ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja

poruka: 14
|
čitano: 3.203
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja".
15 godina
offline
ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja

Mislim da ni na balkanu niko nema ništa protiv piratskog sadržaja...

Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
offline
ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja

Oko 16% ispitanika izjavilo je kako ilegalni sadržaj koristi jer legalne servise smatra "nepraktičnima" za uporabu.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadrž
Normalno, kad ni Rusija a ni Balkan nema umjetnosti...
 
1 14 hvala 0
15 godina
offline
ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja

nisam baš neki rus ali nemam ni ja i u određenoj mjeri su mi njihovi argumenti bliski. možda baš zbog ove pjesme iz mladosti (ne one na savi): 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 9:24 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja

Ja placam netflix pretplatu (i to onu "jacu") i svejedno sve gledam sa torrenata. Ne moze covjek protiv sebe

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadrž

Imam  Netlix i Amazon Prime ali jos uvijek Kodi uskace kad trebam HBO ili neki osmi sadrzaj. Nema all in one servisa i kad Disney uleti sa svojim jos vise se bude sve to razvodnilo, a da ne pricamo o Apple.

Mislim da budem u buducnosti jos vise piratiziral video sadrzaj dok aplikacije i igre u pravilu placam. Svaki film vrijedan spomena obavezno gledam u kinu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 10:29 (NEW_MAN).
16 godina
neaktivan
offline
ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja

"Postoji i primjer 25% ispitanika koji odbijaju plaćati legalne usluge zbog nekih svojih uvjerenja (ideoloških razloga koji nisu detaljnije specificirani)."

 

Uglavnom se radi o škrtistima, besparistima i lopovistima. :)

 

 

 

 
0 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadrž
NEW_MAN kaže...



Mislim da budem u buducnosti jos vise piratiziral video sadrzaj dok aplikacije i igre u pravilu placam. Svaki film vrijedan spomena obavezno gledam u kinu.

 

Mi jako rijetko idemo u kino. Imamo manje od 10 minuta voznje do kina i stvarno je prekrasno ali bas mi se ne da. Pogotovo otkako smo uzeli novi veliki TV, prakticki mi je udobnije gledati u dnevnoj sobi nego u kinu

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadrž
Pa ovo s nepraktičnošću legalnih servisa uistinu stoji kao argument.

Meni najbolji primjer, kad se usporedi GOG i Steam.

Ukratko... Dajte nam više gogova!
K
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadrž
Da li ja kršim zakon ako imam npr. Netflix pretplatu, ali gledam iste te filmove s Piratebay-a?
I`m silicon-based life-form
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 12:04 (kowach).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadrž
Zadnji put bio u kinu,2010 godine i to čak dva puta....avatar i kick ass(dobio gratis kartu)...kick ass,jedan od najboljih super hero filmova....inače od svih tih filmova od 2010 do danas....80% je SRANJE...i sad oni očekuju da plaćam sranja....how yes no
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja

Da postoji jedan streaming servis sa svime onda bi to bila konkurencija nekom ozbiljnijem trackeru, no posto postoji stotine vec sada streaming servisa sa svojim ekskluzivama zbilja nije prakticno gledat ono sto zelis.

Jedino placam Criterion Channel  zato sto podrzavam ono sto rade i jer sam valjda najvise njihovih filmova piratizirao, a mozda pogledam jedan film u mjesec dana

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja

Da pojednostavimo stvari, Rusi toleriraju piratizaciju zato jer od toga njihova država ima koristi tj. Amerikanci na taj način izvlače manje novca iz Rusije. Rusi nemaju neku industriju intelektualnog vlasništva pa im piratizacija donosi puno više koristi nego štete.

Da je situacija obrnuta tj. da Rusi imaju tu industriju a Amerikanci nemaju, onda bi Amerikanci piratizirali (kao što piratiziraju cijelu planetu na druge načine) a Rusi bi se bunili i pričali bajke o nemoralnosti piratiziranja, šteti od piratiziranja i slična ispiranja mozga.

Amrikanci su zadnji koji bi trebali govoriti o vlasništvu, intelektualnom ili općenito. Državu su stvorili na otetom teritoriju, a ojačali je pljačkom i kolonizacijom. Mislite li da su oni od 1900-1960 ikome platili ikakav patent dok su postajali industrijska sila? Jese li čuli za slučaj u kojem je američki sud presudio u korist neke neameričke firme u sporu oko intelektualnog vlasništva? Dok im je pasala slobodna trgovina kleli su se u nju a sad gaze temeljna načela te trgovine. Ogroman novac su zaradili naoružavanjem Hitlera a onda još veći boreći se protiv njega. Stvaraju ratove i upravljaju tim ratovima u cijelom svijetu a prodaju oružje svim zaračenim stranama.

Apsolutno razumijem one kojima je piratizacija prihvatljiva iz ideoloških razloga.

 

 
14 0 hvala 0
7 godina
offline
ESET: Rusi nemaju ništa protiv piratskog sadržaja

Linus je u jednom od nedavnih videa to lijepo objasnio. Sve dok svaka kompanija izmišlja neke svoje pretplate i ekskluzivan sadržaj, piratstvo će opstati 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 14:37 (Snoozly).
 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice