Europska središnja banka odabrala prve partnere na

poruka: 11
|
čitano: 5.015
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska središnja banka odabrala prve partnere na".
3 godine
offline
Europska središnja banka odabrala prve partnere na

Bitcoin je zaživio i ušao upotrebu širom svijeta bez ijednog "partnera" i kao open-source, a ECB-u treba pet megakorporacija samo za alpha verziju? Milijarde koje će ovdje iscuriti će biti nemoguće prebrojati.

Ruhe im Puff
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europska središnja banka odabrala prve partner
Ne kužim. Bit kriptovaluta je da moć proizvodnje novca ide u ruke svima, a ne samo bankarima ili državi, demokratizacija novca koji postaje neovisan o državi. Sadašnji euro, dolar itd su već sada digitalne valute, stanje na računu u računalu koje se smanjuje kad nešto kupimo u trgovini. Ali vlast proizvodnje te valute nema narod, pa ni država, negi isključivo bankari. Tako da mi nije jasno zašto bi radili još jednu stvar koja je ista u svojoj osnovi, ne pomiču vlast stvaranja novca narodu.
Idi i radi nešto korisno!
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Europska središnja banka odabrala prve partner
Keso:

Rudarenje kripta je ista stvar kao i rudarenje zlata ili skupljanje vrganja. Ono što donosi novu vrijednost je LJUDSKI RAD. Sve ostalo je prodavanje magle
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2022 19:05 (Feudalac).
15 godina
offline
Europska središnja banka odabrala prve partnere na

Ne znam koja je svrha digitalnog eura, vec je digitalan na bankovnim racunima, kod nas od 1.1..

Linux, Arch Linux.
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Europska središnja banka odabrala prve partner

Ja znam ali se bugovcima ne sviđa pa necu komentirat, ovdje je sve "tinfoil luđak" dok se ne dogodi, kad se dogodi onda se preko noci pretvori u "pa da šta? Šta je tu cudno?..."

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2022 12:20 (D3lBoy).
6 godina
offline
Re: Europska središnja banka odabrala prve partner
Hebeš sve to...digitalna hrana...to je budućnost...minimalni troškovi... proizvodnja neograničena...sad jedino kako istrenirani želudac da pribavlja digitalnu hranu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Europska središnja banka odabrala prve partner
D3IBoy:

Ako možeš obrazložiti, nema brige
Ja rekoh
15 godina
offline
Europska središnja banka odabrala prve partnere na

Sandro (autor članka), zbunjuješ pučanstvo!

 

Ovdje pišeš: ... s projektom digitalnog eura, službene kriptovalute koja bi ...

U linkanom vlastitom članku pišeš: ...Za razliku od kriptovaluta, koje imaju i špekulativnu narav, ova bi valuta bila izravno...

 

U ovom linkanom članku lijepo naglašavaš da digitalni euro nije kriptovaluta! 

 

Digitalni euro moći će imati sasvim druge karakteristike od tih kriptovaluta. Fantazije obogućuju lijepe ideje, npr. da novac ima rok trajanja. Znači dobš plaću od 1000 digitalnih eura, ali ako ih ne trošiš, svaki mjesec izgube 5% svoje vrijednosti.  I tako potičeš ljude da i u kriznim vremenim lovu ne stavljaju u čarapu nego ich motiviraš na na konzumaciju. 
 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europska središnja banka odabrala prve partner
Feudalac kaže...
Keso:

Rudarenje kripta je ista stvar kao i rudarenje zlata ili skupljanje vrganja. Ono što donosi novu vrijednost je LJUDSKI RAD. Sve ostalo je prodavanje magle

Znači kada ECB (Europska Centralna Banka, a u biti komercijalne banke pri izdavanju kredita koje je išlo super-brzo zbog niskih kamata) naprintaju suludu gomiletinu novca bez ikakvog rada, i time izazovu inflaciju (novac vrijedi manje, tj cijene svega su veće, i usput za to optuže kogaćedrugognego Putina), ti to zoveš "stvaranje nove vrijednosti"?

Ili kad ti napraviš recimo milijardu maski za covid i one preplave tržište i sada vijede 2kn umjesto prijašnjih 20kn jer se sada puno maski "natječe" za istu količinu novca u opticaju?

Stvaranje nove vrijednosti nemoj miješati sa stvaranjem novca. Da ti stvoriš novac, došla bi policija po tebe, jer to NE SMIJEŠ!

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2022 22:54 (Keso).
8 godina
offline
Re: Europska središnja banka odabrala prve partner
Ovo je kraj:

Ta vrsta motiviranja se zove inflacija i upravo traje
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Europska središnja banka odabrala prve partner
Keso:

Ja tvrdim samo da je rudarenje kripta isto što i rudarenje zlata. Ni riječi nisam rekao o stvaranju novca.

Kako si došao na to, vjerojatno ti ni samom nije jasno
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice