Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjesta pr

poruka: 55
|
čitano: 11.806
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjesta pr".
14 godina
offline
Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjesta pr

Ajmo branitelji života i djela gospona Muska počnite o nepravdi koja mu je napravljena i korumpiranome režimu.

U uređenoj zemlji ne možeš igrati po svojim pravilima, a na odgovornim mjestima itekako je bitno što se javno izgovori.

 

Iako mislim da će nakon 3 godine opet doći na staro.

 

Pitam se kako će Tesla platiti štetu kad je u tolikim novčanim problemima?! Ili to mora platiti Muskito.

 
1 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
BarbaVeli kaže...

Ajmo branitelji života i djela gospona Muska počnite o nepravdi koja mu je napravljena i korumpiranome režimu.

U uređenoj zemlji ne možeš igrati po svojim pravilima, a na odgovornim mjestima itekako je bitno što se javno izgovori.

 

Iako mislim da će nakon 3 godine opet doći na staro.

 

Pitam se kako će Tesla platiti štetu kad je u tolikim novčanim problemima?! Ili to mora platiti Muskito.

 
Nitko ne bi trebao biti iznad zakona i pravila (cak i ako su zakoni losi). Bolje je da se ovo sto prije zavrsi, kazne plate i onda fokus na ono bitno. Za par dana TESLA ce prikazati rekordan prihod blizu $6 milijardi dolara za Q3 i sve ovo ce biti history.

Tesla ima dovoljno novaca da plati kaznu, kao i Musk. Sto se tice za 3 godine - kako mislis da ce opet doci na staro? Pa nece se nista niti promijeniti. Musk je i dalje CEO. Chairman of the board je samo onako fancy titula, i dalje je jedna osoba jedan glas u boardu (bez obzira na titulu).

13 godina
odjavljen
offline
Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjesta pr

Trump svakodnevno tvita o glupostima, plus što je napravio mnoštvo loših stvari, pa opet nije impeachan. Čista glupost, ali nema veze, ionako ova nagodba nasreću ništa ne znači in the grand scheme of things. 

 
3 4 hvala 0
14 godina
offline
Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjesta pr

Netko drugi bi za takav pokušaj prevare odležao 10 godina. 

Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
BarbaVeli kaže...

Ajmo branitelji života i djela gospona Muska počnite o nepravdi koja mu je napravljena i korumpiranome režimu.

U uređenoj zemlji ne možeš igrati po svojim pravilima, a na odgovornim mjestima itekako je bitno što se javno izgovori.

 

Iako mislim da će nakon 3 godine opet doći na staro.

 

Pitam se kako će Tesla platiti štetu kad je u tolikim novčanim problemima?! Ili to mora platiti Muskito.

 Ljeto je pa me nema tu previse ali svaki puta kada navratim i vidim ovaj ocajni rVatski jal, komplekse manjevrijednosti, tesko je ne odgovoriti.

 

Vidim da uza sve to nemas niti neki pretijerani IQ, ne vidijevsi da Muska boli k. i za tebe, mene i pogotovo suvisla pravila naseg arhaicnog globalnog politickog sustava.

Inovacija, snovi ispred svega...

 

a 40 milionceka, ahahaha, kao, tesko je to platiti kompaniji sa tolikim prometom :) nemoj molim te..... kao i kada krenete o financijama Rimca :) vrli eksperti bugovog foruma :D

6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
jozef kaže...

Netko drugi bi za takav pokušaj prevare odležao 10 godina. 

 Gdje?

6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
LudaRajcica kaže...

 

a 40 milionceka, ahahaha,

 Poput mnogih drugih pojedinaca na ovom forumu i u ovoj državi, niti ti ne čitaš tekst koji komentiraš: "morat će platiti 20 milijuna dolara kazne". To je već preraslo u epidemiju. Nije ti jasno? Nije te briga? Netko napiše da si iz crkvene škrabice ukrao 10 kuna (jedan je ukrao, uhvatili ga, dali na sud, ali je u međuvremenu umro tako da crkva nikada nije dočekala pravdu za tih 10 (deset) kuna), drugi doda nulu, treći isto tako i već nakon nekoliko poruka tvoja krađa postane pljačka stoljeća.

 

Ništa se bitnoga neće promijeniti. Tesla ide dalje.

14 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
jozef kaže...

Netko drugi bi za takav pokušaj prevare odležao 10 godina. 

 
Nije bila prevara, za to nema uopce dokaza, cak i SEC u svojoj tuzbi to nije napisao tako. (Ako procitas sve stranice, sve ti je online) Isto tako nema nikakve priznavanje krivnje. Osobno ja se nadam da ce SEC i prema drugima sada imati isti standard.

15 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
Pouka je da sjedate za kompjuter pijani.. Pogotovo ne palite drustvene mreze. Skupo...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
LudaRajcica kaže...
BarbaVeli kaže...

Ajmo branitelji života i djela gospona Muska počnite o nepravdi koja mu je napravljena i korumpiranome režimu.

U uređenoj zemlji ne možeš igrati po svojim pravilima, a na odgovornim mjestima itekako je bitno što se javno izgovori.

 

Iako mislim da će nakon 3 godine opet doći na staro.

 

Pitam se kako će Tesla platiti štetu kad je u tolikim novčanim problemima?! Ili to mora platiti Muskito.

 Ljeto je pa me nema tu previse ali svaki puta kada navratim i vidim ovaj ocajni rVatski jal, komplekse manjevrijednosti, tesko je ne odgovoriti.

 

Vidim da uza sve to nemas niti neki pretijerani IQ, ne vidijevsi da Muska boli k. i za tebe, mene i pogotovo suvisla pravila naseg arhaicnog globalnog politickog sustava.

Inovacija, snovi ispred svega...

 

a 40 milionceka, ahahaha, kao, tesko je to platiti kompaniji sa tolikim prometom :) nemoj molim te..... kao i kada krenete o financijama Rimca :) vrli eksperti bugovog foruma :D

 Ljeto? Je za sirotinju koja nema novca za srpanj i kolovoz...

Uglavnom, Musk je obična varalica, a možete vratiti prošle teme te vidjeti tko je i na kojoj strani bio, ali u jednome je točan kao sat, sve šta je obećao, nije ispunio.

Festina lente
14 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
mrki_tua kaže...

 Ljeto? Je za sirotinju koja nema novca za srpanj i kolovoz...

Uglavnom, Musk je obična varalica, a možete vratiti prošle teme te vidjeti tko je i na kojoj strani bio, ali u jednome je točan kao sat, sve šta je obećao, nije ispunio.

 

Ne kuzim kaj ti brijes. SpaceX ima 60% market share u space lunch industry, a Tesla je proizvela preko 300.000+ tisuca elektricnih automobila do sada.

Znako ako je to definicija "varalice" onda i ja zelim biti varalica. Ljudi kao ti jednostavno nisu objektivni, fokusiras se na sve negativno, ignoriras pozitivno. Ako Elon Musk sjebe nesto i prekrsi zakon, neka ga stave u zatvor, nemam problema sa time, medjutim ti si ono ultra desnicar sa tim stavom. Jednostavno nije stvarno. Kompanije kao Google, Facebook, Apple, Microsoft, svi su imali proizvode / usluge koje nisu dosle uopce na trziste ili su bili losi, pa su se povukli, ili bilo koji drugi problem koji je moguc i desava se svakome u bilo kojoj industriji. Tesla nije tu nista drugacija. (SpaceX isto).

10 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
Nemon kaže...
mrki_tua kaže...

 Ljeto? Je za sirotinju koja nema novca za srpanj i kolovoz...

Uglavnom, Musk je obična varalica, a možete vratiti prošle teme te vidjeti tko je i na kojoj strani bio, ali u jednome je točan kao sat, sve šta je obećao, nije ispunio.

 

Ne kuzim kaj ti brijes. SpaceX ima 60% market share u space lunch industry, a Tesla je proizvela preko 300.000+ tisuca elektricnih automobila do sada.

Znako ako je to definicija "varalice" onda i ja zelim biti varalica. Ljudi kao ti jednostavno nisu objektivni, fokusiras se na sve negativno, ignoriras pozitivno. Ako Elon Musk sjebe nesto i prekrsi zakon, neka ga stave u zatvor, nemam problema sa time, medjutim ti si ono ultra desnicar sa tim stavom. Jednostavno nije stvarno. Kompanije kao Google, Facebook, Apple, Microsoft, svi su imali proizvode / usluge koje nisu dosle uopce na trziste ili su bili losi, pa su se povukli, ili bilo koji drugi problem koji je moguc i desava se svakome u bilo kojoj industriji. Tesla nije tu nista drugacija. (SpaceX isto).

 Samo da ti skratim priču, ovo mi zvuči kao da slušam debelu Šarićku šta joj je otac držao Europatrade, koja priča da sad otvara veći salon, dakle pitam te, koliko je sveukupni input sredstava, a koliki output? Da, u velikom je minusu pa se služi twitter trikovima, dalje ne bi, kako kratkome objasniti da je kratak?

 

Šta je on napravio pozitivno? Ok, zaposlio je hrpu ljudi, ali ti bi ljudi mogli glatko završiti na ulici. Šta je on pozitivniji od Rimca? Da li se prodaja vozila mjeri u broju prodanih komada ili tehnologiji koju koriste? Ne razumin njegov uspjeh.

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 15:04 (mrki_tua).
8 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
Mrki_tua:

Koliki je uspjeh? Ako pogledaš da u evropi ne postoji auto kompanija mlađa od 80 godina, isto kao i SAD-u, ako znaš da samo Ford i Tesla nisu nikad bankrotirali, da kontinuirano raste 40% godišnje uz istovremeno suludo visoka ulaganja u proizvodnju, istraživanje, nove tehnologiju, uspjeh malo drugačije izgleda. Ako šef VW grupe kaže svojim ljudima da im je u današnjem svijetu konkurencija Tesla a ne Ford ili Toyota, onda je to the uspjeh. Čovjek je u svom prilično kratkom životu osnovao tvrtke koje prema mišljenju ulagača koji daju svoj novac za sudjelovanje u tome, vrijede preko 100 milijardi dolara. Daj bože još takvih prevaranata, po mogućnosti i u hr.
Ja rekoh
14 godina
offline
Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjesta pr

Meni pozitivniji od Rimca 1000% jer lik ima uspješne projekte iza sebe i nema "sumnjiv" početni kapital te nije pitao na forumima kako izgradit el. auto... 
Oboje su od svojih država dobili sredstva za kompaniju. Rimac ti je dobio 60mil kuna nepovratno od države. Tesla puno više iako se baš oni ne mogu uspoređivati osim kaj rade el. aute. Jedan radi aute za "mase", drugi za 1% svjetske populacije. 

 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
mrki_tua kaže...

 Samo da ti skratim priču, ovo mi zvuči kao da slušam debelu Šarićku šta joj je otac držao Europatrade, koja priča da sad otvara veći salon, dakle pitam te, koliko je sveukupni input sredstava, a koliki output? Da, u velikom je minusu pa se služi twitter trikovima, dalje ne bi, kako kratkome objasniti da je kratak?

 

Šta je on napravio pozitivno? Ok, zaposlio je hrpu ljudi, ali ti bi ljudi mogli glatko završiti na ulici. Šta je on pozitivniji od Rimca? Da li se prodaja vozila mjeri u broju prodanih komada ili tehnologiji koju koriste? Ne razumin njegov uspjeh.

 

Opet mi nisi jasan. Svaki radnik, bilo kada, bilo gdje moze zavrstiti na ulici. Koliko je radnika zavrsilo na ulici kada je Americka vlada spasavala auto industriju sa $30+  milijardi u 2008? (A preko $10+ milijardi nikada nije niti vraceno, tj platili su porezni obveznici). Znaci life is bitch, sranja se desavaju stalno. Da li je moguce da Tesla bankrotira? Je, medjutim, ti uopce kao i vecina drugih ne kuzi obicne financije. Ignoriraj twitter odi si lijepo na nasdaq i fino pogledaj sve podatke, koji su javni i full transparentni.

Total Revenue for Tesla: 

2014 - $3.19 milijardi

2015 - $4.04 milijardi

2016 - $7 milijardi

2017 - $11.7 milijardi
2018 - ce biti oko $19-ish milijardi

Godisnji rast TESLA 71.15% - znaci to su trenutni numbers 

Trenutni dug je oko $10 milijardi - sa time da je pri kraju Q2 imala oko $2.2 milijardi cash on hand + trenutno razdoblje Q3 - ce donijeti negdje oko $6 milijardi prihoda (znaci za July, August i September, tj zadnjih 3 mjeseca ili tocnije 13 tjedana).

Dug od $10 milijardi nije nesto sto dolazi na naplatu odmah, nego su to razlicite financijske obaveze kroz razlicita vremenska razdoblja. I najbitnija stvar, debt (dug) nije napravljen zato sto automobili nisu profitabilni, nego radi investicija i ulaganja. Proizvodne trake kostaju novaca, znaci da bi napravio proizvodnu traku moras potrositi $1-1.5 milijarde dolara and so on. Solar City je dosao sa dugom od nekih $2.2-ish milijardi (Ova akvizicija nije bila bas dobra za Teslu ako mene pitas, ali to je sada druga prica).

Svi automobili, tj svi modeli S X i Model 3 imaju zdravu profit margin. Nijemci su izbacili izvjestaj gdje Model 3 kosta oko $28.000 dolara za napraviti ($18k materijal i $10k ljudi etc), dok je prosjecna cijena prodajnog Modela 3 trenutno oko $59.000 dolara (Sto je crazy puno!).

Znaci, ako zelis suditi kompaniju samo prema glupim info na Twitteru, onda samo sebe uskracujes i lazes, jer sve ono bitno se uopce niti ne nalazi na Twitteru.

Druga kompanija koju Musk ima je SpaceX je full profitabilna, osim ako ne racunas novce koje ulazu u R&D sada. SpaceX ima totalnu dominaciju na trzistu, sto je zapravo debilno, jer samo pokazuje koliko su kompanije kao ULA, Airbus i Rusi bili losi u inovacijama. SpaceX ima preko $10+ milijardi u backlogu u narudzbama.

Znaci, mozemo pricati o tome da je Elon Musk ovo ili ono, da je i konj, i da cesto kaze gluposti prije nego razmisli, ali nije moguce reci da je obican varalica, jer rezultati koje su njegove kompanije napravile pokazuju doslovno suprotno.

https://www.nasdaq.com/symbol/tsla/financials?query=income-statement






Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 16:56 (Nemon).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
mac92 kaže...

Meni pozitivniji od Rimca 1000% jer lik ima uspješne projekte iza sebe i nema "sumnjiv" početni kapital te nije pitao na forumima kako izgradit el. auto... 
Oboje su od svojih država dobili sredstva za kompaniju. Rimac ti je dobio 60mil kuna nepovratno od države. Tesla puno više iako se baš oni ne mogu uspoređivati osim kaj rade el. aute. Jedan radi aute za "mase", drugi za 1% svjetske populacije. 

 

Kao što je već netko spomenuo u prijašnjim temama, ukoliko imate ikakve nove informacije u vezi Rimčevog oca, javite ih sudu. Ukoliko ne, nema potrebe za stalnim ponavljanjem jednog te istog. Znamo da je njegov otac bio na sudu zbog novca itd. Ta tema je dosadila svima. 

 

Što se tiče foruma, šta nije logično da je pitao za savjete? Nije se valjda rodio znajući sve to? Čovjek uči tijekom cijelog života, a to što je pitao za pomoć ne znači da je nesposoban ili glup. Uostalom, nikad nije rekao da je razvio i napravio električni E30 te kasnije Concept one i S sam. Uvijek je pričao u množini, "razvili smo..., koristili smo..., testirali smo...". Zbog toga i zapošljava specijaliste u firmi, jer sam ne može znati sve, niti može sve sam napraviti. 

Kompanije dobiju sredstva od države za poticaj, te onda plaćaju porez jer su u profitu. Ja se nadam da je jasno da poticaji nisu samo bacanje novaca, nego investicija koja bi trebala uroditi plodom za investitora, u ovom slučaju državu. Zato je zakon strog oko tih poticaja. 

Iako je Tesla u (mnogo) boljem cjenovnom području od Rimca, Rimčevo poslovanje se svodi većinom na proizvodnju dijelova za druge automobilske firme. Concept One, S i C2 su automobili koje radi samo kako bi pokazao što on sa svojom tehnologijom može, osim zarade, naravno. Uostalom, zašto je problem što radi automobile za 1% populacije? Rade ih i Lamborghini, Ferrari, Koeniggsegg pa nikome ništa. Sve dok posluju u dobitku i državi plaćaju porez na dobit te plaćaju radnike i dobavljače, mogu raditi automobile i za 10 milijardi dolara. Još uvijek ne razumijem sistem razmišljanja "zašto radi aute za najbogatije a ne napravi neki za nas koji nismo (multi)milijunaši?" Istom tom logikom on tebe može pitat "a zašto ti kupuješ aute za par tisuća eura umjesto da postaneš bogat i kupiš moj od 2 milijuna eura?". Kao što vidiš i Musk, koji se trudi napraviti neki električni auto dostupan široj javnosti, nije uspio napraviti neki automobil koji je lako pristupačan hrvatskoj javnosti, jer, ruku na srce, iako je 35 tisuća dolara dobra početna cijena, s nekim opcijama to ide i na 45-50 tisuća, a prosječan Hrvat za takve stvari mora dignut poprilično dug kredit, kojeg jedva otplaćuje. 90% ljudi koje znam ne može keširati niti trećinu tog početnog iznosa. Mate Rimac zapošljava masu ljudi, i ljudi su dobro plaćeni za svoj rad. Zar to nije točno ono za čime svi u državi vape; poslodavci koji posluju s dobitkom, zapošljavaju naše domaće stanovništvo i daju im dobru plaću koja nikad ne kasni? Nikad ništa ne valja, uvijek su krivi bogati ljudi, koji moraju biti lopovi, jer kako su oni zaradili pošteno to sve? Zašto oni ne plaćaju poreze veće od siromašnih pa oni daju svoje novce siromašnima, što će njemu toliko novca? U ovoj državi se samo kuka, žali, krivi druge. Svi su nam krivi, svi osim nas samih. Dok se to ne promjeni ništa od nas. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 17:56 (footballer).
7 godina
neaktivan
offline
Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjesta pr

nije ni Mamić više (službeno) predsjednik Dinama pa?

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
Nemon kaže...

 

Je, medjutim, ti uopce kao i vecina drugih ne kuzi obicne financije. Ignoriraj twitter odi si lijepo na nasdaq i fino pogledaj sve podatke, koji su javni i full transparentni.

Total Revenue for Tesla:

 

Jemaš prav, jer obične financije su za tebe nuklearna fizika. Doduše olakotna okolnost ti je što ni sam Elon nema pojma, kako ćemu završit finacijska godina. Usput twiter je službeni kanal informiranja nekih kompanija i zbog debilnog cvrkutanja je i dobio ovu zadnju pljuskicu.

 

 

Prvo: odi potraži što zapravo znači izraz 'Revenue'.

 

Drugo: na početku je godine imao oko 3 mlrd dolara keša, ali eto 'bizmismen' je uspio uništit manje od mlrd dosad. To mala cifra je i mene iznenadila, ali svašta može da bidne do kraja godine.

 

Treće: oko 2020. mu dolazi lipa tranša za platit i već sad pale sviće u kompaniju da skupe dovoljno keša ili pozajmica u te dvi godine. Ko zna možda i uspiju, jer Ego Musk je baniran slijedeće tri godine.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 21:14 (memulica).
14 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
footballer kaže...
mac92 kaže...

Meni pozitivniji od Rimca 1000% jer lik ima uspješne projekte iza sebe i nema "sumnjiv" početni kapital te nije pitao na forumima kako izgradit el. auto... 
Oboje su od svojih država dobili sredstva za kompaniju. Rimac ti je dobio 60mil kuna nepovratno od države. Tesla puno više iako se baš oni ne mogu uspoređivati osim kaj rade el. aute. Jedan radi aute za "mase", drugi za 1% svjetske populacije. 

 

Kao što je već netko spomenuo u prijašnjim temama, ukoliko imate ikakve nove informacije u vezi Rimčevog oca, javite ih sudu. Ukoliko ne, nema potrebe za stalnim ponavljanjem jednog te istog. Znamo da je njegov otac bio na sudu zbog novca itd. Ta tema je dosadila svima. 

 

Što se tiče foruma, šta nije logično da je pitao za savjete? Nije se valjda rodio znajući sve to? Čovjek uči tijekom cijelog života, a to što je pitao za pomoć ne znači da je nesposoban ili glup. Uostalom, nikad nije rekao da je razvio i napravio električni E30 te kasnije Concept one i S sam. Uvijek je pričao u množini, "razvili smo..., koristili smo..., testirali smo...". Zbog toga i zapošljava specijaliste u firmi, jer sam ne može znati sve, niti može sve sam napraviti. 

Kompanije dobiju sredstva od države za poticaj, te onda plaćaju porez jer su u profitu. Ja se nadam da je jasno da poticaji nisu samo bacanje novaca, nego investicija koja bi trebala uroditi plodom za investitora, u ovom slučaju državu. Zato je zakon strog oko tih poticaja. 

Iako je Tesla u (mnogo) boljem cjenovnom području od Rimca, Rimčevo poslovanje se svodi većinom na proizvodnju dijelova za druge automobilske firme. Concept One, S i C2 su automobili koje radi samo kako bi pokazao što on sa svojom tehnologijom može, osim zarade, naravno. Uostalom, zašto je problem što radi automobile za 1% populacije? Rade ih i Lamborghini, Ferrari, Koeniggsegg pa nikome ništa. Sve dok posluju u dobitku i državi plaćaju porez na dobit te plaćaju radnike i dobavljače, mogu raditi automobile i za 10 milijardi dolara. Još uvijek ne razumijem sistem razmišljanja "zašto radi aute za najbogatije a ne napravi neki za nas koji nismo (multi)milijunaši?" Istom tom logikom on tebe može pitat "a zašto ti kupuješ aute za par tisuća eura umjesto da postaneš bogat i kupiš moj od 2 milijuna eura?". Kao što vidiš i Musk, koji se trudi napraviti neki električni auto dostupan široj javnosti, nije uspio napraviti neki automobil koji je lako pristupačan hrvatskoj javnosti, jer, ruku na srce, iako je 35 tisuća dolara dobra početna cijena, s nekim opcijama to ide i na 45-50 tisuća, a prosječan Hrvat za takve stvari mora dignut poprilično dug kredit, kojeg jedva otplaćuje. 90% ljudi koje znam ne može keširati niti trećinu tog početnog iznosa. Mate Rimac zapošljava masu ljudi, i ljudi su dobro plaćeni za svoj rad. Zar to nije točno ono za čime svi u državi vape; poslodavci koji posluju s dobitkom, zapošljavaju naše domaće stanovništvo i daju im dobru plaću koja nikad ne kasni? Nikad ništa ne valja, uvijek su krivi bogati ljudi, koji moraju biti lopovi, jer kako su oni zaradili pošteno to sve? Zašto oni ne plaćaju poreze veće od siromašnih pa oni daju svoje novce siromašnima, što će njemu toliko novca? U ovoj državi se samo kuka, žali, krivi druge. Svi su nam krivi, svi osim nas samih. Dok se to ne promjeni ništa od nas. 

 Vjerojatno ti je jasno da sudstvo kod nas ne funkcionira. Imaš njegove izjave da je sam razvio kockicu u garaži, concept one se zna da nije i to je rekao. 

Mnoge firme dobivaju poticaje npr. moja bivša također za stvar koju nije napravila pa nikome niš (to opet ovisi o vlasti/inspekcije/ korupcija).  Nisam rekao da je problem kaj radi auto za 1% populacije nego sam rekao da je Musk pozitivniji.

 

Ti si sad kao "ogorčen" na razmišljanje  "zašto radi aute za najbogatije a ne napravi neki za nas koji nismo (multi)milijunaši? To su tvoje riječi, a ne moje. Napraviti proizvodnju auta tipa golf ili slično treba previše novca, razumijem radi čega mogu "konkurirati" sa concept one ili čime god.

 

"Mate Rimac zapošljava masu ljudi, i ljudi su dobro plaćeni za svoj rad. Zar to nije točno ono za čime svi u državi vape; poslodavci koji posluju s dobitkom, zapošljavaju naše domaće stanovništvo i daju im dobru plaću koja nikad ne kasni? Nikad ništa ne valja, uvijek su krivi bogati ljudi, koji moraju biti lopovi, jer kako su oni zaradili pošteno to sve? Zašto oni ne plaćaju poreze veće od siromašnih pa oni daju svoje novce siromašnima, što će njemu toliko novca? U ovoj državi se samo kuka, žali, krivi druge. Svi su nam krivi, svi osim nas samih. Dok se to ne promjeni ništa od nas." 

 

Dal sam je igdje spomenuo ovo tvoje ? Robin Hoodove i slična sranja? Netko je već prije (neka druga tema) linkao prihode i rashode. "Dobro plaćeni" stvar radnika. nekome odgovara nekome ne. Znam čovjeka koji radi kod njega na odgovornoj poziciji ima super plaću (zadovoljan i sve to), al opet imaš tu iskustva forumaša (ili njihovih frendova) koja daju drugu stranu priče o ponuđenoj plaći (ako oni lažu lažem i ja, ne?) Pogledaj prosjek plaće pa zaključi sam.

16 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
footballer kaže...

 


Iako je Tesla u (mnogo) boljem cjenovnom području od Rimca, Rimčevo poslovanje se svodi većinom na proizvodnju dijelova za druge automobilske firme. Concept One, S i C2 su automobili koje radi samo kako bi pokazao što on sa svojom tehnologijom može, osim zarade, naravno. Uostalom, zašto je problem što radi automobile za 1% populacije?

 Mate je dosad prodao 2 (dva) auta i nijedan ne može na običnu cestu. Ove najave o (rasprodanih) 150 komada 'zraka' je ko i onih 88 komada 'magle' od prije nekoliko godina.

 

Dakle zapravo misliš na 1% populacije njegovog ormara ili ladice od radnog stola?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
mac92 kaže...
footballer kaže...

 ...

Sudstvo je nebitno, pošto nema veze s autima. Koliko me sjećanje služi, znam da je govorio da je prvo kupio kit za EV, i njega je sam radio, ali je kasnije razvijao i radio nove custom dijelove s još ljudi. 

 

Uspoređivanje s Muskom me nagnalo na klasična razmišljanja ljudi koji misle da su privilegirani i da se svijet treba prilagođavati njihovom budžetu. Ukoliko sam fulao tvoj point, ispričavam se, nisam te mislio napadati niti išta. 

 

memulica kaže...
footballer kaže...

 

 

 Mate je dosad prodao 2 (dva) auta i nijedan ne može na običnu cestu. Ove najave o (rasprodanih) 150 komada 'zraka' je ko i onih 88 komada 'magle' od prije nekoliko godina.

 

Dakle zapravo misliš na 1% populacije njegovog ormara ili ladice od radnog stola?

 

Imaš neke konkretne izvore, pošto ja i ti imamo različite informacije. 2 prodana auta se odnosi na Concept_S? Njih su samo 2 i postojala, nije ih više ni radio. Po mom saznanju, prodao je još i 6 Concept_One modela. Tih 88 nije bilo prodanih, nego planiranih za proizvodnju, no nije mu došlo toliko narudžbi pa ih nije ni radio toliko. Što se tiče 150 komada C2, svatko normalan bi zaključio da se tip zajebao u izrazu i da to znači da je zaprimio 150 narudžbi/rezervacija. Nitko živ, ma koliko god lud i bogat bio neće baš davati novce i kupovati stvar koja još nije ni finalna verzija, a pogotovo za električni hypercar iz državice za koju masu njih nije čulo prije SP-a u Rusiji, s mnogo EV potencijalnih problema, ponajviše pregrijavanje baterije itd. Brojke koje je on dao van su impresivne, ali svi znamo da znače veoma malo (osim možda kW koje može izmjeriti i preko kojih je i došao do ostalih brojki). 

 

Kao što i on sam kaže, i što sam ja rekao, oni se fokusiraju na suradnju s drugim proizvođačima i prodaju njima dijelove. Po meni, puno bolji poslovni potez. 

 

Nemoj mislit da sam neka ovca koja sluša i ne razmišlja. Drago mi je da su došli do toga da razviju moćne automobile, a i sam sam veliki obožavatelj električnih auta, ponajviše Tesle i Rimca. Nadajmo se da će i njihovo doba brzo doći pa da ćemo češće susretati Tesle u gradu, a Rimce na trkaćim stazama. Ukoliko sam u krivu u vezi Mate, jebiga, moja pogrešna procjena. Nekako imam osjećaj da njegov otac baca preveliku sjenu na njegova postignuća. Concept One i S su impresivni automobili, ali to kod nas ide u drugi plan nego većina njih sere po njemu zbog oca, te se uvijek govori o prodaji magle. 

14 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
memulica kaže...
Nemon kaže...

 

Je, medjutim, ti uopce kao i vecina drugih ne kuzi obicne financije. Ignoriraj twitter odi si lijepo na nasdaq i fino pogledaj sve podatke, koji su javni i full transparentni.

Total Revenue for Tesla:

 

Jemaš prav, jer obične financije su za tebe nuklearna fizika. Doduše olakotna okolnost ti je što ni sam Elon nema pojma, kako ćemu završit finacijska godina. Usput twiter je službeni kanal informiranja kompanija i zbog debilnog cvrkutanja je i dobio ovu zadnju pljuskicu.

 

 

Prvo: odi potraži što zapravo znači izraz 'Revenue'.

 

Drugo: na početku je godine imao oko 3 mlrd dolara keša, ali eto 'bizmismen' je uspio uništit manje od mlrd dosad. To je i mene iznenadilo, ali svašta može da bidne do kraja godine.

 

Treće: oko 2020. mu dolazi lipa tranša za platit i već sad pale sviće u kompaniju da skupe dovljno keša ili pozajmica u te dvi godine. Ko zna možda i uspiju, jer Ego Musk je na baniran slijedeće tri godine.

 

 

 
revenue = income 

Naravno, mozemo to dalje rastaviti i reci da imamo gross income i net income. Ja nisam nigdje napisao naprimjer "Tesla ce imati PROFIT u Q3 2018 od $6 milijardi" - nego "Imat ce prihod od $6 milijardi"

Uglavnom, please me educiraj ako mislis da imam rupe u znanju ovih osnova osnova, nije sramota pitati! Pogotovo ako sam glup do nivoa da je to za mene nuklearna fizika.

Slazem se sa tobom da Elon Musk twitter sluzbeni kanal za komunikaciju, to je jos definirano 2013 godine kada su poslali 8-K report u SEC. Ja nemam pojma kako ce i na koji nacin dalje koristiti twitter, to tek treba vidjeti. Twitter nije jedini kanal za saznati kako kompanija TESLA financijski stoji. (Tj na twitteru skoro pa i nema nista o tome).

Sto se tice cash-a kojih je Tesla imala na pocetku godine i koliko ima sada (To cemo tocno saznati za par dana, tj novi iznos) je jako povezano sa proizvodnjom Tesla model 3. Pocetkom godina proizvodnja Modela 3 je bila oko 400-500 units tjedno, dok je taj broj sada negdje izmedju 4000-5000 tjedno (ovisi koji tjedan). Znaci, Tesla je sve negdje do svibnja trosila novce za ubrzavanje proizvodnje, znaci kupovina hardware, roboti etc. (Da ne idem u detalje). Cash se isto trosi za doslovno sve druge stvari, izgradnja Gigafactory 1 u Nevadi, izgradnja supercharge mreze, sve sto gradis doslovno kosta novaca.

Kada kazes "ali eto 'bizmismen' je uspio uništit manje od mlrd dosad" - to je glupo, jer se tocno zna gdje su novci otisli (Imas na financijskim izvjestajima). Sve public kompanije moraju svakih 3 mjeseca izvjestiti apsolutno sve sto se desava i na sto se trosi.

Krediti koje Tesla mora vratiti u 2020 je toliko daleko, bolje se fokusirati na sljedecih 12 mjeseci.

Tesla's Upcoming Debt (12 Months)

Type Maturity Size Conv. Price
Convert (SC) 11/2018 $230M $560.6
Convert (TM) 3/2019 $920M $359.8

Type Maturity Size
Prom. Note (SC) 8/2018 $100M
Term Loan (SC) 12/2018 $157M

--------------

Znaci cak i da nece imati nista profita i dalje ce moci servisirati svoj dug barem do sredine 2019 godine. Medjutim, Tesla isto ima opciju u svojim ugovorima da debt konvertira u dionice, tj naprimjer dug od $920 miliona moze pretvoriti u dionice ako ce dionice vrijediti $360 (ili vise) - jel barem to jasno ?

Mogao bih o svim ovim stvarima pisati jos stranice i stranice, medjutim sve sto Tesla radi nije nista cudno, it's business as usual u Americi, tako sve kompanije funkcioniraju, dok neke imaju jos i kompliciranije kombinacije koje je tesko pratiti.

Isto tako Musk nije banniran, i dalje donosi sve odluke sam as CEO (Mozda da procitas chairman vs ceo na google, da ne moram tipkati).


12 godina
neaktivan
offline
Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjesta pr

Žalosno je da novinari (Sandro Vrbanus u ovom slučaju) ne znaju prevesti rijec chairman i razlikovati je od CEO "Chief Executive Officer". Naime, chairman u američkom i britanskom sustavu je nešto kao naš predsjednik nadzornog odbora, a ne predsjednik upravnog odbora. CEO bi bio predsjednik upravnog odbora, a ostali C-level executives su članovi upravnog odbora. Members of the board su ono što bi kod nas bili članovi nadzornog odbora. Steve Jobs u Appleu nikad nije bio Chairman (ako se dobro sjecam bas niti u apsolutnom jednom trenutku povijesti Applea) pa je eto Apple tu gdje je - najvrijednija tvrtka na americkoj burzi ikad u povjesti. Tako da ovo što je Elon potpisao je ništa, apsolutno nebitno u cijelom procesu. Vjerojatno će biti puno pažljiviji od sad na dalje što je dobro, ali se ništa neće promijeniti u uspješnom pohodu Tesle na naše europske susjede Nijemce.

 
5 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
zoki.zlikowski kaže...

Žalosno je da novinari (Sandro Vrbanus u ovom slučaju) ne znaju prevesti rijec chairman i razlikovati je od CEO "Chief Executive Officer". Naime, chairman u američkom i britanskom sustavu je nešto kao naš predsjednik nadzornog odbora, a ne predsjednik upravnog odbora. CEO bi bio predsjednik upravnog odbora, a ostali C-level executives su članovi upravnog odbora. Members of the board su ono što bi kod nas bili članovi nadzornog odbora. Steve Jobs u Appleu nikad nije bio Chairman (ako se dobro sjecam bas niti u apsolutnom jednom trenutku povijesti Applea) pa je eto Apple tu gdje je - najvrijednija tvrtka na americkoj burzi ikad u povjesti. Tako da ovo što je Elon potpisao je ništa, apsolutno nebitno u cijelom procesu. Vjerojatno će biti puno pažljiviji od sad na dalje što je dobro, ali se ništa neće promijeniti u uspješnom pohodu Tesle na naše europske susjede Nijemce.

 Da malo nadopunim i ispravim neke stvari. Generalno da, CEO =/= chairman.

Chairman i CEO nekada moze biti ista osoba. Kada su to odvojene osobe, chairman moze imati upravne moci i tada je iznad CEO-a i prisustvuje na svim sjednicama upravnog odbora. Tada je on svojevrsni "dragi vodja" u kompaniji i mora biti sve po njegovome, da se najjednostavnije izrazim. U drugom slucaju chairman je nesto kao nadzorni odbor, s vremena na vrijeme prisustvuje sastancima gdje mu upravni odbor prezentira rezultate.

Jos da nadodam jednu stvar, a to je da u SAD-u nema nadzornih odbora kao u vecini EU poduzeca. Uprava direktno odgovara dionicarima.

16 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
footballer kaže...

 

Imaš neke konkretne izvore, pošto ja i ti imamo različite informacije. 2 prodana auta se odnosi na Concept_S? Njih su samo 2 i postojala, nije ih više ni radio. Po mom saznanju, prodao je još i 6 Concept_One modela.

 

Naravno za tih 6 imaš neke konkretne dokaze ili da ti vjerujemo na riječ?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
6 godina
offline
Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjesta pr

Ne razumjem čemu negativizam prema Musk-u, lik ima 47 godina, procjenjena osobna neto vrijednost 20 milijardi dolara, krcat snova koje želi ispunit i ide mu jebeno dobro ako pitaš mene. Ruku na srce, i to će svi priznat, da nije Muska pojam električnog auta bi bio neki koncept prestavljen jednom godišnje na sajmu auta.

Nije sve idelano, struja se još uvijek večinom proizvodi iz neekoloških izvora, elek. auti su skupi ali ako se pogleda stanje samo prije 5 godina kad nitko od nas nije ni pomislio da će imat el. auto, danas je relano za reći da za 10 godina el. auto će postati realna opcija za normalne pare. Nije Musk naravno sam doprinio tome ali ima lavlji udio u tome da se sve skupa pomaklo.

Uspoređivat njega i Rimca je debilno, Musk je bolesno inteligentna osoba (ima svojih mana naravno) i ima več par ogromnnih firmi iza sebe koje generiraju milijarde, dok je naš Mate 30 godišnji mehaničar kojem je uspilo, naša je par pravih ljudi oko sebe koji se razumiju u to i sada gura svoje ime na trgu i ide mu. Bilo tko od nas je to mogao napravit da je imao želju koju ima Mate, ali jebiga nije, lakše je srat na portalima i glumit interenet ratnika.

Zato pustite i Muska i Matu na miru jer su njih dvojica napravili više u životu nego svi mi skupa na ovom portalu, ako želite srat protiv nekoga tu je uvik politika o kojoj svi tiho šutimo dok nas stoka j.... a nismo to zaslužili.

 

Ali sumnjam da će Muska išta zaustavit, i da ga izbace iz Tesle garantirano je za par godina nazad sa još luđim projektom i bez problema će nać nekoga da mu ga financira.

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
Feudalac kaže...
Mrki_tua:

Koliki je uspjeh? Ako pogledaš da u evropi ne postoji auto kompanija mlađa od 80 godina, isto kao i SAD-u, ako znaš da samo Ford i Tesla nisu nikad bankrotirali, da kontinuirano raste 40% godišnje uz istovremeno suludo visoka ulaganja u proizvodnju, istraživanje, nove tehnologiju, uspjeh malo drugačije izgleda. Ako šef VW grupe kaže svojim ljudima da im je u današnjem svijetu konkurencija Tesla a ne Ford ili Toyota, onda je to the uspjeh. Čovjek je u svom prilično kratkom životu osnovao tvrtke koje prema mišljenju ulagača koji daju svoj novac za sudjelovanje u tome, vrijede preko 100 milijardi dolara. Daj bože još takvih prevaranata, po mogućnosti i u hr.

 Daj ne izmišljaj, dezinformacija za dezinformacijom, od ovoga da ne postoji kompanija mlađa od 80 godina do mišljenja ulagača, ulagači ulažu u sve i svašta. Šta o tome kaže jedan od najvećih ulagača, recimo Warren Buffett? Ili njegovo mišljenje nije bitno? Šta kažu CEO-i najvećih američkih auto proizvođača koji nisu direktni konkurenti Tesli?

Festina lente
10 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
mac92 kaže...

Meni pozitivniji od Rimca 1000% jer lik ima uspješne projekte iza sebe i nema "sumnjiv" početni kapital te nije pitao na forumima kako izgradit el. auto... 
Oboje su od svojih država dobili sredstva za kompaniju. Rimac ti je dobio 60mil kuna nepovratno od države. Tesla puno više iako se baš oni ne mogu uspoređivati osim kaj rade el. aute. Jedan radi aute za "mase", drugi za 1% svjetske populacije. 

 Koja je razlika između novca zarađenog kriminalom ili od investitora koji su novac kriminalno zarađen oprali ulaganjem u neku kompaniju? Nema je.

Festina lente
5 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
Mi iz HDZ-a nudili smo Musku da sve svoje poslovanje pribaci kod nas...čak smo počeli graditi svemirski selo u Lici...Nudili smo mu uvjete kao i svojedobno Agrokoru...Bilo bi spremni za njega i na Lex Musk... TKO Ga Hebe....odbio je priliku života
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk se nagodio sa SEC-om, odlazi s mjest
Mrki_tua:

Ne postoji mlađa kompanija koja masovno proizvodi automobile. Malih radionica koji izbace po par komada nečega ima natisuće, stalno se otvaraju i zatvaraju ali to je potpuno nebitno u široj slici.
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice