Eksperiment postao svakodnevica

poruka: 21
|
čitano: 11.329
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Eksperiment postao svakodnevica".
11 godina
offline
Eksperiment postao svakodnevica

Da li si mozda imao iskustva s Ikeinim smart zaruljama, uticnicama...?

 
0 0 hvala 0
5 godina
online
Eksperiment postao svakodnevica

Dosta zgodno, ali nekako jos uvijek sve skupa primitivno, obzirom da je tehnologija senzora i Bluetootha uznapredovala i da ima valjda 1000 proizvoda koji se turde biti pametni. Nema tu dok netko (discipline Applea) ne lupi šakom o stol i odluči to napravit kak spada

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Eksperiment postao svakodnevica

Nisam pretplatnik ali iz naslova i dva komentara mogu pretpostaviti sto je napisano.

Huawei je tu napredan. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Eksperiment postao svakodnevica
Kolacic kaže...

Nisam pretplatnik ali iz naslova i dva komentara mogu pretpostaviti sto je napisano.

Huawei je tu napredan. 

 Iš prljava ruljo  sa svojim savjetima ovo je naš lounge 

12 godina
offline
Eksperiment postao svakodnevica

Već neko vrijeme imam par Google Home zvučnika, Yeelight žarulja i  Tuya utičnica. Stvar super funkcionira dok google razumije što govoriš. Velika zamjerka prema Googlu je što u grupu zvučnika ne mogu dodati Android TV(MiBox3), ali njihov Chromecast mogu. NIsam još imao vremena testirati nove "daily" rutine koje bi sa istom glasovnom naredbom trebale pokretati različite zadatke ovisno o dobu dana. Volio bih se malo više upustiti u Home Assistant, tamo tek pametna kuća može oživjeti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Eksperiment postao svakodnevica

Super kolumna.

Btw. Sviđa mi se ovaj način konstruktivne rasprave i komentiranja i razgovora sa autorom. Nadam se da će se Davor javiti?

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 13:29 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Eksperiment postao svakodnevica

Ja sam isto zainteresiran za neke od ovih stvari ali jos u glavi nisam na cisto da li zelim ili ne...

 

Npr, ako je pametna zarulja ugradjena u dnevnom boravku - da li ju mozemo samo kroz google assistant kontrolirati? Ili postoji manualni nacin ukljucivanja/iskljucivanja? Sta ako su mi npr klinke kod kuce, ja i zena negdje na gasu i one zele ukljuciti svjetlo a nas nema? Tako mi nekakvi mali prakticni problemi padaju na pamet

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
encoding kaže...
Kolacic kaže...

Nisam pretplatnik ali iz naslova i dva komentara mogu pretpostaviti sto je napisano.

Huawei je tu napredan. 

 Iš prljava ruljo  sa svojim savjetima ovo je naš lounge 

 Huawei a ne Apple ;)

16 godina
moderator
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
coldGT kaže...

Da li si mozda imao iskustva s Ikeinim smart zaruljama, uticnicama...?

 

Nisam isprobao ništa iz Ikeine ponude pametnih žarulja i utičnica, ali izgledno je da uskoro hoću, jer nude Google Home integraciju i relativno su jeftini.

 

mali.ivica87 kaže...

Super kolumna.

Btw. Sviđa mi se ovaj način konstruktivne rasprave i komentiranja i razgovora sa autorom. Nadam se da će se Davor javiti?

 

Zahvaljujem na pohvalama! 

 

Friday kaže...

Ja sam isto zainteresiran za neke od ovih stvari ali jos u glavi nisam na cisto da li zelim ili ne...

 

Npr, ako je pametna zarulja ugradjena u dnevnom boravku - da li ju mozemo samo kroz google assistant kontrolirati? Ili postoji manualni nacin ukljucivanja/iskljucivanja? Sta ako su mi npr klinke kod kuce, ja i zena negdje na gasu i one zele ukljuciti svjetlo a nas nema? Tako mi nekakvi mali prakticni problemi padaju na pamet

 

Kod uređaja koje trenutačno koristim, svi na sebi imaju tipku za "ručno" uključenje te se mogu koristiti i tako. Pametne žarulje (primjerice, Ikeina linija Tradfri) često imaju bežični prekidač, kojeg zalijepiš bilo kamo na zid, te njega mogu koristiti ukućani kojima idu na živce aplikacije, ili se uopće ne znaju snaći s njima. Ovakav prekidač dobro dođe i kad samo želiš nešto nakratko obaviti u prostoriji pa ti se ne da posezati za mobitelom da bi aktivirao rasvjetu. Jedan takav prekidač može upravljati jednom "grupom" rasvjetnih tijela, a grupe se definiraju putem aplikacije.

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
Davor kaže...
 

Kod uređaja koje trenutačno koristim, svi na sebi imaju tipku za "ručno" uključenje te se mogu koristiti i tako. Pametne žarulje (primjerice, Ikeina linija Tradfri) često imaju bežični prekidač, kojeg zalijepiš bilo kamo na zid, te njega mogu koristiti ukućani kojima idu na živce aplikacije, ili se uopće ne znaju snaći s njima. Ovakav prekidač dobro dođe i kad samo želiš nešto nakratko obaviti u prostoriji pa ti se ne da posezati za mobitelom da bi aktivirao rasvjetu. Jedan takav prekidač može upravljati jednom "grupom" rasvjetnih tijela, a grupe se definiraju putem aplikacije.

 

E to je dobra informacija...

 

A iz iskustva - sta ti najvise smeta ili smatras nespretnim u cijeloj toj automatici? Pokusavam si nekako sloziti sliku u glavi i ne bih htio imati prevelika ocekivanja da se ne razocaram.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Eksperiment postao svakodnevica

Ja koristim Alexu (u svakoj prostoriji), sve zarulje u stanu su mi Alexa-enabled, i grupirane po prostorijama, pa mogu rec All on/off, Bedroom on/off, i tako to. Alexa jako dobro cuje, cak i kad je buka ili muzika svira.

Grijalica u sobi mi je na smart uticnici i nju mogu tako isto glasom ukljucit ili iskljucit, te klima uredjaj. Bojler za vodu mi je na Alexa prekidacu, koji ima svoju daily rutinu, gasi ujutro i pali navecer kad je jeftinija struja. Sve u svemu, bas sam se naviknuo na to, i koristim to svakodnevno. Klinci su se odmah naucili na to sve, i ja s njima. 

Svi prekidaci za svjetla rade i bez glasovnog upravljanja. Prekidac je specijalni, posalje signal zarulji, isto kao da mu Alexa posalje komandu. 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
Friday kaže...

 

E to je dobra informacija...

 

A iz iskustva - sta ti najvise smeta ili smatras nespretnim u cijeloj toj automatici? Pokusavam si nekako sloziti sliku u glavi i ne bih htio imati prevelika ocekivanja da se ne razocaram.

 

Zasad me živcira samo jedno, što Android 11 treba 3-4 sekunde da u izborniku Power "pokupi" informacije o stanju svih uređaja koje sam dodao u Google Home. Najduže se čeka za rasvjetu, a stanje pametnih utičnica i klima prikaže unutar 1-2 sekunde. Stavio sam dolje screenshot da vidiš kako to izgleda, to je ono što vidiš nakon učitavanja statusa svih uređaja. Do tog trenutka umjesto On/Off vidiš "Loading...".

 

To je nešto što bi trebalo biti ispravljeno/drastično ubrzano u narednim verzijama Androida, a već i sad postoji zaobilazna metoda: ako napraviš rutine i staviš prečice na homescreen, tada se ništa ne čeka. Primjerice, ako želim isključiti rasvjetu u dnevnoj sobi, mogu otključati mobitel, kliknuti na prečicu rutine "Isključi dnevnu sobu" i to će se odmah dogoditi. Ili mogu otvoriti izbornik Power, pričekati 3-4 sekunde da se "učita" status rasvjetnih tijela u kući i onda pritisnuti na pločicu "Dnevni boravak lights", čime dobijem isto, ali malo sporije :) Naravno, ako želim isključiti samo jednu, točno određenu lampu u dnevnoj sobi, tada to moram obaviti kroz izbornik Power (ili aplikaciju Google Home), čisto jer mi se ne da raditi rutine za svaki pojedini uređaj. No u praksi mi to zasad nije problematično, jer u 99% slučajeva palim/gasim rasvjetu u cijeloj prostoriji.

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 15:49 (Davor).
16 godina
moderator
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
CalvinRi kaže...

Ja koristim Alexu (u svakoj prostoriji), sve zarulje u stanu su mi Alexa-enabled, i grupirane po prostorijama, pa mogu rec All on/off, Bedroom on/off, i tako to. Alexa jako dobro cuje, cak i kad je buka ili muzika svira.

Grijalica u sobi mi je na smart uticnici i nju mogu tako isto glasom ukljucit ili iskljucit, te klima uredjaj. Bojler za vodu mi je na Alexa prekidacu, koji ima svoju daily rutinu, gasi ujutro i pali navecer kad je jeftinija struja. Sve u svemu, bas sam se naviknuo na to, i koristim to svakodnevno. Klinci su se odmah naucili na to sve, i ja s njima. 

Svi prekidaci za svjetla rade i bez glasovnog upravljanja. Prekidac je specijalni, posalje signal zarulji, isto kao da mu Alexa posalje komandu. 

 

Za Alexu čitam da je po svemu na razini Google Homea, dobro je čuti ovako pozitivne dojmove "s terena"  Jesi li razmišljao o prelasku na Zigbee/Z-Wave pametne uređaje ili definitivno ostaješ na Wi-Fiju kao "mediju" za komunikaciju između pametnih uređaja? Wi-Fi i mene zasad besprijekorno služi za tu svrhu, a i drastično je jednostavniji za implementirati, ali pomalo se pribojavam kako će to izgledati za godinu-dvije, kad broj pametnih uređaja poraste sa sadašnjih desetak na 20, 30 ili više 

Never put Dolby on snake detectors.
14 godina
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
Davor kaže...
CalvinRi kaže...

Ja koristim Alexu (u svakoj prostoriji), sve zarulje u stanu su mi Alexa-enabled, i grupirane po prostorijama, pa mogu rec All on/off, Bedroom on/off, i tako to. Alexa jako dobro cuje, cak i kad je buka ili muzika svira.

Grijalica u sobi mi je na smart uticnici i nju mogu tako isto glasom ukljucit ili iskljucit, te klima uredjaj. Bojler za vodu mi je na Alexa prekidacu, koji ima svoju daily rutinu, gasi ujutro i pali navecer kad je jeftinija struja. Sve u svemu, bas sam se naviknuo na to, i koristim to svakodnevno. Klinci su se odmah naucili na to sve, i ja s njima. 

Svi prekidaci za svjetla rade i bez glasovnog upravljanja. Prekidac je specijalni, posalje signal zarulji, isto kao da mu Alexa posalje komandu. 

 

Za Alexu čitam da je po svemu na razini Google Homea, dobro je čuti ovako pozitivne dojmove "s terena"  Jesi li razmišljao o prelasku na Zigbee/Z-Wave pametne uređaje ili definitivno ostaješ na Wi-Fiju kao "mediju" za komunikaciju između pametnih uređaja? Wi-Fi i mene zasad besprijekorno služi za tu svrhu, a i drastično je jednostavniji za implementirati, ali pomalo se pribojavam kako će to izgledati za godinu-dvije, kad broj pametnih uređaja poraste sa sadašnjih desetak na 20, 30 ili više 

 Ovo je dobro pitanje. Moj kolega koristi alexu + zigbee hub za spajanje zigbee uredjaja. Meni ne treba zasad, ovo mi sve dobro radi. Kako sam vec sam duboko u Alexa ekosustavu, sad sta god uzimam, gledam da se moze uklopiti. Tu bi se mogli dodatni senzori uzet, svasta tu postoji, ali ono sta ja koristim stalno su ta svjetla, alexa kao voice asisstant kojem kazem da svira muziku, kad da me probudi, da me podsjeti na nesto, pitam ju svako jutro za vrijeme i prognozu i to...Bas neke kompliicrane rutine i ne koristim, iako se moze svasta tu jos.  

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
16 godina
odjavljen
offline
Eksperiment postao svakodnevica

Mala zanimljivost - nije mi kod kuce dozvoljeno dok radim imati ista od tih pametnih uredjaja koji slusaju. To je sluzbena politika firme

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Eksperiment postao svakodnevica

koristim Alexu koja vozi sve:

philips hue

Xiaomi home

Logitech Harmony

IFTTT

 

jedino sto ne ide preko Alexe je Nuki smart lock, no to ionako vozim preko Apple smart home i odlicna je stvar. otvaram portafonska vrata na zgradi i vrata mi se automatski otkljucavaju kad dodjem doma. cilj je bio otvarati vrata od bilo kuda, obzirom da se zalomi da klinci ostave kljuceve doma kad idu u skolu, sad nazovu i ja im otvorim...TOP!

 

sljedece sto automatizitam su rolete, obzirom da upravo mijenjam stolariju...

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 20:19 (flash6).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
Friday kaže...

Mala zanimljivost - nije mi kod kuce dozvoljeno dok radim imati ista od tih pametnih uredjaja koji slusaju. To je sluzbena politika firme

 gdje ostavljas telefon? u frizideru?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
flash6 kaže...

 gdje ostavljas telefon? u frizideru?

 

S obzirom da ne reagira na nista - ne moram ga nigdje ostavljati

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
Friday kaže...
flash6 kaže...

 gdje ostavljas telefon? u frizideru?

 

S obzirom da ne reagira na nista - ne moram ga nigdje ostavljati

 nije provokacija, ozbiljno me zanima, obzirom da android sam po sebi nije privacy friendly, a ako se sjecam, imas neku varijantu androida? kako se to kod tebe rjesava, ne smijes imati odredjene aplikacije instalirane ili kaj?

kaj se pametnih uredjaja tice, alexa ima privacy gumb, kad ga stisnes vise ne slusa. da li smijes imati takvu varijantu ili je striktno no device policy?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Eksperiment postao svakodnevica
flash6 kaže...

 nije provokacija, ozbiljno me zanima, obzirom da android sam po sebi nije privacy friendly, a ako se sjecam, imas neku varijantu androida? kako se to kod tebe rjesava, ne smijes imati odredjene aplikacije instalirane ili kaj?

kaj se pametnih uredjaja tice, alexa ima privacy gumb, kad ga stisnes vise ne slusa. da li smijes imati takvu varijantu ili je striktno no device policy?

 

Imamo policy iskljucivo za te kucne uredjaje koji po defaultu "slusaju" 24/7. Najstroze nam je zabranjeno imati ih ako radimo od kuce. Za mobitele nam nista nisu rekli, mislim da tu vrijedi samo zdravi razum.

Poprilicno sam siguran da ih dobar dio ljudi ipak ima kod kuce ali firma se mora valjda ograditi od potencijalnih "leakova" osjetljivih podataka.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Eksperiment postao svakodnevica

Sljedeći korak 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice