000kn platu, da ulozi u 6 mjeseci 1 platu tj 4000 u kriptovalute i u godinu dana pretvori 4000 u 20 000+? 

 Fali onome koji ne zivi kod roditelja. :) 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
marsovac zemaljski kaže...
Friday kaže...
marsovac zemaljski kaže...

 Država (ova ili bilo koja druga) neće pratiti sve te navedene, već obične ljude.

Ako živiš u Hrvatskoj, zašto bi još poreza? Jel imaš viška novaca?

 

JOS poreza? Pa porez se treba placati na bilo kakav promet. I na bilo kakvu zaradu. Zasto bi zarada od kriptovaluta bila izuzeta od toga? Kakve koristi drzava ima od kriptovaluta da bi to bilo izuzeto od placanja poreza? Znaci normalno je da placas porez na kruh ali kriptovalute mi ne dirajte?

Gledaj, inače pratim tvoje objave, i podržavam tvoje stavove, ali ne razumijem zašto ti i ostali želite dodatna oporezivanja.

Znam da si u Irskoj i da su tamo porezi manji, ali ovi uhljebi ovdje nemaju granice i samo traže nove načine kako bi trošili na vlastitu guzicu i guzice rođaka na teret onih koji rade.

 

U Irskoj imaš besplatnu vodu (tako bar kažu), da li bi volio da i država uzima dodatni porez, pa da ti počnu naplačivati slivne vode, Irske vode (alternativa Hrvatskih voda) itd?

Znam da ne bi volio, pa mi nije jasno zašto onda podržavaš ovo?

 

P.S. Da se mene pita na kruh se ne bi naplačivao porez, a porez bi se smanjio sa 25% na 15% uz otkaz 200 tisuća uhljeba

 

Prica oko neplacanja vode u irskoj je dosta komplicirana i nije tako jednostavno kako si ti napisao. Neka ostane na tome. Sto se tice poreza ovdje... Hm hm... Znas koliko ja dobijem vanka od onoga sto bruto moj poslodavac plati za mene? Trun manje od 50%. Ne cini se bas kao porezna oaza, ha?

A sto se tice dodatnog oporezivanja - opet ti kazem: tu si u krivu i to nije dodatno oporezivanje nego spada pod normalno oporezivanje. To je kao da firma zaposli dodatnog covjeka i ne zeli placati porez/doprinose na njega jer vec placa za ostale ljude. To je tvoja logika DODATNOG oporezivanja. Pogresno, vrlo pogresno.

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Friday kaže...
marsovac zemaljski kaže...
Friday kaže...
marsovac zemaljski kaže...

 Država (ova ili bilo koja druga) neće pratiti sve te navedene, već obične ljude.

Ako živiš u Hrvatskoj, zašto bi još poreza? Jel imaš viška novaca?

 

JOS poreza? Pa porez se treba placati na bilo kakav promet. I na bilo kakvu zaradu. Zasto bi zarada od kriptovaluta bila izuzeta od toga? Kakve koristi drzava ima od kriptovaluta da bi to bilo izuzeto od placanja poreza? Znaci normalno je da placas porez na kruh ali kriptovalute mi ne dirajte?

Gledaj, inače pratim tvoje objave, i podržavam tvoje stavove, ali ne razumijem zašto ti i ostali želite dodatna oporezivanja.

Znam da si u Irskoj i da su tamo porezi manji, ali ovi uhljebi ovdje nemaju granice i samo traže nove načine kako bi trošili na vlastitu guzicu i guzice rođaka na teret onih koji rade.

 

U Irskoj imaš besplatnu vodu (tako bar kažu), da li bi volio da i država uzima dodatni porez, pa da ti počnu naplačivati slivne vode, Irske vode (alternativa Hrvatskih voda) itd?

Znam da ne bi volio, pa mi nije jasno zašto onda podržavaš ovo?

 

P.S. Da se mene pita na kruh se ne bi naplačivao porez, a porez bi se smanjio sa 25% na 15% uz otkaz 200 tisuća uhljeba

 

Prica oko neplacanja vode u irskoj je dosta komplicirana i nije tako jednostavno kako si ti napisao. Neka ostane na tome. Sto se tice poreza ovdje... Hm hm... Znas koliko ja dobijem vanka od onoga sto bruto moj poslodavac plati za mene? Trun manje od 50%. Ne cini se bas kao porezna oaza, ha?

A sto se tice dodatnog oporezivanja - opet ti kazem: tu si u krivu i to nije dodatno oporezivanje nego spada pod normalno oporezivanje. To je kao da firma zaposli dodatnog covjeka i ne zeli placati porez/doprinose na njega jer vec placa za ostale ljude. To je tvoja logika DODATNOG oporezivanja. Pogresno, vrlo pogresno.

Stavljaš mi riječi u usta što nisam rekao, ali nema veze. Ne moramo se slagati, ja sam uvijek protiv poreza, i uvijek ću biti.

 

Porez na plaće je u HR jedna od većih gluposti. Država jednostavno tjera poslodavce na nižu plaću.

Da živimo u idealnom društvu pa bi rasporedjela tog novca bila prevedno raspoređena, možda bi i podržavao dodatne poreze, ali ovako sam oštro protiv bilo kakvog novog a i postojećih poreza.

 

Da se bolesnoj djeci u Hrvatskoj daje iz poreza, ja bi podržavao i PDV od 26%, ali poučen iskustvom, porez od 1% je i previše za ovaj uhljebistan i sprdačinu od države.

 

Sredinom godine dolazim i ja u Irsku pa ću baš analizirati porezna opterečenja te 2 države, pa možemo nastaviti razgovor

14 godina
neaktivan
offline
Europska središnja banka želi jaču regulativu krip

porezi u nebesa , a bolnice se raspadaju, vatrogasci nemaju opreme, rupe na cestama ............ di su pare?

švšvš
 
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
marsovac zemaljski kaže...

 

Sredinom godine dolazim i ja u Irsku pa ću baš analizirati porezna opterečenja te 2 države, pa možemo nastaviti razgovor

 

Pa evo ja ti kazem kako je u mom slucaju - drzava uzme pola

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Smiješan si, onaj ko ima plaću 4k kuna fali mu još 500 do iduće plaće, zna se tko kupije bitcoin. Svi su plakali da se objave imovinske kartice lokalnih bogataša i političara da se vidi kako su stekli svoje bogatstvo a sad bi istim tim ljudima ponudili najbolje sredstvo zaštite i usput će kako stvari stoje i zaraditi od toga.
12 godina
online
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

 Retorika ti je "nešto je dobro dok moja guzica ima koristi"... 100% Hrvatsko mentalno vlasništvo i ničije više.

 

Davno je ovdje osjećaj zajednice/društva umro. O turbo kratkovidnosti i "usenasepodase" sklopu treba netko sastaviti socijološki znastveni rad.

 

Stvarno ne razumijem sta si htio reci

 Dobro, mogao sam jednostavnije - oprosti, puno kave u šećeru:-)...

 

Ukratko, naša le Pernar kvazi borba protiv poreza nije vođena time što se želi napakostit državi, uhljebima, mafijašima, nego jednostavno iz čiste sebičnosti.

 

Kad govorim o kriptosima, znam likove koji su u prošloj godini na desetak tisuća kuna uzeli jebene milijune, a pri tome nisu cvonjka bili u stanju izdvojiti za porez iz čiste navedene pohlepe, tj nikakvog bunta.

 

E zbog takvih bi šviknuo kazne da se useru.

Visak kaže...
Nije mi jasno to navijanje za mafijaše, dilere, svodnike, nogometne menadžere i ostalu bagru koja pere milijune. Što je loše u tome da im država naplati porez ili ih osudi zahvaljujući praćenju tijeka novca?

 Pajdo, kad netko brani kriminalce glavni argumenti na društvenim mrežama su ti aštajeovaj, aštasuoni, onjekraoaljenamadao. 

 

Cjeli moj polu šizofreni Grunfovski monolog je bio da te očite društvene vrijednosti u HR ne drže vodu zbog gore navedenog mentalnog sklopa.

 

Ne znam koliko godina treba proći da se to ljudima promjeni iz glave.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 14:59 (DarthMarkus).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
marsovac zemaljski kaže...

 

Porez na plaće je u HR jedna od većih gluposti. Država jednostavno tjera poslodavce na nižu plaću.

Da živimo u idealnom društvu pa bi rasporedjela tog novca bila prevedno raspoređena, možda bi i podržavao dodatne poreze, ali ovako sam oštro protiv bilo kakvog novog a i postojećih poreza.

 

Da se bolesnoj djeci u Hrvatskoj daje iz poreza, ja bi podržavao i PDV od 26%, ali poučen iskustvom, porez od 1% je i previše za ovaj uhljebistan i sprdačinu od države.

 

Sredinom godine dolazim i ja u Irsku pa ću baš analizirati porezna opterečenja te 2 države, pa možemo nastaviti razgovor

 Ako ti je lakše ti zamisli da ne plaćaš porez nego ti država svaki mjesec izda račun za policiju, vatrogasce, ceste, sud, bolnice, javnu upravu, vojsku, sport, kulturu, korištenje javnih površina...i još milijun ostalih stvari

9 godina
neaktivan
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
BlackDog22 kaže...
marsovac zemaljski kaže...

 

Porez na plaće je u HR jedna od većih gluposti. Država jednostavno tjera poslodavce na nižu plaću.

Da živimo u idealnom društvu pa bi rasporedjela tog novca bila prevedno raspoređena, možda bi i podržavao dodatne poreze, ali ovako sam oštro protiv bilo kakvog novog a i postojećih poreza.

 

Da se bolesnoj djeci u Hrvatskoj daje iz poreza, ja bi podržavao i PDV od 26%, ali poučen iskustvom, porez od 1% je i previše za ovaj uhljebistan i sprdačinu od države.

 

Sredinom godine dolazim i ja u Irsku pa ću baš analizirati porezna opterečenja te 2 države, pa možemo nastaviti razgovor

 Ako ti je lakše ti zamisli da ne plaćaš porez nego ti država svaki mjesec izda račun za policiju, vatrogasce, ceste, sud, bolnice, javnu upravu, vojsku, sport, kulturu, korištenje javnih površina...i još milijun ostalih stvari

 Policiju vidis samo kad ne trebas,sud ne vidis osim ako nesto nisi duzan,ceste placas,ljudi se lijece pozivom na broj 060,ili privatnik,vojska ti ne treba,sport je zdrav svi bi se trebali baviti,koristim nesto sto svima pripada.

Razumijete? 

Na primjer da se stvarno pobunimo protiv onih gore pucali bi po nama. :) 

9 godina
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
BlackDog22 kaže...
marsovac zemaljski kaže...

 

Porez na plaće je u HR jedna od većih gluposti. Država jednostavno tjera poslodavce na nižu plaću.

Da živimo u idealnom društvu pa bi rasporedjela tog novca bila prevedno raspoređena, možda bi i podržavao dodatne poreze, ali ovako sam oštro protiv bilo kakvog novog a i postojećih poreza.

 

Da se bolesnoj djeci u Hrvatskoj daje iz poreza, ja bi podržavao i PDV od 26%, ali poučen iskustvom, porez od 1% je i previše za ovaj uhljebistan i sprdačinu od države.

 

Sredinom godine dolazim i ja u Irsku pa ću baš analizirati porezna opterečenja te 2 države, pa možemo nastaviti razgovor

 Ako ti je lakše ti zamisli da ne plaćaš porez nego ti država svaki mjesec izda račun za policiju, vatrogasce, ceste, sud, bolnice, javnu upravu, vojsku, sport, kulturu, korištenje javnih površina...i još milijun ostalih stvari

To što ti govoriš to je imaginarna i idealna Hrvatska u kojoj bi mi svi htjeli živjeti te bi se svi izvana vratili da je to tako kako ti kažeš.

Međutim, od svega nabrojanog, najmanje novca ode na to što si rekao, a velika večina ode u privatne džepove.

Kakvo je stanje u državi, više bi volio da mi izdaju račun svaki puta kada ih trebam nego ovako.

 

Pa evo par primjera zašto su nepotrebni

Policija - reagira samo kada nemam osobnu ili prekoračim brzinu za 10km/h, kada prijavim susjede za buku ili nekog tatinog sina, tada ne reagiraju.

Vatrogasci - nemam prigovora

Ceste - već ih se plaća pri registraciji auta, pa ih se plaća za autoceste, a ostale ceste su teška katastrofa i pune rupa

Sud - niti jedna presuda nije izrečena u moje ime, redovito se štiti gradske kriminalce i još pritom dobivam prijetnje

Javna uprava - broj zaposlenih smanjiti za 90% jer nemaju posla, a stalno djeluju nervozni i zaposleni, valjda zato što ne odmaraju 4 od 8 sati dnevno

Bolnice - ako ne platiš, pregled čekaš 2020, do tada umreš

Vojska - zašto bi se plaćala vojska da budu uz rusku granicu, a poslije se ponašaju kao šatoraši i traže novac (a ko fol domoljubi)

Sport - rekreativni sport još i ima smisla, ali profesionalni sport u ovoj državi je otišao u privatne interese

Kultura - sve što ovaj narod zna od kulture je da je poziv "za dom" iz opere, i tu kultura prestaje

 

Tema je ošla u off-topic, još ću dobiti kritiku moderatora kak je krenulo u zadnje vrijeme.

Ali poanta je u tome da porezi za određene stvari trebaju biti ukinuti ili smanjeni do maksimuma, a samo smanjenje poreza će dovesti do veće potrošnje i većih investicija u ovu gotovo propalu državu.

Pročitajte malo o makroekonomiji i primjerima poreznih rasterećenja te kako su ona negdje dovela do ekomskog napretka, a isto tako pročitajte nešto i o kontroli građana preko ovih stvari što podržavate.

16 godina
offline
Europska središnja banka želi jaču regulativu krip

Kada god se pretvara recimo Bitcoin u USD/EUR i to povucete na svoj tekuci racun, porezna to vidi. Ako vi sami ne prijavite i platite porez (mislim da je 12%), vrlo moguce da ce vam doci kazneno za utaju poreza. 

 

A i same burze, pogotovo ove koje su u EU, daju te podatke poreznim institucijama (zato ste i slali slike svojih dokumenata...)

 
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
marsovac zemaljski kaže...

Gledaj, inače pratim tvoje objave, i podržavam tvoje stavove, ali ne razumijem zašto ti i ostali želite dodatna oporezivanja.

 Nitko normalan ne želi nove poreze već želi pravedno oporezivanje. Ja ne želim porez na mobitele (onih 10% na kupljeni bon), ne želim plaćati članarinu HGK/HOK, ne želim HRT pretplatu veću od 30ak kn, itd. itd.... Ali ne želim da netko tko mešetari dionicama i kriptovalutama ne plaća ama baš ništa na ostvarenu dobit. Oporezivanje kapitalne dobiti postoji svugdje i treba postojati. U irskoj je mislim preko 50% kod nas je 12% + prirez.

15 godina
online
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Aldo kaže...

nema toga na što država neće staviti šapu... 

 Politicko prljavo oruzje je najopasnije, koliko to moze unazaditi citavo drustvo i vratiti ga u proslost je nevjerojatno..... ni jedna knjiga to ne moze opisati rijecima.

 

@Friday, koliko znam vec ti uzimaju porez..... u Njemackoj npr. od 0 - 45% premo FIFO shemi (nakon 1god nema poreza) ako ti lova (euro) sjedne na racun od prodaje Bitcoina i duzan si to prijaviti poreznoj (bez obzira na gubitak, dobitak itd ces platiti porez). Tu kod nas takoder, 33% ili koliko vec......

 

Ma najbolje da nam uzmu 90% od zarade....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 17:49 (lovac82).
14 godina
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
Friday kaže...
marsovac zemaljski kaže...

 Država (ova ili bilo koja druga) neće pratiti sve te navedene, već obične ljude.

Ako živiš u Hrvatskoj, zašto bi još poreza? Jel imaš viška novaca?

 

JOS poreza? Pa porez se treba placati na bilo kakav promet. I na bilo kakvu zaradu. Zasto bi zarada od kriptovaluta bila izuzeta od toga? Kakve koristi drzava ima od kriptovaluta da bi to bilo izuzeto od placanja poreza? Znaci normalno je da placas porez na kruh ali kriptovalute mi ne dirajte?

 Šta tebe briga za poreze u HR? Jel živiš vamo?

Hraniš li ovi parazitsko uhljebnički sistem, ako da, na koji način?

14 godina
offline
Re: Europska središnja banka želi jaču regulativu
lovac82 kaže...

aje Bitcoina i duzan si to prijaviti poreznoj (bez obzira na gubitak, dobitak itd ces platiti porez). Tu kod nas takoder, 33% ili koliko vec.....

 12% + prirez kao što je kolega gore napisao 

13 godina
odjavljen
offline
Europska središnja banka želi jaču regulativu krip

Kakvim ROI-evima vi mislite da se barata ulaganjem novca u ovo? 

 

Što se tiče poreza. Plaćanje poreza na zaradu podržavam, jer, ako to mogu ljudi koji trguju dionicama, zašto bi mi bili izostavljeni iz tog sustava? Sad netko kaže "a plaćanje Bitcoinom?". Ista stvar, cijena u Bitcoinu uključuje porez. Ukoliko kupite kuću s Bitcoinom, još uvijek ćete morat platiti sva davanja u službenoj valuti države. Na doslovnom svim frontama, što se tiče cashing out-a, su kriptovalute iste kao i dionice. Ukoliko vam na račun legne 20 000kn, budite sigurni da če porezna tražit izvor ovog. Ako ne, dobiješ kaznu ili letiš u zatvor. Nikog nije briga da li si radio 200 sati uz satnicu od 100kn ili kupio kriptovalute i trgovanjem došao do tog. Bitno je da si ti tu zaradu prijavio i platio porez po propisima. Jedna stvar je plaćanje poreza, i tu mislim da se svi slažemo. Problem je kod toga kako vladajući koriste novce dobivene ubiranjem poreza. Naravno da nisam zadovoljan ako moj porez plaća nekom vladajućem mobitel od 6 000 kn. Za takve stvari ne želim davat novce. Žalosno je koliko humanitarnih akcija imamo na godišnjoj bazi s obzirom na to koliki porez i prireze plaćamo. 

 

Što se tiče pranja novca. To pranje novca je postojalo i prije kriptovaluta. Kriminal ne bira sredstvo, te će njega uvijek biti. Sa KYI se riješio problem jer se može identificirati vlasnika walleta (npr da provjere wallet nekog uhićenog osumnjičenog za pranje novca). Kad se identificira vlasnik se lako mogu pogledati transakcije, pošto su sve transakcije na Bitcoin blockchainu javne. Bankarima ne smeta pranje novca, njima smeta decentraliziranost, jer onda oni nisu posrednici i onda oni ne mogu raditi što hoće i kako hoće. Zato prikrivaju namjeru s ovakvim glupostima i nadaju se da će naivni zagrist. 

 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice