Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je pri

poruka: 17
|
čitano: 4.044
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je pri".
12 godina
offline
Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je pri

U KTOC-u smo imali "groblje epruveta",tradicija je nalagala da se zgorene ili teško perive epruvete bacaju kroz prozor labosa na drugom katu,dole je bila naslaga od pol metra stakla .

Drvene epruvete ? Ne zvuči mi baš primamljivo, a bogme niti ekološki, što je sa premazima na tom drvu, da li se sami razgrađuju ?, koliko znam teflon je poprilično kancerogen.

Drva na planeti sve manje,pogledajte Amazoniju i Kanadu postaju pustinje, a bog me i Medvednica sve više nalikuje na livadu.

Materijala za staklo imamo pa skoro u neograničenim količinama,staklo se da skoro pa 100% reciklirati.

 
11 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je pri

Sve to je lijepo, ali je to čisto zavaravanje očiju. Dok se elektrane na ugljen i plin ne zamijene nuklearnima, prijevoz i industrija ne elektrificiraju, sve je to sića.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je pri

Ja na poslu kroz prozor vidim kamione koji sa lokalne pilane doslovno od 5 ujutro do negdje do 10 navečer 7 dana u tjednu voze višemetrice bukve i hrasta. Radim u 3 smjene. Hrvatske šume d.o.o. rasprodale sve šume strancima. Toliko što se ekologije tiče u Hrvata.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
8 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je
JozoBozo121 kaže...

Sve to je lijepo, ali je to čisto zavaravanje očiju. Dok se elektrane na ugljen i plin ne zamijene nuklearnima, prijevoz i industrija ne elektrificiraju, sve je to sića.

 Kakve veze ima zagađivanje okoliša smećem s zagađivanjem atmosfere ispunim plinovima iz ugljiko vodika?

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
15 godina
odjavljen
offline
Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je pri

Šperploča sama po sebi ipak traži obradu, koriste se impregnacije i ljepila, a onda se tu još konačni proizvod impregnira, da bi se dobio jednokratni proizvod čija razgradnja ostavlja ljepila i impregnacije, ukoliko uopće zbog istih baktrije i odrade posao.

 

S druge strane, staklo možda u startu jest skuplje i složenije za proizvodnju, ali ga je lakše višekratno koristiti i pogodno je za reciklažu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je

lakše višekratno koristiti i pogodno je za reciklažu.

 plastika također

8 godina
offline
Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je pri
Dođem na faks, na zavod za organsku kemiju. I vidim: asistenti i studenti stružu naljepnice s praznih boca u kojima je nekoće bilo organsko otapalo (etanol, metanol, eter, acetonitril, piridin...). Zašto to činite? - pitam i saznah: prane se boce ne smiju se zbrinuti kao staklo, nego kao kemikalije uz trošak (uplatu) od nekih 30 kn/kg. Kada im skinu etikete, onda će moći ići pod staklo, jer ionako ne sadrže ništa osim stakla (ono malo otapala što je u njima zaostalo je isparilo). Eto toliko o zbrinjavanju otpada.
 
7 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je
DuxCro kaže...

Ja na poslu kroz prozor vidim kamione koji sa lokalne pilane doslovno od 5 ujutro do negdje do 10 navečer 7 dana u tjednu voze višemetrice bukve i hrasta. Radim u 3 smjene. Hrvatske šume d.o.o. rasprodale sve šume strancima. Toliko što se ekologije tiče u Hrvata.

 DA da, kolega koji radi u parketarskoj industriji mi je takoder prenio da im je jedna vodeca firma za prodaju parketa 5g unaprijed sve sto dode kod njih iz nasih suma prodano za izvoz, nije ni cudo manjak materijala su kompenzirali na proizvodu prije je glavni proizvod bio masivni parket od 20mm sad su to gotovi parketi s 2mm "mesa" no zato i po 5x skuplji.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je

To nije priča o zbrinjavanju otpada, već o donošenju propisa - ljudi koji donose propise nisu stručni procijeniti što može u koju vrstu otpada, a nisu ni dovoljno sposobni da bi pitali nekoga tko jest stručan. Naivno bi bilo očekivati da takvi neće donijeti neki suludi propis o drvenom priboru koji je bio u doticaju s kemikalijama, dapače, čak bi možda taj propis bio i suvisliji jer uvijek postoji mogućnost da je drvo kontaminirano unatoč impregnaciji, za razliku od stakla koje se ipak da očistititi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je pri
Trebali su pitati samo one čiji otpad odvoze - kemičare sa Zavoda. Ja sam preložio bržu metodu: prazne se boce, skupa s etiketama, metnu u limenu bačvu, u bačvu se ulije pola deci etera i ubaci šibica. Buuum! U staklenom kršu više se ne razaznaju etikete.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je
danen kaže...
Trebali su pitati samo one čiji otpad odvoze - kemičare sa Zavoda. Ja sam preložio bržu metodu: prazne se boce, skupa s etiketama, metnu u limenu bačvu, u bačvu se ulije pola deci etera i ubaci šibica. Buuum! U staklenom kršu više se ne razaznaju etikete.

 Poznavajuči kemičare tih pola deci etera bi završilo na gazi i upotrebilo bi se za druge svrhe .

7 godina
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je
mGT kaže...

 Poznavajuči kemičare tih pola deci etera bi završilo na gazi i upotrebilo bi se za druge svrhe .

 Slušamo 

(za nas nekemičare...)

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je
fer-de-lance kaže...
mGT kaže...

 Poznavajuči kemičare tih pola deci etera bi završilo na gazi i upotrebilo bi se za druge svrhe .

 Slušamo 

(za nas nekemičare...)

 

 

 To je tajna znanta ne smijem reći in public ,jer bi me mogla zadesiti kakva misteriozna nesreća .

7 godina
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je

Išao sam malo googlati 

To objašnjava zakaj su kemičari takvi kakvi jesu 

(nhf, zeam se)

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 16:37 (fer-de-lance).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je

Od siće se i poćinje 
I elektrifikacija je krenula od siće.
Električni automobili su bili u punom razvoju još poćetkom 20. stoljeća (utrke električnih automobila), dok USA
zbog profita (nafte) nije uništila i prekinula razvoj elektroautomobila.
Isto je USA napravila i s lanom u korist pamuka,..
Zato sve što je dobro i ma koliko malo, treba uvijek podržati,a ne profit.
Raos,bravo za još jednu kariku u popularizaciji znanosti.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je
Trla baba dlan da joj prođe dan... A sječa drva? A kemijska obrada drveta? To je sve "ekološki" LoL! Nu, isto kao i s pvc stolarijom - kad je vražja EK skužila da kvalitetni PVC prozori i vrata mogu trajati doslovce vječno i da zbog toga puši kompletna eu-ropska industrija, naredili su "ekološki" osviještenu alu-drvenu stolariju, koja je i skuplja i kraćeg vijeka, a ktome zapravo i nije baš tako bezopasna po okoliš... Ali, ti ljudi koje nitko nije birao proglasili su i krive krastavce nepoželjnima, pa ne čudi ni ova debilana...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Epruveta od drva - donosi uštedu i ekološki je
Kokobil50 kaže...
Trla baba dlan da joj prođe dan... A sječa drva? A kemijska obrada drveta? To je sve "ekološki" LoL! Nu, isto kao i s pvc stolarijom - kad je vražja EK skužila da kvalitetni PVC prozori i vrata mogu trajati doslovce vječno i da zbog toga puši kompletna eu-ropska industrija, naredili su "ekološki" osviještenu alu-drvenu stolariju, koja je i skuplja i kraćeg vijeka, a ktome zapravo i nije baš tako bezopasna po okoliš... Ali, ti ljudi koje nitko nije birao proglasili su i krive krastavce nepoželjnima, pa ne čudi ni ova debilana...

 Mogu trajati vječno... Zar ne vidiš problem?  Kako zbrinuti to sranje? Spalionica? Googlaj malo dioksin... 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice