EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

poruka: 38
|
čitano: 9.044
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem".
16 godina
odjavljen
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

Totalno me "fascinira" mogucnost da ce se svi morati opet cijepiti...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Friday kaže...

Totalno me "fascinira" mogucnost da ce se svi morati opet cijepiti...

 kako to misliš - "opet"? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Ajar kaže...
Friday kaže...

Totalno me "fascinira" mogucnost da ce se svi morati opet cijepiti...

 kako to misliš - "opet"? 

 očito svakih 7 mjeseci (potvrda vrijedi samo 210 dana nakon cijepljenja).

14 godina
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

Ja je izvadih. Došla na mail. Waxed and waxxxed...

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

Da li negdje na egradani bude evidentirano da sam jednom cijepljen?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
BlackDwarf kaže...

Da li negdje na egradani bude evidentirano da sam jednom cijepljen?

 Da, odeš na Portal zdravlja, imaš tamo sve posjete liječniku, termine na koje si naručen, nalaze itd, i novu sekciju COVID u kojoj su termini cijepljenja (obavljeni i planirani). Naravno, ako te liječnik obiteljske medicine uveo u evidenciju.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
14 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Ajar kaže...
Friday kaže...

Totalno me "fascinira" mogucnost da ce se svi morati opet cijepiti...

 kako to misliš - "opet"? 

 Ono sto ljudima izgleda nisu objasnili je da cijepljenje nije dozivotno kao neka cjepiva, nego vrijedi 6-8 mjeseci i onda po novu rundu.. negdje sam citao da su iz odredjenih kompanija koja se bave proizvodnjom vec dugorocno izracunali koliki ce im biti prihodi od ove "pretplate na cjepivo", jer ce stalno proizvoditi nove doze.

16 godina
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

Sto je s onima koji su prebolili COVID i onda primili prvu dozu cjepiva? 

Bilo se pricalo da drugu nece biti potrebno primati, a sada ovdje nema nista o tome.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 12:22 (ivoleko).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

"Od danas su u Europskoj uniji u primjeni "COVID putovnice", odnosno službenim imenom EU digitalne COVID potvrde – dokumenti koji dokazuju da je njihov vlasnik "siguran" kad je riječ o koronavirusu, odnosno da može putovati preko granica, posjećivati razna okupljanja poput svadbi i slično."

 

Ovaj dio tvrdnje nije točan.

Na samoj potvrdi piše: "Prije putovanja provjerite važeće javnozdravstvene mjere i povezana ograničenja koja se primjenjuju u zemlji odredišta."

 

Konkretno, potvrde o preboljenju sigurno ne vrijede u svim zemljama EU.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

A što je s onima koji su na temelju brzog testa ili simptoma i kontakta proglašeni oboljelima, a nisu potvrdili PCR-om? Što je s onima koji imaju visok titar antitijela, a nisu imali simptome?

 

A što je s nama koji logiku tražimo tamo gdje logike nema?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

Potvrda i aplikacija izgledaju kao nešto iz 1999te... Opet radio netko u paintu?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

Cijepio se drugom dozom 29.1. (Pfizerom). Pokušao do Covid putovnice na e-Građani, a ono piše nemam osnove za zahtjevom.

Provjerio sam na svojim stranicama e-Građani, netko nije upisao drugu dozu cijepljenja.

These Days
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Miha LA kaže...

Cijepio se drugom dozom 29.1. (Pfizerom). Pokušao do Covid putovnice na e-Građani, a ono piše nemam osnove za zahtjevom.

Provjerio sam na svojim stranicama e-Građani, netko nije upisao drugu dozu cijepljenja.

 Gdje ti vidiš na e-građani da uopće piše da si cijepljen?

 

Jedino što sam čuo da piše je nekima termin za cijepljenje, a to ne znači da su se ti ljudi i zapravo cijepili taj dan

12 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Miha LA kaže...

Cijepio se drugom dozom 29.1. (Pfizerom). Pokušao do Covid putovnice na e-Građani, a ono piše nemam osnove za zahtjevom.

Provjerio sam na svojim stranicama e-Građani, netko nije upisao drugu dozu cijepljenja.

Zasto me ovakva situacija uopce ne iznenadjuje? 

Try and fail, but never fail to try.
16 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p

Na portalu e-Građani, portal zdravlja, Covid 19, ostvarena cijepljenja. Tamo svu svi podaci ili bi trebali biti, kod mene fali samo jedan mali detalj onaj najvažniji, datum druge doze.

These Days
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 13:12 (Miha LA).
14 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Miha LA kaže...

Naprtalu e-Građani, portal zdravlja, Covid 19, ostvarena cijepljenja. Tamo svu svi podaci ili bi trebali biti, kod mene fali samo jedan mali detalj onaj najvažniji, datum druge doze.

 Ma je, dodali su sad to vidim.

 

Gledao sam neki dan, te rubrike uopće nije bilo.

2 godine
protjeran
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

što s nama noliferima i geekovima iz maminog podruma, može li se prodati putovnica ili nešto?

dam putovnicu za b-die

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

odgovorili mi na temu "preboljeli + jedna doza"

 

 

Poštovani,

trenutno važeća pravila europskog sustava interoperabilnih digitalnih COVID potvrda pobrojana su u nastavku:

https://eudigitalnacovidpotvrda.hr/hr/covid-potvrde/potvrda-o-cijepljenju

https://eudigitalnacovidpotvrda.hr/hr/covid-potvrde/potvrda-o-testiranju

https://eudigitalnacovidpotvrda.hr/hr/covid-potvrde/potvrda-o-preboljenju

 

Sustav EU digitalnih COVID potvrda se kontinuirano razvija te nadograđuje novim poslovnim pravilima. U trenutku kada Europska komisija regulira drukčija pravila isto će se omogućiti i građanima u Republici Hrvatskoj.

 

Digitalna COVID potvrda dodatno je sredstvo za slobodno kretanje unutar država članica Europske unije te ne ukida postojeće obrasce i dokumente koje države članice izdaju svojim građanima kako bi dokazali status cijepljenja, testiranja ili preboljenja. COVID potvrde omogućavaju brži protok građana preko granica, ali nisu obavezne te sve države prihvaćaju i postojeću dokumentaciju kojom građani dokazuju svoj status vezano uz COVID-19 bolest. Sukladno uputama HZJZ-a od 30. travnja 2021., osoba koja je preboljela COVID-19 (i ima potvrdu o preboljenju koju je izdao liječnik) te je nakon preboljenja cijepljena najmanje jednom dozom cjepiva (i ima potvrdu o cijepljenju koju je izdao liječnik), izuzeće od obveze predočenja negativnog PCR/BAT testa ili karantene kod ulaska u Hrvatsku traje do isteka šest mjeseci od primjene cjepiva. Ovo izuzeće osoba ostvaruje na temelju predočenja potvrda od liječnika kod prelaska granice, a ne na temelju zelene digitalne potvrde. Više informacija o uvjetima ulaska u druge države članice možete pronaći na linku: https://reopen.europa.eu/hr/

 

Srdačan pozdrav,

Vaš EU digitalna COVID potvrda tim za podršku,

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Ajar kaže...

 kako to misliš - "opet"? 

 

Imao sam covid prije 4 mjeseca pa se nisam cijepio ali ocito je da oni koji jesu - da ce morati opet

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p

MrBlc kaže...

A što je s onima koji su na temelju brzog testa ili simptoma i kontakta proglašeni oboljelima, a nisu potvrdili PCR-om? Što je s onima koji imaju visok titar antitijela, a nisu imali simptome?

 

A što je s nama koji logiku tražimo tamo gdje logike nema?

 

pravila će se definirati u hodu.

hod će biti kao po trnju.

 

meni stigla putovnica. još da mi je nekud i otići. 😁

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 13:49 (all_or_nothing).
16 godina
odjavljen
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
all_or_nothing kaže...

pravila će se definirati u hodu.

hod će biti kao po trnju.

 

A trnje uzareno

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
lllnuclearlll kaže...

Potvrda i aplikacija izgledaju kao nešto iz 1999te... Opet radio netko u paintu?

 Kakva aplikacija kad je jos nema?

A sto bi trebala imati? Dubrovnik? Europske mostove i prozore? Qr kod je bitan.

15 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Friday kaže...
Ajar kaže...

 kako to misliš - "opet"? 

 

Imao sam covid prije 4 mjeseca pa se nisam cijepio ali ocito je da oni koji jesu - da ce morati opet

 Dobro jel nekome jos nije jasno da je ovo ubedeno sada da bi manje trpio turizam u eu? To je osnovna svrha ovog papira. Brzi, jednostavniji, jeftiniji prelazak granice.

Naravno da ako epidemije ne zavrsi da ce se trebati cijepiti opet. Kada? Nitko to jos ne zna.

I na kraju pise i na potvrdi samoj da ce se znanstveni dokazi mijenjati sa novi saznanjima i da to nije putna isprava.

Osnovni cilj postignut, zivot ide dalje.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Mandor kaže...

 Dobro jel nekome jos nije jasno da je ovo ubedeno sada da bi manje trpio turizam u eu?

 

 

Ajar mrzi hrvatsku i sve hrvatsko

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
Friday kaže...
Ajar kaže...

 kako to misliš - "opet"? 

 

Imao sam covid prije 4 mjeseca pa se nisam cijepio ali ocito je da oni koji jesu - da ce morati opet

 a! ja se bio prijavio odmah za drugo i ništa. ponovo, opet isto. napokon dobijem doktoricu na telefon i veli ona meni da "koji će mit o kad je ionak sad gotovo". nisam boljevao, nisam patio. i neću, uinat. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne putem

23.2 ove godine prijavim se za cijepljenje. Čekam 3 jebena mjeseca ništa. Zovem doktoricu tri jebena dana, napokon je dobijem i odaberem Pfizer. Na fejsu vidim prijateljica, bena koja je dijelila postove o cjepivu da mijenja RNK-a i slična sranja, cijepila se neki dan. Ja onako, jebeni antivakser se cijepio na kraju prije mene. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
fredii kaže...

23.2 ove godine prijavim se za cijepljenje. Čekam 3 jebena mjeseca ništa. Zovem doktoricu tri jebena dana, napokon je dobijem i odaberem Pfizer. Na fejsu vidim prijateljica, bena koja je dijelila postove o cjepivu da mijenja RNK-a i slična sranja, cijepila se neki dan. Ja onako, jebeni antivakser se cijepio na kraju prije mene. 

 

Ponesi se kao odrastao muskarac prema frendici - odi joj istrljaj bravu na ulaznim vratim sa penisom

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
MatkoBB kaže...
Ajar kaže...
Friday kaže...

Totalno me "fascinira" mogucnost da ce se svi morati opet cijepiti...

 kako to misliš - "opet"? 

 Ono sto ljudima izgleda nisu objasnili je da cijepljenje nije dozivotno kao neka cjepiva, nego vrijedi 6-8 mjeseci i onda po novu rundu.. negdje sam citao da su iz odredjenih kompanija koja se bave proizvodnjom vec dugorocno izracunali koliki ce im biti prihodi od ove "pretplate na cjepivo", jer ce stalno proizvoditi nove doze.

 Naravno da nije doživotno, jer treba prodati sve te silne doze. Ali, imunitet je ipak izgleda doživotan, što dokazuju i najnovija istraživanja:
https://www.nature.com/articles/s41586-021-03647-4
https://www.healthline.com/health-news/how-long-does-immunity-last-after-covid-19-what-we-know

 

Fact checked. 😁

13 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
jaZey kaže...

odgovorili mi na temu "preboljeli + jedna doza"

  osoba koja je preboljela COVID-19 (i ima potvrdu o preboljenju koju je izdao liječnik) te je nakon preboljenja cijepljena najmanje jednom dozom cjepiva (i ima potvrdu o cijepljenju koju je izdao liječnik),

 

 Bedastoća na kvadrat. Koji doktori to popuše? Ajde mi neuki, jer moraš si još malo pojačati imunitet s pikicom, jer eto virus koji si prebolio je bio li-la, prava stvar je u injekciji. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 21:03 (guslac).
16 godina
offline
Re: EU digitalne COVID potvrde od danas dostupne p
guslac kaže...
jaZey kaže...

odgovorili mi na temu "preboljeli + jedna doza"

  osoba koja je preboljela COVID-19 (i ima potvrdu o preboljenju koju je izdao liječnik) te je nakon preboljenja cijepljena najmanje jednom dozom cjepiva (i ima potvrdu o cijepljenju koju je izdao liječnik),

 

 Bedastoća na kvadrat. Koji doktori to popuše? Ajde mi neuki, jer moraš si još malo pojačati imunitet s pikicom, jer eto virus koji si prebolio je bio li-la, prava stvar je u injekciji. 

Nije bedastoca uopce.

Bez obzira jesi li prebolio ili si se cijepio, antitijela ce vecina ljudi izgubiti nakon nekog vremena.

 

Trenutno je odredeno da za one koji su prebolili COVID nije potrebno cijepljenje u iducih 180 dana. A nakon toga, dovoljna je jedna doza.

Takoder, oni koji nisu preboljeli, ali su se cijepili s dvije doze, imaju 210 dana validnu potvrdu. Nakon toga ce se i oni morati docijepiti jednom dozom.

 

I tako vjerojatno u krug dok se ne rijesimo ovoga ili ne dodu cvrsti dokazi da je imunitet zadrzan nekako drukcije.

Ja za sebe mogu reci da sam ogledni primjer gornjih pravila. Nakon 6 mjeseci od preboljenog COVID-19, nisam imao skoro nista antitijela.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 22:33 (ivoleko).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice