EU smatra da Apple podriva konkurenciju u domeni b

poruka: 7
|
čitano: 3.361
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU smatra da Apple podriva konkurenciju u domeni b".
12 godina
offline
EU smatra da Apple podriva konkurenciju u domeni b

No shit Scherlock! Naravno da igraju prljavo. Da to ne rade, ne bi dogurali tu gdje jesu.

 

Zalosno je samo da je EU trebalo vise godina da to primijeti. Trebali bi samo pratitit WWDC i odmah nakon njega krenuti pisati dokumentaciju tako da imaju sve spremno za kaznu cim nove verzije na jesen stignu na trziste.

Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
EU smatra da Apple podriva konkurenciju u domeni b

Pa naravno da će Apple reći da to nije istina i da će izbjegavati to na sve moguće načine, umjesto da EU kaže, to tako ne može i odmah naplati kaznu barem 500 milijuna u startu. 

 
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: EU smatra da Apple podriva konkurenciju u dome
Ne vidim koji je problem ovdje? Bilo koja banka može integrirati svoju karticu u sustav. Sad bih ja trebao imati google pay, samsung pay, erste pay ili što i onda preko njih proprietary kartice i ostala privatna sranja. Konzum novčanik i u njemu konzum karticu za bodove, a onda još lidl novčanik i lidl karticu za bodove? I tako sto puta?
Ja rekoh
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
offline
EU smatra da Apple podriva konkurenciju u domeni b

pa već nekoliko mjeseci plaćaju kaznu Nizozemskoj od 10k eura/dan upravo zbog toga. i boli ih briga dok im Komisija ne sjedne za vrat i zaprijeti većim kaznama koje se za monopole i gašenja konkurencije mjere u postotcima ukupne zarade.

 

ali da, zašto ne bi imao još jednu opciju plaćanja NFC-om osim Apple Paya? oni se pozivaju na sigurnost - al brate mili tko će normalan instalirati rendom app od nekog klinca i dati mu NFC dozvolu?...

zašto ne bi imao plaćanje NFC-om drito preko nekog mbanking, jer kaj ako ja ne vjerujem u sigurnost Apple Paya? Nije da su cice i guzice pola holivuda završili na netu jer su koristili Appleov cloud...

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: EU smatra da Apple podriva konkurenciju u dome
Apachy:

Tko će klikati? Svi oni koji klikaju na mailove nigerijskog tipa a to je barem 80 posto populacije?

Kaj se tiče clouda, stvar je glupih lozinki još glupljih korisnika. Identifikacija korisnika na uređaju je lokalna, ništa ne napušta uređaj.

Ako ne vjeruješ u njihovu sigurnost, nemoj koristiti net banking, nećeš biti jedini. Lova u madracu je zakon
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 20:01 (Feudalac).
12 godina
offline
EU smatra da Apple podriva konkurenciju u domeni b

Dozvoljavanje pristupa NFC cipu 3rd party aplikacijama ne cini nista negativno po pitanju sigurnosti niti daje sumnjivim aplikacijama pristup tvojem bankovnom racunu. To je u razini kao da su rekli ne damo im pristup zvucniku ili kameri sto je potpuna nebuloza.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
EU smatra da Apple podriva konkurenciju u domeni b

Ne radi se tu (samo) o pristupu do NFC-a. Nezavisni appovi imaju pristup do NFC-a. Problem je pristup do secure storagea za pohranu podataka o karticama, plus pristup do security chipa. 

Mislim da se tu EU opet petlja u stvari koje ne bi trebala, iPhone nema monopol - postoji Android ekosustav (plus ovo šta Huawei pokušava "sagraditi" u zadnje vrijeme) tako da ako neko želi "potpunu slobodu" može kupit Android mob. Barem tu ima izbora šta god mu srce želi. 

Iskreno mene kao korisnika ne zanima ko osigurava nekakavu infrastrukturu za plaćanje ako je sigurna i pouzdana, sve dok ja mogu birati koju karticu ću koristiti. OK, kod nas tu još malo štekamo, ali mislim da to nije samo do Apple-a ... a i stvari se miču nabolje u zadnje vrijeme. 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice