Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dionica

poruka: 28
|
čitano: 6.909
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dionica".
16 godina
offline
Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dionica

'Ajde Elone, nemoj biti lakomo đubre, pregrizi govno i plati porez ko i mi svi ostali...

Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dionica

 

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dionica

strašne su te pravne i uređene države. mogli bi si i mi jednu takvu nabaviti ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Aldo kaže...

'Ajde Elone, nemoj biti lakomo đubre, pregrizi govno i plati porez ko i mi svi ostali...

ti placas porez na unrealized gains?

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
6 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Aldo kaže...

'Ajde Elone, nemoj biti lakomo đubre, pregrizi govno i plati porez ko i mi svi ostali...

 https://www.businessinsider.com/elon-musk-paid-little-in-taxes-2014-2018-propublica-report-2021-6

Nije da ne plaća poreza.. :D

16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
nixass kaže...
Aldo kaže...

'Ajde Elone, nemoj biti lakomo đubre, pregrizi govno i plati porez ko i mi svi ostali...

ti placas porez na unrealized gains?

 pa da su pravila igre tako složena kod nas, plaćao bih, zašto ne?
Ako se već može dobiti odbitak poreza na unrealized losses, u redu je da se plaća i porez na unrealized gains... zar ne?

11 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Skuplja čovjek onih 6mlrd za gladne
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
love2ml86 kaže...
Aldo kaže...

'Ajde Elone, nemoj biti lakomo đubre, pregrizi govno i plati porez ko i mi svi ostali...

 https://www.businessinsider.com/elon-musk-paid-little-in-taxes-2014-2018-propublica-report-2021-6

Nije da ne plaća poreza.. :D

 znači na 14 milijardi dobiti, platio je oko 500 milijuna poreza... (3.5%) da... zbilja se pretrgel

16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Aldo kaže...
love2ml86 kaže...
Aldo kaže...

'Ajde Elone, nemoj biti lakomo đubre, pregrizi govno i plati porez ko i mi svi ostali...

 https://www.businessinsider.com/elon-musk-paid-little-in-taxes-2014-2018-propublica-report-2021-6

Nije da ne plaća poreza.. :D

 znači na 14 milijardi dobiti, platio je oko 500 milijuna poreza... (3.5%) da... zbilja se pretrgel

gdje pise 14 milijardi dobiti?

ti bi stvarno ljude taxao na lijepe/ruzne oci.

 

> pa da su pravila igre tako složena kod nas, plaćao bih, zašto ne?

naravno da bi, jos bi im ostavio i za kavu jelda?

sistem se mora mijenjat, to se slazem

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 15:20 (nixass).
16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
nixass kaže...
gdje pise 14 milijardi dobiti?

ti bi stvarno ljude taxao na lijepe/ruzne oci.

 

> pa da su pravila igre tako složena kod nas, plaćao bih, zašto ne?

naravno da bi, jos bi im ostavio i za kavu jelda?

sistem se mora mijenjat, to se slazem

 istina, ne piše. No nisam ja definirao pravila poreznog sustava u americi. Ako misli da mu bude bolje, nek prebaci biznis negdje gdje su neka druga pravila igre.
Nitko ga ne sili da ostane u americi. I kod nas postoje retardacije poput plaćanja PDV-a na izdanu, a ne naplaćenu fakturu, pa su ljudi prihvatili i to. Ili još gori primjer retardacije poput plaćanje PDV-a na doniranu hranu, odjeću, robu, usluge...

13 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Aldo kaže...
love2ml86 kaže...
Aldo kaže...

'Ajde Elone, nemoj biti lakomo đubre, pregrizi govno i plati porez ko i mi svi ostali...

 https://www.businessinsider.com/elon-musk-paid-little-in-taxes-2014-2018-propublica-report-2021-6

Nije da ne plaća poreza.. :D

 znači na 14 milijardi dobiti, platio je oko 500 milijuna poreza... (3.5%) da... zbilja se pretrgel

 platio je na ono šta je taxabilno po zakonu. Nije platio na ne prodane dionice i zašto bi? 

Po meni je i porezni zakon u HR npr debilan gdje ja moram platiti porez na dobit na lovu tj dobit koju sam zadržao na računu... npr možda štedim i skupljam kapital za neku investiciju i zašto je pravedno da plaćam porez prije nego taj novac upotrijebim za nešto ili ga dignem sa računa?


11 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Aldo kaže...

 pa da su pravila igre tako složena kod nas, plaćao bih, zašto ne?
Ako se već može dobiti odbitak poreza na unrealized losses, u redu je da se plaća i porez na unrealized gains... zar ne?

Otkad se to u SAD-u se moze 'unrealized losses' odbiti od poreza? Izvor?

15 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Aldo kaže...

 pa da su pravila igre tako složena kod nas, plaćao bih, zašto ne?
Ako se već može dobiti odbitak poreza na unrealized losses, u redu je da se plaća i porez na unrealized gains... zar ne?

 A s kojim novcima bi platio taj unrealized gains tax?

16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Aldo kaže...

 istina, ne piše. No nisam ja definirao pravila poreznog sustava u americi. Ako misli da mu bude bolje, nek prebaci biznis negdje gdje su neka druga pravila igre.
Nitko ga ne sili da ostane u americi. I kod nas postoje retardacije poput plaćanja PDV-a na izdanu, a ne naplaćenu fakturu, pa su ljudi prihvatili i to. Ili još gori primjer retardacije poput plaćanje PDV-a na doniranu hranu, odjeću, robu, usluge...

van amerike ne postoji dovoljno razvijena zemlja koja bi mu dala takvo izrabljivanje da postavi firmu na noge kako ju vec je postavio..

tek sad u njemackoj zavrsava tvornicu, zamisli da je lovio krivine po EU, dobio bi cvrgu odmah u startu.

sistem se mora mijenjat, neka vrsta wealth taxa (al izbaci npr nekretnine ili bar jedinu nekretninu iz toga), al treba i bit svjestan da taj porez nece ici u nista korisno obicnom covjeku, bar ne u njegovom dijelu svijeta (tu su republikanci da to razyebu, ko nas hdz).

 

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 16:43 (nixass).
16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
dejo6 kaže...
Aldo kaže...

 pa da su pravila igre tako složena kod nas, plaćao bih, zašto ne?
Ako se već može dobiti odbitak poreza na unrealized losses, u redu je da se plaća i porez na unrealized gains... zar ne?

 A s kojim novcima bi platio taj unrealized gains tax?

funfact, u njemackoj placam unrealized gains na ETF-ove (nebitno jel ETF distributive ili accumulative), sranje na kvadrat.

mali investitor (dugorocni) je sjeban do kraja.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
15 godina
neaktivan
offline
Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dionica

Sustav je namješten, nimalo slučajno, da se baš one aktivnosti kojima bogati zarađuju, ne oporezuju. I onda pametnjakovići vele, evo, sve je po zakonu. I robovlasništvo je bilo po zakonu.

 

Za one koji će zacviliti kako je nepravedno oprezivati nerealiziranu dobit, pitanje kako to da američki zakonodavci nemaju problem s oporezivanjem napojnica. Konobar, bez obzira dobio napojnicu ili ne, ima paušalni porez na napojnice. A onda je tu i Bezos, najbogatiji čovjek na svijetu, koji svojim dostavljačima na minimalcu doslovno otima napojnice.

https://www.theverge.com/2021/11/4/22763749/amazon-flex-drivers-pay-ftc-tips-lawsuit-settlement-prime-now-fresh

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion

Sustav je namješten tako da se razvija gospodarstvo. Nije slučajno većina najvećih kompanija iz SADa.
I svi porezi su nepravedni. Čim se ne što silom uzima, nepravedno je.

15 godina
neaktivan
offline
Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dionica

Prodao debelo precijenjene dionice prije njihovog konačnog pada u nadolazećem svjetskom gospodarskom slomu...

 

scientia est potentia
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
dejo6 kaže...

Sustav je namješten tako da se razvija gospodarstvo. Nije slučajno većina najvećih kompanija iz SADa.
I svi porezi su nepravedni. Čim se ne što silom uzima, nepravedno je.

 Znas kaj mene najvise pece?

 

To kaj nemrem ne platiti porez na dohodak, nemam opciju isplatiti citav bruto sebi u dzep i praviti se glup. Silom mi uzimaju.

Linux, Arch Linux.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
dejo6 kaže...

Sustav je namješten tako da se razvija gospodarstvo. 

 I robovlasništvo je razvijalo gospodarstvo. Nije gospodarstvo samo sebi svrha, niti je BDP mjera sreće. Ako je sustav nepravedan, onda su ljudi nesretni, a to je jedino bitno.

 

dejo6 kaže...

Nije slučajno većina najvećih kompanija iz SADa. 

 Velike kompanije su najveće zlo.

 

dejo6 kaže...

I svi porezi su nepravedni. Čim se ne što silom uzima, nepravedno je.

 Kod tebe valjda još Janjičari skupljaju porez. U modernim država porez je obaveza, kao i snovno školovanje ili cijepljenje. To se ne zove sila, nego uređeno društvo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion

BDP je poprilično dobro mjerilo sreće. A sustav je takav da svatko može postati novi Elon Musk ili Jeff Bezos. Ja bih rekao da je to poprilično pravedno.
A za velike kompanije, pa ne znam, meni nisu još nikakvo zlo nanjele, samo dobro.

16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
dejo6 kaže...

Sustav je namješten tako da se razvija gospodarstvo. Nije slučajno većina najvećih kompanija iz SADa.
I svi porezi su nepravedni. Čim se ne što silom uzima, nepravedno je.

 Tako je.

Moderna civilizacija pociva na sili i prijetnji.

Zato postoji vojska i policija.

Tu su da silom drze pravni poredak koji nam omogucuje svu kulturu, svu trgovinu i cjelokupno drustvo, tehnologiju i sve blagodati koje imamo.

 

Anarhisti kao ti ste potpuno izgubljeni u svojim primitivnim glavama, nemate pojma sto zastupate niti protiv cega se borite, ali glavno da ste kontra.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 20:41 (Psiho246).
14 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Visak kaže...

Za one koji će zacviliti kako je nepravedno oprezivati nerealiziranu dobit,

 Ne trebaš uopće ići do napojnica, pogledaj porez na nekretnine (ne u smislu kupoprodaje već u smislu posjedovanja).

16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Psiho246 kaže...
Tu su da silom drze pravni poredak koji nam omogucuje svu kulturu, svu trgovinu i cjelokupno drustvo, tehnologiju i sve blagodati koje imamo.

 

Anarhisti kao ti ste potpuno izgubljeni u svojim primitivnim glavama, nemate pojma sto zastupate niti protiv cega se borite, ali glavno da ste kontra.

Lupetaš.

Sva sila vojske i policije nije potrebna zbog anarhista, nego upravo zbog onih koji za anarhiju nisu zreli. Da je više anarhista nego ovih drugih, trošili bi novce na nešto korisnije a ne na vojsku, policiju i svu silu nameta koji koče inovaciju i napredak čovječanstva radi prividne sigurnosti primitivaca a zapravo više zbog osiguranja onih koji ih iskorištavaju.

Amenoum
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion

 Piše da im je prvi kriterij za to mjerilo sreće bio BDP. I sad ti kažeš da je taj indeks sreće dokaz da su sreća i BDP povezani, a jedno je izvedeno iz drugoga. Cirkularna logika.

 

Određena veza postoji, ali nije 1:1.

 

dejo6 kaže...

 A sustav je takav da svatko može postati novi Elon Musk ili Jeff Bezos. Ja bih rekao da je to poprilično pravedno. 

 Stvar je u tome da ne mogu svi to postati, uvijek ćeš imati više skladištara i konobara nego CEOa. Zato nije pokazatelj pravednosti može li teoretski bilo tko postati CEO (što ni ne može, jer je sustav obrazovanja namješten za bogate), nego kako će živjeti oni koji ne postanu CEO. 

 

Ne možeš reći 'Nisi postao CEO, a imao si priliku, pa je sada u redu da živiš kao stoka'. Ljudi imaju pravo na dostojanstveni život i kao skladištari.

 

dejo6 kaže...

A za velike kompanije, pa ne znam, meni nisu još nikakvo zlo nanjele, samo dobro.

 A ti si neko mjerilo za pravednost u svijetu? Ako u Bhopalu umre 4000 ljudi, ali ti nisi među njima, onda se to ne računa? 

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
PaleRider kaže...
Psiho246 kaže...
Tu su da silom drze pravni poredak koji nam omogucuje svu kulturu, svu trgovinu i cjelokupno drustvo, tehnologiju i sve blagodati koje imamo.

 

Anarhisti kao ti ste potpuno izgubljeni u svojim primitivnim glavama, nemate pojma sto zastupate niti protiv cega se borite, ali glavno da ste kontra.

Lupetaš.

Sva sila vojske i policije nije potrebna zbog anarhista, nego upravo zbog onih koji za anarhiju nisu zreli. Da je više anarhista nego ovih drugih, trošili bi novce na nešto korisnije a ne na vojsku, policiju i svu silu nameta koji koče inovaciju i napredak čovječanstva radi prividne sigurnosti primitivaca a zapravo više zbog osiguranja onih koji ih iskorištavaju.

 Wow.

 

Idem lupat glavom o zid jedno par sati, da snizim IQ za nekih 50ak bodova, pa mozda onda budem kadar odgovoriti na ovaj kupus od misli jer trenutno nemam snage.

 

Ali definitivno se nadam da ces u buducnosti vise proucavati politiku, povijest i ekonomiju, ocito imas neka cvrsta misljenja pa te to valda zanima.
No ako imas cvrsta misljenja bez znanja...well...onda imas misljenje kakvo i imas...

- Psiho246
13 godina
offline
Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dionica

Nikada u povijesti nije bio lakši život i viši standard i da, za to je između ostalog zaslužan kapitalizam i relativno slobodna trgovina i kretanje. Nekad su se dizale bune i skidale glave radi 10% poreza, danas uredno plaćamo preko 50% državi, a neki misle da je i to premalo.

 

Većina ovih novopečenih superbogataša je krenula iz ništa bitno povoljnije situacije od ljudi na ovom forumu. Svakako je tako nešto lakše postići iz USA gdje porezna politika ide na ruku velikim investicijama i riziku.

 

 

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk prodao veliku količinu Teslinih dion
Psiho246 kaže...

 Wow.

 

Idem lupat glavom o zid jedno par sati, da snizim IQ za nekih 50ak bodova, pa mozda onda budem kadar odgovoriti na ovaj kupus od misli jer trenutno nemam snage.

 

Ali definitivno se nadam da ces u buducnosti vise proucavati politiku, povijest i ekonomiju, ocito imas neka cvrsta misljenja pa te to valda zanima.
No ako imas cvrsta misljenja bez znanja...well...onda imas misljenje kakvo i imas...

Dovoljno sam proučavao i politiku i povijest i ekonomiju da znam o čemu pričam, očito ti nisi. IQ? Fulaš totalno. Očito ne znaš tko je Noam Chomsky, pa kreni od njega..

Amenoum
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice