Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma

poruka: 9
|
čitano: 4.100
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma".
6 godina
offline
Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma

Jedno pitanje Profesore...ima li naznaka za masovnu proizvodnju grafena...rekli ste 2004 je pronađen grafen...16 godina a još ništa od masovne primjene:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma

@ HCMAA Koliko sam ja čitao, postoje naznake da će se u vrlo skoroj budućnosti grafen proizvoditi masovno. Ovo sa "uvrnutim" grafenom je jako interesantna pojava, nadam se da to neće samo ostati u laboratorijima, nego da će "sići" u običan svijet, u obliku elektronike izuzetnih svojstava. Tko bi rekao da je ugljik sa svojim alotropima toliko izuzetan kemijski element. Hvala prof. Raosu na jednom vrlo interesantnom i poučnom članku.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 11:06 (učo).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma

je, fala za članak ali ne i za podsjećanje na to da mi stariji niš od toga ne bumo doživili. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma
Ajar kaže...

je, fala za članak ali ne i za podsjećanje na to da mi stariji niš od toga ne bumo doživili. 

 Osim ako se ne izumi eliksir mladosti! Nada umire zadnja 

6 godina
offline
Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma

supravodljivost,fuzija i sad grafen...prije 30 godina,to je budućnost,30 godina je prošlo to je i dalje budućnost...ljudska mašta nema granica ALI stvarnost ima

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 15:11 (HCMAA).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma

jako zanimljivo.

 

sto se tice senzorske ideje, citam da su svedi napravili funkcionalni prototip koji dela za recimo 3 godine istrazivanja, ergo Ajar ziv ti meni bio, bit ce i toga, ako vec i nema - samo zna se gdje :-)

 

ono sto mene jako zanima jest, ok theta ova ili ona izmedju dva sloja, omadjijaj me vrijednost od pola stupnja - neka mi netko uvjeri da je to dio izovrnog pokusa bio i da to nije BAS MADJIJA.

odnosno, da se prvo napravio matematicki/fiziklani model/simulacija pa je netko rekao, vidi, ovaj sinus u polinomu ispod korijena u Moiré formuli ce dovesti do takvih i takvih karakteristika

materijala...

 

odnosno, da NIJE SLUCAJNO mali koji radi u sendvicari slojeva - opet malo za'ebo pa nije prisio grafenske slojeve jedan povise drugog, nego mu malo pobeglo i onda su se svi upiskili od srece kad su vidjeli sto su dobili.

 

kladim se u burek. ;-)

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma

Što li se tek dešava kad se stave tri sloja grafena zarotirana za 1,1o?

42
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma
"Toe in" je donio učinak i izvan svijeta zvuka.

Tko zna što nas još sve čeka?
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Elektronika od dva sloja ugljikovih atoma

Ovo što kaže nikola je točno: prvo je napravljen matematički (teorijsko-fizički) model, kojim su pretpostavljena svojstva TBG, a onda su se eksperimentalci prihvatili posla. Kemija se sve više približava fizici ili, bolje rečeno, inženjerstvu. Više se ne ide na slijepo.  

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice