Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe

poruka: 49
|
čitano: 10.954
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe".
15 godina
offline
Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe

Šteta što sam oženjen i imam djecu. 4-5g robije tamo i ne moram više raditi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Zašto bi itko normalan sa zapada išao tamo? Ovo može biti zanimljivo samo južnoj i jugoistočnoj Aziji.
Regija je jako rizična.
Klima je katastrofalna.
Autokratska vlast.
Nepoznavanje jezika i pisma.
I na kraju rizik da nećeš moći izvući svoju zarađenu lovu kad se odlučiš vratiti.
Moj PC  
14 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Volos kaže...
Zašto bi itko normalan sa zapada išao tamo? Ovo može biti zanimljivo samo južnoj i jugoistočnoj Aziji.
Regija je jako rizična.
Klima je katastrofalna.
Autokratska vlast.
Nepoznavanje jezika i pisma.
I na kraju rizik da nećeš moći izvući svoju zarađenu lovu kad se odlučiš vratiti.

Oko 12k $ plača, pošto je zemlja autokratska i rasistička, građanin si drugog reda i nemaš mogučnosti potrošiti novce.  Vratiš se nakon par godina od tamo, kupiš par stanova ili apartmana i laganini. 

12 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Stvari najčešće nisu baš tako jednostavne u praksi.
15 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
To je zanimljivo ljudima iz siromašnih islamskih zemalja, Pakista, tako nešto.
5 godina
offline
Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe

Zanimljivo, dosta agresivno idu s ovim ponudama

 

Recimo odmah u startu da UAE nije isto sto i Saudijska arabija: pripadnici svih vjera mogu slobodno izrazavati svoje stavove, nikakava pokrivala za zene nisu potrebna na ulicama, imaju crkve, pricaju engleski, klima je malo "toplija", ali imaju parkove, palme i zelenilo zasadeno tako da se trude "ozivjeti" tu pustinju na kojoj su

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 14:34 (encoding).
 
6 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Volos kaže...
Stvari najčešće nisu baš tako jednostavne u praksi.

 Jesu, pitaj to naše manekenke, pjevačice, glumice i ostali beskorisni talog društva koji sebe naziva influencerima.

Sve redom odlaze u Dubai gutati mačeve, a onda se ovdje vraćaju s parama i kupuju aute i stanove.

Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
uniball kaže...
Volos kaže...
Stvari najčešće nisu baš tako jednostavne u praksi.

 Jesu, pitaj to naše manekenke, pjevačice, glumice i ostali beskorisni talog društva koji sebe naziva influencerima.

Sve redom odlaze u Dubai gutati mačeve, a onda se ovdje vraćaju s parama i kupuju aute i stanove.

 

ako smatraš da više od 0.01% instagram influencera ima išta više novaca doli prosječna prodavačica u Konzumu, gadno se varaš.

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog

Neka ima a neka nema, ovisi šta je spremna raditi.

Svaka budala zna gdje se pare zarađuju i na koji način i koje su im tarife.

Neke uspiju lokalno naći sponzora, a neke ipak moraju put pod noge kod šeika, to je zapravo postao trend zadnjih par godina, ići "raditi" u UAE.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 14:51 (uniball).
3 godine
protjeran
offline
Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe

 

 

 
7 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Volos kaže...
Zašto bi itko normalan sa zapada išao tamo? Ovo može biti zanimljivo samo južnoj i jugoistočnoj Aziji.
Regija je jako rizična.
Klima je katastrofalna.
Autokratska vlast.
Nepoznavanje jezika i pisma.
I na kraju rizik da nećeš moći izvući svoju zarađenu lovu kad se odlučiš vratiti.

 https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/zasto-su-nam-krila-oluje-odletjela-na-bliski-istok-20150305

6 godina
offline
Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe

Proveo sam u AD 3 godine u oilfieldu, nikad nikakvih problema, kriminala nema ili jako rijetko, i danas mi nedostaje ponuda koje bila tamo...

Klima je malo zeznuta ali i na to se covjek privikne ko magarac na batine kad je perje u pitanju...

 
5 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog

Šteta šta si oženjen i imaš djecu ? Ili si se krivo izrazio ili ne voliš svoju djecu ? 

16 godina
neaktivan
offline
Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe

Osobno, nikad ne bih otišao u taj dio svijeta raditi. Shvaćam da to nije isto kao i u ostalim islamskim zemljama (bar tako kažu oni koji su bili tamo ), ali nije sve u novcu i ne bih se radi novca želio prilagođavati na takvu kulturu, što radi toga da je ipak to usred islamističkog svijeta, što vezano uz "kulturu glamura" i preseravanja koja jedina nadjačava islamizam. Štoviše, ne privlači me previše čak ni turistički odlazak tamo, iako volim putovati i "vidjeti svijeta". Dodatni razlog zbog čega se tamo ne bih želio upuštati u posao je taj što su valjda 90% radne snage indijci s kojima i o kojima nemam baš previše dobro mišljenje. Možda će netko po meni oplesti kao po Edi Pezziju, no ipak smo mi drugačiji svijetovi i nisam spreman se mijenjatu u tom smjeru.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
southy kaže...

Osobno, nikad ne bih otišao u taj dio svijeta raditi. Shvaćam da to nije isto kao i u ostalim islamskim zemljama (bar tako kažu oni koji su bili tamo ), ali nije sve u novcu i ne bih se radi novca želio prilagođavati na takvu kulturu, što radi toga da je ipak to usred islamističkog svijeta, što vezano uz "kulturu glamura" i preseravanja koja jedina nadjačava islamizam. Štoviše, ne privlači me previše čak ni turistički odlazak tamo, iako volim putovati i "vidjeti svijeta". Dodatni razlog zbog čega se tamo ne bih želio upuštati u posao je taj što su valjda 90% radne snage indijci s kojima i o kojima nemam baš previše dobro mišljenje. Možda će netko po meni oplesti kao po Edi Pezziju, no ipak smo mi drugačiji svijetovi i nisam spreman se mijenjatu u tom smjeru.

 Pa onda se možeš osjećati kao da si na Balkanu, razlika je što si oni to mogu priuštiti, a balkanci uzmu kredit za novu mečku, iphone i kričavo zelenu pituru za ofarbati kuću da se bolje vidi s Marsa. 

 

Za*ebanciju na stranu, što ti nije izazov proširiti malo vidike, upoznati druge kulture i običaje ili smatraš da je samo ono na što smo od malih nogu naučeni ispravno? Njima su jednako tako naši običaji i navike čudni, neke stvari i nepristojne. Japan je potpuno drugačija kultura od naše pa opet mi je put tamo bio jedno od najboljih životnih iskustava, bez obzira što mi i dalje neke stvari nisu sjele ili su mi teško prihvatljive.

2 godine
neaktivan
offline
Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe

Ne vidim bazu koliko naših ljudi je pomoraca bolje i to nego ic u neku zemlju biti rob.  Ode si bar rob par mjeseci... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
mzopg kaže...

Pa onda se možeš osjećati kao da si na Balkanu, razlika je što si oni to mogu priuštiti, a balkanci uzmu kredit za novu mečku, iphone i kričavo zelenu pituru za ofarbati kuću da se bolje vidi s Marsa. 

 

Za*ebanciju na stranu, što ti nije izazov proširiti malo vidike, upoznati druge kulture i običaje ili smatraš da je samo ono na što smo od malih nogu naučeni ispravno? Njima su jednako tako naši običaji i navike čudni, neke stvari i nepristojne. Japan je potpuno drugačija kultura od naše pa opet mi je put tamo bio jedno od najboljih životnih iskustava, bez obzira što mi i dalje neke stvari nisu sjele ili su mi teško prihvatljive.

Mislim da sam gore već napisao da volim upoznavati nove stvari i kulture, ali neke "kulture" me ne zanimaju. Sjevernu Ameriku i Europu sam dosta proputoval, no uvijek ima novih mjesta koja su zanimljiva, još me zanima daleki istok (uključujuči i Japan koji spominješ, ali i Vijetnam, Indoneziju i taj dio), Australija, Južna Amerika, ...svašta. Ono što me ne zanima je Afrika sjeverno od ekvatora, te od bliskog istoka do Indije.

Što se tiče razlika između balkanaca i klijentele koja hodočasti u mjesta kao Dubai i slično vjerojatno je manja nego misliš. Primjer, lokalni poduzetnik, otac pokrenuo uspješnu firmu, umro relativno mlad i ostavio firmu sinovima, prvo što su napravili da su žene vodili u Dubai, nakon relativno kratkog mjeseca firma oda u k... Također, u tim mjestima ima kojekakvih instagramuša koje se pokušavaja na taj način promovirati za novce koje zapravo nemaju pa su stvarno te razlike mnogo manje nego misliš.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
3 godine
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Volos kaže...
Zašto bi itko normalan sa zapada išao tamo? Ovo može biti zanimljivo samo južnoj i jugoistočnoj Aziji.
Regija je jako rizična.
Klima je katastrofalna.
Autokratska vlast.
Nepoznavanje jezika i pisma.
I na kraju rizik da nećeš moći izvući svoju zarađenu lovu kad se odlučiš vratiti.

 Otisao je jedan moj poznanik pilot(pilot u plesu), zvali ga samo da dode dat ce mu sve, dali mu super placu, stan. Cim je dosao covid isti dan dobio pedalu i marš van iz stana, ajde prijatelju nazad u hr sad radi ko skladistar jer kao pilot se sigurno vise nebude zaposlo u hr

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 16:30 (Boris grozni).
4 godine
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Buliman kaže...

Proveo sam u AD 3 godine u oilfieldu, nikad nikakvih problema, kriminala nema ili jako rijetko, i danas mi nedostaje ponuda koje bila tamo...

Klima je malo zeznuta ali i na to se covjek privikne ko magarac na batine kad je perje u pitanju...

 

Odradio sam u Emiratima godinu dana. Definitivno je bolje nego u Saudijskoj ili Indiji, gdje sam također, nažalost odradio po godinu dana. Nema tih para radi kojih bi se danas vratio tamo.

 

 

 

9 godina
offline
Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe

Prevelik rizik, hvala, ali nema tog novca koji bi me privukao tamo. Na žalost, koliko god to zvučalo ružno, Arapi su dosta podložni religiji i kada njihov Imam kaže da je netko neprijatelj, većina ga posluša ko ovce bez obzira koliko su si dobri s nekim. I ako se zamjeriš nekome, sprašit će te na prvi avion, bez novca i prtljage a ti ćeš biti sretan da ti je glava na ramenim.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
southy kaže...
Mislim da sam gore već napisao da volim upoznavati nove stvari i kulture, ali neke "kulture" me ne zanimaju. Sjevernu Ameriku i Europu sam dosta proputoval, no uvijek ima novih mjesta koja su zanimljiva, još me zanima daleki istok (uključujuči i Japan koji spominješ, ali i Vijetnam, Indoneziju i taj dio), Australija, Južna Amerika, ...svašta. Ono što me ne zanima je Afrika sjeverno od ekvatora, te od bliskog istoka do Indije.

Što se tiče razlika između balkanaca i klijentele koja hodočasti u mjesta kao Dubai i slično vjerojatno je manja nego misliš. Primjer, lokalni poduzetnik, otac pokrenuo uspješnu firmu, umro relativno mlad i ostavio firmu sinovima, prvo što su napravili da su žene vodili u Dubai, nakon relativno kratkog mjeseca firma oda u k... Također, u tim mjestima ima kojekakvih instagramuša koje se pokušavaja na taj način promovirati za novce koje zapravo nemaju pa su stvarno te razlike mnogo manje nego misliš.

 Volim, ali ne volim. 

Upoznaješ nove stvari i kulture prema osobnim stavovima i predrasudama koje si unaprijed odredio prema tuđim iskustvima, anegdotama i pročitanom.

 

Meni je recimo Azija daleko zanimljivija ispala od Sjeverne Amerike, a i dobrog dijela Europe. Afrika mi je veliki izazov, ali i popriličan rizik, unatoč tome ima svoju povijest, kulturu, floru i faunu koje svakako treba upoznati. Od bliskog istoka do Indije imaš Tursku (Istambul je čudo od grada), Izrael i Iran koji su iznimno zanimljivi, a u širem kontekstu tu po nekima upada i Maroko, a Marakeš moraš doživjeti. Vijetnam, Laos, Kambodža doživljaj za sebe. Indija, ili je voliš ili je mrziš, ali je treba osobno upoznati, nikakve anegdote tu ništa ne pomažu jer jednima je odvratna, a drugima otvori nove poglede na mnoge stvari.

 

Ovo drugo stoji, zato sam i stavio da je sličnost između naših "poduzetnika" i Dubai šminkera očita.

 

Nismo svi isti i to je ok, moj stav je da treba biti otvoren prema svemu bilo to glazba, film, putovanje, razne nacije, hrana... što sam sve stavio u usta od hrane masu ljudi ne bi niti pogledalo koliko loše izgleda ili je od nečega što im se gadi i onda se oduševiš.

I eto tako ode ja u OT, sorry ekipa.

 

Boris grozni kaže...
 Otisao je jedan moj poznanik pilot(pilot u plesu), zvali ga samo da dode dat ce mu sve, dali mu super placu, stan. Cim je dosao covid isti dan dobio pedalu i marš van iz stana, ajde prijatelju nazad u hr sad radi ko skladistar jer kao pilot se sigurno vise nebude zaposlo u hr

 Kažu da svaka priča ima dvije strane. Pitanje je kako je to stvarno ispalo i je li se tvoj prijatelj ponio neodgovorno ili prekršio nekakvo pravilo jer mi ljudi imamo običaj kada pričamo o sebi uvijek biti subjektivni i ne viditi osobnu krivicu.

 

Thinker kaže...

Prevelik rizik, hvala, ali nema tog novca koji bi me privukao tamo. Na žalost, koliko god to zvučalo ružno, Arapi su dosta podložni religiji i kada njihov Imam kaže da je netko neprijatelj, većina ga posluša ko ovce bez obzira koliko su si dobri s nekim. I ako se zamjeriš nekome, sprašit će te na prvi avion, bez novca i prtljage a ti ćeš biti sretan da ti je glava na ramenim.

 A mi kao dolazimo iz centra svemira i kolijevke kulture, država u kojoj ti je dijete izopćeno ako ne ide na vjeronauk, korupcija je srednje ime većini državljana lijepe naše, pola naroda slavi razno razne kriminalce i teroriste, a kad dežurni pop kaže da treba nekoga kamenovati to se i desi. Daj molim te, iznenadio bi se koliko su neke od tih država miljama ispred nas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 19:01 (mzopg).
16 godina
online
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
mzopg kaže...

Boris grozni kaže...
 Otisao je jedan moj poznanik pilot(pilot u plesu), zvali ga samo da dode dat ce mu sve, dali mu super placu, stan. Cim je dosao covid isti dan dobio pedalu i marš van iz stana, ajde prijatelju nazad u hr sad radi ko skladistar jer kao pilot se sigurno vise nebude zaposlo u hr

 Kažu da svaka priča ima dvije strane. Pitanje je kako je to stvarno ispalo i je li se tvoj prijatelj ponio neodgovorno ili prekršio nekakvo pravilo jer mi ljudi imamo običaj kada pričamo o sebi uvijek biti subjektivni i ne viditi osobnu krivicu.

To je kod njih normalno. "Odletilo" je brdo ljudi iz aviokompanija, kao i zaposlenih na brdo drugih covidom pogođenih mjesta.

Nema tamo radničkih prava kao u EU.

16 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Volos kaže...
Zašto bi itko normalan sa zapada išao tamo? Ovo može biti zanimljivo samo južnoj i jugoistočnoj Aziji.
Regija je jako rizična.
Klima je katastrofalna.
Autokratska vlast.
Nepoznavanje jezika i pisma.
I na kraju rizik da nećeš moći izvući svoju zarađenu lovu kad se odlučiš vratiti.

Plaće su basnoslovne čak i za zapadne (europske) prilike.

Često imaš plaćen i smještaj ili ti firma subvencionira.

Agresivno štediš svaki mjesec.

Osim engleskog, drugi jezik ti ne treba.

Za 10-12-15 godina dođeš nazad i odeš u mirovinu.

Druga stvar je dal je to život za tebe, taj dio je subjektivan.

 

Source: imam kolege tamo koji za par godina ostavljaju karijeru iza sebe i uživaju u životu idućih par desetljeća, bilo ne radeći ništa, bilo baveći se hobijima do kraja života.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
9 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
mzopg kaže...

 A mi kao dolazimo iz centra svemira i kolijevke kulture, država u kojoj ti je dijete izopćeno ako ne ide na vjeronauk, korupcija je srednje ime većini državljana lijepe naše, pola naroda slavi razno razne kriminalce i teroriste, a kad dežurni pop kaže da treba nekoga kamenovati to se i desi. Daj molim te, iznenadio bi se koliko su neke od tih država miljama ispred nas. 

 

Živio sam godinu i nešto sitno među Arapima i dobro ih upoznao. Dakle, to je moje vlastito iskustvo koje sam stekao upoznajući i pričajući s njima. I puno ljudi koji su bili u Saudijskoj Arabiji ili UAE reći će ti da je odnos prema strancima kao da su drugorazredni ljudi, bez obzira što su liječnici ili neko drugo traženo zanimanje. I onda ti kažu kako su najviše vremena provodili u svom apartmanu jer nisu imali volje niti ići razgledati grad. Svatko od tih Arapa svjestan je da ti može dati napojnicu u visini tvoje godišnje plaće, zato te tako i tretira. Ne kažem da je to pravilo, naravno, ima i lijepih priča, no opet ponavljam, rizik je da se sve pretvori u neugodno iskustvo.

No, uz sve što imaš za usporedbu stanja kod nas i negdje kod Arapa, glavna je stvar da te kod nas neće vjerska policija ovući u zatvor ako imaš kratke hlaće ili zato što si vidio lice neke bogatašice kojoj je pala marama s lica. Ovo "miljama ispred nas" zvuči malo prenategnuto u ovom slučaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 19:14 (Thinker).
5 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
I dok se zapadni svijet prepucava o religioznosti, mnoge će vjerojatno iznenaditi činjenica da na svijetu postoje zemlje u kojima je izrazito opasno biti ateist, odnosno ateisti mogu zbog svog nevjerovanja biti osuđeni na smrt, donosi Independent. Ovo su zemlje u kojima se ateizam kažnjava smrću:

Afganistan

Iran

Malezija

Maldivi

Mauretanija

Nigerija

Pakistan

Katar

Saudijska Arabija

Somalija

Sudan

Ujedinjeni Arapski Emirati

Jemen

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Thinker kaže...
mzopg kaže...

 A mi kao dolazimo iz centra svemira i kolijevke kulture, država u kojoj ti je dijete izopćeno ako ne ide na vjeronauk, korupcija je srednje ime većini državljana lijepe naše, pola naroda slavi razno razne kriminalce i teroriste, a kad dežurni pop kaže da treba nekoga kamenovati to se i desi. Daj molim te, iznenadio bi se koliko su neke od tih država miljama ispred nas. 

 

Živio sam godinu i nešto sitno među Arapima i dobro ih upoznao. Dakle, to je moje vlastito iskustvo koje sam stekao upoznajući i pričajući s njima. I puno ljudi koji su bili u Saudijskoj Arabiji ili UAE reći će ti da je odnos prema strancima kao da su drugorazredni ljudi, bez obzira što su liječnici ili neko drugo traženo zanimanje. I onda ti kažu kako su najviše vremena provodili u svom apartmanu jer nisu imali volje niti ići razgledati grad. Svatko od tih Arapa svjestan je da ti može dati napojnicu u visini tvoje godišnje plaće, zato te tako i tretira. Ne kažem da je to pravilo, naravno, ima i lijepih priča, no opet ponavljam, rizik je da se sve pretvori u neugodno iskustvo.

No, uz sve što imaš za usporedbu stanja kod nas i negdje kod Arapa, glavna je stvar da te kod nas neće vjerska policija ovući u zatvor ako imaš kratke hlaće ili zato što si vidio lice neke bogatašice kojoj je pala marama s lica. Ovo "miljama ispred nas" zvuči malo prenategnuto u ovom slučaju.

 ako imaš bijelu gujsc'u, sve OK...

 

najebeš ako si crnji od njih...

 

dakle, Hrvat generalno neće najebat'...

 

poznanik bio... električar..posao u SA: Englez, inženjer, u pogonu,  ga preko Motorole pita: svijetli li ta i ta ledica na nadzornom panelu? On veli da, svijetli - OK idemo dalje...

 

veli taj posao nije mogao raditi nikakav Filipinac, ne dao Bog Bangladešanin, samo bijeloguzi...

 

Sestrična s mužem radi dizajn za Bahrein (radila materijale za bahreinsku luku i aerodrom, muž radi za McLaren trkaći tim tamo) - sve 5 za bijelce, ali veli balavurdija u školi se sprda s poznanicom koja je učiteljicom engleskog jer je Filipinka, one mogu samo biti sluškinje tamo...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 22:43 (Stric_Jura).
2 godine
protjeran
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
uniball kaže...
Volos kaže...
Stvari najčešće nisu baš tako jednostavne u praksi.

 Jesu, pitaj to naše manekenke, pjevačice, glumice i ostali beskorisni talog društva koji sebe naziva influencerima.

Sve redom odlaze u Dubai gutati mačeve, a onda se ovdje vraćaju s parama i kupuju aute i stanove.

 

Gutaju mačeve dok im muževi garave u baranji :D

9 godina
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
Stric_Jura kaže...

 ako imaš bijelu gujsc'u, sve OK...

 

najebeš ako si crnji od njih...

 

dakle, Hrvat generalno neće najebat'...

 

poznanik bio... električar..posao u SA: Englez, inženjer, u pogonu,  ga preko Motorole pita: svijetli li ta i ta ledica na nadzornom panelu? On veli da, svijetli - OK idemo dalje...

 

veli taj posao nije mogao raditi nikakav Filipinac, ne dao Bog Bangladešanin, samo bijeloguzi...

 

Sestrična s mužem radi dizajn za Bahrein (radila materijale za bahreinsku luku i aerodrom, muž radi za McLaren trkaći tim tamo) - sve 5 za bijelce, ali veli balavurdija u školi se sprda s poznanicom koja je učiteljicom engleskog jer je Filipinka, one mogu samo biti sluškinje tamo...

 

Evo ti priča jedne liječnice, kaže da su je kolege liječnici, od kojih je opet većina stranaca, tretirala dobro, ovi iz uprave koliko-toliko dobro, ali u trgovinama su je dočekivali dosta rezervirano jer je strankinja i svjesni su da je u principu lošiji kupac od bilo kojeg domaćeg kupaca, da bi se u isto vrijeme raspekmezili i uvukli domaćem kupcu u š**ak kada bi se taj pojavio jer trgovac nikad ne zna hoće li nešto samo razgledati ili kupiti kompletnu trgovinu. Sve ovisi u kakvu radnu okolinu dospije čovjek, nema pravila, jednako kao da netko ode u Njemačku u nepoznato, samo što te u Njemačkoj neće strpati u zatvor ako te vide s bocom alkoholnog pića na ulici, makar se baš vraćao iz trgovine.

15 godina
offline
Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za programe

Jbt više i alkohol i žene i marame kao glavni "problem" odlaska u UAE... ako ti je to nešto bez čega ne možeš zamisliti dan, najprije se zapitaj je li sve s tobom u redu.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
8 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Emirati nude 100 tisuća "zlatnih" viza za prog
mrsmith kaže...

Jbt više i alkohol i žene i marame kao glavni "problem" odlaska u UAE... ako ti je to nešto bez čega ne možeš zamisliti dan, najprije se zapitaj je li sve s tobom u redu.

 ti se zapitaj dal je sa tobom sve u redu ako možeš zamislit život bez žena i alkohola

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice