EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

poruka: 48
|
čitano: 10.785
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito".
5 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Opet EU sa svojim pipe dreamovima.

 
8 8 hvala 0
16 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

To žele napraviti da mogu stavljati čipove u cjepivo.

Moj PC  
31 1 hvala 1
15 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Malo kasne kao i obično....

 
8 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
tiki kaže...

To žele napraviti da mogu stavljati čipove u cjepivo.

 I onda to distribuirat preko Vinke Cetinski, a sin Toni Cjepinski može bit PR osoba, glasnogovornik firme. 

Live long and prosper.
12 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Napokon pametan potez. Mislim da je i Afrika tehnološki neovisnija od Europe.

 
20 0 hvala 0
15 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

-priča o EU.. 'bila jednom jedna princeza.. (nećakinja od one kaj se našprančila, ista genetska bolest-spavanje..)' .. i kad se napokon probudila, princ je odjahao u kamelot (čitaj brexit) dok ujko-sem drži ostatak i tad ta usnula princeza skuži da mora nekako skuhati ručak, da mora nešto imati-znati, da priče uz vino mladog princa nisu stvarnost nego priče i da je danas (ne sutra) novi dan...

-tak tad princeza, ne-nevina, tj ako niste pogodili princ nije spavao.. kuži da nešto mora imati, raditi, da je prošla noć prošlost i da je sad 'samostalna' .. ili ''slobodna''? ili da kao ostale odrasle-samostalne osobe mora osigurati svoju budućnost, sigurnost. A princa nema dok je preko bare ujko nešto ljut, trumpek ili neko drugo ime razlike nema.. da se barem vrate hićo&staljin pa da je opet sve po starom, no već rečeno, to je prošlost a danas je danas.

 

i tako, ta princeza, danas, donjela 'čvrstu' odluku, ili plan? ili želju? .. enivej, ona će nešto.. još samo pitanje kako, što, no princeza kao svaka princeza je lijepa i dugokosa ali to ne inkluzira i ostale epitete koji se ne odnose na 906090 nego pamet-znanje, sposobnost-mogućnost .. a idući-veći problem je čak i kad to sve ima u glavici, nema patente-licence, koje ima ujko... ostaje joj nada za ww3 ili što već donese sutrašnjica.

-švedska sad donosi pravilnik o 5g (jer je tek sad erikson..) ali ni oni nisu baš prava eu, onak nećakinja na sjeveru koja je jednako dugokosa no po ostalom je kao odlutali princ, ima mač i tak to.. a ova naša eu-princeza nema ništa, ima pamet i ljepotu, ima čak i znanje.. u to što je neopisivo glupa, draga, dobra.. jednom riječju, prava žena, no bez princa s toljagom. Mogla bi se tako zaratiti s ujkom ili princom, mogla bi im ovršno naplatiti ceh od sinoć (brexit, ugovori..) no za utjerati dugove treba toljaga.. treba biti jači, ne slabiji, kao s cjepivom.. kad će više neki novi ww3 pa da bar na par godina (većina ratova traje 4g) bude mir... ili neko savezništvo, da princeza opet može bančiti i spavati do podne, ne brinuti o 'muškim' stvarima kao mač-toljaga i sl.

-neovisnost? .. princeza će se udati, lako za nju, no što će ostali kmetovi na feudu? Priča je bila ok dok je trajala, sad će biti malo manje ok a tko zna, možda griješim, cinik.. nadam se :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
6 7 hvala 0
10 godina
online
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Socijalisti uvijek na vlak dođu zadnji... E moja EU, prošla baba s kolačima.

Nadglednik dina
Moj PC  
4 5 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Digitalna neovisnost, digitalna suverenost, svi seru Kini zbog te mantre, a svi bi htjeli isto. Europa se nagurala Amerikancima u guzicu i svi su bili sretni jer dok nema nikog drugog na svjetskome planu i mrvice koje padnu sa stola Amerike su bile vise nego dovoljne za prezivjeti.

No vremena se mijenjaju, dolar se koristi u svrhe sankcija svima koji idu "kontra", a tehnoloski divovi sami ucjenjuju cijele drzave. Europa je bila nesposobna progurati Euro kao svjetsku valutu da se ne bi zamjerila amerikancima, u vrijeme dok su u Americi rasli tehnoloski divovi u Europi su propadali.

I sad kaze Kina, ljudi moji ne mozemo svi zapeti da jedna drzava u svijetu drzi cijelu tehnologiju (amerika), znamo i mi nesto razviti. Prvo je bilo pljuvanja, a sad dok su si malo svi razmislili vidjeli su da je Kina u pravu.

Apsolutno normalno bi bilo da postoji Europski Google, Facebook, Twitter, Microsoft... Nigdje ne pise da onaj prvi koji razvije nesto mora biti taj koji osvoji cijelo trziste i svakog konkurenta mu se mora prodati da sam ostane na vrhu.

I sad dok je Europi doslo do glave vec je kasno. Svaki pokusaj reguliranja tehnoloskih divova docekan je sa marketinskom kampanjom protiv te regulacije od strane samih divova ili americka vlada pocne puhati da su to americke kompanije i zasto se mijesate. Sto ce vise Europa htjeti neovisnost to ce vise amerikanci se prijetiti. Jer budimo iskreni, Kina bar ima ili radi na alternativama, mi nemamo nista. Ako ode google ili Microsoft mi smo propali.

Svako razvijanje neke "tehnologije" biti ce samo uz odobrenje gospodara i ta sama tehnologija nikada nece biti konkurentna jer ce onda biti konkurencije, oduzimanja para i naravno svađe. Slicno kao sto je sada izmedu SAD-a i Kine samo u slucaju Europe amerikanci imaju 100% kontrole na svojoj strani.

 
10 1 hvala 1
7 godina
online
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Imat će Europa kad tad svoje proizvodne pogone i čipove, smarthpone, brandove (u malom opsegu i kapacitetu), ali dok do toga dođe, ovi jaki igrači će se još više etabilirat...

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

SAD i Kina su za razliku od Europe (valjda se misli na Europsku uniju?) drzave. EU je skupina 27 drzava i isto toliko naroda. Pocev od najvece Njemacke pa nadalje u toj skupini drzava su svima puna usta zajednistva dok svaka gleda prvenstveno i sebicno svoje interese. 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
9 1 hvala 2
4 godine
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
texas.bug kaže...

SAD i Kina su za razliku od Europe (valjda se misli na Europsku uniju?) drzave. EU je skupina 27 drzava i isto toliko naroda. Pocev od najvece Njemacke pa nadalje u toj skupini drzava su svima puna usta zajednistva dok svaka gleda prvenstveno i sebicno svoje interese. 

 

 SAD je skup država, svaka sa svojim zakonima, porezima,itd, a glavnu riječ  ima Senat..

EU je skup drđžava, svaka sa svojim zakonima, porezima,itd, a glavnu riječ ima EU parlament... 

 

SAD doslovce na naški znači "Sjedinjene Američke Države"... LOL

 

Isti drek, samo drugo pakovanje...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 17:44 (NoDe31).
10 godina
neaktivan
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
NoDe31 kaže...
texas.bug kaže...

SAD i Kina su za razliku od Europe (valjda se misli na Europsku uniju?) drzave. EU je skupina 27 drzava i isto toliko naroda. Pocev od najvece Njemacke pa nadalje u toj skupini drzava su svima puna usta zajednistva dok svaka gleda prvenstveno i sebicno svoje interese. 

 

 SAD je skup država, svaka sa svojim zakonima, porezima,itd, a glavnu riječ  ima Senat..

EU je skup drđžava, svaka sa svojim zakonima, porezima,itd, a glavnu riječ ima EU parlament... 

 

SAD doslovce na naški znači "Sjedinjene Američke Države"... LOL

 

Isti drek, samo drugo pakovanje...

 Nadam se da si sarkastican

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
6 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
sad Srbija bude primljena ubrzanim putem...a nakon toga EI Niš postaje novi Intel..Amd...Nvidia....itd
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
texas.bug kaže...

SAD i Kina su za razliku od Europe (valjda se misli na Europsku uniju?) drzave. EU je skupina 27 drzava i isto toliko naroda. Pocev od najvece Njemacke pa nadalje u toj skupini drzava su svima puna usta zajednistva dok svaka gleda prvenstveno i sebicno svoje interese. 

 

Evo ti primjer zajednickog interesa. Euro. I mi cemo se za par godina ugurati u to drustvo. Reci ti meni zasto 80% energetskog uvoza u EU placemo u dolarima iako samo 2% uvoza je iz SAD-a. Ne radi se o nedostatku zajednistva vec o nedostatku vizije kamo ta EU treba ici. Jos detaljnije, znaci da treba napustiti dio neo-liberalnog plana razvoja svijeta cime naravno na sebe treba navuci bijes SAD-a koji kao najveca drzava tog poretka ubire sve prednosti. Kina svoj razvoj ne vidi u odrzanju tog poretka, a s druge strane Trump nam je pokazao koliko malo treba da Americki predsjednik koristi te moci kao oruzje.

 

I sad se tu u sredini nasla Europa koja do sada, gledano globalno, nije se trebala brinuti za sebe. To znaci sad dok treba raditi pogone za baterije za vozila buducnosti, dok treba raditi data centre, dok treba raditi pogone za chipove, Europa mora ili raditi sve od nule ili kupiti od drugih kod cega naravno nikada nece biti na vrhu tehnologije jer konkurencija to nece dozvoliti.

10 godina
neaktivan
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Nisam ni pomislio da ne postoje zajednicki interesi u EU, pa zato EU i postoji.

Međutim postoji tu itekako i sebicnosti. 

 

EU nije jedna nacija kao sto je to SAD ili Kina. To je skup nacija. 

Ti sad postavljas pitanja o petrodolaru, a to je jedna velika tema. 

Jasno da SAD kao i Kina ima svoj americki i kineski interes. Problem EU sto mora pretocit 27 interesa u jedan zajednicki. I to nekad ide, a nekad ne.

Od 27 clanica EU ima ih koje ce između europskog i americkog birati americki interes. Vidi sjeverni tok.

Uostalom sto je to europski interes ako na njegovo definiranje najveci utjecaj imaju Njemacka i Francuska?

 

Ja nemam nista protiv da EU ima svoje kompanije kao google, facebook, microsoft, da ima svoj android... Dapace ja to podrzavam, ali ne treba imati ruzicaste naocale i mislit da ce to ici tako lako kao u americi ili kini. Na kraju Kina je diktatura i vlast dekretom zabrani google, naredi da se napravi ova ili ona drustvena mreza. To tako u EU bas i nece ici.

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

STM, talijansko-švicarski proizvođač čipova, dakle EU.

Koliko sam razumio članak, žele napraviti tvornicu za proizvodnju čipova, a ne da dizajniraju čipove.

Danas sam gledao po Mouseru, većina STM-ovih čipova su na nuli. Prve količine dolaze za mjesec-dva i vjerojatno će odmah nestati.

 

Tu vjerojatno ima još pokoji proizvođač iz EU, no STM je najveći i "najpopularniji".

Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
Ima Infineon u Austriji i rade sve i svasta. Nek njima daju par milijardi i za par godina imaju sve kaj im treba.
5 godina
neaktivan
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
texas.bug kaže...

Nisam ni pomislio da ne postoje zajednicki interesi u EU, pa zato EU i postoji.

Međutim postoji tu itekako i sebicnosti. 

 

EU nije jedna nacija kao sto je to SAD ili Kina. To je skup nacija. 

Ti sad postavljas pitanja o petrodolaru, a to je jedna velika tema. 

Jasno da SAD kao i Kina ima svoj americki i kineski interes. Problem EU sto mora pretocit 27 interesa u jedan zajednicki. I to nekad ide, a nekad ne.

Od 27 clanica EU ima ih koje ce između europskog i americkog birati americki interes. Vidi sjeverni tok.

Uostalom sto je to europski interes ako na njegovo definiranje najveci utjecaj imaju Njemacka i Francuska?

 

Ja nemam nista protiv da EU ima svoje kompanije kao google, facebook, microsoft, da ima svoj android... Dapace ja to podrzavam, ali ne treba imati ruzicaste naocale i mislit da ce to ici tako lako kao u americi ili kini. Na kraju Kina je diktatura i vlast dekretom zabrani google, naredi da se napravi ova ili ona drustvena mreza. To tako u EU bas i nece ici.

 

 

Zasto mislis da su neke EU clanice protiv NS2? Zato jer Amerikanci s jedne strane strase sa Rusijom i ratom, a s druge strane hoce prodati vlastiti LNG. Upravo sjeverni tok je najbolji primjer onog sto ja govorim. Da EU uopce nema vlastito pravo odlucivanja i da li se clanice slazu oko neceg nije bitno jer do odluke uopce nece doci. Amerikanci nikog nisu pitali dok su na firme vezane za projekt stavili sankcije. Dok se raspao sovjetski savez, cijeloj europi je bilo u interesu da od rusije proba napraviti prijatelja. Al su se na ime hladnog rata prodavale milijarde vrijednosti oruzja i amerikancima nije bilo u interesu to prekinuti. I sad imamo NATO s jedne strane, Rusiju s druge strane i svaki pokusaj bilo kojeg drugog pristupa odmah dobijemo prijetnju amerikanaca da ce otici. Isto je sa svim ostalim. Europa nije mogla nista dok su amerikanci jednostrano izasli iz iranskog nuklearnog dogovora i promptno stavili sankcije na svakoga tko je suradivao sa iranom. Europi su prakticno preko noci propale milijarde eura investicija u Iranu.

 

Nakon drugog svjetskog rata postavljeni su temelji za danasni svjetski poredak. Europa je glupo bila potpisnik takvog poretka koji je u biti dao najjacoj ekonomiji te grupe (amerikancima) da odreduje gdje i kako. I sve do pojave kine nije bilo naznake drugacije mogucnosti. I varas se ako mislis da nema drugacijeg pristupa. Gledaj si samo amerikance, sto god im se ne svida ili sankcioniraju ili zabrane. I europi je sad konacno doslo iz guzice u glavu da treba raditi nesto svoje. Ne znam zasto mislis da bi neka zemlja clanica ima nesto protiv guranja para u istrazivanje i razvoj nekih tehnologija i onda favoriziranja tvrtki koje bi mozda izrasle na tim tehnologijama. Ne govorim ja o direktnom osnivanju tvrtki. Hrpa para se i onako pretace po EU, zasto ne i nesto na ovakve projekte. Ovaj clanak pod kojim pisemo je dokaz da se moze. Samo se sad dalje traba laktariti sa amerikancima i kinezima da se proguramo do startne linije.

8 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
Europa je mogla biti predvodnik mobilne tehnologije, a onda je dozvolila upropaštavanje Nokie od strane trojanskog konja iz Microsofta, odnosno SAD-a prije 10 godina. Nije bezveze Nokia uništena. To je diplomacija EU trebala spriječiti, a kao posljedicu imamo softver koji je kontroliran iz Amerike i hardwer koji kontroliraju Ameri i Kinezi. EU više nema ništa strateško u svojim rukama.
Poput "rupe" u pentiumima koja je desetljeće bila neotkrivena, tko zna koje su sve rupe u mobilnom hardveru praktično nemoguće za otkriti...
 
6 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
Kako bi rekli u narodu.. kasno Marko na Kosovo dođe
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

ima EU poprilicno toga kaj bi moglo pogurati tu industriju naprijed, za pocetak ASML Holding, najveci svjetski proizvodjac pogona za fotolitografiju.

naravno, nemreju oni nista pokrenuti, ali know how imamo, treba "samo" pocet dizajnirat i naci primjenu. ima i takvih u euorpi, al opet sve je to fragmentirano.

problem je i to kaj u EU industrija nije uopce povezana sa vojskom (nazalost, nasrecu) ko i USA ili Kini, a to su nazalost/nasrecu jedni od glavnih drivera u tehnoloskom razvoju.

kad se oformi nekaj kaj lici na EU vojsku, mozda i industrija to poprati.

recimo Airbus je odlican primjer toga, u puno toga parira pa i bjezi Boeingu naprijed, sto u civilnom sto u vojnom sektoru, a sto u istrazivackom (svemir) sektoru.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Najsretniji dan u životu će mi biti kada se ta odvratna tvorevina zvana EU raspadne.

Unija(mega država) koju vode eurobirokrati - idioti poput šuice i jandrokovića je osuđena na propast.

 
5 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
Kratkovidan stav. Najlakše je isfrustrirano razbiti lego kocke kada ti ne ide. No što dalje kada ništa ne ostaje. EU je počela kao vrlo dobra ideja, štoviše nužna potreba ako se želi konkurirati na svjetskom tržištu. Izvedba je ono što je loše ispalo. Sve je već rečeno, nedostaju kohezaja, zajednička vizija i sloga u smjeru te vizije. U želji da se nikome ne stane na prste dobili smo glomazni birokratski aparat koji predugo vijeća i obično donosi nepotpune odluke (npr cookies policy). Naravno da ponekad naprave i pravu stvar iz prve (npr GDPR).

Ovo što predlažeš je zavadi pa vladaj princip, ali usmjeren protiv samoga sebe. U EU smo mali, ali bez EU smo nitko i ništa.
15 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

2125 najjači čip za mobitele izbacuje KONČAR pod radnim imenom dudekdragon 1000

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
batly kaže...

2125 najjači čip za mobitele izbacuje KONČAR pod radnim imenom dudekdragon 1000

- regica ver.2. triplecore, igre prijetolja edišn.

.. dok RIZ prouzvodi quantum računala i mrežnu opremu za intergalatičku komunikaciju warpbrzinama, dok se ostatak ITa muči na sublighting speedovima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

EU je relativno friška tvorevina, treba nam da SAD i Kina ne brišu dupe s nama... Naravno da ima poteškoća ali sjetimo se kako su nastajale SAD. Polako, ne ide sve preko noći.

Trenutno mi pada na pamet da je EU trebala kupiti X86 prava od Via-e a ne da to kupe Kinezi... Dok iz dupeta u glavu...

I zezancija tipa Končar, Ei Niš...pa postoji Siemens jbt... Uostalom, zašto ne i Končar jednom? 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas

iz istog razloga ('ne') kao i ostali, npr inunološki ili već pokupovano, banke, pliva itd. Ono što vrijedi želi netko jači-veći, kad to ima (licencu) + vojnu moć tad je the-šef kao ujko sem kojem ni nato više ne treba...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
Spiridon kaže...

EU je relativno friška tvorevina, treba nam da SAD i Kina ne brišu dupe s nama... Naravno da ima poteškoća ali sjetimo se kako su nastajale SAD. Polako, ne ide sve preko noći.

Trenutno mi pada na pamet da je EU trebala kupiti X86 prava od Via-e a ne da to kupe Kinezi... Dok iz dupeta u glavu...

I zezancija tipa Končar, Ei Niš...pa postoji Siemens jbt... Uostalom, zašto ne i Končar jednom? 

 

Bitna razlika između stvaranja EU i stvaranja USA je to što je USA od početka bila ekonomski nezavisna. EU to nije. Boldana poslovica bi bila primjenjiva da se bar krećemo u dobrom smjeru.

Nažalost, umjesto da pokušamo smanjiti ovisnost o drugima mi je pokušavamo preraspodijeliti. Energetika je jedna od najosnovnijih strateških grana i što EU radi kako bi smanjila američki utjecaj? Šuruje s Rusima. Onda će ljutiti Amerikanci našu nelojalnost kazniti povišenjem cijena nafte i LNG a Rusi će politička mimoilaženja kazniti zatvaranjem pipe. Balansiranje između neprijatelja je dugoročno najgora moguća taktika. Kratkoročno se nekome može činiti kako nam to ojačava pregovaračku poziciju i s jednom i s drugom stranom samo nisu ni te strane lude.

EU neovisnost mora graditi od početka. Telekomunikacije moraju biti naše a ne da nam Ameri pod izlikom kineskog špijuniranja uvaljuju vlastito. Energetika bazirana na vlastitim resursima mora biti naša a ona je trenutno preko 90% u vlasništvu amerikanaca (skoro sve vjetro i solarne elektrane).

Treba kupiti natrag ono što smo prodali, dok se još može.

 

7 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
kerum kaže...
Kratkovidan stav. Najlakše je isfrustrirano razbiti lego kocke kada ti ne ide. No što dalje kada ništa ne ostaje. EU je počela kao vrlo dobra ideja, štoviše nužna potreba ako se želi konkurirati na svjetskom tržištu. Izvedba je ono što je loše ispalo. Sve je već rečeno, nedostaju kohezaja, zajednička vizija i sloga u smjeru te vizije. U želji da se nikome ne stane na prste dobili smo glomazni birokratski aparat koji predugo vijeća i obično donosi nepotpune odluke (npr cookies policy). Naravno da ponekad naprave i pravu stvar iz prve (npr GDPR).

Ovo što predlažeš je zavadi pa vladaj princip, ali usmjeren protiv samoga sebe. U EU smo mali, ali bez EU smo nitko i ništa.

 Baš suprotno, Hrvatska ima toliko kvalitetan geostrateški položaj da smo potrebni svim stranama, da smo pametni ucjenjivali bi svaku stranu i od toga profitirali a ne ovaj sistem gdje smo vjerne eu i americke kujice.

16 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
MadDogMattis kaže...

Najsretniji dan u životu će mi biti kada se ta odvratna tvorevina zvana EU raspadne.

Unija(mega država) koju vode eurobirokrati - idioti poput šuice i jandrokovića je osuđena na propast.

 Da nema EU Hrvatska bi bila u debelom bankrotu a zakoni bi bili na razini neke vukojebine u Africi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice