EU istražuje Appleovu kupnju Shazama

poruka: 5
|
čitano: 1.738
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU istražuje Appleovu kupnju Shazama".
7 godina
protjeran
offline
EU istražuje Appleovu kupnju Shazama

moze mi neko rec na koji nacin se tocno ova akvizicija tice EU?

i sta ako je koriste na navedeni nacin? ne vidim zasto to nebi mogli radit,pa sad je njihovo vlasnistvo

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: EU istražuje Appleovu kupnju Shazama
Tvpronlem kaže...

moze mi neko rec na koji nacin se tocno ova akvizicija tice EU?

i sta ako je koriste na navedeni nacin? ne vidim zasto to nebi mogli radit,pa sad je njihovo vlasnistvo

 Tiče se EU zato jer je Shazam europska tvrtka i EU ima puno pravo zaštititi svoje građane od stvaranja trustova i štetnih spajanja.

 

 Nije njihovo vlasništvo i ne mogu je koristiti kako hoće sve dok ova istraga ne završi i tek onda će se možda moći nastaviti s akvizicijom. Takav način korištenja bi doveo druge streaming servise u podređeni položaj jer Shazam imaju najveći udio i najpoznatija je aplikacija za prepoznavanje glazbe, a sad bi ju kupila tvrtka koja ima vlastiti streaming servis. Iz vrlo sličnog razloga je blokirano spajanje AT&T-a i Time Warnera u SAD vrijedno 85 milijardi dolara. 

 

Antitrust zakoni su tu kako bi zaštitili potrošače, a ne kompanije. Prouči ih malo pa će ti biti jasnije, ima na nekoliko mjesta vrlo jednostavno objašnjeno što su i kada se primjenjuju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 3:43 (JozoBozo121).
7 godina
protjeran
offline
Re: EU istražuje Appleovu kupnju Shazama
JozoBozo121 kaže...
Tvpronlem kaže...

moze mi neko rec na koji nacin se tocno ova akvizicija tice EU?

i sta ako je koriste na navedeni nacin? ne vidim zasto to nebi mogli radit,pa sad je njihovo vlasnistvo

 Tiče se EU zato jer je Shazam europska tvrtka i EU ima puno pravo zaštititi svoje građane od stvaranja trustova i štetnih spajanja.

 

 Nije njihovo vlasništvo i ne mogu je koristiti kako hoće sve dok ova istraga ne završi i tek onda će se možda moći nastaviti s akvizicijom. Takav način korištenja bi doveo druge streaming servise u podređeni položaj jer Shazam imaju najveći udio i najpoznatija je aplikacija za prepoznavanje glazbe, a sad bi ju kupila tvrtka koja ima vlastiti streaming servis. Iz vrlo sličnog razloga je blokirano spajanje AT&T-a i Time Warnera u SAD vrijedno 85 milijardi dolara. 

 

Antitrust zakoni su tu kako bi zaštitili potrošače, a ne kompanije. Prouči ih malo pa će ti biti jasnije, ima na nekoliko mjesta vrlo jednostavno objašnjeno što su i kada se primjenjuju.

 ili neka postanu konkurentniji ili neka umru....tako je jednostavno za mene

ustalom zar shazam nije britanski?
nece li ova istraga bit nebitna za nekoliko mjeseci?

16 godina
offline
Re: EU istražuje Appleovu kupnju Shazama

srecom za sve nas pa ne sjedis negdje u saboru ili ustavnom sudu (jezik pregrizo)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Re: EU istražuje Appleovu kupnju Shazama
Tvpronlem kaže...

 ili neka postanu konkurentniji ili neka umru....tako je jednostavno za mene

ustalom zar shazam nije britanski?
nece li ova istraga bit nebitna za nekoliko mjeseci?

 Neće, jer će EU odlučiti o tome u sljedećih nekoliko mjeseci, a Brexit treba biti tek 2019., nakon toga će dužnost o ovakvim postupcima pasti na Britansko pravosuđe koje je opet usklađeno s europskim zakonodavstvom. Tako da ako EU sad zabrani ovo, ista stvar će biti kad britanija iziđe iz EU. 

 

Daleko je to od jednostavnog. Kako uspjeti ako te monopolist blokira već u samom startu? Ista stvar je bila u Hrvatskoj dok je HT imao monopol. Nitko nije mogao uspjeti jer je HT blokirao sve u startu. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice