Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX: št

poruka: 16
|
čitano: 20.380
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX: št".
15 godina
offline
Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX: št

Zar nemaju i ostali referentni dizajn? Nije amd sam proizveo grafu, nego saphhire ili tko vec sve jos od navedenih.

Navodno ista tvornica radi grafe za sve/vecinu njih, lako je moguce da su se i njima provukli heatpipeovi s manjkom tekucine jer su to u sustini iste grafe, osim naljepnice. Sve sto izgleda kao referentna izbjegavati bez obzira na proizvodjaca do daljnjega. Ali s obzirom da je lako testirati znate ako imate macka u vreci, samo polegnete/uspravite racunalo. Podsjeca me na onaj iphone fijasko gdje je znoj wifi ubio - "You are holding it wrong!".

 

Stvarno su srot servirali i AMD i Nvidija ovu generaciju.

Sad navodno na rx 6xxx seriji puca gpu die zbog zadnjih drivera, ali jos nista konkretno s dokazima, meh, zabava za citavu obitelj.

 

https://old.reddit.com/r/Amd/comments/1092er5/psa_aib_reference_cards_and_amd_reference_cards/

 

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 19:18 (Ante).
 
0 4 hvala 0
3 godine
offline
Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX: št

Lako za Nvidiju no AMD je oduvijek bio drugorazredni proizvod!

Moj PC  
2 9 hvala 1
9 godina
offline
Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX: št

Barem ne gore kao nVidia, ali o tome ne pisete Davore. Trebalo vam je 6 dana da sturo napisete o novim AMD procesorima. Ali nema veze tu je novi KEF.

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX
pravi_covijek kaže...

Barem ne gore kao nVidia, ali o tome ne pisete Davore. Trebalo vam je 6 dana da sturo napisete o novim AMD procesorima. Ali nema veze tu je novi KEF.

 

6 dana? Šturo? 

 

Imali smo recenziju Ryzena 9 7900X i Ryzena 5 7600X iste sekunde kad i svi drugi svjetski mediji, jer smo ih testirali par tjedana prije no što je "javnost" uopće znala da postoje:

 

https://www.bug.hr/recenzije/amd-ryzen-9-7950x-ryzen-9-7900x-i-ryzen-5-7600x-nove-amd-ove-jurilice-29836

 

Potom smo dobili 7950X i posvetili mu detaljnu recenziju:

 

https://www.bug.hr/recenzije/isprobali-smo-ryzen-9-7950x-najmocniji-amd-ov-procesor-29626

 

A onda i 7700X:

 

https://www.bug.hr/recenzije/amd-ryzen-7-7700x-cetvrti-jurisnik-30032

 

Ne smeta meni pljuvačina (standardno laprdanje), ali brate mili, daj bar napiši nešto za što se ne može u tri i pol sekunde utvrditi da si izvukao iz ritice.

Never put Dolby on snake detectors.
9 godina
offline
Re: Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX
Davor kaže...
pravi_covijek kaže...

Barem ne gore kao nVidia, ali o tome ne pisete Davore. Trebalo vam je 6 dana da sturo napisete o novim AMD procesorima. Ali nema veze tu je novi KEF.

 

6 dana? Šturo? 

 

Imali smo recenziju Ryzena 9 7900X i Ryzena 5 7600X iste sekunde kad i svi drugi svjetski mediji, jer smo ih testirali par tjedana prije no što je "javnost" uopće znala da postoje:

 

https://www.bug.hr/recenzije/amd-ryzen-9-7950x-ryzen-9-7900x-i-ryzen-5-7600x-nove-amd-ove-jurilice-29836

 

Potom smo dobili 7950X i posvetili mu detaljnu recenziju:

 

https://www.bug.hr/recenzije/isprobali-smo-ryzen-9-7950x-najmocniji-amd-ov-procesor-29626

 

A onda i 7700X:

 

https://www.bug.hr/recenzije/amd-ryzen-7-7700x-cetvrti-jurisnik-30032

 

Ne smeta meni pljuvačina (standardno laprdanje), ali brate mili, daj bar napiši nešto za što se ne može u tri i pol sekunde utvrditi da si izvukao iz ritice.

 Moja greska i isprika. Bit cu oprezniji kad pljujem. A ovo za nvidiu? 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX
Zbog?
15 godina
offline
Re: Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX
Eto tko bi mislio da polozaj kartice ukazuje na nedostatak rashladne tekucine i pregrijavanje! Dobro amd ce to rjesiti a kod nas u hrvatskoj nema straha jer nije bilo ni kartica haha!
No ipak na sve uvijek kupujem Nvidiju a nekako i ryzene izbjegavam! Samo Intel! Od amd procesora sam imao 586dx2, barton 3200+ , ryzen 5800x! Ovaj prvi je bio srednja žalost, drugi je bio pun pogodak 👌 tada je amd krkao po intelu zestoko, a ryzen 5800x mi je crkno nakon mjesec dana blue screen pa si ti misli! Graficku sam imao samo radeonku seriju 9600xt pa radeon 5870! Prva je u to vrijeme bila ok za moj skromni budget a 5870 se grijala strašno!
be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX
Ma nek buci, barem znam da radi ;)

Kome smeta buka, slobodno, primam na poklon jednu-dvije, i svecano obecavam da se necu zaliti niti jednom. ;)

Vezano za zadnji post iznad, osim 386dx od amd-a, kada nisam ni znao za bolje, jedini amd mi je bio athlon, 1ghz, 10 dana, expressno zamjenjen za intela, i uvijek samo intel. Do r5. Sada.... Ne patim vise za intelom, cak se niti jednom nisam uhvatio u razmisljanju o intel procesoru....

Malo ot....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX: št

Radeonke treba u ropotarnicu povijesti!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Sapphire 7900 XT; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb; Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX: št

Nije mi bilo jasno kako je i nvidia nakon debakla sa temperaturama memorije u 3xxx odjednom uspjela postići fantastične temperature na novoj seriji koja troši daleko više. Nakon toga sam gledao rasklapanje kulera i vidio sve te komore sa tečnosti... Vidim sada je sl. i kod AMD-a. Elem niko nije dao odgovor na pitanje, koliko ta tečnost može ostati u tim komorama, isparava li i sl? Hoće li vremenom ponovo doći do problema?

Moj PC  
0 2 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX
Temperatura ugrije tekućinu, ona ispari, dođe do hladnog dijela hladnjaka, tamo preda toplinu i vrati se nazad u početno stanje.
11 godina
offline
Re: Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX
frey85 kaže...

Nije mi bilo jasno kako je i nvidia nakon debakla sa temperaturama memorije u 3xxx odjednom uspjela postići fantastične temperature na novoj seriji koja troši daleko više. Nakon toga sam gledao rasklapanje kulera i vidio sve te komore sa tečnosti... Vidim sada je sl. i kod AMD-a. Elem niko nije dao odgovor na pitanje, koliko ta tečnost može ostati u tim komorama, isparava li i sl? Hoće li vremenom ponovo doći do problema?

 kako misliš debakla? jel ono što je evga imala probleme s termalnm padovima ili nešto treće?

moja 3080 12gb msi nema nikakvih problema s temperaturama memorije, iako je na njoj gddr6x koja je toplija od obične gddr6

 

i kako misliš da nova serija troši daleko više, kad zapravo troši manje?

 

7 godina
offline
Re: Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX
Damir22 kaže...
Ma nek buci, barem znam da radi ;)

Kome smeta buka, slobodno, primam na poklon jednu-dvije, i svecano obecavam da se necu zaliti niti jednom. ;)

Baš to, nek i meni daju jednu ili deset, ionak mi svejedno kak mi je kućište okrenuto 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2023 11:53 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX: št

Ovaj dio s "prčijom" je poseban touch al' što drugo očekivati, zar ne?!

 

Ono .

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX: št

Ovo miriše na vijest gdje se 12 gen Intel procesora krivi, 4090 se topi... na kraju se ispostavilo da je sve skupa bilo toliko malo tih slučajeva da je to zanemarljivo mali postotak. I skoro sigurno je svaku od tih vijest plasirala konkurencija, ali tako to funkcionira danas....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ekstremna buka referentnog Radeona RX 7900 XTX
Svaka čast entuzijastima, ja te kartice s tri ventilatora ne bih uzeo ni da mi ih džaba daju.
Moj PC  
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice