Europska središnja banka priprema digitalni euro z

poruka: 61
|
čitano: 12.556
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska središnja banka priprema digitalni euro z".
11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Old Iggy kaže...
silvio3105 kaže...
Da ti netko zapljeni, a vidimo da je to aktualno zadnjih mjeseci.

A kako ti to točno netko "zaplijeni"?

 Jednostavno, dovoljna je i lazna prijava...

ovrsili me nedavno za nesto sto sam godinama u nazad platio...

 

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Evo nekidan i kolegu ovršili, isto tako platio odavno. Iskopao u internet bankarstvu potvrdu da je platio, vratili mu lovu.
Jbga, događa se, al ne vidim niti kakve to veze ima jer su to slučajni događaji, a ovrhu ionako nemereš izbjeć jer ide na svu imovinu, tak da tu bitkonj ne pomaže
5 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...
silvio3105 kaže...
Da ti netko zapljeni, a vidimo da je to aktualno zadnjih mjeseci.

A kako ti to točno netko "zaplijeni"?

 Jednostavno, dovoljna je i lazna prijava...

ovrsili me nedavno za nesto sto sam godinama u nazad platio...

 

 

picajzla0707 kaže...
Evo nekidan i kolegu ovršili, isto tako platio odavno. Iskopao u internet bankarstvu potvrdu da je platio, vratili mu lovu.
Jbga, događa se, al ne vidim niti kakve to veze ima jer su to slučajni događaji, a ovrhu ionako nemereš izbjeć jer ide na svu imovinu, tak da tu bitkonj ne pomaže

 A zastara?

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Ne kužim što sa zastarom?
16 godina
online
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...
silvio3105 kaže...
Da ti netko zapljeni, a vidimo da je to aktualno zadnjih mjeseci.

A kako ti to točno netko "zaplijeni"?

 Jednostavno, dovoljna je i lazna prijava...

ovrsili me nedavno za nesto sto sam godinama u nazad platio...

 

Kakve to veze ima s financijskim sustavom? Ovršili bi te na svaki službeni financijski prihod, a ako ga nema na vlasništvu.

12 godina
offline
Europska središnja banka priprema digitalni euro z

Sanjam dan kada ću u lokalnom bircu moći platiti bez papira.... heh.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Posmatrač kaže...
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...
silvio3105 kaže...
Da ti netko zapljeni, a vidimo da je to aktualno zadnjih mjeseci.

A kako ti to točno netko "zaplijeni"?

 Jednostavno, dovoljna je i lazna prijava...

ovrsili me nedavno za nesto sto sam godinama u nazad platio...

 

 

picajzla0707 kaže...
Evo nekidan i kolegu ovršili, isto tako platio odavno. Iskopao u internet bankarstvu potvrdu da je platio, vratili mu lovu.
Jbga, događa se, al ne vidim niti kakve to veze ima jer su to slučajni događaji, a ovrhu ionako nemereš izbjeć jer ide na svu imovinu, tak da tu bitkonj ne pomaže

 A zastara?

 Za koliko zastarijevaju racuni u HR, U BiH racuni zastarijevaju za godinu dana. Poslije toga je dovoljno da se pozvoes na zastaru i kraj price....

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Posmatrač kaže...

 Za koliko zastarijevaju racuni u HR, U BiH racuni zastarijevaju za godinu dana. Poslije toga je dovoljno da se pozvoes na zastaru i kraj price....

 a na to misliš, ako s ene varam rok zastare za račune je dvije godine

no, ako pokrenu ovršni postupak prije isteka tog roka, onda imaju vremena (mislim) 10 godina do apsolutne zastare

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Mislim da je dvije godine, no caka je da se ti moraš pozvat na to, inače prošla baba s kolačima
5 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
silvio3105 kaže...
Mislim da je dvije godine, no caka je da se ti moraš pozvat na to, inače prošla baba s kolačima

 Moras. Ali u cemu je problem?

16 godina
online
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Posmatrač kaže...

Za koliko zastarijevaju racuni u HR, U BiH racuni zastarijevaju za godinu dana. Poslije toga je dovoljno da se pozvoes na zastaru i kraj price....

 Ovisno o vrsti duga, od godinu do deset godina.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
U tome što onda oni dobivaju, iako po Zakonu nemaju pravo (zastara), a sud boli tuki ako se ne pozoveš na zastaru. Ipak je ovo Hrvatska.
16 godina
online
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
silvio3105 kaže...
U tome što onda oni dobivaju, iako po Zakonu nemaju pravo (zastara), a sud boli tuki ako se ne pozoveš na zastaru. Ipak je ovo Hrvatska.

Zastara ne nastupa automatski već se moraš pozvati na nju.

A možeš se pozvati i kad dobiješ opomenu itd. u roku od 14 dana, kao i pred sudom.

5 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
silvio3105 kaže...
U tome što onda oni dobivaju, iako po Zakonu nemaju pravo (zastara), a sud boli tuki ako se ne pozoveš na zastaru. Ipak je ovo Hrvatska.

 Kako dobijaju? Pa BiH je isto takva vukojebina ali to funkcionise.... Prije par dana klegica dobila opomenu za neki stari navodni dug od neke agencije za naplatu dugovanja. Samo poslali mail u kojem se pozivamo na zastaru i dobila mail da ju nece tuziti ;)

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Rekao sam ti, kod nas se pokreće ovršni postupak i onda ne vrijedi zastara od dvije godine.
Ako ti, recimo, vodovod pošalje opomenu na neki dug, a još nije pokrenuo ovrhu, onda možeš otići u vodovod i tražiti specifikaciju duga, kako bi vidio koji je novi dug, a koji stariji od 2g da se za taj stariji dio duga pozoveš na zastaru
5 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
picajzla0707 kaže...
Rekao sam ti, kod nas se pokreće ovršni postupak i onda ne vrijedi zastara od dvije godine.
Ako ti, recimo, vodovod pošalje opomenu na neki dug, a još nije pokrenuo ovrhu, onda možeš otići u vodovod i tražiti specifikaciju duga, kako bi vidio koji je novi dug, a koji stariji od 2g da se za taj stariji dio duga pozoveš na zastaru

 Osnovno pravo koje imas je pravo na zalbu. Ne moze niko pokrenuti ovrhu a da ti prethodno nisi obavijsten da uopste imas nekakav dug.

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Mda, samo što se i obavijesti na oglasnoj ploči suda smatra da je ta obveza ispunjena. Nešto se u zadnje vrijeme to popravilo, znam da su prije fejkali pokušanu dostavu kako bi s tom obavijesti na sudu zadovoljili formu, no ionako je to svejedno jer uglavnom prijavu za ovrhu pokreću prije isteka zastare, tako da te automatski kači novi rok zastare, onaj ivršni od 10 godina
15 godina
offline
Europska središnja banka priprema digitalni euro z

U kripto svijetu bar je sve jasno.

 

Kad mjenjačnica propadne sve što je u tom trenutku bilo na njoj ostaje mjenjačnici.

https://fortune.com/2022/05/11/coinbase-bankruptcy-crypto-assets-safe-private-key-earnings-stock/

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu

Jel nisi čuo dok su u Kanadi kamionđije napravili prosvjed, ljudi su skupljali novac i uplačivali na jedan račun za kamionđije i na kraju taj novac vlada kroz banku blokirala taj novac za prosvjednike.

5 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
picajzla0707 kaže...
Mda, samo što se i obavijesti na oglasnoj ploči suda smatra da je ta obveza ispunjena. Nešto se u zadnje vrijeme to popravilo, znam da su prije fejkali pokušanu dostavu kako bi s tom obavijesti na sudu zadovoljili formu, no ionako je to svejedno jer uglavnom prijavu za ovrhu pokreću prije isteka zastare, tako da te automatski kači novi rok zastare, onaj ivršni od 10 godina

 Moraju prvo pokusati uruciti ti opomenu. Ako podnesu sudu tuzbu ti opet imar pravo i priliku da se pozoves na zastaru ili dokazes da si to platio. Ako nisi platio jbg plati. Ipak je obaveza da se racun plati....

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Posmatrač kaže...

 Moraju prvo pokusati uruciti ti opomenu. Ako podnesu sudu tuzbu ti opet imar pravo i priliku da se pozoves na zastaru ili dokazes da si to platio. Ako nisi platio jbg plati. Ipak je obaveza da se racun plati....

 stvar je u tome da kod nas ovrhe ne idu samo preko suda, imale su specijalizirane odvjetničke kuće koje su bile teška mafija, sad mislim da su opet sudovi i javni bilježnici

pisao sam godinama o abominaciji ovršnog sustava u hrvatskoj, dosta toga se i mijenjalo tijekom godina, a zadnjih godina to i ne pratim tako da nisam više siguran što je još aktualno

 

ali kako je to izgledalo svojevremeno, bože sačuvaj, naštimano sve samo da te opljačkaju i tako se desetljećima pljačkalo stotine tisuća ljudi

jednu godinu smo dosegli do preko 380.000 ovršenih građana na kraju godine

16 godina
online
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
picajzla0707 kaže...
Posmatrač kaže...

 Moraju prvo pokusati uruciti ti opomenu. Ako podnesu sudu tuzbu ti opet imar pravo i priliku da se pozoves na zastaru ili dokazes da si to platio. Ako nisi platio jbg plati. Ipak je obaveza da se racun plati....

 stvar je u tome da kod nas ovrhe ne idu samo preko suda, imale su specijalizirane odvjetničke kuće koje su bile teška mafija, sad mislim da su opet sudovi i javni bilježnici

pisao sam godinama o abominaciji ovršnog sustava u hrvatskoj, dosta toga se i mijenjalo tijekom godina, a zadnjih godina to i ne pratim tako da nisam više siguran što je još aktualno

 

ali kako je to izgledalo svojevremeno, bože sačuvaj, naštimano sve samo da te opljačkaju i tako se desetljećima pljačkalo stotine tisuća ljudi

jednu godinu smo dosegli do preko 380.000 ovršenih građana na kraju godine

Odvjetnička kuća ne može napraviti ovrhu bez pravne osnove.

A stotine tisuća ljudi nisu ovršene radi pljačke, već neplaćanja.

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Old Iggy kaže...

Odvjetnička kuća ne može napraviti ovrhu bez pravne osnove.

A stotine tisuća ljudi nisu ovršene radi pljačke, već neplaćanja.

 pa pravna osnova je napravljena kad su prebacili provedbu ovrha sa sudova na odvjetničke kuće

veliki kum je bio hanžeković, koji je zarađivao stotine milijuna kuna na ovrhama, a bilo je plijena sasvim dovoljno i za ostale lešinare

 

što su sve izvodili, to je bilo strašno, od odvjetničkih tarifa za posao koji su im odrađivali vježbenici i studenti, lažnih pokušaja dostave obavijesti (kako bi mogli fejkati da su te obavijestili i uskratitit ti pravo na žalbu), pa čak i razdvajanja duga na pojedinačne račune kako bi ti naplkatili višestruke troškove

to je bila jebena mafija, kojoj je osnovni cilj bio debela zarada na muci ovršenih, a naplata potraživanja je bila sporedna djelatnost

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2022 20:42 (picajzla0707).
16 godina
online
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Odvjetnička kuća ne može napraviti ovrhu bez pravne osnove.

A stotine tisuća ljudi nisu ovršene radi pljačke, već neplaćanja.

 pa pravna osnova je napravljena kad su prebacili provedbu ovrha sa sudova na odvjetničke kuće

veliki kum je bio hanžeković, koji je zarađivao stotine milijuna kuna na ovrhama, a bilo je plijena sasvim dovoljno i za ostale lešinare

 

što su sve izvodili, to je bilo strašno, od odvjetničkih tarifa za posao koji su im odrađivali vježbenici i studenti, lažnih pokušaja dostave obavijesti (kako bi mogli fejkati da su te obavijestili i uskratitit ti pravo na žalbu), pa čak i razdvajanja duga na pojedinačne račune kako bi ti naplkatili višestruke troškove

to je bila jebena mafija, kojoj je osnovni cilj bio debela zarada na muci ovršenih, a naplata potraživanja je bila sporedna djelatnost

Naravno da su sve to radili i gadno zarađivali.

No pravna osnova nije prebacivanje sa sudova na njih, pravna osnova je neplaćanje.

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Old Iggy kaže...

Naravno da su sve to radili i gadno zarađivali.

No pravna osnova nije prebacivanje sa sudova na njih, pravna osnova je neplaćanje.

 ah, misliš na pravno osnovu za ovrhu, to da

mislio sam da misliš na pravnu osnovu za pokretanje ovrhe mimo sudova

 

ma to je bio užas, čista mafija, čak je i fina masno zarađivala naplaćujući nebulozne iznose za troškove

primjerice - umirovljenik dođe u banku jer nemere dići penziju, u banci mu kažu da je ovršen i da treba otvoriti zaštićeni račun, a papire koji mu za to trebaju može dići u finio

čovjek dođe u finu, tamo mu kažu da je ispis 80 kuna po listu papira - ukupno 240 kuna... 240 kuna za tri jebena papira za koje su ionako naplatili svoje troškove u samoj ovrsi

pisao sam o tome, i onda mi je uvrijeđeni direktor fine poslao demantij da se može dobiti i elektronski ti podaci i da tada košta par kuna, samo što to nitko u fini nikome ne bi rekao nego ti samo nude print po spomenutoj cijeni

ostalih gadosti se ne želim niti sjećati, poput priumjerice opomena koje su slali svakih 15 dana s troškom od 200 kuna po opomeni, itd. itd. itd.

pljačka da veća nemere biti

 

EDIT

a što se tičće ovih dostava rješenja, to bi samo napisali da je pokušana dostava, nakon čega bi stavili obavijest na oglasnu ploču suda

ako nisi vidio na oglasnoj ploči obavijest, koje bi često bile i jedna preko druge, gubiš pravo na žalbu i nakon par godina te samo dočeka blokirani račun, ovrha, troškovi + kamate

ljudi su za par(sto) kuna duga znali platit i po par tisuća kuna troškova i kamata, čak i kad bi imali dokaz da je dug greška - jer se nisu žalili

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2022 20:54 (picajzla0707).
16 godina
online
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Naravno da su sve to radili i gadno zarađivali.

No pravna osnova nije prebacivanje sa sudova na njih, pravna osnova je neplaćanje.

 ah, misliš na pravno osnovu za ovrhu, to da

mislio sam da misliš na pravnu osnovu za pokretanje ovrhe mimo sudova

...

ljudi su za par(sto) kuna duga znali platit i po par tisuća kuna troškova i kamata, čak i kad bi imali dokaz da je dug greška - jer se nisu žalili

Sudove su morali "maknuti" radi nerada.

A zato je potrebno pratiti svoje troškove i račune.

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Old Iggy kaže...

Sudove su morali "maknuti" radi nerada.

A zato je potrebno pratiti svoje troškove i račune.

 slažem se u potpunosti, ali cij ovršnog sustava treba biti naplata ovrhe uz minimalnu, ali poštenu naknadu troškova

a ne legalizirana pljačka kakav je naš ovršni sustav bio desetljećima

16 godina
online
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Sudove su morali "maknuti" radi nerada.

A zato je potrebno pratiti svoje troškove i račune.

 slažem se u potpunosti, ali cij ovršnog sustava treba biti naplata ovrhe uz minimalnu, ali poštenu naknadu troškova

a ne legalizirana pljačka kakav je naš ovršni sustav bio desetljećima

Cilj ovršnog sustava je naplata duga u najbržem roku.

E sad, kakva država takva i rješenja. Na stranu što je dužnik uvijek u krivu, treba vidjeti i što se stvarno da napraviti po pitanju dokumentacije.

11 godina
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Ma dosta toga je poboljšano kroz godine, što pritiskom udruga i medija, što preko eu i međunarodnih sudova.
Samo i dalje je to najprofitabilnija djelatnost odvjetničkih ureda ili je bar bila do prije koju godinu, kažem da ne pratim tematiku zadnjih godina
A kako je kod nas nacionalni sport nalaženje rupa u zakonu, možeš mislit koliko su 'kreativni' u tom sportu bili odvjetnici, da uopće ne spominjem koliko su sami krojili te zakone putem komore i političkih veza
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Europska središnja banka priprema digitalni eu
Ma da, to im je kazna što ne prate svoje račune.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice