Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

poruka: 51
|
čitano: 10.562
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got".
15 godina
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

za tu lovu dobijem 1 i 1/2 LG televizor na frkanje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

zasto bi itko kupio elektricni motor??neznam koliko ekipe tu vozi motor(ja vozim) ali kakvog to smisla ima?

to je prvo a kao drugo opasno je jer za pretpostavit je da elektricni motor ne proizvodi nikakav zvuk sto je dosta opasno. kad moja yoshimura pocne pucat ekipa zna da sam iza.

elektricni auti do motori ne

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
4 6 hvala 0
11 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Uvijek mozes vikati - brrrrruuum, brrrruuum kad vidis pjesaka
15 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Kill Frenzy kaže...

zasto bi itko kupio elektricni motor??neznam koliko ekipe tu vozi motor(ja vozim) ali kakvog to smisla ima?

to je prvo a kao drugo opasno je jer za pretpostavit je da elektricni motor ne proizvodi nikakav zvuk sto je dosta opasno. kad moja yoshimura pocne pucat ekipa zna da sam iza.

elektricni auti do motori ne

 Uvijek mozes monirati sirenu sa Ju-87. Sto brze ides biti ce glasnija.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
15 godina
odjavljen
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

Da, nema nikakvog smisla. S ekološke strane nema smisla jer motori puno manje troše, a u pravilu se ovakvi motori rijetko koriste kao svakodnevno gradsko prometalo. S ekonomske nema smisla jer su skupi, a ne donose dodatnu vrijednost (u što uključujem i gušt vožnje). S praktične nemaju smisla jer se ovakvi motori u pravilu koriste za dulje vožnje, a domet je komičan.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
MrBlc kaže...

Da, nema nikakvog smisla. S ekološke strane nema smisla jer motori puno manje troše, a u pravilu se ovakvi motori rijetko koriste kao svakodnevno gradsko prometalo. S ekonomske nema smisla jer su skupi, a ne donose dodatnu vrijednost (u što uključujem i gušt vožnje). S praktične nemaju smisla jer se ovakvi motori u pravilu koriste za dulje vožnje, a domet je komičan.

Okretni moment dostupan skoro od nule, ne treba šaltat, ne treba menjat ulje i filtere. Jedino kaj nema neki zvuk (izuzev zavijanja elektromotora), domet je jad i čemer, kaj košta više neg Panigale V4 i kaj je negdi težak valjda 250 kg ak ne i više. 

 

Al da ima kakva električna pila koja liči na moj 600 PoweRR of drims i da je iste kilaže i voznih osobina uz domet od realnih bar 250 km uz "normalnu" cijenu već bi ja prešel prek toga da ne gRRmi.

 

Treba se okrenuti ka budućnosti, a budućnost je struja.

 

Pa se vi sad delajte norca z mene i rećite da nisam pravi bajker kolko god oćete.

 

Trust me, I'm a Jedi!
15 godina
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

kad prođeš četiri nesreće na motoru, shvatiš koliko je (uz sve ostalo, uključiv i oči tatrane i na leđima) zvuk bitan za sigurnost, posebno zbog vozača automobila u hr i njihove bezobzirnosti i nekulture (iako i među motoristima ima kretena, mahom mlađarija). nota bene, i moj je kupaonski bojler uvjeren u budućnost struje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će

Ne opusta mene samo voznja. Motor,garaza,miris ulja,benzina, bilo kakvo cackanje oko motora..... sve je to gust. Nikad mi tesko nije bilo cistit lanac ni bilo sto slicno. Sto se tice snage.... budimo realni svi ti motori koje mi amateri rekreativci vozimo(nazovi kako hoces) su ionako prejaki. Rijetko koji vozac kojeg susretnes moze i zna snagu svog motora iskoristit.  

 

A ovo za saltanje neznam sta da ti kazem. Kupis skuter 😂

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 13:27 (Kill Frenzy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Kill Frenzy kaže...

Ne opusta mene samo voznja. Motor,garaza,miris ulja,benzina, bilo kakvo cackanje oko motora..... sve je to gust. Nikad mi tesko nije bilo cistit lanac ni bilo sto slicno. Sto se tice snage.... budimo realni svi ti motori koje mi amateri rekreativci vozimo(nazovi kako hoces) su ionako prejaki. Rijetko koji vozac kojeg susretnes moze i zna snagu svog motora iskoristit.  

 

A ovo za saltanje neznam sta da ti kazem. Kupis skuter 😂

 Da bi rijec dodao!

 

Motor danas (osim skutera max do 200cc) je komoditet. Dakle nije nuznost.

Da budem iskren, zadnjih godina vise me veseli prckati oko motora nego svakodnevno se voziti. Za voznju motorom moram se pripremiti (npr. nikada me necete vidjeti u boroletama ili japankama na motoru), a to doslovno znaci da moram izdvojiti vrijeme za motor.

 

Iznimka je kad me ukucani raspizde i onda odem na hladjenje 100+ km.

 

Uostalom ona stara bajkerska, kada ste vidjeli motor parkiran ispred psihijatrijske ordinacije?

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
15 godina
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

U čemu je razlika između električnog motocikla i električnog bicikla?

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će

Jebeno dobro pitanje :D

16 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
dejo6 kaže...

U čemu je razlika između električnog motocikla i električnog bicikla?

 Bicikl ima pedale, i mislim da po zakonu mora biti “pedal assist”, a ne smije imati gas rucicu

15 godina
odjavljen
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
U osnovi, ako nešto ima motor, onda je motocikl, a ne bicikl. Međutim, ako je primarni pogon manualni, a motor ispomoć, onda je to bicikl s pomoćnim motorom, što je poprilično široko područje, pa je onda stvar dogovora - zakona.

U Hrvatskoj je električni bicikl bicikl kojem je motor maksimalne trajne snage 250W, motor radi isključivo dok se pedale okreću, te mu se snaga mora progresivno smanjivati do 25 km/h, a iznad 25 km/h se motor mora gasiti
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
neaktivan
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

U vrijeme mog bajkiranja, većina ljudi koja je vozila Harley vozila ga je dobrim dijelom zbog odličnog zvuka. 

Ne kužim baš tko bi kupio Harley koji zvuči ko kućni mikser jer zvuk je veliki dio ukupnog doživljaja vožnje na motoru - naročito motoru koji je složen za lagano guštiranje okolo, a ne jurnjavu. 

I nije samo zvuk kao slušni doživljaj, već doživljaj cijelim tijelom - nešto kao jaki zvučnici koje ne samo da čuješ nego osjećaš po cijelom tijelu. 

Ko da motor komunicira svoju snagu zvukom kroz cijeli tijelo vozača :-)

Ne bih se nikad odrekao toga u korist ... čega? Instant okretnog momenta? Ko da motoru ikad fali okretni moment.

A promjene brzina ... a gle, tko je lijen stisnut ručicu i pomaknut stopalo ... vjerojatno nije za motor ionak :-)

 

Ali s obzirom da je popularno da moderni "muškarac" nosi uske hlačice i roza patike ... možda i ovakav zvuk na motoru ide s tim u paketu ... :-)

 
6 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Pa rađe si piknes onda elektricni bicikl i nemas problema sa registracijom i ostalim sranjima od davanja. Neki dan vidio frajera sa nekim boljim elektricnim biciklom kako je projurio sigurno 50 na sat pokraj mene. Idu ta cuda fino.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će

Frajer se vozi u ilegali jer policija još ne kontrolira. Međutim, nek sudjeluje u nesreći, nastradati će i da nije kriv.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
dejo6 kaže...

U čemu je razlika između električnog motocikla i električnog bicikla?

 U cemu je razlika izmedju mopeda i motocikla? U snazi

mblataric kaže...

U vrijeme mog bajkiranja, većina ljudi koja je vozila Harley vozila ga je dobrim dijelom zbog odličnog zvuka. 

Ne kužim baš tko bi kupio Harley koji zvuči ko kućni mikser jer zvuk je veliki dio ukupnog doživljaja vožnje na motoru - naročito motoru koji je složen za lagano guštiranje okolo, a ne jurnjavu. 

I nije samo zvuk kao slušni doživljaj, već doživljaj cijelim tijelom - nešto kao jaki zvučnici koje ne samo da čuješ nego osjećaš po cijelom tijelu. 

Ko da motor komunicira svoju snagu zvukom kroz cijeli tijelo vozača :-)

Ne bih se nikad odrekao toga u korist ... čega? Instant okretnog momenta? Ko da motoru ikad fali okretni moment.

A promjene brzina ... a gle, tko je lijen stisnut ručicu i pomaknut stopalo ... vjerojatno nije za motor ionak :-)

 

Ali s obzirom da je popularno da moderni "muškarac" nosi uske hlačice i roza patike ... možda i ovakav zvuk na motoru ide s tim u paketu ... :-)

 

U moje vrijeme, zlatna vremena, vecina ljudi koja je putovala, putovala je konjem.
Ne kuzim bas tko normalan bi pored kakve prekrasne arapske kobile kupio smrdljivog naftnog prdekvca koji stvara takvu buku i smrad da je to grozota - posebno ako govorimo o laganom gustiranju uokolo, a ne jurnjavi. 

 

I nije problem samo u tom nesnosnom zvuku i smradu, vec dozivljaju cijelim tijelom - tko normalan bi se odrekao tog bozanskog osjecaja povezanosti s drugim zivim bicem, prisutnost koju ne samo da cujes i vidis nego osjecas kroz cijelo tijelo :-)

Ne bih se nikad odrekao toga u korist ... cega? Boljeg okretnog momenta? Ko da konju fali okretni moment.
A hvatanje brzine ... a gle, tko je lijen povuc uzde i pomaknut stopalo ... vjerojatno nije za putovanje ionak :-)

 

Ali s obzirom da je danas popularno da moderni "muskarac" izadje van bez sesira, neobrijan ili bar bez vjesto uradjenog brka, u nekakvom koznjaku i obleki u kojoj kao da je upravo pobegel iz cirkusa... mozda takav tip prijevoza i dolazi s tim u paketu.


p.s. ha, i nije bas neka fora kad svoja generacijska uvjerenja projeciras kao apsolutnu istinu - samo stalna mijenja jest. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 13:55 (Statsman).
8 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Hostile kaže...
Pa rađe si piknes onda elektricni bicikl i nemas problema sa registracijom i ostalim sranjima od davanja. Neki dan vidio frajera sa nekim boljim elektricnim biciklom kako je projurio sigurno 50 na sat pokraj mene. Idu ta cuda fino.
MrBlc kaže...

Frajer se vozi u ilegali jer policija još ne kontrolira. Međutim, nek sudjeluje u nesreći, nastradati će i da nije kriv.

 samo čekam kad će netko od tih genijalaca na električnim motorima napravit prometnu. neregistriran, neosiguran, nehomologiran, možda je potrebna i A kategorija. i još su tih "igračke" od 40+kg. zato jer su to takvi pametni idioti, zvao bi mu muriju prije nego bi se snašao. pa ti budi gospodin na električnom "biciklu".

11 godina
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

  kao pravi "birc- bajker", da imam viška para za ovo čudo bi rado izbrojao lovu. hebeno dobro izgleda. kad mi je zvuk nešto značio sam čupao silencere i mjenjao mufflere, sad me to nešto ne jebe , ni onda mi zvuk  nije pomagao u prometu. ovi ti oduzmu prednost i skupe te ko mladog majmuna. jedino što te pješaci dobro čuju i znaju da dolaziš :-)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
ITman kaže...

Okretni moment dostupan skoro od nule, ne treba šaltat, ne treba menjat ulje i filtere. Jedino kaj nema neki zvuk (izuzev zavijanja elektromotora), domet je jad i čemer, kaj košta više neg Panigale V4 i kaj je negdi težak valjda 250 kg ak ne i više. 

 

Al da ima kakva električna pila koja liči na moj 600 PoweRR of drims i da je iste kilaže i voznih osobinauz domet od realnih bar 250 km uz "normalnu" cijenu već bi ja prešel prek toga da ne gRRmi.

 

Treba se okrenuti ka budućnosti, a budućnost je struja.

 

Pa se vi sad delajte norca z mene i rećite da nisam pravi bajker kolko god oćete.

 

 Previše je tu "da je". Da stvarno električni motor dovedu do voznih osobina RR-a (CBR?) domet bi mu bio 100 metara.

A nedostatak zvuka je vrlo ozbiljna stvar. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
ITman kaže...
MrBlc kaže...

Da, nema nikakvog smisla. S ekološke strane nema smisla jer motori puno manje troše, a u pravilu se ovakvi motori rijetko koriste kao svakodnevno gradsko prometalo. S ekonomske nema smisla jer su skupi, a ne donose dodatnu vrijednost (u što uključujem i gušt vožnje). S praktične nemaju smisla jer se ovakvi motori u pravilu koriste za dulje vožnje, a domet je komičan.

Okretni moment dostupan skoro od nule, ne treba šaltat, ne treba menjat ulje i filtere. Jedino kaj nema neki zvuk (izuzev zavijanja elektromotora), domet je jad i čemer, kaj košta više neg Panigale V4 i kaj je negdi težak valjda 250 kg ak ne i više. 

 

Al da ima kakva električna pila koja liči na moj 600 PoweRR of drims i da je iste kilaže i voznih osobina uz domet od realnih bar 250 km uz "normalnu" cijenu već bi ja prešel prek toga da ne gRRmi.

 

Treba se okrenuti ka budućnosti, a budućnost je struja.

 

Pa se vi sad delajte norca z mene i rećite da nisam pravi bajker kolko god oćete.

 

 

BlueMax kaže...
ITman kaže...

Okretni moment dostupan skoro od nule, ne treba šaltat, ne treba menjat ulje i filtere. Jedino kaj nema neki zvuk (izuzev zavijanja elektromotora), domet je jad i čemer, kaj košta više neg Panigale V4 i kaj je negdi težak valjda 250 kg ak ne i više. 

 

Al da ima kakva električna pila koja liči na moj 600 PoweRR of drims i da je iste kilaže i voznih osobinauz domet od realnih bar 250 km uz "normalnu" cijenu već bi ja prešel prek toga da ne gRRmi.

 

Treba se okrenuti ka budućnosti, a budućnost je struja.

 

Pa se vi sad delajte norca z mene i rećite da nisam pravi bajker kolko god oćete.

 

 Previše je tu "da je". Da stvarno električni motor dovedu do voznih osobina RR-a (CBR?) domet bi mu bio 100 metara.

A nedostatak zvuka je vrlo ozbiljna stvar. 

 

 

http://lightningmotorcycle.com/

 

http://lightningmotorcycle.com/product/specifications/#prettyPhoto

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 16:30 (Jakovp).
16 godina
online
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Statsman kaže...
 

U moje vrijeme, zlatna vremena, vecina ljudi koja je putovala, putovala je konjem.

 

I danas ljudi koji imaju para i vole to - imaju konje.

Dapače, mislim da ima više konja za zabavu nego HD-ova.

10 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Old Iggy kaže...
Statsman kaže...
 

U moje vrijeme, zlatna vremena, vecina ljudi koja je putovala, putovala je konjem.

 

I danas ljudi koji imaju para i vole to - imaju konje.

Dapače, mislim da ima više konja za zabavu nego HD-ova.

 Da imam para ili bar vremena i ja bi si kupio neko lijepo imanje sa stalom. Kad sam bio mladji znao sam ic na jahanje, sto zbog konja, sto zbog jede tete koja je radila tamo - ali jbg nema se, al da neki zbilja znaju gustat u zivotu - znaju.

12 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će

 Nisi valjda bukvalno shvatio onih 100m?

Ovdje u specifikacijama piše da je domet 100 ml - pri "average highvay speed". To ti je 75mph ili ti ga po naški 120km/h. Poznavajuči koliko svi lažu u isticanju dometa, ako lažu ko Tesla onda je to 70% deklariranog znači 70mi tj. cca 115km pri 120km/h.

Naravno, podataka o ubrzanju nema već samo top speed. A da su ti podaci vrijedni spomena onda bi sigurno pisali. Motor zbog puno manje površine guma teže prenosi okretni moment na podlogu. Tu je i masa od 225kg (naravno, piše ona motora s najmanjom baterijom) na 200HP što daje odnos 1,13 kg/HP. Za usporedbu Ducati Panigale V4R ima 234HP na 172kg tj odnos 0,73 kg/HP. To ti je razlika nebo-zemlja. Da ne govorim kakav ta težina ima utjecaj na upravljivost.

 

Ukratko, ovaj motor nema apsolutno nikakve šanse na cesti, na stazi niti u svakodnevnoj uporabi u usporedbi s modernim Super Sport motorima. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Naravno da nisi pazljivo procitao, ima model sa vecim dometom (20 kwh) a sto se tice ubrzanja je najbrzi produkcijski na svijetu. Ima bolju krivulju i ne gubi vrijeme na promjene brzina.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Jakovp kaže...
Naravno da nisi pazljivo procitao, ima model sa vecim dometom (20 kwh) a sto se tice ubrzanja je najbrzi produkcijski na svijetu. Ima bolju krivulju i ne gubi vrijeme na promjene brzina.

 Ti si taj koji ne čita pažljivo. Kao maksimalni domet stavljen je podatak modela s najvećom baterijom a kao težina vozila podatak modela s najmanjom baterijom.

I taj motor je za ništa osim za utrke ubrzanja i maksimalne brzine gdje ga još uvijek šiša GSX-R iz 2007. Zbog mase je na stazi skoro pa neupotrebljiv.

U utrci ubrzanja 0-100 sportski motori ne gube vrijeme na promjenu brzine jer sve odrade u prvoj.

Ako ne vjeruješ potraži utrke na youtubeu. Ono što proizvođač deklarira je nebitno.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
I da moraju u drugu, imaju QS
14 godina
protjeran
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
MrBlc kaže...

Da, nema nikakvog smisla. S ekološke strane nema smisla jer motori puno manje troše, a u pravilu se ovakvi motori rijetko koriste kao svakodnevno gradsko prometalo. S ekonomske nema smisla jer su skupi, a ne donose dodatnu vrijednost (u što uključujem i gušt vožnje). S praktične nemaju smisla jer se ovakvi motori u pravilu koriste za dulje vožnje, a domet je komičan.

S ovim se varas, pogotovo za Harley-e, trosi to bez problema kao prosjecni obiteljski auto....

12 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
ansha kaže...
MrBlc kaže...

Da, nema nikakvog smisla. S ekološke strane nema smisla jer motori puno manje troše, a u pravilu se ovakvi motori rijetko koriste kao svakodnevno gradsko prometalo. S ekonomske nema smisla jer su skupi, a ne donose dodatnu vrijednost (u što uključujem i gušt vožnje). S praktične nemaju smisla jer se ovakvi motori u pravilu koriste za dulje vožnje, a domet je komičan.

S ovim se varas, pogotovo za Harley-e, trosi to bez problema kao prosjecni obiteljski auto....

 GSX-R 1000 nekakvom normalnom vožnjom troši 7-7,5l/100km. Da se to natjerati i na 12.

15 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
ansha kaže...
MrBlc kaže...

Da, nema nikakvog smisla. S ekološke strane nema smisla jer motori puno manje troše, a u pravilu se ovakvi motori rijetko koriste kao svakodnevno gradsko prometalo. S ekonomske nema smisla jer su skupi, a ne donose dodatnu vrijednost (u što uključujem i gušt vožnje). S praktične nemaju smisla jer se ovakvi motori u pravilu koriste za dulje vožnje, a domet je komičan.

S ovim se varas, pogotovo za Harley-e, trosi to bez problema kao prosjecni obiteljski auto....

 S obzirom da nisi rekao konkretnu brojku, a prosjecna potrosnja obiteljskog auta je prilicno rastezljiv pojam, ja ti mogu reci iz iskustva da HD od 88ci (1450cc) normalnom voznjom (ajmo nazvati "cruising") trosi izmedju 4,5 i 5 l/100km.

Kad se sjetim da mi je skuter od 50cc trosio4 l/100km mislim da sa sigurnoscu mogu reci da potrosnja kod HD-a nije neka stavka.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice