Epson će prestati proizvoditi laserske pisače jer

poruka: 46
|
čitano: 10.045
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epson će prestati proizvoditi laserske pisače jer ".
2 godine
protjeran
offline
Epson će prestati proizvoditi laserske pisače jer

Tinta za ink-jet stampace je najskuplja tekucina na planeti. Tek su prije par godina uveli stampace sa velikim spremnikom tinte (EcoTank) i razumnim troskom stampanja. To je doslo uz 3x skuplje stampace i ja prosto ne vidim nikakav razlog osim pohlepe zasto je EcoTank trostruko skuplji od ekvivalentnong inkjet stampaca koji koristi manje patrone.

 
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
kirat kaže...

To je doslo uz 3x skuplje stampace i ja prosto ne vidim nikakav razlog osim pohlepe zasto je EcoTank trostruko skuplji od ekvivalentnong inkjet stampaca koji koristi manje patrone.

Tržišna cijena EcoTank pisača vjerojatno je realna (ili barem tržišno realinija), dok se pisači s patronama lako moguće prodaju ispod proizvodne cijene pa si proizvođač razliku nadoknadi skupim patronama s tintom. Zato su i pokušavali na sve moguće načine spriječiti korisnike da koriste zamjensku tintu.

 

To ti je ista stvar kao i s brijaćim aparatom - prodaju ti dršku jeftino, a onda ti skupo prodaju žilete, tj. glave britvica, pogotovo jer znaju da ćeš dršku kupiti jednom u pet ili deset ili koliko već godina, a glave britvica ćeš kupovati svako malo.

 

To ti je ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Razor_and_blades_model

 

Nisam pratio cijene konzola i koliko košta proizvodnja, no nekako mi se čini da je i kod njih slični model. Evo recimo ovdje kažu da Microsoft izgubi do 200 dolara po prodanom Xboxu.

15 godina
online
Epson će prestati proizvoditi laserske pisače jer

Realno gledano, Epson u segmentu laserskih pisaca nikada nije bio top izbor, tako da ovu njihovu odluku vidim vise kao ekonomsku, iako je pokusana biti zapakirana kao ekoloska.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
20 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
syncmaster245b kaže...

Realno gledano, Epson u segmentu laserskih pisaca nikada nije bio top izbor, tako da ovu njihovu odluku vidim vise kao ekonomsku, iako je pokusana biti zapakirana kao ekoloska.

Vjerojatno da. Ono što je šteta što nisu objavili koliko je koštala lijeva hrpa, a koliko desna. Nekako mi se čini da, iako je desna hrpa daleeeko veća, da je koštala zapravo manje nego lijeva. Jer da je suprotno, bilo bi za očekivati da bi (i) to istaknuli kao prednost.

15 godina
online
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
mbaksa kaže...
syncmaster245b kaže...

Realno gledano, Epson u segmentu laserskih pisaca nikada nije bio top izbor, tako da ovu njihovu odluku vidim vise kao ekonomsku, iako je pokusana biti zapakirana kao ekoloska.

Vjerojatno da. Ono što je šteta što nisu objavili koliko je koštala lijeva hrpa, a koliko desna. Nekako mi se čini da, iako je desna hrpa daleeeko veća, da je koštala zapravo manje nego lijeva. Jer da je suprotno, bilo bi za očekivati da bi (i) to istaknuli kao prednost.

 Upravo to.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
3 godine
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
mbaksa kaže...
syncmaster245b kaže...

Realno gledano, Epson u segmentu laserskih pisaca nikada nije bio top izbor, tako da ovu njihovu odluku vidim vise kao ekonomsku, iako je pokusana biti zapakirana kao ekoloska.

Vjerojatno da. Ono što je šteta što nisu objavili koliko je koštala lijeva hrpa, a koliko desna. Nekako mi se čini da, iako je desna hrpa daleeeko veća, da je koštala zapravo manje nego lijeva. Jer da je suprotno, bilo bi za očekivati da bi (i) to istaknuli kao prednost.

 

Prošle smo godine krenuli testirati te EcoTank printere u urede. U početku samo jedan i pokazalo nam se da su troškovi ispisa manji nego laserskih. Ima par postavki ispisa i koristili smo drugu odozdo (ona draft je stvarno loša iako koristi daleko najmanje tinte).

Nekim korisnicima bi moglo zasmetati što je deklaracija brzine ispisa upravo za taj draft način, ali malo sporiji ispis nama ne igra neku ulogu pa smo sve lasere na kraju odlučili zamijeniti sa EcoTank modelima. Ostavili smo samo jedan laser za slučaj da nam nekad stvarno treba nešto jako brzo u većim količinama printati.

I da - nisu za povremeno printanje jer ako pustite da se tinta sasuši - čišćenje troši velike količine tinte. Tako da ako ga mislite pustiti preko godišnjeg da ništa ne radi i tako dva - tri puta u godini - bolje uzeti laser.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2022 14:04 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
syncmaster245b kaže...

Realno gledano, Epson u segmentu laserskih pisaca nikada nije bio top izbor, tako da ovu njihovu odluku vidim vise kao ekonomsku, iako je pokusana biti zapakirana kao ekoloska.

 rođen si za diplomata. teško je pristojnije reći očito: pisači su im zaq i to nema veze s ekologijom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
syncmaster245b kaže...

Realno gledano, Epson u segmentu laserskih pisaca nikada nije bio top izbor, tako da ovu njihovu odluku vidim vise kao ekonomsku, iako je pokusana biti zapakirana kao ekoloska.

Kupovina električnog automobila ekonomski nije baš opravdana, ali ima ekipe kojima se ideja sviđa i spremni su platiti. 

Uglavnom, marketing im je kod mene uspio, epson me dobio da vidim šta se sve to dogodil na tržištu injeta u zadnjih 20 godina.

10 godina
offline
Epson će prestati proizvoditi laserske pisače jer

 

Financije, financije,....

....hou der ju, ju stil maj čajlhud...

 

Možete se brijati sa žiletima. Jeftino i efikasno.

Ink-jet možete refilati na način da probušite rupu u spremniku crne tinte ili pak tri rupe u spremniku RGB tinte.

I tako produžujete vijek trajanja jednog spremnika.

 

Kao kaj možete i sami izrađivati municiju, tj. puniti barutom čahure, pa stavljate zrno. Sami sklapate svoje metke.

I lovstvu filozofiraju sa tim ekološkim spikama. Navodno olovo truje prirodu.

Kao i s odsrelom vuka ili pak veprova. Paf, paf i gotovo.

Vuk sit, ovce na broju.

dzg
Moj PC  
0 8 hvala 0
15 godina
online
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
Ovo je kraj kaže...
syncmaster245b kaže...

Realno gledano, Epson u segmentu laserskih pisaca nikada nije bio top izbor, tako da ovu njihovu odluku vidim vise kao ekonomsku, iako je pokusana biti zapakirana kao ekoloska.

Kupovina električnog automobila ekonomski nije baš opravdana, ali ima ekipe kojima se ideja sviđa i spremni su platiti. 

Uglavnom, marketing im je kod mene uspio, epson me dobio da vidim šta se sve to dogodil na tržištu injeta u zadnjih 20 godina.

 

Ma individualni izbor nije uopce upitan.

 

Kvaka sa Epsonima (inkjetima) koja je mene uvijek smetala dok sam radio sa/prodavao hardver, a pogotovo fizickim osobama, sto sam morao naslutiti koliko bi taj korisnik mogao printati na mjesecnoj bazi.

Epson inkjeti su koristili piezzo tehnologiju (ispravite me ako se u medjuvremenu promijenilo), koja za posljedicu ima znacajno manju cijenu tinte (samo rezervoar sa tintom) ali neizmjenjive/stalne ispisne glave.

 

Ukoliko korisnik isprinta 4 lista na pol godine, nije bilo strano da se ostaci tinte skrute i zacepe glavu, a prilican broj puta do te mjere, da ni automatizirano ciscenje glave nije pomagalo.

Imao sam dosta reklamacija, ali i nekoliko, gdje sam na kraju iz svog dzepa placao zamjenski printer (srecom bili su oni osnovni jeftini modeli), jer reklamacija prema dobavljacu mi nije bila, opravdano, uvazena.

 

Na kraju sam odustao davati preporuke, ali i prodavati Epson printere fizickim/kucnim korisnicima.

 

 

U svojih 11 godina prodaje hardvera (1998-2009) mislim da nisam prodao/zaprimio niti jednu narudzbu za laserski Epson printer.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2022 14:37 (syncmaster245b).
3 godine
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
syncmaster245b kaže...
Ovo je kraj kaže...
syncmaster245b kaže...

Realno gledano, Epson u segmentu laserskih pisaca nikada nije bio top izbor, tako da ovu njihovu odluku vidim vise kao ekonomsku, iako je pokusana biti zapakirana kao ekoloska.

Kupovina električnog automobila ekonomski nije baš opravdana, ali ima ekipe kojima se ideja sviđa i spremni su platiti. 

Uglavnom, marketing im je kod mene uspio, epson me dobio da vidim šta se sve to dogodil na tržištu injeta u zadnjih 20 godina.

 

Ma individualni izbor nije uopce upitan.

 

Kvaka sa Epsonima (inkjetima) koja je mene uvijek smetala dok sam radio sa/prodavao hardver, a pogotovo fizickim osobama, sto sam morao naslutiti koliko bi taj korisnik mogao printati na mjesecnoj bazi.

Epson inkjeti su koristili piezzo tehnologiju (ispravite me ako se u medjuvremenu promijenilo), koja za posljedicu ima znacajno manju cijenu tinte (samo rezervoar sa tintom) ali neizmjenjive/stalne ispisne glave.

 

Ukoliko korisnik isprinta 4 lista na pol godine, nije bilo strano da se ostaci tinte skrute i zacepe glavu, a prilican broj puta do te mjere, da ni automatizirano ciscenje glave nije pomagalo.

Imao sam dosta reklamacija, ali i nekoliko, gdje sam na kraju iz svog dzepa placao zamjenski printer (srecom bili su oni osnovni jeftini modeli), jer reklamacija prema dobavljacu mi nije bila, opravdano, uvazena.

 

Na kraju sam odustao davati preporuke, ali i prodavati Epson printere fizickim/kucnim korisnicima.

 

 

U svojih 11 godina prodaje hardvera (1998-2009) mislim da nisam prodao/zaprimio niti jednu narudzbu za laserski Epson printer.

 

Još uvijek koriste piezo glalavu koje korisnik sam ne može mijenjati. To se može samo u servisu, ali je skupo. Meni se je tako jedan tintni Epson bio zaštropao da sam ga na kraju bacio. Epsoni su super za one koji relativno često printaju i ne puštaju printer na više dana da ne radi ništa. Sama kvaliteta ispisa im je odlična. Kupiš malo kvalitetniji papir i čak i oni najjeftiniji Epsoni odlično printaju fotografije. Za razliku od čak i najskupljih lasera koji to naprave ofrlje... Čisto zbog tehnologije ispisa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2022 15:07 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
mbaksa kaže...
..

Tržišna cijena EcoTank pisača vjerojatno je realna (ili barem tržišno realinija), dok se pisači s patronama lako moguće prodaju ispod proizvodne cijene pa si proizvođač razliku nadoknadi skupim patronama s tintom. Zato su i pokušavali na sve moguće načine spriječiti korisnike da koriste zamjensku tintu.

..

 točno, klasični biz.. ali to je i kažnjivo, dumping i sve tržišne 'igre', tying, dogovori oko cijena ili ograničavanje korisnika na (tržišni) izbor (zamjenske tinte-toneri, koji su LEGALNI-legitimni izbor..) itd. .. no vrlo rijetko stignu kazne, kao da nema tko tužiti tj države-inspektorati bi to teoretski morali u ime zaštite potrošača no realno je potrošač (i zakon) zadnja rupa na svirali mada svaka reklama-pamflet to sugerira.. kao i razlog 'ekologija' s hrpom (umjetnički-vizualiziranom) odnosa otpada što je recimo smiješno .. a možda i kažnjovo po osnovi gluposti ili barem zavaravanja, netočnog-pogrešnog navođenja i sl. ... no to radi skoro svaka reklama pa opet ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
Ja sam uzeo HP ciss i dolazi sa zamjenjivim glavama. Radi fantasticno vec godinu dana. Nema susenja a ako i dode za 15 sekundi se zamjeni. Printa i slike za osobnu upotrebu (vec napravio album i slike za po kuci), ima wifi koji se postavi za 3 minute, svi uredjaji ga normalno vide, ima skener, kopira (boja ili c-b direktno na njemu) i trenutno jako zadovoljan za 1300kn kolko me kostao.
13 godina
offline
Epson će prestati proizvoditi laserske pisače jer

Već 4 godine u butigi koristim mfp Epson L6190 ciss printer. Ta serija nije sa micro piezo nego s precisioncore glavom. Osim kaj je poprilično brz, još uvijek nisam potrošio bundle boja koje su došle s njim (2 seta bk/c/m/y) a printa se svaki dan osim vikenda i to bez iznimke. 

Novi je bio 2700kn i nemam nikakvog prigovora a spaja se na sve relavantno. Za mene je to good product

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
to oni kojima se zaglave mlaznice ak ih ne koristis pa mozes baciti ? ja svoj laserski koristim 2x godisnje i vec godinama radi.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače

OK, a koji klinac će ti onda štampač za 2x godišnje ispis?

 

Ko da ti treba izbušiti rupe za tiple za VESA TV nosač, pa ideš kupit profi Makita udarnu bušilicu...

 

treba ti par rupa? Plati susjedu s bušilicom par rundi a on ti izbuši... rupe, ne ženu 😁

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Epson će prestati proizvoditi laserske pisače jer

Epson L386 kupljen u 4. mjesecu 2017 za menje od 1000kn. Opće ne printam redovno (al dok printam to su velike količine) i još uvijek radi. Da ne govorim o tome da su još uvijek originalne tinte unutra koje sam dobio s printerom (C + M + Y + 3 bočice crne od kojih je sad zadnja unutra) dok sam se papira nakupovao. Povremono se zna boja pogubiti pa je potrebno pokrenuti čiščenje glave al to nije ni blizu tako strašno kao što se predstavlja.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2022 19:17 (tenac).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
tenac kaže...

Epson L386 kupljen u 4. mjesecu 2017 za menje od 1000kn. Opće ne printam redovno (al dok printam to su velike količine) i još uvijek radi. Da ne govorim o tome da su još uvijek originalne tinte unutra koje sam dobio s printerom (C + M + Y + 3 bočice crne od kojih je sad zadnja unutra) dok sam se papira nakupovao. Povremono se zna boja pogubiti pa je potrebno pokrenuti čiščenje glave al to nije ni blizu tako strašno kao što se predstavlja.

 A pazi sad ovo, kupio canona polovnjaka, laser color, printam svake prestupne godine list papira i nikad problema sa ciscenjem sa mrljama itd, a kad mi zatreba zamjena tonera, 45 eura sva cetiri u xl formatu, i mogu isprintat 5-6000 stranica .....guraju jednostavno muda pod bubrege, prica o ekologiji gura poskupljenja pred potrosace na sve moguce nacine, godinama guraju inkjet printere koji su smece nad smecem, uzmi hp koji doslovno kupis printer i do kuce dok ga doneses glava zapekla, zamjena skuplja nego nov kupit, e-smeca su toliko proizveli da je to nemoguce zamislit, a sve zbog zarade, dok laserski toner odneses ljudi napune, i udri misko....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
Makita nikad nije bila profi alat
5 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
silvio3105 kaže...
Makita nikad nije bila profi alat

 Einhel je profi ;)

3 godine
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
Mada - šta će ti printer kada primtaš svake prestupne? Za to je bolje otići u neku kopirnicu, a ne da ti doma skuplja prašinu.
11 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
Stric_Jura kaže...

...Plati susjedu s bušilicom par rundi a on ti izbuši... rupe, ne ženu 😁

 

8 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
Je, ali mora se i prasina na nesto skupljati....

Uostalom, bolje imati a ne trebati, nego trebati a ne imati.... ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
silvio3105 kaže...
Makita nikad nije bila profi alat

 Ne ti si.

14 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
A niste racunali otpad kojinnadtane kad se tinta zasusi inkad su tinte ajupkje od printera pa se baci cijeli printer i kupi novi jer je jeftinije.
 
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
Samo plavi boš
15 godina
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače

Ma ona spuzvica se napuni bojom i onda imas ciglu. Jednom sam to morao cistiti, katastrofa, naravno, nije pomoglo, ali sam se posteno zasrao bojom, nikad vise necu to cistiti. E sad, procijenite sami.

 

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 7:20 (Ante).
16 godina
offline
Epson će prestati proizvoditi laserske pisače jer

Zadnji tintni printer koji sam imao je bio Epson... pošto ne printam svakodnevno nego samo par puta mjesečno svaki put bih potrošio trećinu tinte na "čišćenje" glave jer bi se tinta sasušila. Nakon tri-četiri mjeseca i par setova tinti sam ga poslao u rodno mjesto i kupio laserski kolorac koji mi evo već 5-6 godina radi bez problema i do sada sam samo jednom zamijenio crni toner, kolorci su još tvornički, no pri kraju pa će ih uskoro trebati mijenjati.

Njihovu izjavu o ekologiji smatram samo bullshitom i marketingom, vjerojatno slabo prodaju laserske printere (kada razmislim ne znam da li sam kod ikoga vidio Epson laserski printer...) pa je ovo samo izlika zašto odustaju od lasera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 7:56 (Solo761).
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
mbaksa kaže...
syncmaster245b kaže...

Realno gledano, Epson u segmentu laserskih pisaca nikada nije bio top izbor, tako da ovu njihovu odluku vidim vise kao ekonomsku, iako je pokusana biti zapakirana kao ekoloska.

Vjerojatno da. Ono što je šteta što nisu objavili koliko je koštala lijeva hrpa, a koliko desna. Nekako mi se čini da, iako je desna hrpa daleeeko veća, da je koštala zapravo manje nego lijeva. Jer da je suprotno, bilo bi za očekivati da bi (i) to istaknuli kao prednost.

 Cijena potrošnog materijala je ista, ako se gleda po ispisanoj stranici, no nije jedno to u svemu presudni faktor. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Epson će prestati proizvoditi laserske pisače
Memphis kaže...
A niste racunali otpad kojinnadtane kad se tinta zasusi inkad su tinte ajupkje od printera pa se baci cijeli printer i kupi novi jer je jeftinije.

 Bilo nekada, vremena i tehnologije se mijenjaju nije to vise tako sa zasusuvanjem i Epson vise nema tih jefitinih printera koji se zasuse...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice