Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 202.745
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

900 mrtvih u Italiji

 

Ovo izgleda kao etnicko ciscenje na maksimum. 

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
JozoBozo121 kaže...

 

Cilj karantene nije samo da zaraza stane, već da se krivulja zaraženih izravna i prolongira da bi se omogućilo bolnicama da stignu zbrinjavati ljude na ventilatorima i u intenzivnoj.

 

15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Još jedan dobar video, bez širenja panike i teoriji zavjere: 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
walentkane kaže...

Još jedan dobar video, bez širenja panike i teoriji zavjere: 

 

 Ma taj makedonac kola već tjedan dana, neznam... prvo buba da je covid poznat od 1970, 1968, pa da oboljelima netreba respirator, ravna se po kineskim pričama kako su eto ljudi prepušteni sami sebi bili bolje nego oni kojima su davali respiratore, a brka pritom obogaćivanje kisikom i samo prisilno disanje, a pritom kinezi su davali gro friziranih informacija. Znamo da je još u siječnju bila spika da je covid, prema kineskim informacijama daleko manje zarazan od sezonske gripe. Nek to kažu sad kad je samo u italiji umrlo 45 liječnika. Ovdje možeš vidjeti u kakvom su stanju pluća relativno mladog čovjeka zahvaćena covidom - jednostavno vipe nema kapaciteta da preuzme dovoljno kisika iz volumena zraka koji je u atmosferi i mora koristiti kisik da se ne uguši. Ono, rječit je djedica, ali je dezinformativan. https://edition.cnn.com/2020/03/26/health/covid-19-lung-damage-video/index.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Fora je u tome, sto 90%forumasa u ovoj temi je govorilo do nedavno da je ovo samo malo jaca gripa. Mislim da se sada ploca mijenja pomalo. Bit ce veselo.
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Endymon kaže...
Fora je u tome, sto 90%forumasa u ovoj temi je govorilo do nedavno da je ovo samo malo jaca gripa. Mislim da se sada ploca mijenja pomalo. Bit ce veselo.

uvjetno malo jača gripa
ako se poslože uvijeti, imaš šmrcavicu, ako se slože drugčiji uvijeti, završiš na respiratoru (dvije krajnosti)
jako je puno faktora koji uvjetuju koju varijantu češ imati

- koliko dugo si bio izložen virusu
- kakav ti je imunitet
- da li trenutna mikroklima odgovara virusu ili tebi

(recimo najopasnije je kad imaš nagle promjene vremena toplo-hladno, tada uvjetne bolesti najčešče udaraju)

ovo su samo glavni faktori.


if only you knew the power of the dark side
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Neprestano brkate gripu i prehladu. Jedini način da ti gripa daje blage simptome je da ti organizam prepoznaje virus. Dakle, ili je to slučajnošću imunološki sistem kroz godine upoznat sa određenim sojem kroz susret sa srodnim ranije, ili si cijepljen. Toplohladno vrijeme, horoskopski znak ili oblik nosa ne znače ništa osim da spriječe virus da u dovoljnom broju uđe u tebe. A kad jednom uđe, "gripica" je, barem ova h1n1, vrlo gadna stvar koja tuče i jakog i mladog i muško i žensko. Jedina stvar koja ju razlikuje simptomatski od covida je da vrlo rijetko izaziva komplikaciju upala pluća, pa pretrpiš pod bolovima i temperaturom 10 dana i nekako se oporavljaš. Dakle, ni jedno nije zajebancija, no gripu doktori poznaju, cijepljeni su, i dakle već postoji imunitet krda. Što ti sve ne znači ništa ako uhvati tebe. I nemoj mi prodavat fore da znaš o čemu pričaš, jedini dokaz tome bi bio da si sad nedavno dokazano preležao gripu, tj. Da se nisi "samodijagnosticirao" jer te zaboljelo grlo, glava i prošmrcao začepljeni nos.
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
CrnaBitanga kaže...

 Pernar je rijedak primjerak idiota.

 u današnje vrijeme idiotizam nije nikakva rijetkost

waaagh ; #stayhome
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Nije mi nikako jasna ova politika u hrv tokom ove pandemije iz dana u dan raste broj oboljelih.Ne kazem da je BiH bolja, ali po statistici oboljelih vidim je dobro ispod hrvatske sad sto hocu reci kod nas je uveden policijski sat vec ima 10 dana nema kretanja od 18h do 05h sve zivo zatvoreno osim trgovina prehrane i ljekarni i nekih proizvodnji.Starijim od 65 i mladjim od 18 strogo zabranjeno kretanje.

 

 

Statistika u svijetu za coronu https://coronaworld.eu/

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 10:48 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
overhaul kaže...
walentkane kaže...

Još jedan dobar video, bez širenja panike i teoriji zavjere: 

 

 Ma taj makedonac kola već tjedan dana, neznam... prvo buba da je covid poznat od 1970, 1968, pa da oboljelima netreba respirator, ravna se po kineskim pričama kako su eto ljudi prepušteni sami sebi bili bolje nego oni kojima su davali respiratore, a brka pritom obogaćivanje kisikom i samo prisilno disanje, a pritom kinezi su davali gro friziranih informacija. Znamo da je još u siječnju bila spika da je covid, prema kineskim informacijama daleko manje zarazan od sezonske gripe. Nek to kažu sad kad je samo u italiji umrlo 45 liječnika. Ovdje možeš vidjeti u kakvom su stanju pluća relativno mladog čovjekazahvaćena covidom - jednostavno vipe nema kapaciteta da preuzme dovoljno kisika iz volumena zraka koji je u atmosferi i mora koristiti kisik da se ne uguši. Ono, rječit je djedica, ali je dezinformativan. https://edition.cnn.com/2020/03/26/health/covid-19-lung-damage-video/index.html

 Jedno bi trebalo bit jasno, manipulacija brojkama je opaka ili ne znaš u kojoj državi više loptaju brojke.Dalje se nema kaj reči, ludnica ili panika je prevelika kao da se radi o neusporedivo smrtonosnijoj bolesti.

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Sucharit_Bhakdi

 

 

Smrtnost mladih ljudi je mizerna ili zanemariva, ili kao u ovom dole slučaju gdje i dalje tapkaju u mraku.Prvo su mislili da je od Korone ali ne baš, ili za očekivat je da je malac imal nezgodan splet ili kombinaciju fatalnih medicinskih problema.

 

https://www.latimes.com/california/story/2020-03-25/a-search-for-answers-in-teens-death-that-may-be-linked-to-coronavirus

dreadmoore kaže...

Nije mi nikako jasna ova politika u hrv tokom ove pandemije iz dana u dan raste broj oboljelih.Ne kazem da je BiH bolja, ali po statistici oboljelih vidim je dobro ispod hrvatske sad sto hocu reci kod nas je uveden policijski sat vec ima 10 dana nema kretanja od 18h do 05h sve zivo zatvoreno osim trgovina prehrane i ljekarni i nekih proizvodnji.Starijim od 65 i mladjim od 18 strogo zabranjeno kretanje.

Od tog policijskog sata nema baš nikakve koristi, ako se posebno ne brineš o starijim ljudima koji su realno jedini i najugroženiji.Dalje se nema kaj dodat, tu ti je dolnji video ili človeka su sigurno itekak dobro uputili. Nije ti to Hrvatska ili Bosna itd, dakle kratko i jasno istaknut najbitnije činjenice bez komplikacija i budalaština.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 10:56 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Darky kaže...

uvjetno malo jača gripa

 Da, zato je u Italiji od listopada do kraja prvog mjeseca od posljedica sezonske gripe umrlo 240 ljudi, a u Njemačkoj u istom razdoblju manje od 200. A zaraženi su bili u milijunima. Zdravim, mladim ljudima se prepolovi kapacitet pluća. Talijanska vojska vozi trupla na spaljivanje u konvojima kamiona dok krematoriji rade u tri smjene, u Španjolskoj se cijela klizališta pretvaraju u ad-hoc škrinje za trupla. Uz brojke zaraženih koje nisu ni u stotinama tisuća, bez cjepiva za većinu populacije. 

Daj malo otvori oči, uključi razum, nemoj ispadati smiješan i naivan.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
JozoBozo121 kaže...
Darky kaže...

uvjetno malo jača gripa

 Da, zato je u Italiji od listopada do kraja prvog mjeseca od posljedica sezonske gripe umrlo 240 ljudi, a u Njemačkoj u istom razdoblju manje od 200. A zaraženi su bili u milijunima. Zdravim, mladim ljudima se prepolovi kapacitet pluća. Talijanska vojska vozi trupla na spaljivanje u konvojima kamiona dok krematoriji rade u tri smjene, u Španjolskoj se cijela klizališta pretvaraju u ad-hoc škrinje za trupla. Uz brojke zaraženih koje nisu ni u stotinama tisuća, bez cjepiva za većinu populacije. 

Daj malo otvori oči, uključi razum, nemoj ispadati smiješan i naivan.

 uključi ti svoj razum i razmisli koliko bi ljudi umrlo i bez korone...
ljudi umiru svaki dan od starosti, kroničnih bolesti i nesreća
to kaj vojska vozi tijela je zato jer čuvaju tijela i onda ih skupno rješavaju (inače to rade pogrebnici)

eto u hrvatskoj u prosjeku 156 ljudi umire svaki dan (2017 da ne bilo "manipulacija i interpretacija")
za italiju su u prosjeku podaci 10-11 stanovnika na svakih 1000 stanovnika



if only you knew the power of the dark side
12 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Newsflash.

 

U vijestima na HTV u 10 su upozorili na neke yebene čestice u zraku i da se izbjegava boravak na otvorenom.

Štete plućima i mislim da rekoše srcu.

Jbt!

 

Stavili satelitske snimke Zemlje i Europe...sa kretanjem tog sranja...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 12:00 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
dreadmoore kaže...

Ne kazem da je BiH bolja, ali po statistici oboljelih vidim je dobro ispod hrvatske sad sto 

 Zato što kod vas ne testiraju. Testirate stotinjak bolesnika dnevno. 

Spiridon kaže...

Newsflash.

 

U vijestima na HTV u 10 su upozorili na neke yebene čestice u zraku i da se izbjegava boravak na otvorenom.

Štete plućima i mislim da rekoše srcu.

Jbt!

 

Stavili satelitske snimke Zemlje i Europe...sa kretanjem tog sranja...

 Pričaju ti o tome već dva dana. Pa kaj ne vidiš kakav je zrak i da se vidi žuta izmaglica kad pogledaš u daljinu?

Sitne čestice pustinjskog pijeska. 

 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Vilice, ne briljiramo ni mi sa testiranjima

 

P.S.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
VladRi kaže...

u biti dva pitanja

 

1. Zasto netko sada ne organizira nekakav heist 3000 :) nema nikoga da te vidi :D

2. Sta je sada sa imigrantima?

 

 

 

 

 Dakle

 

1 je rijesen: https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-u-centru-rijeke-opljackana-banka/2169505.aspx

 

sad jos 2

NULL!=NULL
8 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

kod nas u SA ;

majka umrla,kćer dobila informaciju iz DZ da je preminula majka negativna na civid19,

Brat sa ženom i sinom dolazi kod sestre iz medija saznaju da je majka ipak bila pozitivna.

Sad su svi u karantini,a testirana samo kćer preminule žene!

Ostali nisu !

 

waaagh ; #stayhome
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 17:06 (warhammer).
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Spiridon kaže...

Newsflash.

 

U vijestima na HTV u 10 su upozorili na neke yebene čestice u zraku i da se izbjegava boravak na otvorenom.

Štete plućima i mislim da rekoše srcu.

Jbt!

 

Stavili satelitske snimke Zemlje i Europe...sa kretanjem tog sranja...

Pijesak pustinje iz Turkmenistana.

9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
warhammer kaže...

kod nas u SA ;

majka umrla,kćer dobila informaciju iz DZ da je preminula majka negativna na civid19,

Brat sa ženom i sinom dolazi kod sestre iz medija saznaju da je majka ipak bila pozitivna.

Sad su svi u karantini,a testirana samo kćer preminule žene!

Ostali nisu !

 

kod nas da se svi testiraju bilo bi milijun zarazenih..

ovako se manje plasi narod i dobro je..

 

ovi svi moji koji su dosli iz austrije su sigurno zarazeni, kasljucaju svi, nisu testirani, samoizolacija i to je to.. ne zele ih testirati, samo su im rekli da se javi ako se stanje pogorsa

16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...
Spiridon kaže...

Newsflash.

 

U vijestima na HTV u 10 su upozorili na neke yebene čestice u zraku i da se izbjegava boravak na otvorenom.

Štete plućima i mislim da rekoše srcu.

Jbt!

 

Stavili satelitske snimke Zemlje i Europe...sa kretanjem tog sranja...

Pijesak pustinje iz Turkmenistana.

 yep evo ovako izgleda na autu. Još ja mislim kak je lijepo vrijeme za radit popravke od potresa po vani, kadli to je pm10, ono puder je za to čudo krupni šoder. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Zanimljivo u europi umrlo oko 20k ljudi od korone  stanovništvo citave europe je oko 750 milijuna   a kina koja ima najvise stanovnika samo 4k 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 19:07 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

 Koji moroni, sad se tu ljude napada i proziva što se šetaju vani na proljeće, iako se ne grupiraju, opet ih se proziva. Debilizam na 100.-u potenciju. Bolje je sasvim sigurno se prošetati na svježem zraku nego biti zatvoren. Sigurno se nitko nije razbolio od Corone šetajući na svježem zraku. Ova kampanja je katastrofa.

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
I meni ovo pomalo nema nikakvog baš smisla.
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Darky kaže...
JozoBozo121 kaže...
Darky kaže...

uvjetno malo jača gripa

 Da, zato je u Italiji od listopada do kraja prvog mjeseca od posljedica sezonske gripe umrlo 240 ljudi, a u Njemačkoj u istom razdoblju manje od 200. A zaraženi su bili u milijunima. Zdravim, mladim ljudima se prepolovi kapacitet pluća. Talijanska vojska vozi trupla na spaljivanje u konvojima kamiona dok krematoriji rade u tri smjene, u Španjolskoj se cijela klizališta pretvaraju u ad-hoc škrinje za trupla. Uz brojke zaraženih koje nisu ni u stotinama tisuća, bez cjepiva za većinu populacije. 

Daj malo otvori oči, uključi razum, nemoj ispadati smiješan i naivan.

 uključi ti svoj razum i razmisli koliko bi ljudi umrlo i bez korone...
ljudi umiru svaki dan od starosti, kroničnih bolesti i nesreća
to kaj vojska vozi tijela je zato jer čuvaju tijela i onda ih skupno rješavaju (inače to rade pogrebnici)

eto u hrvatskoj u prosjeku 156 ljudi umire svaki dan (2017 da ne bilo "manipulacija i interpretacija")
za italiju su u prosjeku podaci 10-11 stanovnika na svakih 1000 stanovnika



 Daj se sleti do koje bolnice pa im reci da ukljuce razum i koji kurac glumataju. Ti, Pernar i ekipa iz njegove grupe. Al' ako pokupis nekaj i krenes hroptat kak nemas zraka... molim te da ne uzimas dodatni kisik na nos ili respirator. Eto, cisto toliko. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Sve neki pametnjakovići koji se kuže u sve ovdje na forumu.

Moja poruka je: Mišljenje je ko i prkno svako ga ima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 19:24 (hummer0).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ja bi Pernara za predsjednika drzave a macu senzaciju za prvu damu drzave odlican spoj jer glupostima nikad nebi bilo kraja.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
itomic009 kaže...

 Koji moroni, sad se tu ljude napada i proziva što se šetaju vani na proljeće, iako se ne grupiraju, opet ih se proziva. Debilizam na 100.-u potenciju. Bolje je sasvim sigurno se prošetati na svježem zraku nego biti zatvoren. Sigurno se nitko nije razbolio od Corone šetajući na svježem zraku. Ova kampanja je katastrofa.

 To se dogodi kad mediji zabiju zube u neku temu i pokušavaju isisati što više klikova pa onda ljudi kojima mozak radi na rezervi ne koriste razum i logiku nego ponavljaju naslove kao mantru.

Naravno da je bolje biti na svježem zraku, pogotovo na suncu, uz uvjet držanja sigurne udaljenosti. I Beroš i Markotićka su to više puta sami naglasili. Al šta oni znaju, valjda zna bolje onaj novinar koji je čuo da svi moraju biti doma u kući. Još mogu shvatit inzistiranje u gradu na području gdje je gustoća naseljenosti velika, ali inzistiranje na istome u malim gradovima ili na selu. Kretenizam. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
moderator
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
dreadmoore kaže...

Zanimljivo u europi umrlo oko 20k ljudi od korone  stanovništvo citave europe je oko 750 milijuna   a kina koja ima najvise stanovnika samo 4k 

Zanimljivo je samo ukoliko prihvatiš tezu da Kina ne laže. 

 

Kinu oupće treba izbaciti iz svih statistika i krivulja, jer uključivanje njihovih "podataka" prikriva pravo stanje bolesti.

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ddarknessfairyy kaže...

 Još mogu shvatit inzistiranje u gradu na području gdje je gustoća naseljenosti velika, ali inzistiranje na istome u malim gradovima ili na selu. Kretenizam. 

 Mislim da je bas zbog idiota po gradu - tj. onih koju su dan prije zatvaranja kafica bili cijeli dan u drustvu na kavi, a sutradan u istim grupama bili u parku. Ono, nisu zabranili kafice vec da vas 7-14 sjedi za istim stolom i da si pljujete u facu.

 

Ja se sutra vracam u svoje manje mjesto, gdje bi inace isao vikendima, i gdje vozim bike cesto i gdje tijekom sijecnja i veljace ne bi naletio na 5 ljudi cijeli dan, a prosao bih 30-ak km kroz dvije opcine.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice