Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

poruka: 11
|
čitano: 2.958
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b".
6 godina
offline
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

da je hlađen mokrim ledom bilo bi i više oborenih rekorda...svaka ćas!

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

Električni motocikl sa CO² hlađenjem.

 

Mislim da će ga Crkva Presvetlog Zatoplenja zabraniti kad ovo pročita.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio
memulica kaže...

Električni motocikl sa CO² hlađenjem.

 

Mislim da će ga Crkva Presvetlog Zatoplenja zabraniti kad ovo pročita.

- neće.. jer ima eco naljepnicu i financira se zelenim fondovima, dakle prihvatljivo, recikliraju, brinu o okolišu, idu na misu i daju milodar.. pa je sve blagoslovljeno svetom vodicom i/ili bocom šampanjca ovisi koje protagoniste gledaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

CO2 emisija motocikla jednaka je nuli. Jer onaj CO2 koji je potrošio, bio je izvađen iz zraka. Troši se samo energija potrebna za hlađenje motora. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

'Izvađen' je po Duhu Svetome iz zraka. Kao i el.struja koja puni bateriju, kao i baterija, kao ....

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:12 (memulica).
Moj PC  
7 0 hvala 0
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

Posebice svaka ćas vozaču; treba mnogo iskustva sjesti na motor, zavrtiti hvataljku i zapičiti mnogo kilometara potpuno ravnom cestom. 

 

 

Moj PC  
0 4 hvala 0
8 godina
offline
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

E, baš onako kako sam rekao, ne po Duhu Svetome nego po zakonu o očuvanju mase i energije. Tvornice proizvode višak CO2 s kojim ne znaju što će, pa ga ispuštaju u zraku. Umjesto toga, taj se CO2 može pretvoriti u suhi led, a suhim ledom potom hladiti motor. Na isto bi se došlo, što se energije tiče, da se motor hladi vodenim ledom. Istina, najbolje bi bilo da se hladi zrakom, no ne znam kako bi se to izvelo. Morale bi se kroz motor propuhivati enormne količine zrake, a to također iziskuje utrošak energije,  bilo da se zrak propuhuje pasivno ili aktivno (ventilatorom, turbinom). Može se, da budem sasvim objektivan, raspravljati o tome koji je oblik hlađenja sa stajališta utroška energije najbolji - suhim ledom, običnim ledom ili zrakom - no za to bi trebalo podastrijeti kompletnu tehničku dokumentaciju za isti motocikl sa sva tri tipa hlađenja, što nikome ne pada na pamet. No kako bilo da bilo, razlike bi bile minimalne. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

CO² može biti nusprodukt nekih industrijskih procesa, ali tvz. suhi led sigurno nije nusprodukt i nije CO² neutralan.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

A kako se dobiva suhi led? Tako da se CO2 stlači, a potom adijabatski ekspandira. Pretvaranje rada u toplinu. Zapravo se ulaže energija ne samo za pogon nego i za hlađenje motora. No ta bi se energija, kako sam već rekao, morala utrošiti da se baterija hladi  na druge načine. Sve su ove rasprave bez veze. Ovaj motocikl nije napravljen zato da bude komercijalni proizvod nego da se postigne rekord, da se vide granice tehnologije. Prema tome je sasvim svejedno koliko košta i koliki ugljični otisak ima. Cijelu sam priču htio komentirati sa stajališta fizike, a ne tehnike, a još manje ekonomije. Jer ako bismo htjeli ići do kraja trebali bi izračunati koliki ugljični otisak ostavlja izrada ovakvog vozila, njegov prijevoz do trkališta itd., a za to ni ja ni vi nemamo dovoljno podataka. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

Ništa osobno, ali me nervira debilni izraz CO² neutralan i koji nema veze sa stvarnim životom.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 11:29 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Električni motocikl hlađen suhim ledom oborio 11 b

Sasvim se slažem s Vama. Kada se pravi saldo nečega, novca ili CO2, treba zborjiti sve prihode i rashode. Inače se dobije što se hoće. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice