Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

poruka: 50
|
čitano: 8.719
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln".
14 godina
offline
Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

Eh to sam i ja rekao, glupo je danas nabavljati ikakve borbene avione... pogotovo ovakvim malim državicama kao što smo mi. Kad bi barem naši poslušali Elona, nabaviti one nove korejske FA-50 6 kom. za air policing i to je to. Danas-sutra u eventualnom ratu dronovi će voditi glavnu riječ, i to roj dronova.

Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
I tako se dron F35 od milijardu eur ničim izazvan zabio punom brzinom u kamion s bijelom ceradom misleći da je nebo (apropo sličnog događaja s teslom koji povremeno na autocesti naglo skrene u zid, došlo mu)
Idi i radi nešto korisno!
 
6 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
A kad ponestane dronova onda šta, baloni?
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Mad Ant kaže...
A kad ponestane dronova onda šta, baloni?

 banzaii-vrane. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Pitam se može li se ovo dogodit f-22 😉
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Mad Ant kaže...
A kad ponestane dronova onda šta, baloni?

 A što kad ti ponestane aviona? Onda si izgubio rat. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
dado80 kaže...
Pitam se može li se ovo dogodit f-22 😉

 jasno ti je da vojni dronovi nisu quadcopteri velicine 20x20 cm?

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Ako ima negdje za kupiti poštenje. Neka si kupe to prvo
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Keso kaže...
I tako se dron F35 od milijardu eur ničim izazvan zabio punom brzinom u kamion s bijelom ceradom misleći da je nebo (apropo sličnog događaja s teslom koji povremeno na autocesti naglo skrene u zid, došlo mu)

 
Valjda ti je jasno da dronove i dalje voze piloti + autopilot u avionima je puno lakse za napraviti jer okolis u kojem se kreces (letis) je puno manje kompliciran. Na nebu nema ljudi, auti, znakova, ceste, rupa, zivotinja + milion ostalih drugih stvari o kojima se ne moras brinuti.

16 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Nemon kaže...
Keso kaže...
I tako se dron F35 od milijardu eur ničim izazvan zabio punom brzinom u kamion s bijelom ceradom misleći da je nebo (apropo sličnog događaja s teslom koji povremeno na autocesti naglo skrene u zid, došlo mu)

 
Valjda ti je jasno da dronove i dalje voze piloti + autopilot u avionima je puno lakse za napraviti jer okolis u kojem se kreces (letis) je puno manje kompliciran. Na nebu nema ljudi, auti, znakova, ceste, rupa, zivotinja + milion ostalih drugih stvari o kojima se ne moras brinuti.

 Dobro, ali turbulencije, vjetrovi, džepovi, i također i najmanji kvar mogu biti kraj igre. Na cesti ako ti se pokvari elektronika samo staneš sa strane, jel. No vojni dronovi vjerujem ne da imaju budućnost samo u zraku, nego i na tlu. 
Mali oklopni gusjeničari nakrcani streljivom i kamerama su sigurno "manje strašljivi" od vojnika. Leteći dron, tu je Elon sigurno u pravu, može izvoditi manevre od kojih bi pilot pao u nesvjest. Plus, cijeli zrakoplov bez potrebe za kabinom i sigurnosnom opremom za pilote/pilote je lakši za proizvodnju, i nije limitiran dimenzijama ili satovima leta pilota. Evo primjera:

https://www.thedrive.com/the-war-zone/30988/air-force-wants-its-xq-58a-valkyrie-drone-to-help-f-22s-and-f-35s-talk-to-each-other

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

Ono većina ljudi koristi ili zna za toplu vodu, ali eto zapravo nismo svjesni toga. Zato nam s vremena na vrijeme trebaju ovakvi 'izumitelji tople vode' AKA lažni proroci i da nas podsjete koliko su oni 'pametni' i 'ispred svog vremena'.

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 5 hvala 1
11 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
To smo govorili i za Nikolu Teslu. Da izmislja gluposti. Eto ga, danas svi zivimo od njegovog izuma. Zato ššššš...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 18:45 (Endymon).
Moj PC  
8 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
memulica kaže...

Ono većina ljudi koristi ili zna za toplu vodu, ali eto zapravo nismo svjesni toga. Zato nam s vremena na vrijeme trebaju ovakvi 'izumitelji tople vode' AKA lažni proroci i da nas podsjete koliko su oni 'pametni' i 'ispred svog vremena'.

 

 

 

 

 

 

 

Znaci, gornju izjavu Elon Musk je dao jer su ga pitali. Da li znas tko ga je pitao? Air Force. Ovo je vec drugi put da su pozvali Elon Musk i postavljali mu hrpu pitanja. Nije da je Musk dosao i bezveze poceo mlatariti kurcem na random temu. (Navedeno znam, jer samo pogledao oba eventa na youtube prije par dana).

13 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Kad ponestane aviona onda si vec izgubio, a ne vidim predaju kad ponestane dronova odmah, te ces bez letjelica tesko. Pogotovo kada ti komunikacije odu kvragu. Da ne mislis mozda da ce svi imati savrsen prijem usred rata, ako uopce. A ako je rijesenje self-thinking AI mod bez spoja na centralnu kontrolu, to je tek tezi idiotizam.
16 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Endymon kaže...
To smo govorili i za Nikolu Teslu. Da izmislja gluposti. Eto ga, danas svi zivimo od njegovog izuma. Zato ššššš...

Vrijeđaš zdrav razum, jer ga porediš sa Nikolom Teslom i njegovim izumima.

  1. Ima već koje desetljeće da vojna doktrina/industrija ide u tom smjeru, ali eto oni toga nisu bili svijesni i morao im je Veliki Guru osobno to napomenuti.
  2. Jedino ko treba bit šššš su takvi poput tebe koji žive u ružičastim oblacima fejkbuka i sl.
  3. Nemon kaže...
    Znaci, gornju izjavu Elon Musk je dao jer su ga pitali. Da li znas tko ga je pitao? Air Force. Ovo je vec drugi put da su pozvali Elon Musk i postavljali mu hrpu pitanja. Nije da je Musk dosao i bezveze poceo mlatariti kurcem na random temu. (Navedeno znam, jer samo pogledao oba eventa na youtube prije par dana).


    Evo prekinuo gledat nakon 30 minuta. I to je bilo previše za to njegovo uobičajeno mlaćenje prazne slame i ne vidim koja je korist za Air Force od njegovih mudrolija. Jedino što mi pada na pamet da je platio neku PRdac agenciju za pašteta samoreklamiranje.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
6 godina
offline
Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

A. Kupit ćemo borbene zrakoplove da se kurčimo čiji je duži

 

B. Nećemo potrošiti 3 milijarde za kurčenje nego ćemo kupiti medicinske uređaje da nam nacija ne ćeka ko budala 6 mjeseci na recimo MR

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
11 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
memulica kaže...
Endymon kaže...
To smo govorili i za Nikolu Teslu. Da izmislja gluposti. Eto ga, danas svi zivimo od njegovog izuma. Zato ššššš...

Vrijeđaš zdrav razum, jer ga porediš sa Nikolom Teslom i njegovim izumima.

  1. Ima već koje desetljeće da vojna doktrina/industrija ide u tom smjeru, ali eto oni toga nisu bili svijesni i morao im je Veliki Guru osobno to napomenuti.
  2. Jedino ko treba bit šššš su takvi poput tebe koji žive u ružičastim oblacima fejkbuka i sl.
  3. Nemon kaže...
    Znaci, gornju izjavu Elon Musk je dao jer su ga pitali. Da li znas tko ga je pitao? Air Force. Ovo je vec drugi put da su pozvali Elon Musk i postavljali mu hrpu pitanja. Nije da je Musk dosao i bezveze poceo mlatariti kurcem na random temu. (Navedeno znam, jer samo pogledao oba eventa na youtube prije par dana).


    Evo prekinuo gledat nakon 30 minuta. I to je bilo previše za to njegovo uobičajeno mlaćenje prazne slame i ne vidim koja je korist za Air Force od njegovih mudrolija. Jedino što mi pada na pamet da je platio neku PRdac agenciju za pašteta samoreklamiranje.

 

 
Nisam siguran da li zivis po kamenom ili sto tocno. Naime Air Force suraduje sa SpaceX i koristi usluge slanja satelita u svemir. Isto tako je moguce da ce biti i korisnik Starlink-a kada sateliti budu postavljeni u svemir. (Testovi demonstracije su vec odradjeni za AirForce).

Nikakva PR-agencija nije bila potrebna za navedeno, i da malo pratis temu, vojska (Ne samo Air Force) je jako zainteresirana za SpaceX jer su usluge puno jeftinije od ULA.

https://spacenews.com/air-force-awards-739-million-in-launch-contracts-to-ula-and-spacex/

https://www.airforcetimes.com/news/your-air-force/2020/02/27/air-force-spacex-to-test-starlink-capabilities-in-upcoming-live-fire-demonstration/




15 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
To što ljudi međusobno ratuju vidim kao dokaz nezrelosti čovječanstva. Umjesto da si pomažu i rade vrhunsku znanost, medicinu, ljudi se ubijaju i otežavaju jedni drugima ionako dovoljno težak život. Da vanzemaljci posjete Zemlju i vide gle ovi se međusobno ubijaju, rekli bi "tu nema inteligentnog života, tražimo dalje".
Idi i radi nešto korisno!
 
9 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Nemon kaže...

 
Nikakva PR-agencija nije bila potrebna za navedeno, i da malo pratis temu, vojska (Ne samo Air Force) je jako zainteresirana za SpaceX jer su usluge puno jeftinije od ULA.


 

Kad si se taknuo ULA, YT kanal  SmarterEveryDay ima dva videa iz njihove tvornice, oba vrijedi pogledati, a osobno me, na više razina, impresionirao CEO koji je bio i vodič kroz tvornicu.

 

 

U drugom video se taknuo i pitanja konkurencije u vidu SpaceX i kako zdrava konkurencija pomaže i jednima i drugima da smanje troškove proizvodnje, moja topla preporuka za pogledati

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 22:36 (Yuda).
16 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Keso kaže...
To što ljudi međusobno ratuju vidim kao dokaz nezrelosti čovječanstva. Umjesto da si pomažu i rade vrhunsku znanost, medicinu, ljudi se ubijaju i otežavaju jedni drugima ionako dovoljno težak život. Da vanzemaljci posjete Zemlju i vide gle ovi se međusobno ubijaju, rekli bi "tu nema inteligentnog života, tražimo dalje".

 A kako to spriječiti sve skupa i napraviti pravedan sustav koji će svima odgovarati? Imaš kakvu ideju???

 

Nuklearno oružje je jedino uspjelo donekle smanjiti broj teškoh globalnih sukoba...

16 godina
online
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Endymon kaže...
To smo govorili i za Nikolu Teslu. Da izmislja gluposti. Eto ga, danas svi zivimo od njegovog izuma. Zato ššššš...

 Jesi li kad čuo za izraz "kruške i jabuke"?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Budućnost jeste u dronovima, ali će proći još jedno 10-ak godina dok ne budu zreli za realne ratne zadatke. Sve ide ka automatizaciji uz AI. Evo naprimer Ameri su skoro testirali bespilotni F-18, Rusi testiraju bespilotni tenk, a najavili su da nakon SU-57 ide bespilotni avion 6-te generacije. Ako se ko sjeća ruskog Burana, on je još krajem 80-tih automatski slijetao na pistu, što je za Amere i njihv Space Shutle bio pojam. Bespilotne izviđačko-špijunske letjelice već godinama krstare nebom. Još da dodam, Hrvatska je trebala od Rusa kupiti školsko borbeni avion JAK-130. Nov je, jeftin je i nije skup za održavanje. 2 eskadrile bi bile sasvim dovoljne. Dosta je sigurnije za pilote nego li polovan F-16.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 0:49 (BoxRS).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Nemon kaže...

 

 
Nisam siguran da li zivis po kamenom ili sto tocno.


Nisam siguran da li znaš da ovdje diskutiramo o vojnim dronovima i USAF sigurno ne surađuje po tom pitanju sa Elonom, a još manje ga uzimaju za ozbiljno. Prevozi im satelite u orbitu po dumpinškim cijenama, pa je sad odjednom postao stručnjak za vojne dronove i koga se mora slušat u stavu pozor!? Što je slijedeće? Da nekog tamo kamiondžiju pitaju za savjet oko tenkova!? Abogte

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
14 godina
offline
Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

Ratna tematika, vojna tehnologija i sllični bulšiti su mi bili zanimljivi u pubertetskom i postpubertetskom dobu. Gadi mi se pomisao da se netko želi obogatiti na tuđoj nesreći. Bilo naplatom parkinga pored bolnice ili razvojem naprednih AI dronova za ubijanje. Bolje bi bilo da rade na zamjeni državne uprave, vlade i predsjednika AI sustavom i robotima. Cijepe ih protih sindroma nepotizma, uhljebizma i lopovluka. Stave samo algoritme za humanost i poštenje. Svima bi nam bilo bolje.

PSN - darklydexter
Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

U ovom trenutku najveća prijetnja ljudima nisu drugi ljudi nego ono što je oku nevidljivo.1/3 hrvatskog proračuna ovisi o turizmu.

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
HCMAA kaže...

U ovom trenutku najveća prijetnja ljudima nisu drugi ljudi nego ono što je oku nevidljivo.1/3 hrvatskog proračuna ovisi o turizmu.

 

 niš se ti ne brini. rvacka će ga (= tirus) tako odrati da će na koncu kidnuti podvijena repa, s gaćama na štapu i više se neće vraćati. a kaj se tiče ratovanja, bombe mogu slati i poštom ili kurirskom dostavom (na trošak primatelja). izađe jeftinije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 10:51 (Ajar).
7 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
HCMAA kaže...

U ovom trenutku najveća prijetnja ljudima nisu drugi ljudi nego ono što je oku nevidljivo.1/3 hrvatskog proračuna ovisi o turizmu.

 A kaj je najgore, baš je bilo nedavno izvješće da je prošle godine industrija imala čak dvoznamenkasti postotni pad.

Dojčland, here mi kommen...

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
HCMAA kaže...

U ovom trenutku najveća prijetnja ljudima nisu drugi ljudi nego ono što je oku nevidljivo.1/3 hrvatskog proračuna ovisi o turizmu.

 

 ti si imao 1+ iz matematike... http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Zarada-od-turizma-presla-10-milijardi-eura-Turisticki-promet-direktno-generira-16-9-posto-BDP-a-Hrvatske

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
online
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Ezio kaže...

Ratna tematika, vojna tehnologija i sllični bulšiti su mi bili zanimljivi u pubertetskom i postpubertetskom dobu. Gadi mi se pomisao da se netko želi obogatiti na tuđoj nesreći. Bilo naplatom parkinga pored bolnice ili razvojem naprednih AI dronova za ubijanje. Bolje bi bilo da rade na zamjeni državne uprave, vlade i predsjednika AI sustavom i robotima. Cijepe ih protih sindroma nepotizma, uhljebizma i lopovluka. Stave samo algoritme za humanost i poštenje. Svima bi nam bilo bolje.

Ne znam jesi li ikad gledao intervjue americkih umjerenijih politicara - tj. ne onih koji su tri dana zagovarali da se Iranu razrusi kompletna infrastruktura, autoceste i civilne aerodrome kad su nedavno srusili one avione.

 

Vecina njih, iako zagovara besplatno skolstvo, zdravstvo i sl. lijepe ideje, ipak ce na pitanje o vojsci i ratovima odmah ispaliti da Amerika ima najmocniju i najslavniju vojsku na planeti. Mislim da je vecina amerikanaca dobronamjerna dok se ne dotaknu takvih tema, tu im se ukljuci taj superiorniji osjecaj, pa je "the most glorious democracy on the planet" bila svaka treca izjava sad kad su pokusali izbaciti Trumpa iz ureda. To ti je ono kao kad Krsticevica pitaju je li mu se svidjela opera u HNK pa on kaze da hrvatska pobjednicka vojska ima snagu za obranu zemlje.

 

Meni je degutantno gledati i one komedijase, kojima se najcesce i nasmijem kad priacju o nekim bezazlenim glupostima, ali dosta cesto se sale o bombardiranju bliskog istoka.

 

I dok se taj njihov nastup sigurno moze okarakterizirati kao kultura smrti i imperijalizma, kod konkretnih osoba, Elon Musk recimo, postoji nekoliko slucaja:

1. Da je pacifist kojem su univerzalni civilizacijski napretci na prvom mjestu pa preko Space X-a agitira za rjesenja sa sto manje zrtava

2. Da ciljano gura svoje tehnologije i usluge kako bi dobio drzavna financiranja

3. Da ima spomenuti osjecaj superiornosti gdje (kao mnogo US politicara) misli da zbilja USA mora raditi reda po svijetu koristeci "precision strikes"

 

Ali ono sto je zanimljivo je da radeci sa Pentagonom, kojoj god od navedenih opciji on pripadao, moze samo zaraditi - sto je i cilj svih ostalih kompanija - Boeing i sl. - da se sto prije uhvate za nepresusnu vrecu novaca.

 

Neki gore zazivaju Teslu i velike umove, Musk zivi u doba u kojem ne mora imati nikakvog doticaja sa Vojskom. Apsolutno sve ideje moze realizirati i samostalno. Covjek koji ima 35 milijardi dolara i suruje, tj. aktivo trazi gdje ce ga Pentagon financirati na zalost ne mogu opravdati pod "financijkom konsolidacijom".

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Keso kaže...
To što ljudi međusobno ratuju vidim kao dokaz nezrelosti čovječanstva. Umjesto da si pomažu i rade vrhunsku znanost, medicinu, ljudi se ubijaju i otežavaju jedni drugima ionako dovoljno težak život. Da vanzemaljci posjete Zemlju i vide gle ovi se međusobno ubijaju, rekli bi "tu nema inteligentnog života, tražimo dalje".

 Kaj nisi videl na serijama i filmovima da ti izvanzemaljci su još gori od nas.:(

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice