Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitko ne

poruka: 28
|
čitano: 8.040
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitko ne".
3 godine
protjeran
offline
Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitko ne

Austrijsko tužiteljstvo istražuje navode da su lobisti dobili 100 milijuna eura da preokrenu prvotnu austrijsku odluku o nabavci Gripena u korist Eurofightera.

 

Nije trava zelenija u inozemstvu 

 

Spominje se Panavia Tornado (zadnja GR4 verzija), vrhunski zrakoplov, a RAF ih je je umirovio prosle godine, osobno bi radje te polovne Tornade od izraubanih F-16 Baraka...

 

Kad si vec u serijalu, ne bi bilo lose u nastavku, da ne nabrajam evo liste:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Fourth-generation_jet_fighter

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitko ne

U ovakvom sustavu i razvoju situacije, baš nas i ne vidim negdje jasno u ikakvoj nabavci bilo čega a kamoli avionai kakvog tipa, čak niti na obzoru 

 

I da, mala digresija autoru članka, nije "kurs", valjda tečaj, zar ne?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 2 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitk
ATJLučko kaže...

U ovakvom sustavu i razvoju situacije, baš nas i ne vidim negdje jasno u ikakvoj nabavci bilo čega a kamoli avionai kakvog tipa, čak niti na obzoru 

 

 

Takav sustav i razvoj situacije u HRZ-u traje jos od Domovinskog rata.

15 godina
neaktivan
offline
Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitko ne

Što god da uzmemo, bit će veliki korak naprijed. I dalje mislim da ćemo uzeti ponudu od USA, makar morali čekati tu 2025. za isporuku.

Why so serious?
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitko ne

A da nabavimo jet fighter s raketom protiv korupcije? 

 
10 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitk
danen kaže...

A da nabavimo jet fighter s raketom protiv korupcije? 

 Bojim se da to nitko ne samo ne nudi, nego i ne proizvodi. 

Gledam te!
12 godina
offline
Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitko ne

Naši ješkaju ponuđače, a na kraju će uzeti YF-23 BW2 ili F-35... 

Da Eurofighter..... 🤭

vicious
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitk
ATJLučko kaže...

U ovakvom sustavu i razvoju situacije, baš nas i ne vidim negdje jasno u ikakvoj nabavci bilo čega a kamoli avionai kakvog tipa, čak niti na obzoru 

 

I da, mala digresija autoru članka, nije "kurs", valjda tečaj, zar ne?! 

 http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=elduXBA%3D

 

Tečaj ili kurs.

 

Ja ne znam zbog čega vi kojima jezik očito nije struka, pa imate formulacije "mala digresija autoru članka" (digresija NEKOME? Digresija je mjesto u tekstu u kojem se autor udaljava od teme. Dakle, autor može napraviti digresiju u tekstu, ali ne može napraviti digresiju "nekome") imate potrebu jezično "ispravljati"?

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitk
Trebali bi sad i Ruse cimat - za kol'ko dobijemo SU-57 😎
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitk
Mad Ant kaže...
Trebali bi sad i Ruse cimat - za kol'ko dobijemo SU-57 😎

 Su57 nije dovršen, iako govore da je gotov ali još nemaju odgovarajuče motore koji mogu raditi bez forsaža. U tome Ameri već duže vrijeme prednjače sa F22 i F35. A i su57 su nudili i Indiji ali su tražili previše para da su indijci na kraju odustali. 

 

Za Eurofighter se isto pisalo da motori mogu raditi bez forsaža pa imaju manji odraz na radaru. Ovdje to nije spomenuto a baš me zanima vrijedi li to za Rafale ? To ne znači da je to avion pete generacije, jer da bi bio peta generacija mora se više toga poklopiti. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 10:51 (T700).
10 godina
protjeran
offline
Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitko ne

... khm, sta kazu Njemci o Typhoonu: https://nationalinterest.org/blog/buzz/germanys-air-force-has-serious-problem-115086... i po ovome ispada da su najbolji izbor Rafal ili F-16 (sve djelove, nabavu, obuku obavljas samo s jednom stranom, s jednog izvora)... s obzirom na rok isporuke F-16 i upitan paket, jasno je ko dan koji avion treba kupiti...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitk
Monachus monachus kaže...

 

Kad si vec u serijalu, ne bi bilo lose u nastavku, da ne nabrajam evo liste:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Fourth-generation_jet_fighter

 

 

 

Pod pretpostavkom da je ovo poruka meni - serijal je napisan ima dosta vremena (odnosno, nije ni bio serijal, već jedan golemi tekst koji smo naknadno odlučili razlomiti u cjeline), tako da je ovo danas zadnji nastavak.

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitk
@ Danen:

Problem je sto bi takvu kupovinu trebali odobriti u- saboru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 11:25 (freddie).
15 godina
offline
Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitko ne

možda austrougarska nađe budalu da ih se riješi. ma koliko za njih dobili, dobro su prošli. joj, ček malo! pa rvacka kupuje avione! jednu rundu za damira i prijatelje (i ti štaš letit)... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitko ne

Nedavno, zadnji put, su nas Amerikanci spasili od vlastite gluposti..

Pitanje je tko će to učiniti ovaj put..

A pitam se radi li "natječaj" opet ista ili slična ekipa i ovaj put..

 

Ovi članci podsjećaju na "članke" novih izdanaka šjaomija, Xiaomi mobitela..

Pa onda ispod se raspravlja koji ima bolju kameru, memoriju i što sve ne..

 

Blago nam..

novo hrvatsko ratno zrakoplovstvo novo hrvatsko ratno zrakoplovstvo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitk

 

Mad Ant kaže...
Trebali bi sad i Ruse cimat - za kol'ko dobijemo SU-57 😎

Suhoi avioni (trenutne generacije) se ne prodaju trecim stranama. (samo Kina, koja je sufunancirala Su-35, i Indija koja po licenci proizvodi svoje varijante Su-27). Odavno ih Rusi drze samo za sebe. Prodaju samo MiG-ove.
A i kome treba air superiority avion? I ameri odustali od proizvodnje F-22 jer je neisplativ.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 15:48 (gkelekov).
15 godina
offline
Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitko ne

Svi ti avioni su za ovu državu nepriuštivi. Ono što si mi jedino možemo priuštiti je nekakav zapadni pandan MIGa-21, neki laki borbeni avion (LWF) koji bi bio višestruko jeftiniji i kod nabave i za održavanje. 

 

Višenamjenski borbeni avion i njegovo održavanje su za nas nedostižni, to se indirektno vidi i po pristiglim ponudama gdje se mahom nude rabljeni avioni (Rafale i F16 Barak) ili teknološki zastarjeli modeli koji se više ne prozivode (Gripen C/D).

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 16:02 (nkdz).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitk

Nekinik , ti ne možeš vjerodostojno potkrijepiti svoju tvrdnju, a unaprijed si to dao do znanja rečenicom da netreba objašnjavati onome tko to ne razumije.

Zamisli da nastavnik matematike izjavi pred razredom da su 2+2=5, te da nema potrebe to objasniti onome tko to ne razumije.... Većina učenika onda neće niti tražiti dodatno pojašnjenje neželeći ulaziti u mogući sukob, a onima koji bi zatražili objašnjenja bi taj nastavnik lakonski odgovorio da oni to ne razumiju i da im zato nema potrebe objašnjavati zašto su 2+2=5... Tvoj postupak je identičan postupku tog nastavnika.

Bez ljutnje, ali očigledno je da pojma nemaš što su sve Amerikanci radili po Balkanu, a vjerojatno niti ne razumiješ kako funkcionira naša civilizacija, kada i zašto počinju ratovi, tko i zašto donosi odluke o nestanku starih carstava i osnivanju novih carstava, te koliku moć i utjecaj ima neki mali mrav na prolazak obližnjeg traktora...
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitk

Nekinik , sarkazam je ok, no i dalje nisi svoje hrabre izjave potkrijepio pouzdanim i vjerodostojnim izvorima...

Znači, čekamo dokaze da su Ameri najveći neprijatelj Hrvata i da ovdje već desetljećima čine zlo....
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitko ne

pa za tjeranje traktora su dovoljni i MIG-ovi koje imamo, ne?

nasi delaju i sa otvorenim siberom

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitko ne

 

Ponovno zanimljivo i informativno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 18:00 (Mycroft).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitk

Nekinik , iako u debati o vojnim avionima naprvu izgleda da je tehnički segment najbitniji, stvarnost je ipak drugačija.

Da, nebumo spamali temu, iako bez opširnog opisa većini nikad nebu jasno zašto se pokreću suvremeni sukobi, kada i zašto završavaju, te da je pritom potpuno nebitno koji avion ima veći domet ili nosivost...

Znači, ostajemo uskraćeni za odgovor o zločestim Amerikancima, uskratu pravdamo držanjem teme, a kada je pala izjava o zločestim Amerikancima tada je ta izjava bila unutar teme tj tehnike, avionike i sl.... Vrlo vjerodostojno, i vodi te na vrh liste vjerodostojnih i relevantnih sugovornika...

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitk
jednostavno se kupe novi zrakoplovi...vidim da mnogi pristaju na to...znači i pristaju da ih oni i financiraju... jednostavno PDV se digne na 35%...10% razlike će ići za kupovinu novih zrakoplova...sve za Hrvatsku...Hrvatsku nizašto...ako su mnogi bili spremni riskirati guzicu...zašto bi pdv od 35% bio problem...pdv ne bude nikog ubio niti učinio vojnim invalidom.

Ma neka bude i 50% ako to znači da će zračni prostor biti 100% siguran...tko ne pristane...domoljub nije
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - Europska opcija koju nitk
T700 kaže...
Mad Ant kaže...
Trebali bi sad i Ruse cimat - za kol'ko dobijemo SU-57 😎

 Su57 nije dovršen, iako govore da je gotov ali još nemaju odgovarajuče motore koji mogu raditi bez forsaža. U tome Ameri već duže vrijeme prednjače sa F22 i F35. A i su57 su nudili i Indiji ali su tražili previše para da su indijci na kraju odustali. 

 

Za Eurofighter se isto pisalo da motori mogu raditi bez forsaža pa imaju manji odraz na radaru. Ovdje to nije spomenuto a baš me zanima vrijedi li to za Rafale ? To ne znači da je to avion pete generacije, jer da bi bio peta generacija mora se više toga poklopiti. 

 

 

 valjda misliš da ne može nadzvučno krstariti bez doknadnog sagorijevanja?

 

pa Saturni AL-31 na S-35 to omogućuju (1.2-1.3 Macha na srednjim visinama), a ovi imaju Saturn AL-41....

 

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitko ne

 

 

Cijeli serijal o borbenim avionima sa strane BUG je bomba od teksta. Nije bitno jel' povod nabavka aviona sa strane države ili neki drugi.

 

Well, kaj se tiče troškova nudili su nam i Rusi svoje avione koji su po riječim veleposlanika A. Azimova x2 bolji i jefitiniji od konkurencije.

Sjećam se da su nam i prije deset godina nudili MIG-ove kako bi što dulje održali svoju borbenu eskardilu.

 

O komentarima kako USA vidi nas na Balkanu, mislim da je najbolji odgovor vezano za to potražiti i u "rješenju" kako su riješili probleme sa Indijancima.

Svako pleme u svoj rezervat i imate biti kuš. Od sutra vas nema više u preriji, te vam ne trebaju bizoni, kada ćete dobiti krave.

 

Kaj se tiče traženja čisto hrvatskih riječi, kao što je ovo tečaj ili kurs, dotle sve manje ljudi razgovara na domaćem jeziku, te sve više ubacuje engleski.

Tu ne mislim na neke poslovne krugove i međunarodne timove, nego na svakodnevnoj komunikacijskoj razini.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitk

A koji je tvoj bolji plan? Mora se platiti ili zrakoplov ili odrzavanje ili stranoj drzavi patroliranje. To smo htjeli. Na to smo se obvezali. Bas mi je super koliko strucnjaka ima na forumima koji su svaki pametniji od ministartva financija, obrane, vanjskih poslova... Zajedno

9 godina
neaktivan
offline
Re: Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitk
Meni ovo izgleda (barem prvi krug nabave, ovaj drugi nisam pratio) ko kad pozoveš keramičara da poljepi keramiku koju si kupio u Pevecu za 35kn, i onda nisi zadovoljan sa izgledom fuge, a i majstora si tražio najjeftinijeg. Prvo svi relevantni ljudi govore kako nam treba air police ali ako je samo to razlog onda možemo kupiti i puno jeftinije nadzvučne lovce. Onda ipak kad već kupujemo da ih mozemo iskoristiti u obrani od neprijatelja. Kojeg neprijatelja mi imamo? Ako nas napadnu Ameri, Rusi ili Kinezi, niti 10 Raptora nas neće spasiti. Ostale zemlje u susjedstvu koje nas kao mogu napasti nemaju za kruh a ne za vojnu ofenzivu. Kao i obično ne znamo šta želimo pa bi za male pare htjeli da imamo sve. To izgleda ko kad rođo dođe iz Njemačke sa Audi A6 iz 2001, sa 300000 km.
 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Eurofighter Typhon - europska opcija koju nitk
AlenVanHelsing kaže...
Onda ipak kad već kupujemo da ih mozemo iskoristiti u obrani od neprijatelja.

 Recimo to i jasno na kojeg se neprijatelja misli: onog velikosrbskog, kojeg će odvraćati vojnim vježbama u obliku da će postat slike aviona na twitter i vikati glasno RATATATATAAAA

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice