EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision Bliz

poruka: 15
|
čitano: 15.160
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision Bliz".
6 godina
offline
EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision Bliz

Kako me raduje! Nakon sto su mi unistili minecraft sad napadaju i druge igre. Minecraft radi samo na jednom accountu na windowsima od kad su me prisilili na migraciju na microsoft  account s mojanga.  Kao parazit kojeg se ne mozes rijesiti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
Prisilili? Šta, prijetnje smrću i tak to ak ne igraš Minecraft?
Moj PC  
11 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
Svi ovi koji zahebavaju Microsoft...đesu bili kad je Borg grupa otimala dionice vlasnicima...nacionalizacija Agrokora u stilu Maršala
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
Ono kad se politika mješa u nesto sto bi trebala biti zabava za narod
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2023 22:13 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision Bliz

Mozda Modern Warfare 2 ipak dobije prokleti reconnect button na Ranked play, ili ipak previse trazim? 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision

A kako bi ti tako pametan nazvao situaciju, ako ne prisila,  u kojoj nisi mogao pokrenuti Minecraft ako ne migriras account? Jedno vrijeme je bilo opcionalno onda obvezno ako zelis pokrenuti igru. I sad je problem djeci igrati jer nije na njihovom accountu.Dok sam kupovao igru naravno nije bilo rijeci o Microsoftu. Ta firma upropasti sve sto dotakne niti je u najljepsim snovima sposobna napraviti tj izmisliti tako dobru igru kao Minecraft.

 

15 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
Jednostavno, deinstaliraj Minecraft ak ne želiš MS account.
8 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
Hrco kaže...
Jednostavno, deinstaliraj Minecraft ak ne želiš MS account.

 Nemrem vjerovat da netko moze imat tak debilan stav oko toga. 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision Bliz

Postoje regulatorna tijela koja se bave takvim pitanjima te ako akvizicija toga tipa prodje naravno da kupac ima pravo postavljati nova pravila igre te sukladno tome korisnici igre koju koriste su duzni se istoj prilagoditi. Zasto je neka tvrtka pristala se prodati to je neko drugo pitanje no prava i obaveze koja su vrijedila prije prodaje i poslije ne moraju nuzno biti ista, sve je podlozno promjenama uvijek.

 

To sto vecina nas po defaultu ima negativan stav prema MS-u i slicnim tvrtkama je osobni stav svakoga od nas no ako je legality cist stav Hrco je sasvim legalan i ne vidim razloga zasto bi to Santana trebao biti debilan stav (?), tebi mozda da, no sto da si ti kupac i da trazis da to mora biti na tvome account sustavu sumnjam da bi cinio drugacije.

 

Ljudi probajmo biti malo tolerantni i malo manje koristiti uvredljiv rijecnik jer ne moramo se svi slagati sa misljenjem nekoga od komentatora no nivo kulture mora biti uvijek prisutan.

 

Osobno ne volim MS no nažalost koristim njihova account sustav, OS i sve potrebno za rad, ne trenutno za igranje no ako i to budem morao jednog dana onda ce to biti kako je propisano od strane davatelja usluge i kakva prava daju svi drugi davatelji usluge (igra ili nesto drugo potpuno nebitno).

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 12:47 (dagoberhr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
dagoberhr kaže...

Postoje regulatorna tijela koja se bave takvim pitanjima te ako akvizicija toga tipa prodje naravno da kupac ima pravo postavljati nova pravila igre te sukladno tome korisnici igre koju koriste su duzni se istoj prilagoditi. Zasto je neka tvrtka pristala se prodati to je neko drugo pitanje no prava i obaveze koja su vrijedila prije prodaje i poslije ne moraju nuzno biti ista, sve je podlozno promjenama uvijek.

 

To sto vecina nas po defaultu ima negativan stav prema MS-u i slicnim tvrtkama je osobni stav svakoga od nas no ako je legality cist stav Hrco je sasvim legalan i ne vidim razloga zasto bi to Santana trebao biti debilan stav (?), tebi mozda da, no sto da si ti kupac i da trazis da to mora biti na tvome account sustavu sumnjam da bi cinio drugacije.

 

Ljudi probajmo biti malo tolerantni i malo manje koristiti uvredljiv rijecnik jer ne moramo se svi slagati sa misljenjem nekoga od komentatora no nivo kulture mora biti uvijek prisutan.

 

Osobno ne volim MS no nažalost koristim njihova account sustav, OS i sve potrebno za rad, ne trenutno za igranje no ako i to budem morao jednog dana onda ce to biti kako je propisano od strane davatelja usluge i kakva prava daju svi drugi davatelji usluge (igra ili nesto drugo potpuno nebitno).

 Stvar je u ukidanju funkcija proizvoda nakon sto je kupljen. 

 

Sony je naknadno maknuo Linux podrsku na PS3 konzoli. Zbog toga su ga tuzili i Sony je izgubio na sudu.

 

https://www.theverge.com/2016/6/22/12008286/sony-ps3-linux-otheros-agreement-settlement

 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
Hoggy kaže...

Kako me raduje! Nakon sto su mi unistili minecraft sad napadaju i druge igre. Minecraft radi samo na jednom accountu na windowsima od kad su me prisilili na migraciju na microsoft  account s mojanga.  Kao parazit kojeg se ne mozes rijesiti.

 Problem ti je Microsoft account? Napusti internet i živi u špilji. 

Xbox: RENZOR GT 01. PSN: RENZOR_GT_01
2 godine
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
Endymon kaže...
Ono kad se politika mješa u nesto sto bi trebala biti zabava za narod

 nema "zabave za narod" kada se radi o 69 milijardi dolara.

x18x05x kaže...
Problem ti je Microsoft account? Napusti internet i živi u špilji. 

 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 6:22 (Zaporožac).
6 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
x18x05x kaže...
Hoggy kaže...

Kako me raduje! Nakon sto su mi unistili minecraft sad napadaju i druge igre. Minecraft radi samo na jednom accountu na windowsima od kad su me prisilili na migraciju na microsoft  account s mojanga.  Kao parazit kojeg se ne mozes rijesiti.

 Problem ti je Microsoft account? Napusti internet i živi u špilji. 

 Neki iz spilje ocigledno nisu ni izisli.

Nekom je vidim jednostavno shvatiti o cemu je rijec, drugom nije. Ali uvijek bas takav pametuje.

Mojang mi je na upite prije kupovine jasno odgovorio da se igra moze instalirati na vise racunala ili accounta na racunalu,ali samo jedan korisnik moze istovremeno igrati po jednoj licenci, kao i da je user vidljiv na serveru ide s accountom/ licencom.Snimanja, kreirane mape i sve drugo je nezavisno.

Sada samo moj ms account moze igrati. Da bi djeca igrala moraju doci na moj account. Time dobiju i sve drugo, admin ovlasti, placanja i sve sto ide s ms accountom jer to nije samo account od Minecrafta.

Cini se jednostavno za razumjeti razliku ms vs mojang account i problem, ali vidim nije. Microsoft i sam ne razumije da ima problem. Prvo sugerira da djeca udju u "family" da dijele igre itd da bi na kraju rekao da je za Minecraft to i dalje nece rijesiti problem. Ne znaju ko im glavu nosi pa sam zbog ociglednog Vaseg biasa i slicnih  kapaciteta pomislio da radite za njih jer se nekako bas uklapate.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 17:05 (Hoggy).
10 mjeseci
neaktivan
offline
EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision Bliz

EU je objasnio zašto se ne slaže sa CMA odlukom

 

 

"An important finding was that the overall market share for Microsoft and Activision was generally low in Europe. It's only when you look at specific segments like ‘shooter games' that you get to above 20%. And for consoles, Sony sells about 4 times more PlayStations than Microsoft sells Xboxes.

With this context, we did not think the merger raised a vertical issue. I am told Call of Duty is a very popular shooter franchise. But we found that Microsoft would probably not shoot itself in the foot by stopping sales of Call of Duty games to the much larger PlayStation player base. Our colleagues at the CMA agreed with us and ultimately reached the same conclusion."

 

"Where we did have concerns was in cloud gaming - still a nascent market but one we expect to grow, because it offers many advantages for gamers..."

"We were worried that Microsoft would make Activision games exclusive to its own cloud gaming service. This would have restrained access to games and strengthened Windows' position as an operating system."

"Where we diverged with the CMA was on remedies. We accepted a 10-year free license to consumers to allow them to stream all Activision games for which they have a license via any cloud service. And why did we do this instead of blocking the merger? Well, to us, this solution fully addressed our concerns. And on top of that, it had significant procompetitive effects."

 

 

https://www.purexbox.com/news/2023/05/european-commission-explains-why-it-disagreed-with-uk-cma-over-xbox-actiblizz-deal

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: EU odobrila Microsoftu preuzimanje Activision
Spellcaster kaže...

EU je objasnio zašto se ne slaže sa CMA odlukom

 

"Where we diverged with the CMA was on remedies. We accepted a 10-year free license to consumers to allow them to stream all Activision games for which they have a license via any cloud service. And why did we do this instead of blocking the merger? Well, to us, this solution fully addressed our concerns. And on top of that, it had significant procompetitive effects."

 Pa meni je ovo isto logično. Ako ću na bilo kojem cloud servisu moći igrati neku igru koju sam bilo gdje kupio onda mi je cloud gaming malo interesantniji. Ako ništa drugo onda možeš birati cloud servis na kojem su latencije podnošljive, a ne biti vezan uz neki koji ima tu igru koju želiš igrati. Dalo bi se raspravljati eventualno je li 10 godina puno ili malo, ali nejasna je i meni CMA odluka. Naravno ako se vodim pretpostavkom da je stvarno donesena sa ciljem zaštite potrošaća.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice