Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

poruka: 22
|
čitano: 4.471
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno".
15 godina
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

Sam sjebem jednostavne stvari, pa si postavim pitanje, zar mogu biti tako glup? 


Ali jebote, okružen je stručnjacima i onda napravi još gore. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
18 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
Ja cu samo reci. Bolje išta nego ništa. Tako da...
Moj PC  
4 8 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

Kinezi koriste priliku da neukim donatorima uvale bilo sto

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
4 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
texas.bug kaže...

Kinezi koriste priliku da neukim donatorima uvale bilo sto

 Da bas tako. 

Kinezi su za sve krivi. 

8 godina
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

Ne mislim da se tu radi o omaški. Prije bih rekao da je riječ o cijeni. Mogao je za isti novac kupiti manje respiratora, ali onda to ne bi tako lijepo zvučilo. Ionako ovo ne radi iz čiste filantropije, nego da bi reklamirao svoje aute. 

 
30 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
Dude, svi to rade. Sta mislis da nogometasi doniraju pare iz solidarnosti ili zato sto znaju da su na medijskim kritikama? Pogledaj npr Modrica. One njegove poruke za ostani doma i sl. Pa lik nemoze iz glave sloziti svojim riječima 5 recenica bez da ih cita. Ja vjerujem da pola tih nogometasa i opcenito sportista, da dobe otkaz i da moraju raditi nesto drugo, nebi znalo vidu jednu zavidati.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
Endymon kaže...
Dude, svi to rade. Sta mislis da nogometasi doniraju pare iz solidarnosti ili zato sto znaju da su na medijskim kritikama? Pogledaj npr Modrica. One njegove poruke za ostani doma i sl. Pa lik nemoze iz glave sloziti svojim riječima 5 recenica bez da ih cita. Ja vjerujem da pola tih nogometasa i opcenito sportista, da dobe otkaz i da moraju raditi nesto drugo, nebi znalo vidu jednu zavidati.

 Nemoj tako nije Vida nista kriv.

15 godina
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

nisu pogrešni respiratori, nego bolest. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
27 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
Kolacic kaže...

 Da bas tako. 

Kinezi su za sve krivi. 

 A tko je kriv za sve ovo nego ti lažovi i prevaranti. I još sad rade dezinformacijske kampanje protiv EU. Da upravo Kinezi su sve krivi, oni su nam ovo priuštili i to namjerno.

Samomrzeći hrvat
15 godina
odjavljen
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

Silver lining: ovo je barem dobra vijest za sve koji pate od apneje...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

dobro da im i podmornicu nije poslao...

 

elon debil musk, oduvijek bio

 

 
0 8 hvala 0
8 godina
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

Dobra je i podmornica. Barem znaš da se nećeš zaraziti - od onih izvana. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

ostaje pitanje

 

Hoče li sada nabavit ono sto treba ?

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

 

Hm, Hrvati komentiraju tuđi moral. To je moraliziranje.

 

Hrvati su inače poznati filantropi. Npr. tzv. hrvatsko plemstvo(uhljebi, paraziti državnih novaca i DR solunjaštvo,..) plješću navodno svaki dan u 20h za sve one koji se bore sa C-19 na prvoj crti.

Tako oni pomažu. U posljednjim balkaskim ratovima su se oni koji nisu bili na ratištu molili za ove na ratištu. Tada ako nisi ušio u gardu, išao s u civilnu zaštitu. Danasa nitko neće ni u civilnu zaštitu.

Sva sreća pa u HR sve funcionira. Uništenje Imunološkog zavoda je samo fikcija. Ili podvala onih koji mrze sve hrvatsko od stoljeća sedmog.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
2 3 hvala 0
4 godine
offline
Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogrešno

Kakvi internet warriori. 

Samo da je ke*at po drugima a vjerujem da sami nikad nisu pokusali pomoc nekom. 

 

 

Lik je usro situaciju, al svejedno mu skidam kapu :)

Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
Nisu za sve, al za coronu jesu 🤭
14 godina
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
fredii kaže...

Sam sjebem jednostavne stvari, pa si postavim pitanje, zar mogu biti tako glup? 


Ali jebote, okružen je stručnjacima i onda napravi još gore. 

 

Novinar je krivo napisao + ljudi na forumu krivo informirani isto.

Znaci president bolnice Mount Sinai Hospital & Mount Sinai Queens David L. Reich, MD je napisao sljedece (izjavio): (Link dole)

"Very grateful to Tesla for providing Resmed ventilators that our team was able to convert to critical care-capable. Innovation by The Mount Sinai Hospital's team in a crisis!" 


Znaci puno drame oko nicega, tj svi koji mrze Teslu su jedna docekali da mogu oko necega srati, a ovo doslovno nije taj razlog. Ima Musk stotine gluposti koje je rekao + napravio oko kojih i te kako treba srati, ali ovo nije jedna od tih situacija.

Novinar je isto jako los (Da ti Sandro Vrbanus) - jer je bio lazy as fuck da barem 5 minuta potrosi i napravi simple fact check. New York je isto kupio 3000 jedinica koji ce i te kako pomoci sa sranjem kojeg imaju. (Link isto dole).

Znaci odjebite sa ovakvim clancima pogotova sada kada people die left and right. Barem napisite da je tocno.


https://twitter.com/DrDavidReich/status/1245829231096909826

https://www.governor.ny.gov/news/amid-ongoing-covid-19-pandemic-governor-cuomo-announces-state-department-health-has-approved

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 0:01 (Nemon).
15 godina
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
danen kaže...

Ne mislim da se tu radi o omaški. Prije bih rekao da je riječ o cijeni. Mogao je za isti novac kupiti manje respiratora, ali onda to ne bi tako lijepo zvučilo. Ionako ovo ne radi iz čiste filantropije, nego da bi reklamirao svoje aute. 

 

I onda se sazna da su pogrešni, cijela priča o filantropiji padne u vodu. Kupi što treba i neka drži vodu.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
11 godina
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
fredii kaže...
danen kaže...

Ne mislim da se tu radi o omaški. Prije bih rekao da je riječ o cijeni. Mogao je za isti novac kupiti manje respiratora, ali onda to ne bi tako lijepo zvučilo. Ionako ovo ne radi iz čiste filantropije, nego da bi reklamirao svoje aute. 

 

I onda se sazna da su pogrešni, cijela priča o filantropiji padne u vodu. Kupi što treba i neka drži vodu.

 Da li uopće ima za kupiti klasičnih ventilatora u ovim količinama u ovom trenutku?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
Nemon kaže...

"Very grateful to Tesla for providing Resmed ventilators that our team was able to convert to critical care-capable. Innovation by The Mount Sinai Hospital's team in a crisis!" 

Nije ništa krivo napisano - ti respiratori nisu namijenjeni za tu svrhu niti bi inače njihova modifikacija bila dopuštena. U normalnim okolnostima bi za to kazneno odgovarali i zbog ilegalne modifikacije (autorska prava) i zbog ugrožavanja pacijenata (neadekvatna i nelicencirana oprema). Sad je zbog izvanrednih okolnosti napravljena iznimka jer je manji rizik koristiti takve modificirane uređaje nego neimati dovoljno uređaja, ali to ne mijenja činjenicu da ti uređaji nisu namijenjeni za tu svrhu i da je rizičnije korištenje modificiranih uređaja nego onih koji su projektirani i testirani za takav scenarij.

 

Pitanje je samo da li su iz Tesle znali unaprijed da će se takvi uređaji moći koristiti ili ne, a s obzirom da je vlada objavila da će se moći koristiti gotovo dva tjedna nakon što je Musk objavio da su ih kupili, vjerojatno nije znao. Da ne govorim da vlada poziva firme da modificiraju respiratore i da Musk ima resursa za to, pa bi, u slučaju da je znao, vjerojatno i odradio taj dio posla, pogotovo nakon pompozne najave da će ih proizvoditi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Elon Musk donirao bolnicama respiratore – pogr
fredii kaže...
danen kaže...

Ne mislim da se tu radi o omaški. Prije bih rekao da je riječ o cijeni. Mogao je za isti novac kupiti manje respiratora, ali onda to ne bi tako lijepo zvučilo. Ionako ovo ne radi iz čiste filantropije, nego da bi reklamirao svoje aute. 

 

I onda se sazna da su pogrešni, cijela priča o filantropiji padne u vodu. Kupi što treba i neka drži vodu.

 
Znaci nije kupio pogresno, daj procitaj jos jednom sto je rekao glavni iz bolnice. NY je kupio iste uredaje. Tesla je kupila sve uredaje koje je mogla i donirala, potrosi 5 minuta i odi na twitter od bolnica koje su dobile opremu i vidi kaj pise.

Ti uredaji ce vrlo vjerovatno spasiti zivote, medjutim ljudi koji ti idu po internetu i pisu "I onda se sazna da su pogrešni, cijela priča o filantropiji padne u vodu."  - znaci TI SI POGRESAN - a ne uredaji.

Imas doslovno 5-6 stvari koje je Musk rekao zadnjih mjesec dana koji su in my opinion glupe i neodgovorne, ali ovo sa uredajima nije jedna od njih.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice