eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

poruka: 17
|
čitano: 5.239
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama".
16 godina
offline
eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

Zašto bi činjenica da botovi igraju bolje od ljudi spriječila daljnja natjecanja između ljudi?

Welcome my son...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

Po kojoj logici je igranje igrica sport?

 
15 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama
ks95hr kaže...

Po kojoj logici je igranje igrica sport?

 Po nikakvoj. Nema tu logke, tu su samo pare u pitanju. Milijuni klinčadije igra, gleda i prati "e-sportove", previše se tu para vrti da bi ove glavonje to propustile izmusti. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama
Ima dosta tih sportova koji su dio olimipijada a zapravo bi spadali u istu kategoriju kao natjecanje u igrama: šah, streljaštvo itd.

EDIT: Zasto onda i natjecanje u igrama nebi bila olimpijska disciplina. Kao netko tko je dosta igrao te natjecateljske igre (iako ne profesionalno) to moze biti jako daleko od "mozak na pasu".
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 20:16 (AA-d00d).
12 godina
protjeran
offline
eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

Iako sam iznimno protiv toga no "sport" je fizička ili mentalna aktivnost koju čovjek izvodi po utvrđenom skupu pravila, u cilju takmičenja sa protivnikom ili protivničkim timom, uz primjenu propisanog sistema bodovanja na osnovu kojeg se utvrđuje pobjednik.(kopirao s wikipedije:)

eto možes ga yebat ili mijenjati znacenje "sporta" ili Simse uvrstiti u olimpijski sport vec danaslp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

Iako postoji nešto što se zove "Šahovska olimpijada", šah zapravo nije olimpijski sport.

 

Postoji debata o tome šta nešto čini sportom, to jest da li je suština u fizičkoj aktivnosti ili u nadmetanju. Postoje fizičke aktivnosti koje, iako liče na neke sportove, nisu i same sportovi. Na primer, aikido je borilačka veština, ali nije sport, naprosto nema takmičarsku komponentu. Dakle, fizička aktivnost bez takmičarske komponente nije sport. Ostaje pitanje da li je nešto što ima takmičarsku komponentu, a nije primarno fizička aktivnost, sport. Još su antičke olimpijske igre imale trke dvokolica i četvoroprega, gde nije primarno odlučivala fizička sprema takmičara, kao i takmičenja glasnika i trubača, dok savremene igre zadržavaju konjički sport, gde se ljudi takmiče u tome kako skaču njihovi konji i koji je baš zato jedna od ređih disciplina gde nije izuzetak osvojiti medalju u četrdesetim. Po čemu su eSportisti manje sportisti od njih?

 

Naravno da se priča dobrim delom vrti i oko para i popularnosti, no to što je neka takmičarska disciplina globalno popularna i jeste najbolji mogući razlog da se ona uvrsti na Olimpijadu. Jedina prepreka koju vidim je ta što je teško odlučiti da li eSport više pripada Letnjim ili Zimskim igrama. 

 

EDIT: Započeo sam poruku još pre večere, pa je u međuvremenu rečen dobar deo onoga što sam imao na umu. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 21:06 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

Video igre imaju bugove i stotinu drugih nepravilnosti ljudi ih iskoristavaju, u pravom sportu to ne postoji..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

Nisam baš puno u toku, da li to znači da na ozbiljnim turnirima ljudi koriste exploite?

 

 

U tradicionalnom sportu postoje sudijske greške, foliranja, prljava igra, da lopta nepravilno odskoči zbog otšećenja na terenu, da prethodni takmičari u, npr, skijanju, oštete stazu ili da se pogoršaju vremenski uslovi... Sve su to "bugovi" koji se dešavaju i koji se iskorišćavaju. Ako išta, očekivao bih da su "ozbiljne" eSports igre, kao što su CS, DotA ili Starcraft, dovoljno ispeglane da daju mogućnost za čistije takmičenje od većine popularnih sportova.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 21:21 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

Za turnire i prijenose na tv svakako jesam, za olimpijadu, hm... ne.
Šah je, budimo realni, "sport" samo zbog tradicije. I da stavimo na stranu taj "whataboutism" oko šaha - citat:
"FIDE is a member of the International Olympic Committee, but the game of chess has never been part of the Olympic Games"
Dakle, naravno, turniri u kartanju, šahu, go ili čak i D&D ili Monopolyju su jednakovrijedni e-gamingu. Zavrijeđuju svaku slavu, prijenose, ugovore  ili plaće koje mogu isposlovati.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama
ks95hr kaže...

Po kojoj logici je igranje igrica sport?

 Zarada para.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
offline
Re: eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama
Colossus7 kaže...
ks95hr kaže...

Po kojoj logici je igranje igrica sport?

 Zarada para.

 Ma dobro, sport je rastezljiv pojam. Ako ćemo ga prevesti kao "natjecanje" - odmah u "sport" prelazi i usporedba tko je popio najviše piva, tko je kupio najviše pokemon kartica, ili tko je oborio guinessovu knjigu u izradi najveće pizze na svijetu. 
Ako sportom (što bi po meni bilo bolje objašnjenje) smatramo namjernu fizičku aktivnost sa ciljem da baš budemo fizički aktivni (a ne zato jer okapamo krumpir ili miješamo mort), onda već naravno tu upada u tu definiciju šetanje sa psom po prirodi i gumi-gumi, ali ispada i šah, kartanje, čovječe ne ljuti se i e-gaming. Dakle po tome mi je eSport oksimoron. Kao ekozagađivanje. Osim ako esport nebude samo i isključivo neki napredni virtual gaming kakav su prikazali u "ready player one", gdje se ipak igrači malo rastrče i razmašu, makar na pokretnoj traci. egaming/eigranje je ok za definiciju. No naravno nitko me ne pita, i bit će onako kako marketing i tržište odredi :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama
overhaul kaže...
Colossus7 kaže...
ks95hr kaže...

Po kojoj logici je igranje igrica sport?

 Zarada para.

 Ma dobro, sport je rastezljiv pojam. Ako ćemo ga prevesti kao "natjecanje" - odmah u "sport" prelazi i usporedba tko je popio najviše piva, tko je kupio najviše pokemon kartica, ili tko je oborio guinessovu knjigu u izradi najveće pizze na svijetu. 
Ako sportom (što bi po meni bilo bolje objašnjenje) smatramo namjernu fizičku aktivnost sa ciljem da baš budemo fizički aktivni (a ne zato jer okapamo krumpir ili miješamo mort), onda već naravno tu upada u tu definiciju šetanje sa psom po prirodi i gumi-gumi, ali ispada i šah, kartanje, čovječe ne ljuti se i e-gaming. Dakle po tome mi je eSport oksimoron. Kao ekozagađivanje. Osim ako esport nebude samo i isključivo neki napredni virtual gaming kakav su prikazali u "ready player one", gdje se ipak igrači malo rastrče i razmašu, makar na pokretnoj traci. egaming/eigranje je ok za definiciju. No naravno nitko me ne pita, i bit će onako kako marketing i tržište odredi :)

 Znači ovo je sport? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 19:59 (bubimir5).
15 godina
offline
eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

sudjelovat ću kad načine simulaciju (?) kamena s ramena, pelivansko hrvanje, potezanje konopa, hrkljuš i hvatanje kotrljajućih sireva na nizbrdici. može kao fps, a može i kao mmpog. eventualno nekakva arkada sprječavanja krave da zaluta u djetelinu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama
ks95hr kaže...

Po kojoj logici je igranje igrica sport?

Ako ćemo baš baš picajzlit onda:

Etimološki sport potječe od starofrancuskog desport, koji predstavlja oblik glagola de(s)sporter u značenju "zabavljati se, razonoditi se". Izvor ovog nesvakidašnjeg francuskog glagola leži u latinskom leksemu (de)portare "nositi", koji je u vulgarnom latinskom pridobivao značenje "zabavljati se". Ta je posuđenica primarno (od 15. stoljeća) označavala "zabavu, razonodu, igru", dok je današnje značenje "takmičenje, natjecanje" staro oko 200 godina. (Detaljno o povijesnom razvoju leksema sport i šport, Bašić 1999, Babić 2001.)

 

Pa ti vidi

Origin: Tetka_HR - Steam: MaliPero - Twitch: https://www.twitch.tv/teeny_tiny_sheep
12 godina
offline
eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

Po meni esport bi trebao ostati gdje jeste, postoji previse igara. unatoc tome, nepostoji "jedna" igra koja bih obuhvacala sve igre... (logicki).

Tipa kosarka. To je sport koji od malih nogu treniras i igra je uvijek "ista".

 

Igre uvijek idu naprijed, napreduju sa tehnologijom. Nemoguce je da se jedna igra smatra "sportom". Dobro mozda sah ili nesto, ali recimo uzmimo u obzir igre sa wcg-a, davnih godina, quake 3, unreal tournament, counter strike, starcraft etc.

 

Jednostavno trebala bi postojati jedna igra koja obuhvaca sve navedene i plus sve igre koje su izasle i sazeti u jednu, sto je prakticki nemoguce.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama
Luka123 kaže...

Po meni esport bi trebao ostati gdje jeste, postoji previse igara. unatoc tome, nepostoji "jedna" igra koja bih obuhvacala sve igre... (logicki).

Tipa kosarka. To je sport koji od malih nogu treniras i igra je uvijek "ista".

 

Igre uvijek idu naprijed, napreduju sa tehnologijom. Nemoguce je da se jedna igra smatra "sportom". Dobro mozda sah ili nesto, ali recimo uzmimo u obzir igre sa wcg-a, davnih godina, quake 3, unreal tournament, counter strike, starcraft etc.

 

Jednostavno trebala bi postojati jedna igra koja obuhvaca sve navedene i plus sve igre koje su izasle i sazeti u jednu, sto je prakticki nemoguce.

1. Zašto jedna igra koja obuhvaća sve? Pa nema na olimpijadi 1 disciplina...

2. I "prave" igre evoluiraju sa vremenom, dodaju se nova pravila, dolazi nova oprema itd

12 godina
offline
Re: eSportovi korak bliže Olimpijskim igrama

Jer igra mora ostati ista. I pod pojmom "prave" igre neznam sto si mislio.

Novi naslovi se izbacuju stalno. Igra traje, bude zabavna max do 2-3 god. Nakom toga baza igraca pada prelazi na nesto novo, novo je drukcije. Moras se prilagođavati uvijetima igre.

 

Uzmi u obzir jednu fps igru, UT99, igra nema recoil, nema reload. Glavni mod koji je bio glavni je iCTF(instagib).

Onda dođe na scenu dota, pravila igre nisu ista. Zatim CS nastupa, igra ima recoil, reload, u igri je bomba.

A sa druge strane imas starcraft.

Prođe 15 godina. Nikoga nezanimaju igre stare 15-20 godina.

Dolazi PUBG, Fortnite, Dota 2, LoL. Igre gube popularnost, pravila igre se mijenjaju, movement igre nije isti, engine nije isti, nema vise strafe jumpinga kao u quake 3 izlazi quake champions, pravila igre su promjenjena, mape su drukcije, dodani su spellovi, igra vise nije ista.

Valjda razumijes.

everyday i'm shuffling...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice