Elone Mušče, pa dokle više?!

poruka: 86
|
čitano: 26.524
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elone Mušče, pa dokle više?!".
15 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

od muska sam naučio nešto meni iznimno bitno, budući da radim doma - spavati na radnom mjestu (koju prostoriju dalje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

U konačnici, kažu da ljude možemo podijeliti na tri kvalitete:

 

1. ljude koji pričaju o drugim ljudima

2. ljude koji pričaju o događajima

3. ljude koji pričaju o idejama

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 16:49 (Popa).
 
3 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Odlican clanak, Doc.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Politikin zabavnik i sirius... O daaaa :) pa ako si odrastao na tome kako mozes ista lose reci o musku :)
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

 

Neuralink prezentacija je bila običan marketinški događaj s ciljem regrutiranja. I ja sam razočaran, ali jasan mi je rezon iza toga.

Očito je da je dr. Berecki iznenadjen i uvredjen. Razumijem. Isto tako je očito da dr. Berecki ne prati s jednakom pažnjom i/ili razumijevanjem Teslu (ne samo aute!), a pogotovo ne SpaceX. I to razumijem.

 

Musk je već isporučio dovoljno da uđe u legendu. Sve da je 100% blefer u svemu osim u SpaceX, u konačnici bi bio debelo u pozitivi, a, ukoliko Starship i Super Heavy polete do orbite - s jedinim full-flow staged combustion (isprike zbog engleskog) raketnim motorom koji je ikada poletio, sve do tada će biti manja postignuća.

 

Musk je stalno isti. Dajte više mislite svojom glavom. Ako nije ispunio vaša očekivanja, žalite se pravom krivcu: liku u ogledalu, a ne po forumima.

 

 
12 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
vizionaru
Elone Mašće, veliki lašče, na tebe i Doc grakće, kao pašće😁
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Jao koliko fanova, slepaca ima Musk, Car Samoil mu nije do kolena. 

 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Strafeb kaže...

Jao koliko fanova, slepaca ima Musk, Car Samoil mu nije do kolena. 

 

Koga ti cijeniš, ako nije tajna?

10 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

a pazi doca, pritajio se :) zakuho je ovo i sad mudro suti :)

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Malo me taj Musk podsjeća na jednog bradonju tu iz Hrvatske koga vole uspoređivati sa njime...da sad ne spominjemo imena

Isto tako je obećao brda i doline, da radi na električnoj jahti, hovercraftu, ima vozilo autonomije IV i tak....da se sve rasprodalo, a istina je skroz drugačija...

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
zgmmax kaže...

Malo me taj Musk podsjeća na jednog bradonju tu iz Hrvatske koga vole uspoređivati sa njime...da sad ne spominjemo imena

Isto tako je obećao brda i doline, da radi na električnoj jahti, hovercraftu, ima vozilo autonomije IV i tak....da se sve rasprodalo, a istina je skroz drugačija...

 Jel se sve rasprodalo? E pa u gdje je onda problem? Rasprodano i prije nego je proizvedeno, za ogromnu lovu. Po meni je to uspješno odrađen posao. Jako uspješno.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Filox kaže...
zgmmax kaže...

Malo me taj Musk podsjeća na jednog bradonju tu iz Hrvatske koga vole uspoređivati sa njime...da sad ne spominjemo imena

Isto tako je obećao brda i doline, da radi na električnoj jahti, hovercraftu, ima vozilo autonomije IV i tak....da se sve rasprodalo, a istina je skroz drugačija...

 Jel se sve rasprodalo? E pa u gdje je onda problem? Rasprodano i prije nego je proizvedeno, za ogromnu lovu. Po meni je to uspješno odrađen posao. Jako uspješno.

 Problem je u tome da ako rasprodaš unaprijed nešto, a dobro znaš da je to neizvedivo isporučiti - onda se to zove prijevara iliti obmana. Slično bude i s ovom Muskovom fiks idejom.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 15:43 (Aldo).
5 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Aldo kaže...

 Problem je u tome da ako rasprodaš unaprijed nešto, a dobro znaš da je to neizvedivo isporučiti - onda se to zove prijevara iliti obmana. Slično bude i s ovom Muskovom fiks idejom.

 

 Da, da, kako da ne. Vidim, svi ti pusti lovaši tuže tog malog bradonju jer im nije isporučio auta. Malo si pobrkao lončiće, o kakvoj prevari govoriš, nemaš pojma što je dogovarano između kupca i firme, nemaš pojma kakvi su uvjeti, ugovori, ništa. Prema tome, samo bezveze pokušavaš oblatit vrhunsku firmu, dok se svjetski prvaci F1 i razni drugi miljarderi tuku da dođu na listu čekanja za taj auto. Siguran sam da je prevara, poznato je da bogataši troše pare na prevare. Isto kao što najveći svjetski igrači ulažu milijune u tu malu prevarantsku firmu, isto kao što najjača vozila na svijetu koriste njihove patente i tehnologiju...

 

Ja ne vidim Muskove fiks ideje, nego uređaje koji se koriste i ljudi ih kupuju. Vidim rakete, vidim satelite, vidim vozila (evo susjed zgradu iza mene), vidim pametne ideje za stare baterije iz tih vozila, vidim rad na neuročipovima, vidim da se svašta radi, pokušava se razne stvari napravit i većinom te stvari funkcioniraju. Ne vidim nikakve tužbe za prevaru ili obmanu.

 

Nemam pojma o kakvim prevarama pričaš, nešto si krivo sanjao sinoć.

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Oko čega se ljudi lože, oko clickbite-a...

 

Imam 40 godina i meni je cijela ova fama oko Elona Muska i njegovih firmi i više nego uzbudljiva. Sebe smatram nekakvim space, tehnološlim, IT, auto entuzijastom i meni je ovo top.

 

Koja mi je alternativa? 25 godina čekam da Nasa razvije nekakvu novu raketu za Mjesec i Mars i samo rastežu razvoj nakon svake promjene predsjednika u beskonačnost. 

 

Danas sam prvo gledao lansiranje SpaceX-a gdje su lansirali SVOJIH 60 satelita u SVOJOJ raketi za SVOJU internet mrežu i još im se booster spustio na brod da ga mogu ponovno iskoristiti. Osobno sam bio na Floridi na jednom njihovom lansiranju.

 

Onda sam na LabPadre kanalu pratio 150m hop test Starshipa SN6 i tamo možete svaki dan golim okom vidjeti kako im raste TVORNICA Starshipa. Vrhunski.

 

Ove sezone sam se vozio u Modelu 3 kojeg je u Njemačkoj unajmio Amerikanac jer kaže da se ne može više voziti u benzincu. Ja sam bio oduševljen njegovim oduševljenjem. Osim ubrzanja i feelinga u vožnji, govorio mi je o tome kako doma dobiva barem jednom na mjesec update

 

autopilota. Zadnje mu je bilo da ga vodi kroz semafore i stop znakove. Level5? Nikako. Napredak vidljiv svaki mjesec? Svakako. Još ako uzmemo u obzir da je stalno spojen na net i da centralni komp tamo negdje uči od milion auta istovremeno. 

 

Alternativa? E-Tron sa bezveznim dometom i infotainmentom gdje pokazuje gdje je najbliža benzinska pumpa? VW ID3 kojemu ekipa na ruke radi update software-a s laptopom? Ne hvala.

 

I, da, siguran sam da ću se provozati tunelom Boring Company-a kada budem sljedeći put išao u Vegas. Zašto? Jem mi je to fora. A starom grintavcu kao meni je malo stvari fora.

 

 

A vi? Šta vas uzbuđuje u današnjem svijetu tehnologije? 

 

 

 

 

 
11 0 hvala 2
5 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

https://net.hr/danas/novac/tesla-stize-u-rodnu-zemlju-nikole-tesle-hi-tech-gigant-otvara-predstavnistvo-u-hrvatskoj-evo-kakve-radnike-traze/

 

Odmah treba tuži Elona, on misli da smo mi ovce za šišanje, pa da može nama ovde prodavat maglu i obmanjivat javnost. Odmah tužit, prije nego dođe, pa da zna s kim ima posla. Usput i onog našeg bradonju, koji uzima pare, a ne isporučuje proizvod, isto tužit i nabit van države.

 

Oni će nama prodavat električna auta, u NAŠOJ državi! E nećeš Mušče, a ni ti bradonjo.

 

 

 

*Ako netko nije shvatio - sarkazam.*

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!
Pregovori s Teslom hmmm iz druge ruke... pregovori oko ugovora su trajali dva dana za redom na način da su nakon prvog dana oni malo izmjenili ono što im ne paše i pokušali podvaliti da su se tako dogovorili i da se nastavi gdje su stali, a penali su boli glava. Nebu išlo ... Elon Musk je zapravo prevarant i lažov, ali i osova koji gura naprijed i pomiće granice.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Želim livestream video di je Drago obučen u kostim sa avatara i sa smijehom Ray Liotte iz Goodfellas briše postove i bana profile.

Priceless 😎

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Sve ovisi o prerspektivi. Znate li koje je najveće dostignuće sovjetske kirurgije?

(Ajte pogodite!)

Operacija (odstranjenje) krajnika. 

A to zato što su tu operaciju izveli kroz rektum, jer u Staljinovoj Rusiji nisi smio otvoriti usta. 

 
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Filox kaže...
Aldo kaže...

 Problem je u tome da ako rasprodaš unaprijed nešto, a dobro znaš da je to neizvedivo isporučiti - onda se to zove prijevara iliti obmana. Slično bude i s ovom Muskovom fiks idejom.

 

 Da, da, kako da ne. Vidim, svi ti pusti lovaši tuže tog malog bradonju jer im nije isporučio auta. Malo si pobrkao lončiće, o kakvoj prevari govoriš, nemaš pojma što je dogovarano između kupca i firme, nemaš pojma kakvi su uvjeti, ugovori, ništa. Prema tome, samo bezveze pokušavaš oblatit vrhunsku firmu, dok se svjetski prvaci F1 i razni drugi miljarderi tuku da dođu na listu čekanja za taj auto. Siguran sam da je prevara, poznato je da bogataši troše pare na prevare. Isto kao što najveći svjetski igrači ulažu milijune u tu malu prevarantsku firmu, isto kao što najjača vozila na svijetu koriste njihove patente i tehnologiju...

 

Ja ne vidim Muskove fiks ideje, nego uređaje koji se koriste i ljudi ih kupuju. Vidim rakete, vidim satelite, vidim vozila (evo susjed zgradu iza mene), vidim pametne ideje za stare baterije iz tih vozila, vidim rad na neuročipovima, vidim da se svašta radi, pokušava se razne stvari napravit i većinom te stvari funkcioniraju. Ne vidim nikakve tužbe za prevaru ili obmanu.

 

Nemam pojma o kakvim prevarama pričaš, nešto si krivo sanjao sinoć.

 Pa ulagali su milijarde i u Theranos, i to ne samo mali igrači, objasni mi, ili sam i to samo krivo sanjao jučer . Ajd da nekim čudom i isporuče sve te "naručene" automobile, bradonja je obećao Level 4. Ti zbilja briješ da on to ima ili da može postići u sljedećih par godina? Tesla je tek na level 2...

15 godina
neaktivan
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Električni auti su i prije postojali, ali Musk je imao ideju to odvesti dalje, zato njegov auto nije samo još jedan električni auto.

Rakete su i prije postojale, ali Musk je imao ideju to odvesti dalje, zato njegova raketa nije samo još jedna raketa.

Roboti za implantiranje... tko je shvatio shvatio je, ostalima nema više smisla objašnjavati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
car177 kaže...
nixass kaže...

Želim livestream video di je Drago obučen u kostim sa avatara...

 Pretpostavljam da bi ti onda masturbirao na taj video?

geeeej...

 Privatne poruke su ti na razini srednjoškolca.

Ohladi

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!

S njegovim projektima ne bi bilo nikakvih problem da uistinu trosi samo svoj novac na svoje pokusaje i promasaje, ali s obziron da je samo tesla a vjerojatno i ostale kompanije dobile nezamislive svote novca od investira, za koje je razumljivo da su spremni na rizik koji ovakvi projekti podrazumijevaju, ali i od same amerike u obliku razno raznih poticaja onda tu nastaje problem, al nema veze i RH se povuka za time pa nasa vlada s mirovinskim fondovim raspolaze da se prati americkim primjerom i ulaze u startape, samo me zanima koja grupa strucnjaka odabire startupe.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
nixass kaže...

Želim livestream video di je Drago obučen u kostim sa avatara i sa smijehom Ray Liotte iz Goodfellas briše postove i bana profile.

Priceless 😎

 Istukao nas je kartonima kao volove u kupusu, ali neka. :D

Nevazno, to je stvarnost u kojoj zivimo. Jezik za zube i idemo dalje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 18:43 (Luka).
4 godine
protjeran
offline
Elone Mušče, pa dokle više?!

Kudos doktore Berecki!

 

Napokon i u hrvatskoj članak o Musku u kojem nisu samo hvalospjevi!

 

U USA to nije nikakva novost, Musk je dobio posebnu stranicu koja odbrojava koliko je vremena proslo od nekog obecanja (s tim da jos najava fali):

 

https://elonmusk.today/

 

A ovakvi clanci su sasvim normalni:

 

Tesla Doesn’t Burn Fuel, It Burns Cash


A complete guide to how Elon Musk has raised, and then spent, billions of dollars.

 

https://www.bloomberg.com/graphics/2018-tesla-burns-cash/

 

Elon Musk said he wants to 'nuke' Mars — these are 37 of his other wildest quotes
 

https://www.businessinsider.com/elon-musk-shocking-quotes-tweets-2018-10

 

The Making Of Tesla: Invention, Betrayal, And The Birth Of The Roadster
 

https://www.businessinsider.com/tesla-the-origin-story-2014-10

 

Tesla Founder Eberhard Files Lawsuit Against Tesla, Elon Musk
 

https://gigaom.com/2009/06/11/tesla-founder-eberhard-files-lawsuit-against-tesla-elon-musk/

 

With 3 Short Words, Elon Musk Just Showed How Crazy It Would Be to Work at Tesla Right Now

 

https://www.inc.com/bill-murphy-jr/with-a-single-8-letter-word-elon-musk-just-showed-how-crazy-it-would-be-to-work-at-tesla-right-now.html

 

Elon Musk reportedly says Tesla has 10 months to break even, outlines 'hardcore' cost-cutting changes

 

https://www.techspot.com/news/80132-elon-musk-reportedly-tesla-has-10-months-break.html

 

Elon Musk Reportedly Confirms Tesla Would Be out of Money in 10 Months

 

https://hypebeast.com/2019/5/elon-musk-tesla-cash-problems-info

 

Tesla’s Elon Musk: “I ran out of cash”

 

https://venturebeat.com/2010/05/27/elon-musk-personal-finances/

 

A Timeline of Elon Musk’s Long List of Failures

THE FUTURE ACCORDING TO ELON MUSK
Doduse i na bug.hr se znao naci takav clanak:
Musk je muljator - vaš idući auto neće biti električni
Uz pohvalu ide i pitanje, kada cemo moci procitati takav clanak o doktoru Rimcu?
U tekstu pod nazivom - Rimac, pogled s druge strane ima poprilicno zanimljivog materijala:
A sada ocekujem barem dvadesetak thumbs down-ova od fanboysa i zelota koji tvrde da to nisu, sve ispod toga ce biti veliko razocaranje 
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
Dr. Alien kaže...

Kudos doktore Berecki!

 

Napokon i u hrvatskoj članak o Musku u kojem nisu samo hvalospjevi!

 

U USA to nije nikakva novost, Musk je dobio posebnu stranicu koja odbrojava koliko je vremena proslo od nekog obecanja (s tim da jos najava fali):

 

 

 članci iz 2010 o tome da će tesla ostat bez para i sl ... čemu? da sam sebi dokažeš da si u zabludi?

4 godine
protjeran
offline
Re: Elone Mušče, pa dokle više?!
grzzi kaže...

 članci iz 2010 o tome da će tesla ostat bez para i sl ... čemu? da sam sebi dokažeš da si u zabludi?

 

Sve ostale clanke si prigodno preskocio?

 

Uostaom nista krivo ne pise, da si citao, vidio bi da je Tesla ostala bez para, ovo je Musk osobno napisao:

 

“About four months ago, I ran out of cash,” he wrote in a court filing dated Feb. 23

 

Nakon toga je drzava uskocila... Inace Tesla je jos uvijek u dugu, dug iznosti oko 15 milijardi USD, a nekidan su dionice pale nakon battery daya, za cijelih 50 milijardi USD...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice