Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba

poruka: 16
|
čitano: 4.733
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba ".
11 godina
protjeran
offline
Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba

Nikad mi nije to bilo jasno, dopustit cemo dileru na ulici da dila drogu te riskirati nevine zivote na ulici, ali cemo odbaciti svaku mogucnost kontrolirane trgovine gdje ce se izbjeci svaka mogucnost nasilja nad nevinim zivotima.

 

Znam da je bilo negdje kad sam gledao dokumntarac o Silk Roadu gdje je neki "visoko pozicionirani" lika iz FBI-a ili CIA-e rekao kako je on uvijek zagovarao da Silk Road opstane te da ga se nije trebalo gasiti, jer na taj nacin su makli dio dilera s ulica i uvijek cu se sloziti s njim. 

 

Iako ne konzumiram nista, i uvijek sam protiv svakog "narkotika" ali opet kad razmislis...

 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba

znači, nema više konzum-klik? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark w
Gadgeti kaže...

Nikad mi nije to bilo jasno, dopustit cemo dileru na ulici da dila drogu te riskirati nevine zivote na ulici, ali cemo odbaciti svaku mogucnost kontrolirane trgovine gdje ce se izbjeci svaka mogucnost nasilja nad nevinim zivotima.

 

Znam da je bilo negdje kad sam gledao dokumntarac o Silk Roadu gdje je neki "visoko pozicionirani" lika iz FBI-a ili CIA-e rekao kako je on uvijek zagovarao da Silk Road opstane te da ga se nije trebalo gasiti, jer na taj nacin su makli dio dilera s ulica i uvijek cu se sloziti s njim. 

 

Iako ne konzumiram nista, i uvijek sam protiv svakog "narkotika" ali opet kad razmislis...

 Kad dobro razmislis, shvatis da su kazne i represija za proizvođace, dilere i konzumente droga preblage.

 Treba ih stroze kaznit, i postrozit i jos vise poradit na zabrani konzumiranja i pristupa drogama.

9 godina
offline
Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba

da, tomu sluze kriptovalute. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark w
Glavas_ZG kaže...
Gadgeti kaže...

Nikad mi nije to bilo jasno, dopustit cemo dileru na ulici da dila drogu te riskirati nevine zivote na ulici, ali cemo odbaciti svaku mogucnost kontrolirane trgovine gdje ce se izbjeci svaka mogucnost nasilja nad nevinim zivotima.

 

Znam da je bilo negdje kad sam gledao dokumntarac o Silk Roadu gdje je neki "visoko pozicionirani" lika iz FBI-a ili CIA-e rekao kako je on uvijek zagovarao da Silk Road opstane te da ga se nije trebalo gasiti, jer na taj nacin su makli dio dilera s ulica i uvijek cu se sloziti s njim. 

 

Iako ne konzumiram nista, i uvijek sam protiv svakog "narkotika" ali opet kad razmislis...

 Kad dobro razmislis, shvatis da su kazne i represija za proizvođace, dilere i konzumente droga preblage.

 Treba ih stroze kaznit, i postrozit i jos vise poradit na zabrani konzumiranja i pristupa drogama.

 Znači ti se zalažeš za zabranu alkohola i cigareta? 2 najštetnije droge koje postoje na svijetu...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 22:56 (bubimir5).
8 godina
odjavljen
offline
Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba

Ne.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba

Ma da, maknimo dilere..

 

Pa u americi čisti heroin dilaju doktori i farmaceutske tvrtke..

Pola amerike se navuklo na heroin u tabletama, u zadnjih deset godina..

 

Jedino mi je čudno kad čitam ovih par komentara ovdje, bar bi inetrnet osviješteni trebali biti informirani..

 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba

Glavaš pazi šta govoriš, mogli bi te kontaktirat iz Saudijske arabije i ponudit posao šefa policije.

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark w
bubimir5 kaže...

 Znači ti se zalažeš za zabranu alkohola i cigareta? 2 najštetnije droge koje postoje na svijetu...

Zašto su alkohol i cigarete najštetnije droge?

Zato jer su to jako opasne droge ili zato što su legalne pa ih konzumira mnogo ljudi? 

42
6 godina
offline
Re: Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark w
markoBT kaže...

Zašto su alkohol i cigarete najštetnije droge?

Zato jer su to jako opasne droge ili zato što su legalne pa ih konzumira mnogo ljudi? 

Ne vidim razlog zašto bi trebale biti legalne?

15 godina
online
Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba

Ja ne vidim razlog zasto je ijedna supstanca ilegalna za uporabu. Zasto netko uzima pravo zabrane stavljanja bilocega samom sebi u tijelo. 

Legalizirat treba doslovno sve za upotabu. A onda kad to naprave trebaju prilagodit zakone kao npr zabrana dilanja(sto i postoji vec za dosta legalnih stvari), zabrana uporaba vozila dok si pod utjecajem i sve ostale zabrane koje su vec tu i za alkohol(ja ne vidim razliku izmedu uporabe alkohola i bilokoje droge). 

Isto tako uveo bi odma da se bilokakve bolesti i zdravstvena stanja nastala zbog alkohola ili droge kompletno placaju iz svog dzepa, ako nemas love slobodno umri, zasto bi itko placao lijecenje za nesto sto se moglo izbjeci ne uzimanjem tih supstanci. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark w
mar123 kaže...

Ja ne vidim razlog zasto je ijedna supstanca ilegalna za uporabu. Zasto netko uzima pravo zabrane stavljanja bilocega samom sebi u tijelo. 

Legalizirat treba doslovno sve za upotabu. A onda kad to naprave trebaju prilagodit zakone kao npr zabrana dilanja(sto i postoji vec za dosta legalnih stvari), zabrana uporaba vozila dok si pod utjecajem i sve ostale zabrane koje su vec tu i za alkohol(ja ne vidim razliku izmedu uporabe alkohola i bilokoje droge). 

Isto tako uveo bi odma da se bilokakve bolesti i zdravstvena stanja nastala zbog alkohola ili droge kompletno placaju iz svog dzepa, ako nemas love slobodno umri, zasto bi itko placao lijecenje za nesto sto se moglo izbjeci ne uzimanjem tih supstanci. 

 

Svaka droga/supstanca koja ti mijenja mentalno stanje u nestabilno/nasilno/nepromišljeno a da nije lijek bi trebala biti zabranjena zbog rizika za druge (koliko ljudi pogine zbog alkoholiziranih ljudi).

Meni je alkohol=droga da ne bude nesporazuma.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 20:18 (love2ml86).
15 godina
online
Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark weba

Hah ali opet tu samo “agresivno” moze biti kao rizik za druge. Jer sve ove ostale osobine mogu doci na milijun nacina. Ja kazem treba regulirati sto se smije a sto ne kad je netko pod utjecajem neke supstance i staviti velike kazne. A ako ce netko vozit pijan, nasmrkan, napljugan i slicno to nijedan zakon ili zabrana necega nece sprjecit, sve te stvari su dostupne i sada i ko ih zeli koristit koristit ce. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark w
mar123 kaže...

Hah ali opet tu samo “agresivno” moze biti kao rizik za druge. Jer sve ove ostale osobine mogu doci na milijun nacina. Ja kazem treba regulirati sto se smije a sto ne kad je netko pod utjecajem neke supstance i staviti velike kazne. A ako ce netko vozit pijan, nasmrkan, napljugan i slicno to nijedan zakon ili zabrana necega nece sprjecit, sve te stvari su dostupne i sada i ko ih zeli koristit koristit ce. 

Pa gledaj, mislim da možeš kupiti heroin na kiosku baš i nije dobra ideja. Da nema zabrana broj smrtnih slučajeva zbog droga/alkohola bi bio daleko veći.

Zakoni i zabrane ne mogu iskorijeniti problem bez ostalih faktora (edukacija, prevencija i sl.) ali definitvno smanjuju na manju mjeru.

15 godina
online
Re: Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark w
love2ml86 kaže...
mar123 kaže...

Hah ali opet tu samo “agresivno” moze biti kao rizik za druge. Jer sve ove ostale osobine mogu doci na milijun nacina. Ja kazem treba regulirati sto se smije a sto ne kad je netko pod utjecajem neke supstance i staviti velike kazne. A ako ce netko vozit pijan, nasmrkan, napljugan i slicno to nijedan zakon ili zabrana necega nece sprjecit, sve te stvari su dostupne i sada i ko ih zeli koristit koristit ce. 

Pa gledaj, mislim da možeš kupiti heroin na kiosku baš i nije dobra ideja. Da nema zabrana broj smrtnih slučajeva zbog droga/alkohola bi bio daleko veći.

Zakoni i zabrane ne mogu iskorijeniti problem bez ostalih faktora (edukacija, prevencija i sl.) ali definitvno smanjuju na manju mjeru.

 da ali heroin se nebi prodavao na kiosku pa da je i legalan, vjerojatno bi postojale posebne prodavaonice za njega. iako te sinteticke droge ja nebi ni legalizirao za prodaju nikad, jednostavno bi dopustio(kao sto neke drzave to dopustaju po europi danas) ljudima da koriste sto zele. 

naravno da zakoni moraju postojati, kao sto postoji zakon da je alkohol zabranjen mladima od 18, tako bi bilo i s ovim. edukacija bi postojala za droge kao sto postoji i za alkohol i cigarete, pa neki ce poslusat a neki ne. ja ovdje ne govorim nikako da bi trebalo bit normalno da ljudi koriste droge, naravno da nebi i trebali bi se jos i vise ulozit u edukaciju, ali sam isto tako i protiv zabrane da osoba to koristi ako tako odluci. 

ono sto ti zelim rec je da je to sve uredeno u nekim drzavama(evo za primjer mi prvo pada na pamet ceska, procitaj zakone sto se uporabe droge tice tamo) i te drzave nisu zbog takvih zakona postale nakupina narkomana. ja smatram da su najgori dio "droge" sami dileri koji sa sobom povlace hrpu kriminala na sve strane, kad bi njih izbacili iz igre rjesili bi puno problema, a njih mozemo izbacit iz igre samo i jedino legalizacijom i kontroliranom prodajom, od koje i sama drzava uprihodi dosta love. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Europol ugasio dvije ilegalne tržnice s dark w
mar123 kaže...

 da ali heroin se nebi prodavao na kiosku pa da je i legalan, vjerojatno bi postojale posebne prodavaonice za njega. iako te sinteticke droge ja nebi ni legalizirao za prodaju nikad, jednostavno bi dopustio(kao sto neke drzave to dopustaju po europi danas) ljudima da koriste sto zele. 

naravno da zakoni moraju postojati, kao sto postoji zakon da je alkohol zabranjen mladima od 18, tako bi bilo i s ovim. edukacija bi postojala za droge kao sto postoji i za alkohol i cigarete, pa neki ce poslusat a neki ne. ja ovdje ne govorim nikako da bi trebalo bit normalno da ljudi koriste droge, naravno da nebi i trebali bi se jos i vise ulozit u edukaciju, ali sam isto tako i protiv zabrane da osoba to koristi ako tako odluci. 

ono sto ti zelim rec je da je to sve uredeno u nekim drzavama(evo za primjer mi prvo pada na pamet ceska, procitaj zakone sto se uporabe droge tice tamo) i te drzave nisu zbog takvih zakona postale nakupina narkomana. ja smatram da su najgori dio "droge" sami dileri koji sa sobom povlace hrpu kriminala na sve strane, kad bi njih izbacili iz igre rjesili bi puno problema, a njih mozemo izbacit iz igre samo i jedino legalizacijom i kontroliranom prodajom, od koje i sama drzava uprihodi dosta love. 

 Heroin je polusintetička droga, tj. diacetilmorfij, a svi znamo da je morfij alkaloid koji se dobiva is opijuma, tj. makovog "soka" (poppy sap).

 

Inače, začudio bi se kad bi vidio koliko ovisnika o methu ima u Pragu, Češkoj i općenito oko područja bivše Čehoslovačke, ali nisu toliko beskorisni kao ovisnici o opijatima/heroinu pa se ne primjete previše ako ne ideš na određena mjesta. 

Ne govorim da je to radi više "labavih"/lax zakona o drogi, već samo primjećujem.

 

Dileri će uvijek ostati jer, u slučaju kontrolirane prodaje, kao npr. trave u Americi, će imat niže cijene jer neće morat plaćat poreze i namete, a ako je to i u Americi koja ima stvarno niske poreze isplativo, zamisli, kak bi ovdje bilo.

Da postoje državne prodavaone droge kao npr. Alkohola u Švedskoj, kladim se da bi cijene bile bar dvostruko veće od uličnih. Da su privatne kao u Nizozemskoj/Americi birokracija bi stvorila apsolutni kaos, iovako je teško otvorit uspješnu firmu kao mali poduzetnik.

 

Kao netko tko ima iskustva s cijelim tim svijetom, smatram da je ključ samo i isključivo edukacija, jer upravo ona čini travu "gateway" drogom - to je obično prva supstanca koja je ponuđena nekom, taj netko zapali joint i zaključi "Ej, pa znao sam ja da su one prezentacije bile smeće i da ovo uopće nije loše" (karikiram). Koji razlog ima sad da, za par godina, nakon par pića u nekom klubu, odbije crtu brzine ili kokaina?

 

Mislim serem i ja malo (cijelo vrijeme), nije problem u probavanju (proba se jednom) pa ni REKREATIVNOM korištenju nečeg jednom u par tjedana ili mjeseci, nego sam se nagledao toga kad netko liječi svoje psihičke probleme ilegalnim drogama, najžalosnije mi je klasično racionaliziranje problema tipa "Jedem i spavam svaki dan pa je OK da vučem svaki dan"

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice