EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

poruka: 38
|
čitano: 9.051
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem".
13 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
ivoleko kaže...
Ja za sebe mogu reci da sam ogledni primjer gornjih pravila. Nakon 6 mjeseci od preboljenog COVID-19, nisam imao skoro nista antitijela.

 

 Antitijela su samo jedna stvar u onome što čini naš imunitet. Ona su, po onome što čitam, zapravo i najmanje važna. Puno je važniji stanični imunitet, pa je moguće da si imun a da uopće nemaš antitijela. 

15 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
jozef kaže...
Ajar kaže...
Friday kaže...

Totalno me "fascinira" mogucnost da ce se svi morati opet cijepiti...

 kako to misliš - "opet"? 

 očito svakih 7 mjeseci (potvrda vrijedi samo 210 dana nakon cijepljenja).

 -vrijedi 180 dana, (ovo je +22 dana nakon cijepljenja, ne možeš je dobiti dok to ne prođe), kao i preboljeli.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Friday kaže...

 

 

Ajar mrzi hrvatsku i sve hrvatsko

 promislih i ipak je selektivno: bilo me po čitavoj ravnoj (ok, malo je grbava tu i tamo) ploči no ni za što ne bih mijenjao podravkine, franckove i kraševe proizvode. i neke gavrilovićeve. 

 

pe se: ja sam antitijelo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 8:32 (Ajar).
15 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Friday kaže...
fredii kaže...

23.2 ove godine prijavim se za cijepljenje. Čekam 3 jebena mjeseca ništa. Zovem doktoricu tri jebena dana, napokon je dobijem i odaberem Pfizer. Na fejsu vidim prijateljica, bena koja je dijelila postove o cjepivu da mijenja RNK-a i slična sranja, cijepila se neki dan. Ja onako, jebeni antivakser se cijepio na kraju prije mene. 

 

Ponesi se kao odrastao muskarac prema frendici - odi joj istrljaj bravu na ulaznim vratim sa penisom

 

Već jesam. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
guslac kaže...
ivoleko kaže...
Ja za sebe mogu reci da sam ogledni primjer gornjih pravila. Nakon 6 mjeseci od preboljenog COVID-19, nisam imao skoro nista antitijela.

 

 Antitijela su samo jedna stvar u onome što čini naš imunitet. Ona su, po onome što čitam, zapravo i najmanje važna. Puno je važniji stanični imunitet, pa je moguće da si imun a da uopće nemaš antitijela. 

Antitijela su jedino pravo mjerilo imuniteta jer drukcije nije moguce potvrditi koliki imunitet imas. Pogotovo sad, dok jos jako malo znamo o stanicnom imunitetu protiv COVID-19.

Ovo nije stvar specificna samo za korona virus. Npr. lijecnici se docijepljuju protiv hepatitisa B (jer su ugrozena skupina) upravo na osnovu toga koliko antitijela imaju.

15 godina
odjavljen
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p

To nije točno. Testovi koji dokazuju prisustvo B i T stanica postoje, međutim, jako su skupi, pa nisu prikladni za mjerenje individualnog imuniteta. Međutim, za istraživanja na manjem uzorku su i dalje itekako primjenjiva i takva istraživanja se rade i pokazuju da se stvara dugoročni imunitet na SARS-CoV-2 čak i kad opadaju antitijela.

 

S druge strane, ako se za neku bolest pokaže da taj mehanizam nije značajan ili da u značajnoj mjeri korelira s antitijelima, onda je vađenje antitijela prikladno za približno utvrđivanje inidividualnog imuniteta.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
MrBlc kaže...

To nije točno. Testovi koji dokazuju prisustvo B i T stanica postoje, međutim, jako su skupi, pa nisu prikladni za mjerenje individualnog imuniteta. Međutim, za istraživanja na manjem uzorku su i dalje itekako primjenjiva i takva istraživanja se rade i pokazuju da se stvara dugoročni imunitet na SARS-CoV-2 čak i kad opadaju antitijela.

 

S druge strane, ako se za neku bolest pokaže da taj mehanizam nije značajan ili da u značajnoj mjeri korelira s antitijelima, onda je vađenje antitijela prikladno za približno utvrđivanje inidividualnog imuniteta.

Upravo sam i ciljao na to da je rijec o kompleksnosti (skupoci) testiranja. Cak ni trenutno serolosko testiranje nije kompletno jer detektira samo jedan od nekoliko mogucih antitijela, tj. na jedan od proteina (Glycoprotein Spike S ili Nucleocapsid N). Medutim, mozemo se voditi onome da tko ima vecu kolicinu bilo kojih antitijela posjeduje imunost i tom ce cinjenicom vodi EU kada uvodi pravila o docijepljivanju.

 

 

Za stanicnu imunost nam treba jos istrazivanja.

15 godina
odjavljen
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
ivoleko kaže...

Upravo sam i ciljao na to da je rijec o kompleksnosti (skupoci) testiranja. Cak ni trenutno serolosko testiranje nije kompletno jer detektira samo jedan od nekoliko mogucih antitijela, tj. na jedan od proteina (Glycoprotein Spike S ili Nucleocapsid N). Medutim, mozemo se voditi onome da tko ima vecu kolicinu bilo kojih antitijela posjeduje imunost i tom ce cinjenicom vodi EU kada uvodi pravila o docijepljivanju.

 

 

Za stanicnu imunost nam treba jos istrazivanja.

Takva istraživanja se rade, a prvi rezultati pokazuju da su inicijalni strahovi vezani uz pad antitijela, koji je ubrzan u prvim mjesecima nakon zaraze, a onda se usporava, nije opravdan: https://www.nature.com/articles/s41586-021-03647-4

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice